[#391] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@newguru, post #388

Jak chcesz mi zrobić przelew i wziąć moje cały czas oczekiwane z pierwszej zbiórki to napisz priv.
[#392] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Vato, post #391

Jakby co to też jestem chętny
[#393] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Bartek2075, post #392

Witam.
Redukcja kolorów - może ma problemy z dobraniem plastiku? Może jednak teraz ruszy produkcja i coś otrzymamy nie do końca co zamawialiśmy.
Formy na klawisze i obudowy A1200 są i były w użyciu, więc tu nie powinno było być poślizgu ale jest i za to ma duży minus.
Nie dziwię się, że cześć osób jest wkurzona na niego - tym czekaniem latami.
Może te projekty go trochę przerosły i teraz próbuje jakoś to zakończyć.
Aktualnie nie ma alternatywy na "oryginalne" nowe obudowy więc zostaje tylko czekać.
Ale jesteśmy do tego przyzwyczajeni.
Nadzieja umiera ostatnia.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 21:20:27 przez ted
[#394] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@ted, post #393

Mi jakoś rura zmiękła i fun z akcji uleciał.
Klawisze nie są mi potrzebne, miałem pomysł na fajną ekspozycję Amigi,
bo te klawisze do codziennego użytku u mnie się nie sprawdzają - wypadają, F i J są źle zaakcentowane nie ma kropki na piątce numerycznej.
Zmieniłem kolor na original 1200 ale teraz mam też pewne obawy, że w sumie nie wiadomo czy zżółkną jaśniejsze po paru latach.
Jak będą tak samo wykonane jak te w kolorystyce CD32 to raczej pchnę je dalej, nowe lub CD32.
Moja ocena prowadzenia kampanii jest negatywna wręcz niecudaczna, biorę regularnie udział w jakiś zbiórkach i oprócz tych na które się nie udało zebrać kasy to te zbiórki są najgorsze pod każdym względem.
Naprawdę czasem idzie coś bardzo nie tak ale można nadrobić w inny sposób (choćby komunikacją) a tutaj zlewka i gadanie o cierpliwości. OK można być cierpliwym ale gdy na końcu nie masz szans na to co zamawiałeś to żenada.

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 11:59:25 przez cossack
[#395] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@cossack, post #394

Do tego nadruk wgląda jak naklejka.
Nawet najtańsze PC klawiatury mają lepiej nadrukowane literki.



Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 12:26:20 przez Dorian3d
[#396] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #395

Dokładnie, ja miałem też obmyślona kolorystykę, teraz to już bez znaczenia
[#397] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@QUAD, post #396

To kiedy niby w końcu mają być te klawisze wg najnowszych pseudoinformacji? ?
[#398] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jacques, post #397

Jakoś na 2021/2022. Dokładnie nie wiadomo.
[#399] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@MariuszK, post #398

Jeśli to zahaczanie o 2022 to nie żart, to cała ta akcja to naprawdę kiepski żart
[#400] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jacques, post #399

Miały byc w 3 miesiace . A wyjda 3 lata
[#401] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #400

Ta kampania jest fascynująca.
Szybka akcja, mamy formy i technologię przećwiczona zbierzmy kasę i chętnych i po kilku miesiącach wszyscy będą zadowoleni.
Potrzebował 15000$ samo PPA zebrało ponad 13000 $ w sumie zebrał 188K$
Czyli ok 1M PLN. To jest dwanaście i pół razy więcej niż potrzebował.
Ucieszyłem się, że tyle zebrał, że jest zainteresowanie i środki nie będą problemem, tak mi się wydawało.
Jednak cały misterny plan szlak trafił, jak zwykle te same wymówki i problemy oraz pochwała cierpliwości.
Mam już jedną klawiaturę (czuję się szczęściarzem) znam jej jakość i nie przekonała mnie na tyle aby zamawiać więcej ale sobie wymyśliłem zestaw kolorystyczny co mi sprawiło trochę frajdy.
Teraz nie dość że nie ma tego koloru który chciałem użyć to dodatkowo nie można mieszać kolorów. Można wybrać sobie dwa kolory klawiatur i samemu zamienić, ok ale po co mi druga klawiatura w negatywie, poza tym zamówiłem jedną. Tak naprawdę zostaje mi tylko wersja oryginalna jako dwu kolorowa. Czytałem updaty z kampanii, bawiłem się generatorem i wybór mam praktycznie żaden, za to organizator zrzucił z siebie zajebistą część roboty - ograniczenie liczby kolorów czyli taniej i szybciej, brak zestawów dwukolorowych oprócz CD32 i orginal 1200, 500 to ułamek z tego co musiał by wykonać przy tak wielu wariantach kolorystycznych, poza tym odpadają kłopoty z tym co pozostanie z niedopasowanych zestawów, może i ktoś by to kupił jakieś egzotyczne resztki ale byłby kłopot jeśli 100 osób chce klawiaturę czerwono granatową ale w takim samym układzie to nie sprzedanych jest 100 negatywów może cześć by poszła do innych zestawów ale mam takie wrażenie, że organizator olał to wykalkulował, że czasowo i ogólnie to mu się nie opłaca cała, ta zabawa z zestawianiem kolorów i bujaniem się ze sprzedażą tego co mu zostanie tym bardziej że jest kilka wersji językowych.
Jest to zlanie tematu i pójście na łatwiznę choć ponoć 90% dostanie to co zamawiała. Kto by tam się przejmował 10% ale to jeszcze trzeba w to uwierzyć, że to faktycznie 10% nie dostanie tego co zamawiała. Wszyscy co zamawiali zestawy specjalne mogą zamienić na nie specjalne, standardowe i jakaś obudowę albo sobie poczekać, bo jeśli w Chinach chcą tłuc po 100 000 to pewnie skuszą się w końcu na jakieś wersje specjalne wersje po kilka sztuk. Gdzie tutaj chociaż resztki jakieś logiki.

Oczywiście jasne było dla mnie, że kasa jaką się płaci za zestaw w części idzie na produkcje, podatki, koszty, logistykę. Nie mam nic przeciwko gdyby to wszystko było 1% a 99% szło do organizatora jako czysty zysk, ja zadowolony on zadowolony, cieszę się jego szczęściem i zaradnością. Tutaj jednak za 1 M PLN jest problem z wyprodukowaniem kilku tysięcy zestawów, formy są fabryk na świecie nie brakuje, ludzi też. Możliwe że organizator chciał się finansowo zabezpieczyć na kolejne akcje ale to nie tak miało wyglądać i kolejne jego kampanie zupełnie mnie nie interesują choć lubię zbiórki i to całe poruszenie aby coś zrobić.

Wyczerpałem temat, emocjonalnie do tego nie podchodzę no może trochę, jest to smutne, nawet nie to, że nie będę miał tego co chciałem ale sposób w jaki ta kampania jest prowadzona co jest oferowane osobą które nie dostaną swojego zamówienia. Myślę, że organizator zebrał tyle środków na tą kampanię, że mógłby się trochę w tym temacie wykazać, albo powiedzieć że to go przerosło i nie ogarnia, choć trochę głowę posypać popiołem i przeprosić a nawet tego nie ma w ostatnim update.
[#402] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@cossack, post #401

No to teraz ja pojechałem po bandzie za co przepraszam wartość zbiórki to nie 1M PLN zdecydowanie mniej ok 700K PLN.
[#403] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@cossack, post #401

Zgadzam się z tobą.
[#404] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@cossack, post #402

Phil ma pewnie zmęczone oczy i wory pod oczami (pieniędzy)

Jak będą kiedyś klawisze to fajnie jak nie C..j w te klawisze.

Już niedługo pewnie nowa zbiórka :



Ktoś chętny?


Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 09:04:35 przez Dorian3d
[#405] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #403

W sumie sam fakt tego Indiegogo, bo na kickstarterze nie mógł zrobić kolejnej zbiórki, mówi co nieco.
[#406] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jacques, post #405

Chyba nie mógł zrobić nowej na kickstarterze, bo miał nieskończoną pierwszą. A było gadanie o prowizjach. Szkoda, że to się tak ciągnie. Trudno powiedzieć czy miał dobre zamiary czy to tylko skok na kasę. Jak ktoś wcześniej wyliczył to on dostał kilkukrotnie więcej niż zakładał. Albo leci w kulki albo go to po prostu przerosło.
[#407] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jield, post #406

To się pisze, prawdę Panowie jest tak i tak.
[#408] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@cossack, post #401

Jakoś nie wierzę w te 10%. Na pewno spora część osób wybrała dość standardowe kolory, ale dużo osób chciało poeksperymentować. Np. u mnie głównie była wesoła twórczość. Do tego skorelowane to było z kolorami obudów do A500. W związku z tym teraz, to jest wszystko bez sensu. Układanka się rozsypała. Oryginały to ja mam od Commodore, więc bez łaski. Tym bardziej, że mam dwie obudowy od tego pana do A1200 i jakoś mnie nie powaliły jakością. Jestem cierpliwy, wolałem dłużej poczekać i dostać to co zamawiałem, chociaż biorąc pod uwagę, jak rozwija się sytuacja, to pod wielkim znakiem zapytania jest, czy cokolwiek dojdzie do skutku.
Oczywiście byłem w pełni świadomy, że to nie zakupy w sklepie tylko zbiórka crowdfundingowa i z czym to się wiąże, więc się bardziej z tego śmieję niż jestem zły. Po prostu temu panu już podziękuję. Następne jego akcje już mnie nie obchodzą.
[#409] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jield, post #383

dual color dalej można mieć ale z pozostałych kolorów (czyli red i dark blue wchodzi w grę)

odnośnie do kiedy trzeba uzupełnić zmiany to od Wojtka dostałem takie info:
"Do końca września trzeba podać Philowi wymienione kolory"
zmiany nanosimy w kolumnie G (jak widzę)

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 09:21:45 przez Posangel
[#410] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@WojT_GL, post #1

WojT jako że nie ma już konta na PPA przekazuje następującą informację:

Cześć
Jeśli śledzicie update kampanii, to wiecie, że sprawy się pokomplikowały i poodciągały.
Temat dotyczy tego, że niektóre kolory nie zostaną wyprodukowane i należy dokonać wymiany koloru.

Dla przypomnienia, arkusze:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dezPG2DJnNbGZz1DP4Gw7hfuCLcr2HL0hvIkRy1UkJc/edit#gid=0
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-51CxPr1aw_GjPKKP66G23xuvgLmqZxcBGZtByAu37Y/edit#gid=0

Potrzebuję by to zostało uzupełnione do końca września, wtedy aktualizuję to u Phila i on zaczyna produkcję.
[#411] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Bartek2075, post #392

Posłałem Ci priv.
[#412] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@madman15, post #410

Zaraz, to są jakieś stare arkusze z datami księgowania wpłat 2016, a tu mamy temat dotyczący zbiórki klawiszy z Indiegogo i tamte wpłaty to było bodaj 2019?
[#413] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jacques, post #412

Myślisz że z pierwszej partii wszyscy dostali klawisze, ja akurat dostałem ale to zupełny przypadek że akurat CD32 trafiło do produkcji.
[#414] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@madman15, post #410

Arkusz nr 1 dotyczy BATCH 2 - klawiszy, których poprzednicy nie dostali jeszcze z poprzedniego zamówienia.

Poprawiony link do arkusza nr 2 (ten niżej INDIEGOGO) - był podany zły link:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-51CxPr1aw_GjPKKP66G23xuvgLmqZxcBGZtByAu37Y/edit#gid=0

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 10:10:11 przez Adinfo
[#415] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@cossack, post #413

Nie zastanawiałem się nad tym, tylko nad tym gdzie jest arkusz związany z ostatnią zbiórką OK
[#416] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jacques, post #415

Cześć chłopaki,

Wiadomo coś w tej sprawie? Czy nadal cisza?
[#417] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #416

Dzisiaj też mnie coś ruszyło żeby sprawdzić co słychać w tym wątku, pewnie dlatego że mi kumpel podrzucił swoje C64 do czyszczenia/naprawy. Czekam bardzo cierpliwie, ale jakoś tak smętnie się robi jak się patrzy na ten wątek.
[#418] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Zalewa, post #417

jak to co? Posłuchaj refrenu.





Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 22:37:58 przez KM_Ender

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 22:38:20 przez KM_Ender
[#419] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@KM_Ender, post #418

Na stronce nowy update
[#420] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@newguru, post #419

Nie znalazłem ani na a1200.net ani Indiegogo. Dałbyś linka lub cytat?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem