[#481] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@charliefrown, post #480

W dodatku to przecież jest bodaj druga kampania na klawisze, więc miało pójść "szybko", a zrobił się festiwal wymówek organizatora.
Może to naprawdę czas na zrobienie szerszego rabanu na grupie Commodore Amiga na FB lub pisania zbiorowej petycji o RZETELNY raport ze stanu realizacji zbiórki.


Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 10:54:50 przez Jacques
2
[#482] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jacques, post #481

Jestem za!!! jeśli będziemy tylko siedzieć i gdybać to poczekamy kolejne kilka lat a może i całą wieczność.
Ktoś z was wspomniał,że Phil nie bierze odpowiedzialności za całą zbiórkę...
Dobrze...w takim razie nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy publicznie na największych grupach Commodore Amiga wypowiedzieli się w tej sprawie...
My może nie doczekamy się już obudów i klawiszy,ale chociaż ostrzeżemy inne osoby które mogą wpaść w tą piramidę finansową...
2
[#483] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jacques, post #481

No tak druga kampania... też miałem cichą nadzieję, że pójdzie sprawnie. Druga zbiórka to już chyba nie trzeba tworzy projektu od nowa. Wyprowadźcie mnie z błędu!!
Ja popłynąłem na 1x zestaw 200zł i raczej nie odzyskam ich.
Inni forumowicze pewnie więcej zainwstowali w ten projekt - kampanię - zbiórkę. A jak czytam odpowiedzi, reakcje na krytykę gościa i usprawiedliwienie jego opieszałości to odnoszę wrażenie, że trzeba go chyba przeprosić za to, że się nie wywiązał. Wysłać kwiaty, dobrą whisky :)
Dla mnie to zwykły oszust i krętacz.
Cały czas zamawiam rzeczy na ebay-u czy ali i nie ma problemu z wysyłką czegokolwiek - a tu problemy się piętrzą.
4
[#484] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@mkdevil666, post #483

Zainwestowałem "drugą kampanię" bo miała być pewna z poprawionymi klawiszami i kolorami, pomyliłem się jak wielu z nas. Od dawna jesteśmy zwodzeni, a typ pewnie się bawi za nasze pieniądze do tego co czytam to towar dostarcza do sklepów, przykład z białymi obudowami.
Nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić, zawsze cieszą mnie nowe projekty, ale tak jak z biznesmenami z aukcji czy olx tak samo jest z takimi Philami, zaufanie straciłem już dawno.
Na odzyskanie 200zł nie liczę, może pewnego dnia porostu dostanę list o informacji z przestępstwa jak w przypadku oszustwa, które kiedyś miałem przyjemność przerabiać z allegro na 11zł. Bo tyle akurat typ sobie zawłaszczył nie wysyłając towaru (innych narobił na 500 1000 itd). W aktach czytałem, że skonfiskowano mu rzeczy na 50tyś w domu. Typ dostał od sądu w wyroku, że ma zwrócić kasę każdemu, do tego poszedł siedzieć na 2 lata lub w zawiasy bo trochę oszukał ludzi. Ja zaś dwukrotnie dostawałem pytanie z sądu czy dostałem owe 11zł. Znaczki na list drożej by wyszły więc olałem to już, jako świadek też odmówiłem przybycia 200km dalej do prokuratury bo to bezsens totalny no ale taki system mamy.
Więc pewnie ktoś powie, że się nie da czegoś zrobić, trzeba zgłosić do odpowiednich organów i to już będzie podstawa oszustwa na kwotę nie 200zł ale wspólną. A zapisy zbiórki, że ryzyko czy coś tam to pewnie da się też podważyć przez dobrego prawnika jak w wielu przypadkach.
3
[#485] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@mkdevil666, post #483

Jeśli gościu sprzedaje te obudowy w sklepach internetowych to znaczy,że jednak coś wyprodukował a z nas zrobił sobie sponsorów którym będzie zamydlał oczy kolejnymi wymówkami...
Słuszne jest nazywanie człowieka oszustem...mówię to z pełną świadomością..
Ja zainwestowałem ponad 800zł.Jestem ciekaw łącznie ile zebrał kwoty z naszego forum ten Phill
2
[#486] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #485

Jestem ciekaw łącznie ile zebrał kwoty z naszego forum ten Phill

$13 121 USD - to tylko 2 kampania klawiszowa.


Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 14:01:07 przez cossack
[#487] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #485

Taniej może pozyskać surowiec na 1 kolor, który aktualnie sprzedaje i zrobią mu taniej większą serię też w jednym kolorze, niż małe serie w różnych kolorach. Niech wam da po białej. Lepszy rydz niż nic.
[#488] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@KM_Ender, post #487

Dla mnie to bez sensu, zamówiłem tylko czarne ze względu na czarną obudowę. Jakbym chciał białe, to bym kupił za to morze perhydrolu do commodorowskich klawiszy dobrej jakości.
[#489] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@KM_Ender, post #487

Zamówiłem CD32 Bundle. Nijak ma się to do białej odbudowy z białymi klawiszami 😁
[#490] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@PrzemasIII, post #489

Ja też zamówiłem CD32 Bundle(obudowa+klawisze) oraz dodatkowo komplet czarnych klawiszy
[#491] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jacques, post #488

ja tak samo białych mam całe pudełko
produkcja niczym sie nie różni dajesz inny granulat
1
[#492] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #491

No właśnie inny. Pewnie droższy, do tego czyszczenie form, cena wyższa, zarobek mniejszy. Dlatego mniej pewne, że będą.
[#493] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@KM_Ender, post #492

Facet zebrał kasę na RÓŻNE kolory i to jest druga kampania na klawisze, więc wiedział z czym to się "je". Nie uważam, by naszą rolą było szukanie mu wymówek lub oszczędności.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 10:55:18 przez Jacques
3
[#494] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jacques, post #493

Jestem ciekaw, kiedy klawisze pojawią się w sklepach. Bo uważam że na pewno prędzej czy później się pojawią. Skoro są formy i opracowana technologia produkcji, to właściciel będzie chciał wyciągnąć tyle kasy z tego interesu ile się da😀
1
[#495] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@jaster, post #494

Znając życie zapewne rozpocznie On kolejną zbiórkę która też zapewne okaże się sukcesem i finansowym wsparciem dla tego oszusta.Nic tylko rozpocząć taką zbiórkę naobiecywać wiele bo łatwo jest grać na sentymentach ludzkich a później wykręcić się w dżentelmeński sposób zwalając wszystko na wszelakie okoliczności.
Jeśli na tych zbiórkach obowiązują takie zasady to jest to IDEALNE miejsce do nadużyć i oszustw wszelakiej maści...
Zrozumiałbym jakby temu Phillowi ta kampania nie powiodła się...ale ten człowiek w bezczelny sposób nas okłamał produkuje obudowy i klawisze oraz sprzedaje je do sklepów,a nam zamydla oczy pandemią itp wymówkami...

Panowie miejmy tyle odwagi czas z tym skończyć i rozmówić się na wszystkich możliwych forach amigowych tam gdzie ten człowiek jest aktywny...
Niech społeczeństwo nasze wie,że to jest nieuczciwy człowiek który oszukał nas wszystkich.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 14:14:06 przez skofrant
1
[#496] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #495

produkuje obudowy i klawisze oraz sprzedaje je do sklepów,


Ogólnie lipa, natomiast klawiszy chyba w sklepach nie ma, bo to byłoby już przegięcie (przed realizacją II kampanii, czyli tej), obudowy A1200 owszem, ale na nie kampanie chyba są pokończone (z dokładnością do "poprawek").

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 14:17:05 przez Jacques
[#497] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jacques, post #496

Co ten człowiek sobie wyobraża..To jest już chora sytuacja...czekamy cierpliwie już kilka lat...ale są tego jakieś granice ludzie....
1
[#498] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@jaster, post #494

Ale to nie byłby jakiś absurd? Skoro najdroższa część tego to zrobienie form to reszta to w zasadzie stosunkowo niewielkie koszty - koszt materiału i pracy maszyny, ewentualnie marża właściciela maszyny. Przecież może w takiej sytuacji wyprodukować osobom które to wsparły, a potem dopiero zarobić dodatkowo na sklepach. Chyba, że rzeczywiście nie kłamie i ma problemy ze znalezieniem wolnej maszyny z racji obecnej sytuacji...
1
[#499] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@pgru2, post #498

Szczerze?
Za dużo w życiu przeżyłem aby wierzyć w takie dziwne zbiegi okoliczności...
3
[#500] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #495

Szkoda,że tak wyszło.
Piszcie koledzy na forach amigowych i portalach społecznościowych,że zostaliście oszukani.
Uświadomcie przyszłym nabywcą,że kupując nowe klawisze czy obudowy wspierają oszusta.
Niech info idzie w świat.
Podajcie kwoty i ilość oszukanych osób.
2
[#501] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@ak47, post #500

gdzie można zrobić wpis - poproszę o link
zacznę ten łańcuszek
1
[#502] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@mkdevil666, post #501

Jak na kółku różańcowym...
2
[#503] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@mkdevil666, post #501

Niech ktos poda link
[#504] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #503

Witam.
Wesprzyj kampanię ... kwotą to otrzymasz ......
Pozdrawiam.
[#505] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@ted, post #504

Nie rozumiem co masz na myśli..
Co mam wesprzeć??
Ja juz zapłaciłem z góry za obudowe do A1200 cd32 oraz za dodatkowe czarne klawisze...
[#506] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #505

To dobre podsumowanie kampanii OK
[#507] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@mkdevil666, post #501

http://eab.abime.net/showthread.php?t=83118
https://forum.amiga.org/index.php?topic=71610.15
https://www.amigalove.com/viewtopic.php?t=148
[#508] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@ak47, post #500

Za kilka dni zapewne pojawi sie na stronie kampanii kolejny update. Ciekawe czym teraz zostaniemy uraczeni. Ale sytuacja zaczyna być co raz bardziej komiczna, bo jak to jest? nie ma slotu w fabryce na klawisze, a tu raptem 3 miesiące temu trafiły na rynek do sprzedaży nowe obudowy do 12oo. No to był ten slot czy nie? No chyba że to były jakieś leżaki magazynowe...
1
[#509] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@newguru, post #508

Może zróbmy konkurs z cyklu..."jaka będzie nowa wymówka Philla"
Piszcie swoje typy
1
[#510] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #509

" (...) injection can start as soon as we get our printing schedule in place."
Wtrysk klawiszy uzależniony od nadruku? Rozumiem że wtrysk odbywa się u jednego dostawcy, a nadruk u drugiego dostawcy? Więc po co czekać z wtyskiem? Za chwilę będzie info, że i owszem - jest slot na nadruk, ale nagle nie ma slotu na wtrysk. Rozumiem, że to też ew. jakaś kwestia magazynowania klawiszy... ale.. chyba coś takiego zostało przewidziane?

Ogólnie to mam wrażenie, że informacje zawierane w update na stronie kampanii są delikatnie powiedziawszy... połowiczne.

link
Zobaczymy co będzie... Czekamy 2 lata, możemy jeszcze troche poczekać.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 22:44:51 przez newguru
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem