[#511] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@newguru, post #510

Więc po co czekać z wtyskiem?


I to jest właśnie typowo męski punkt widzenia. Czasem im dłużej poczekasz z wtryskiem tym końcowy efekt będzie bardziej zadowalający dla wszystkich.
1
[#512] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@recedent, post #511

Czy wtrysk będzie wcześniej czy później raczej nie zanosi się na poprawę jakości. Wszyscy byli by zadowoleni gdyby dostali klawisze przed pandemią co i tak byłoby ze sporym poślizgiem w stosunku do deklaracji.
Ja chciałbym odebrać klawisze i zapomnieć, korzystając z ignora wątków przy ewentualnych kolejnych jego zbiórkach.
2
[#513] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@recedent, post #511

Recedent, rozumiem że finalne matryce klawiszy są już gotowe i szumne testy "jakościowe" zostały zakończone - skoro wiadomo w jakiej fabryce ów wtrysk ma się odbyć. No chyba że nadal wszystko kręci się w obrębie testów wtrysków. Reasumując - jeśli wiadomo gdzie mają zostać wyprodukowane, to produkcja plastiku może się rozpocząć, prawda?
1
[#514] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@recedent, post #511

Dodatkowo, poprzeglądałem jeszcze ostatnie wpisy w bieżącym wątku. Wpis ID [#456] Doriana3d oraz ID [#459] Krashana

"(...) tyle, że z nadrukiem naśladującym amigowy styl"

czyli? da sie zrobić nadruk w obecnej sytuacji?
Może Phill'owi warto byłoby podesłać namiar na tą drukarnie
Swoją drogą ciekawe czy powyższy przykład klawiatur z nadrukiem został załatwiony u jednego producenta, bo wydaje mi się, że profesjonalna linia powinna być wyposażona w urządzenia nanoszące nadruk (być możliwe że specjalizująca się w produkcji klawiszy / klawiatur). No chyba że sie szuka po kosztach i czeka na wolny slot produkcyjny, gdzie akurat producent nie ma zamówień.


Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 00:51:01 przez newguru
1
[#515] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@newguru, post #513

Próbowałem być zabawny (z tym przedwczesnym wtryskiem) i oberwało mi się - pewnie słusznie. Nie jesteście w nastroju do żartów i wcale Wam się nie dziwie. Jak dla mnie cała ta historia to przykład człowieka, którego najwyraźniej przerosło zadanie.
[#516] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@newguru, post #514

No chyba że sie szuka po kosztach i czeka na wolny slot produkcyjny, gdzie akurat producent nie ma zamówień.

To jest moim zdaniem główny powód dla którego nie ma tych klawiszy.
Inaczej formy były by już w Bługarii, Polsce, Białorusi czy nawet Francji i tam odbyła by się produkcja, gdyby zależało mu na tym aby dotarły klawisze do odbiorców.
Ja zamówiłem klawisze dla zabawy, chciałem zrobić sobie takie ekspozycyjne (bo klawisze do pisania moim zdaniem się zupełnie nie nadają) zestawienie kolorystyczne aby intrygująco wyglądało i przykuwało uwagę, jako pretekst do rozmowy o komputerach. Phil jednak dał ciała, nakreślił wizję wyprodukowania klawiszy do końca zeszłego roku jak zredukuje się liczbę kolorów. Niebawem będzie połowa kolejnego roku nie ma kolorów, klawiszy, obudów.

Jak to miało wyglądać:
Kwiecień 2019
We're still on track regarding the timeline and we still expect the whole production to be done end of July / mid August.

Czerwiec 2019
The latest plan was to deliver all remaining sets to backers around the September timeline but seen the current feedback, it is safe to state that a delivery in October is more realistic (we’ll have some for display at Amiga34 in Germany)


Sierpień 2019 - w dalszej części Phil pisze o problemach finansowych.
Batch#2 is now expected November / December - Enhancing the label printing/coating quality has taken quite some time... granted... but for a good reason. We're now proceeding with the other language layouts & samples but since ES/IT is almost up to our expectation, all other layouts automatically benefit from this.


Październik 2019
For now, dispatch is still expected for December. And if things are going south, well, it'll be Jan/Feb. Backers are getting keycaps.. but ones of quality!

Batch#2 Mass production will happen between October and November anyway.
After this it'll just be a matter of logistic.

Listopad 2019 - brak terminu produkcji/wysyłki
However the wait is necessary for all of us to reach the best printing quality we can. This will ensure a lesser number of keys to replace to backers if ever wrongly printed labels issues occurs again on some of your keys.



Później to jest wpis bez deklaracji z Grudnia i następny z Lutego już jest o Covid więc nie ma czego komentować, nowych terminów i kastracji kolorów.

Jedna rzecz przykuła jeszcze moją uwagę, niby nic, niby takie sprytne a pokazuje jak bardzo jesteśmy naiwni.
Chodzi mi ogólnie o Europe i podejście do rzeczy sprowadzanych z Chin.

Regarding the current state of UK within EU, please understand that there little to none to be worried about.
None of our backers outside EU had custom fees, aside a couple of them who had huge lots of cases/keys where customs couldn't really miss.

All our parcels have a declared value of EUR20.


Przecież nie dotowaliśmy za 20 Euro za komplet.
Ma to wiele warstw po pierwsze jest to oszustwo bo wartość jest inna.
Po drugie sprawia że jest takie przeświadczenie, że w Chinach jest taniej ale tak naprawdę to zabija konkurencyjność w Europie gdzie fiskalnie produkcja jest mocno pilnowana.
Po trzecie osłabiamy tak Europejską/Polską gospodarkę ogólnie biedniejemy, mimo że możemy coś sprowadzić poprzez zaniżanie wartości taniej.
Osobiście wolałbym zapłacić drożej i wiedzieć, że ta kasa gdzieś zostanie u Europejczyka (chodzi o produkcję, nie organizatora zbiórki) w kieszeni, choćby dlatego że Europejczyk składa się na nasze drogi, infrastrukturę itp. Poza tym było by moim zdaniem szybciej i lepiej technicznie.

Jest grupa komputerów które kupuje, produkowanych w Europie i dobrze się z tym czuje, fakt że podzespoły są z Azji ale produkcja jest w UK. Mógłbym kupować inne podobne kompatybilne chińskie ale wolę z napisem Made in UK bo jest to gospodarka mimo brexitu związana z Polska gospodarką a podatki są normalnie płacone.

Osoby obruszone moim wynurzeniami, może nie wszystkie są na miejscu z góry przepraszam, to jest moje zdanie i wrażenia na chłodno bo ogólnie mi to trochę powiewa nawet nie jestem rozczarowany, bo to było już kilka lat temu.
Do Phila nic osobiście nie mam. Biznesowo klapa ale to się zdarza tutaj jednak ryzyko było wkalkulowane i oczywiste. Chcę otrzymać to za co zapłaciłem ale nie mam z tym szczególnych oczekiwań po prostu chciałbym aby sprawa była zamknięta.

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 09:30:21 przez cossack
3
[#517] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@recedent, post #515

hahahah No tak, pewnie w okolicznościach mniejszego wk... odebrałbym to zupełnie inaczej. Przepraszam
[#518] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #505

Witam.
Wesprzyj kampanię ... kwotą to otrzymasz ......

Nie rozumiem co masz na myśli..
Co mam wesprzeć??
Ja juz zapłaciłem z góry za obudowe do A1200 cd32 oraz za dodatkowe czarne klawisze...


Wsparłeś kampanię .. PLN/EUR to otrzymasz obudowe do A1200 cd32 i czarne klawisze.
Albo nie otrzymasz bo kampania się nie udała.

Kolejna kampania obudów i klawiszy była na indiegogo bo na kickstarterze miała już 2 rozpoczęte i niezakończone kampanie (obudowy i klawisze ).
Pozdrawiam.
[#519] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@ted, post #518

Bez sensu...
A jak zaciągniesz kredyt w banku to bank też ci odpuści?? bo stwierdzisz,że nie masz pieniędzy i nie będziesz nic spłacać.
A jak prowadzisz działalność gospodarczą i stwierdzisz,że nie będziesz płacił składek zusowskich to jak myślisz Zus nie wyśle komornika do Ciebie? czy może poklepie cię po ramieniu i stwierdzi,że nie musisz ich płacić...
można tak wymieniać wiele przykładów...

Ludzie obudźcie się..możemy czekać kolejne kilka lat,albo próbować coś z tym zrobić..nie bądźmy naiwni..
Mamy swoje lata i każdy z nas wiele już przeszedł w życiu...
1
[#520] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #519

Witam.
Odpowiedź Phila masz tu:
https://www.ppa.pl/forum/kolejki-i-zbiorki/39886/-zbiorka-nowe-klawisze-do-amigi-indiegogo-kolejna-partia/16#m719422
Jedynie to na forach, portalach itp. można mu przypominać o nierozliczonych tematach: obudów i klawiszy ze wszystkich kampanii a było ich kilka: obudowy A1200 i A500 oraz klawisze.
Pozdrawiam.
[#521] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@ted, post #520

Gwoli sprawiedliwości trzeba powiedzieć, że na samym początku ów Phil "nieco inaczej" przedstawił warunki tej kampanii za pośrednictwem kolegi, który był tutaj pożytecznym... naganiaczem (i nie miałbym do niego pretensji tylko do Phila). Reasumując:

- sukces pierwszej kampanii z klawiszami,
- maszyny już rozgrzane, skill jest, więc pójdzie szybciej
- termin w okolicach sierpnia/września 2019

6
[#522] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@charliefrown, post #521

Who would Phil the fiasco?
2
[#523] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #519

Podejrzewam, że prawnik w Singapurze trochę kosztuje...
[#524] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@charliefrown, post #521

Dokładnie tak było.
I tutaj też należy się chwila zadumy nad kampanią z indiegogo.

Oczekiwana kwota wsparcia to 15,000 $
Łączna kwota zebrana to: 188,123 $
To 1254% wiecej niż oczekiwał.

Ja rozumiem że mogło coś pójść nie tak przy 15,000 - niedoszacował, przeliczył się, etc. -sorry chłopcy, nie wyszło. Ale zebrano łącznie prawie 190 tysięcy i też się to nie udaje.
Dorzucając do tego zrzutke z kickstartera 175 tysięcy $... wychodzi 360 tysięcy $
Bardziej obrazowo, na polskie cebuliony: 1 milion 368 tysięcy (licząc po dzisiejszym kursie $ - 3,8)
... na klawisze... z nadrukiem...

Nie znam się na technologi tłoczenia plastiku... nanoszenia trwałego nadruku i tworzeniu form... i może mądrkuje się za bardzo, ale za taką kwotę można kupić wtryskiwarkę, granulat i coś do nanoszenia druku, a tym bardziej znaleźć podwykonawce tego. Nie mam pojęcia jaki jest koszt wykonia samej formy.

Albo załatwić to w inny sposób.
Słuchajcie ludzie, koszty nie co wzrosły i trzeba zrobić dodatkową zrzutke po 20$ od kompletu klawiszy. Ale to wtedy trzeba już coś pokazać. Nie wiem, załatwić to w inny sposób a nie tylko odwlekaniem tematu.

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 18:29:39 przez newguru
3
[#525] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@newguru, post #524

Koszt formy to sporo nawet jeśli to obudowa. Klawisze pewnie jakaś mniejsza. Ja podejrzewam, że tak jak tu ktoś napisał, czekał na luzy i się przeliczył. Dziwię się, że uparł się na Chiny skoro większość odbiorców to Europa (tak myślę). U nas lub na wschodzie nie byłoby szybciej i podobnie cenowo, ale jakościowo lepiej? To nie poszycie Ferrari przecież.
1
[#526] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@KM_Ender, post #525

A co za różnica gdzie tego NIE wyprodukuje
1
[#527] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@KM_Ender, post #525

Formy ma z 1 zbiórki

tylko ładować granulat

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 20:11:55 przez Dorian3d
1
[#528] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #527

Jak widać nie koniecznie...
Szkoda tylko wszystkich ludzi którzy się na tym przejechali... w tym ja.
Coś mi się wydaje, że ten pan prędko kolejnej zbiórki nie zrobi, a nawet jak zrobi - to obstawiam, że nie będzie zainteresowania.
[#529] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #527

Ale chyba były do poprawki? bo coś nie tak było z poprzednnią serią jak to wyczytałem. Forma może po kosztach, w jakimś garażu robiona 5 kg. młotem i dłutem z chińskiej stali narzędziowej

XXI wiek, klawisze. Rocket Science
1
[#530] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@newguru, post #529

możliwe, że te klawisze były mierzone, tak samo jak obudowy, klasyczną suwmiarką (o zgrozo były już nawet publikowane zdjęcia). Podobno nasz Phil uznał, że metody pomiaru muszą być adekwatne do retro sprzętu. Aż dziwne, że nie rejestruje postępów z prac przy użyciu analogowej kamery VHS-C. Gdyby nie był takim ortodoksem, można było pomyśleć w dzisiejszych czasach o skanerze 3D, zwłaszcza mając na uwadze rozmach przedsięwzięcia, wtedy nie byłoby retoryki o niezachowaniu parametrów jakościowych. No ale widać dobitnie, że wszystko było robione po taniości, żeby wypracować jak największy zysk. Zdaje się, że w crowdfundingu producent/twórca ma pozostawione szerokie pole do manewru i nie musi rozliczać się z kosztów produkcji, ani zwracać nadwyżki, liczy się kryterium "rezultatu" a mianowcie, żeby inwestorzy otrzymali obiecane nagrody proporcjonalnie do wsparcia.
[#531] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@charliefrown, post #530

To nie było to robione skanerem 3D? Strzał w stopę przez kolano...
2
[#532] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@charliefrown, post #530

Jest nowy update na stronie projektu. Oczywiście nie zawiodłem się... Phill i tym razem też stanął na wysokości zadania
1
[#533] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@newguru, post #532

Dasz linka do twgo update?

Ok znalazłem...
Faktycznie... i tym razem nas nie zawiódł

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 16:40:14 przez skofrant
[#534] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #533

Bo widzisz... Chiny to zaiste dziwny kraj... od kilku miesięcy ustalają harmonogram produkcji... i tylko tak debatują nic nie produkując
3
[#535] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@newguru, post #534

Ukończyli fazę analityczno-koncepcyjną i teraz przeprowadzają dialog techniczny. Potem przyjdzie pora na negocjacje dotyczące istotnych warunków zamówienia, a na koniec okaże się że muszą zmienić specyfikację techniczną na wniosek zamawiającego.
1
[#536] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@newguru, post #534

Może o czymś nie wiemy a Phil opracował nową metodykę zwinną którą roboczo możemy nazwać "lanie wody" i w tej Jego metodyce zwinnej głównie o to chodzi,bo przyznam szczerze po przeanalizowaniu wcześniejszych Jego wypowiedzi jest naprawdę w tym Expertem zwinnie się w tym odnajduje

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 20:26:35 przez skofrant
[#537] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #536


As shared previously, we will continue to work on the goals we set forth and get our A500 cases and Amiga keycaps out to all of our backers of course but also to all Amiga users currently waiting for these to be available as well.


Czyżby moja teoria że prędzej kupie klawisze w sklepie niż backerzy się doczekają miała szanse się sprawdzić?szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 20:36:22 przez jaster
[#538] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@jaster, post #537

Witam.
Może czeka aż poumieramy?
Trzeba sporządzić testamenty i adminom przekazać ostatnią wolę kto dziedziczy.
Nawet w PRL-u tyle się nie czekało na meble czy telewizor.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 11:09:41 przez ted
2
[#539] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@ted, post #538

To chyba naprawdę pora by ustosunkować się do tej gry na czas i mydlenia oczu na grupie FB Commodore Amiga (25 tyś. członków)?
1
[#540] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@newguru, post #534

Jakie to symptomatyczne, on nigdy nie pokazuje nawet screena z korespondencji z zarządzającymi fabryką, z której wynikałyby te rzekome piętrzące się problemy. Od lat mamy tylko słowa bez pokrycia w jakichkolwiek dowodach. Zamiast tego jest zamydlanie oczu update'ami na temat obudów do A500, które nie były przecież przedmiotem tej konkretnej zbiórki.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem