[#331] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@misiek2, post #330

Zapomniałeś dodać o zabraniu ze sobą cioci z PodlasiaOna też chciałaby zobaczyć trochę świata.
No wiesz...Chiny to ciekawy kulturowo i krajobrazowo kraj i ważne jest to,że po odbytych wielu wyczerpujących wycieczkach w końcu nabiorą chęci co przełoży się na super hiper cudną jakość naszego końcowego produktu
[#332] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@misiek2, post #330

Przy dzisiejszych realiach, możliwość niedoczekania klawiszy/obudów bardzo się zwiększyła :/ Połowa AmiOwiec jest w wieku, gdzie zagrożenie jest realne.
[#333] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@flops, post #332

Każdy z Was się tu goraczkuje, a już jakiś czas wiadomo, że projekt nie zostanie zrealizowany. Sam na tym straciłem, ale każdy znał ryzyko wpłacając pieniądze. Mamy nauczkę, ale też swoje polskie głowy na karkach, więc może ktoś coś u nas ruszy. Nie obrażające paru osób, którzy już dużo zrobili w świecie naszych kochanych amig.
[#334] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@czasludzicienia1, post #333

O! a skąd masz takie informacje, że projekt nie zostanie zrealizowany? Coś mnie ominęło :) ?
[#335] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@WojT_GL, post #334

WojT_GL,
Może kolega nasz jest jednym z tych wycieczkowiczów do Chin których zaprosił ze sobą Phil i w przypływie szczerości po paru głębszych Phil zwierzył mu się jaki ma plan działania stąd Ma informacje z pierwszej ręki:-]
[#336] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@czasludzicienia1, post #333

Nie powiem ale po jakości "foli" do klawiatur robionych przez panti1801 zamarzyłem aby taki projekt przerodził się w całą klawiaturę. Pięknie prowadzona akcja od początku po wysyłkę a sama folia mocno przebija wyobrażenia.
Klawisze od Phila mnie rozczarowały nie lubię z nich korzystać. Każdy kto pisze bezwzrokowo szybko zatęskni za starymi być może pożółkłymi klawiszami, nie wypadają i mają świetnie wyprofilowane wgłębienia w F i J a nie takie płaskie nie wiadomo co jak u Phila. Brak wypukłej kropki na środku 5 numerycznej to taki pstryczek w nos. Klawiatura do pokazywania a nie używania.
To mi żółci ulało :)
[#337] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@cossack, post #336

Mam pytanie czy ten cały Phil ma konto na PPA? Jeśli tak to nie widać Jego aktywności.
[#338] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #337

Tak ma
[#339] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #338

Szkoda,że milczy w tym temacie,a nasz kolega robi za Jego rzecznika...
Ktoś z was go zna prywatnie? jaki On jest? wiemy już,że ma problem z dotrzymywaniem słowa,ale jestem ciekaw,czy w stosunku do najbliższych też taki ich zwodzi na każdym kroku
[#340] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #339

mam pytanie do organizatora zbiórki: CZY MOGĘ ZREZYGNOWAĆ Z ZAMÓWIENIA - I LICZYĆ NA ZWROT KAST - ta zbiórka to jakieś nieporozumienie!!!!!
[#341] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@mkdevil666, post #340

Czy możesz zrezygnować? Możesz. Czy możesz liczyć na zwrot kasy? Nie.

Na tym polega tego typu zbiórka.
[#342] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@mkdevil666, post #340

Możesz spróbować komuś odsprzedać swój udział. Zrezygnować teraz się nie da, nikt z tych co zapłacili nie może być pewny, że otrzyma nagrodę :) za wsparcie. Ta zabawa polega na zaufaniu, zakładasz że osoba jest w stanie zrobić to czego się podjęła więc płacisz jej kasę w zamian za konkretną nagrodę.
Klawisze zapewne kiedyś dotrą pewnie gdzieś po gwiazdce.
[#343] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@cossack, post #342

Po pierwotnym terminie dostawy było już kilka gwiazdek, wkrótce zbierze się cały gwiazdozbiór.
[#344] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@mkdevil666, post #340

CZY MOGĘ ZREZYGNOWAĆ Z ZAMÓWIENIA - I LICZYĆ NA ZWROT KAST

Nie.
Przeczytaj sobie zasady .
[#345] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #344

Taka kampania to niezły kąsek dla oszustów.
Zawsze mogą czuć się bezkarni.
Odnoszę wrażenie,że tego typu ludzie graja na naszych sentymentach i miłości do pasji.
[#346] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #345

Nieeee, no co ty! Przecież w środowisku Amigi są sami fani. Najlepsi są ci, którzy mają po 100 szt tego samego modelu Amigi ułożone w stos w kącie pokoju, robią fotkę, że mają, a faktycznie używają 1-2 szt. To są prawdziwi amigowcy i do tego inwestorzy.
[#347] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@KM_Ender, post #346

Na aukcjach Amiga jest pełno kup sobie 1000 kto ci zabroni.
[#348] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@KM_Ender, post #346

Kolego jesteś nowy wiec proponuję Ci powstrzymać emocje bo szybko nazbierasz punkty.
[#349] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #345

NIKT nikogo nie zmusza do udziału.

Więc pretensje można mieć tylko do siebie samych.


Ja wpłaciłem dlatego, że organizator zbiórki (z Francji), pisał, że potrwa to 3 miesiące.
Myślę tak, ma formy z pierwszej zbiórki to, czemu się nie skusić.
Pewnie kiedyś będą
[#350] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #349

Oczywiście,że nikt nikogo nie zmusił do tego zbiorowego udziału zbiórki pieniężnej.
Tak samo nikt nie zmusza Ciebie do życia jak i większości z nas..nikt też nie zmusza Ciebie żebyś założył rodzinę podpisywał umowy o świadczenie wszelakich usług.Nikt też nie zmusza Ciebie do mieszkania w domu lub w mieszkaniu,bo możesz np zamieszkać w kartonie...
Tak samo nikt nie zmusza tego całego Phila żeby nas oszukiwał i mydlił oczy..
Wykorzystuje naszą sentymentalność do.sprzętu retro i wie,że co by nie napisał to będziemy cierpliwie latami czekać.
Czemu tak napisałem? Sam wyciągnił z tego wnioski
Przepraszam zabrzmiało może to mocno sarkastycznie...ale takie jest Moje zdanie w tej kwestii.
I uwierz Mi to nie chodzi już o to,że trwa to długo...tu chodzi o Jego podejście... uważasz,że jest to w porządku,że często zmieniał deadline??? Nie potrafi się określić...najlepiej kłamać.

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2020 10:06:25 przez skofrant

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2020 10:07:06 przez skofrant
[#351] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #350

Tak samo nikt nie zmusza Ciebie do życia

Co to za argument ?

Klawisze pewnie się pojawią.


Jak ktoś podaje datę i bierze kupę kasy, to się dotrzymuje słowa.


Rozumie poślizg 2 miesiące.

ale nie Rok


Ostatnia aktualizacja: 11.04.2020 10:27:55 przez Dorian3d
[#352] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #351

To jest argument i jednocześnie sarkazm...
Dorian3d mam takie samo zdanie jak Ty.
[#353] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #345

Platforma na której odbywa się zbiórka, decyduje o tym czy projekt ma szanse może go wystawić lub nie. Phil nie może dokończyć kampanii z 2016 roku, dlatego musiał zmienić platformę z Kickstarer na Indiegogo, aby robić kolejne zbiórki bo nie można otwierać nowych mając nie zamknięte stare.

Zbiórki są jak mikro inwestowanie pod kątem ryzyka w zamian jak się uda dostaniesz określoną poprzez progi nagrodę. Ogólnie to masz jakby pierwokup i trochę niższą cenę niż rynkową. Są jeszcze progi jeśli kampania osiągnie tyle a tyle to dostaniesz bonusowo to i to ale i tutaj Phil jest średnio wiarygodny, książki, model 3D

Który miał być udostępniony po osiągnięciu 130K Euro nie został bo coś tam prawne problemy itp.

Phil pewnie niebawem zabierze głos tutaj na forum bo czasem to robi, starał się przynajmniej trzymać puls na nastrojach, ale niestety przeciąganie pewnych rzeczy i nie wywiązywanie się z zapowiedzi jak choćby klawisze do stacji nie może tak zostać bez echa.
Jeszcze jakby te produkty były idealne dopracowane itp. Ja do tej pory nie wiem jak mam wkręcić śruby po bokach obudowy ale o to mniejsza, ogólnie obudowa jest ok. Za to klawisze to chyba teraz w okresie kwarantanny sobie wybielę i zamienię na oryginalne bo od Phila się nie sprawdzają, jak dla mnie mają głównie wartość ekspozycyjną, jeśli chodzi o funkcje użytkowe. Przy pisaniu bezwzrokowym słabo wyczuwalne są J i F i wypadają przesuwaniu palcami po klawiaturze. Praktycznie nie da się korzystać bezwzrokowo z numerycznej bo nie ma zaznaczenia 5 to znaczy da się ale jest to nie intuicyjne i nie wygodne ale się nauczyłem choć często szukając tej 5 zahaczam palcem o jakiś klawisz i wypada. Przy pisaniu z patrzeniem na klawisze jest lepiej bo jest się w stanie je szybko docisnąć zanim wypadną. Rozumiem dlaczego tak jest czemu one mogą wypadać ale to nie zmienia faktu, że wypadają w innych modelach może jest lepiej są bardziej ciasno osadzone.

To nie jest tak, że jestem przeciw takim zbiórkom wręcz przeciwnie uwielbiam to zamieszanie, mobilizację, energię aby osiągnąć założony cel.
WojT_GL wielki szacunek i wdzięczność za ogarnięcie zbiórek w takich chętnie wezmę udział, bo coś się dzieje i jest to spora przyjemność a że czasem coś z tego wyjdzie lub nie to inna bajka.

Ani obudowa ani klawisze jakoś do szczęścia szczególnie mi nie są potrzebne jak są to ok jak nie ma to słabo ale świat się nie wali. Nie mam jakiś większych emocji z tym związanych jest pewne rozczarowanie ale nie jest to szczególna pretensja, pewne rzeczy nie wyszły, gdybym sam to robił pewnie więcej było by niedoróbek, pewnie bym nie dokończył bo bym uznał że się nie da i albo bym chciał zrobić całą klawiaturę albo nic, ale nie jestem fanem rzeźbienia w plastiku i nie zajmuję się takimi rzeczami.
[#354] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@cossack, post #353

Mnie najbardziej poirytowało zdanie:

As a result ETA is postponed until further notice.


Nawet ci Chińczycy pewnie mają jakiś docelowy termin wznowienia produkcji lub kolejnej informacji dla kontrahentów, bo obecnie sytuacja już u nich się raczej ustabilizowała.
Najgorsze, że po tych wszystkich opóźnieniach i przełożeniach, człowiek po prostu traci zaufanie i powstają obawy, że to wygodny pretekst, bo tak naprawdę nie wiemy co to za fabryka, czy naprawdę mają przestój, nie zacytował nawet fragmentu maila od Chińczyków.
Jak na zbiórkę za dużą kasę, "until further notice" to trochę takie danie w pysk oczekującym.
[#355] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jacques, post #354

No te zdanie zwala z nóg...
Jak do odwołania to znaczy,że prawie nigdy lub może jak będziemy mieli szczęście to za kilka lat.
Ale..czy będzie taka jakość na poziomie oryginalnej obudowy i klawiszy do naszych Amig?
Ja nawet nie miałem pojęcia,ze On nie skończył jednej kampanii i zaczął drugą:-/ to tym bardziej nasuwa nam się więcej wątpliwości.
Tu kolega wspomniał,że Phil ma już doświadczenie i formy to w czym problem? Przecież to tylko kawałek plastiku...

Philowi to teraz na rękę pandemia z Covid-19 bo ma nową wymówkę...

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2020 16:23:28 przez skofrant
[#356] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@WojT_GL, post #297

Nie wiem czy dożyję wysyłki .... prawie wszystko już mam, prócz klawiszy ze zbiórki ;)
[#357] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@biax, post #356

Same wymówki. Mam nadzieję że niedlugo pojawi się jakaś informacja. Zamówiłem CD32 bundle tanio nie było.
[#358] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #355

Ale..czy będzie taka jakość na poziomie oryginalnej obudowy i klawiszy do naszych Amig?
Jeżeli chodzi o obudowę, to widzę, że jest tak sobie. Mam białą obudowę a1200.net i ostatnio przymierzałem swoją klawiaturę mechaniczną do niej. Pasuje bez problemu, ale... otwór na blok numeryczny klawiszy jest o prawie milimetr nie na środku... Pierwsza myśl, coś zrypałem w swoim projekcie. Ale moja klawiatura w oryginalnej obudowie pasuje idealnie. Zaraz, zaraz. Biorę więc oryginalną klawiaturę i zakładam do tej nowej obudowy. Cóż, też jest ten milimetr przesunięcia. Więc ogólnie niby wszystko pasuje, ale to nie jest jedyna drobna niedokładność, jaką znalazłem...
[#359] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@PrzemasIII, post #357

Heh, mam to samo. Ciekaw jestem jeszcze jak będzie z jakością - bo opinie różne...
[#360] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Krashan, post #358

Cóż, też jest ten milimetr przesunięcia

Widziałem fotki jak chwalili sie, jak dokładnie mierzony jest oryginał suwmiarką analogową.
Frezarki, na których robiono formy też nie należały do najnowocześniejszych.
Rozumiem, że to taki hobby-projekt, ale przy osiągniętym budżecie mogli bardziej się postarać (skan 3D, maszyna 3D).

Wiem też, że oryginalnie do A500 i A600 były różne formy i też się od siebie różnią.
Nie wiem jak jest z A1200
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem