[#361] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@snifferman, post #360

Sposób komunikacji przez ostatnie miesiące jest tak słaby, że w sumie nie ma o czym pisać.
Nie podoba mi się to, jak są te akcje prowadzone. Ilość energii wkładana w tworzenie kampanii i później tak słaba komunikacja mnie razi. Nie to, że tych produktów nie ma bo nie jestem handlarzem czy mam jakieś braki i nie mógłbym przez to odpalić komputera czy korzystać z klawiatury, wszystko co zamawiałem jest for FUN. Po tylu latach jednak ten FUN już tak nie cieszy. Jestem na bardzo uprzywilejowanej pozycji bo odebrałem obudowę i klawisze, ale wiem że wiele osób jeszcze czeka na swoje stare zamówienia.
Jenak już raczej nie będę ani zmawiać ani czekać na nowe projekty olewam wszystko co ma być robione w Chinach , jak coś będzie rzeźbione w Europie a jeszcze lepiej w Polsce to się chętnie przyłącze.
Tak naprawdę bardziej niż na swoje zamówienie czekam na szczęśliwe dla wszystkich zakończenie kampanii.
[#362] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@cossack, post #361

w mojej ocenie to "gówniane podejście do tematu" - pierwszy i ostatni mój udział w zbiórce na cokolwiek.
[#363] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@mkdevil666, post #362

Czyli co? Klawiszy nie będzie?
[#364] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jield, post #363

I czy ewentualnie ktoś jest w kontakcie z kolegą Wojt_Gl, który zajmuje się koordynacją i logistyką? Robił i robi świetną robotę, ale opuścił forum z innych powodów, a jakby klawisze się pojawiły, przydałaby się tutaj jakaś informacja

EDIT:
Status cały czas niezmienny tutaj:

Update:
- Due to Coronavirus outbreak our partners and factories have extended their CNY leave.
- Once we get news from our partners we'll keep you updated.
- As a result ETA is postponed until further notice.


Mógłby się jednak pokusić o update w połowie czerwca, Chiny raczej nie stoją w miejscu

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 09:04:12 przez Jacques
[#365] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jacques, post #364

Wojtek na pytanie czy coś wiadomo odpowiedział:

"Cześć
nic ponadto co jest w aktualizacji kampanii nie wiem - na razie nic się nie rusza bo fabryki w Chinach jeszcze nie działają wszystkie.
Dodatkowo nie ma możliwości wjazdu/wyjazdu do Chin - więc ludzie od Phila nie mogą sprawdzić jakości na miejscu."
[#366] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Posangel, post #365

Witam.
Na Kicstarterze były dwie zbiórki: pierwsza to obudowy do A1200 a druga to klawisze.
Z klawiszami była jeszcze możliwość odmówienia obudów w kolorze CD32.
Z tych kampanii otrzymaliśmy większość obudów i klawiszy za wyjątkiem nietypowych kolorów.
Phil miał jeszcze dorobić przyciski do stacji dysków i chyba nowe loga na obudowy.
Odnośnie obudów myślę że Arti powinien się wypowiedzieć bo ma wszystkie notatki co kto dostał a co nie przyszło.
A może Phil myśli że kampania zakończona?
Trwa to już prawie 5 lat.
Kampania(e) na Indiegogo dotyczy obudów do A500 oraz drugiego tłoczenia klawiszy oraz kolejnej partii obudów a1200 w kolorze CD32 z klawiszami.
Z tego nie otrzymaliśmy jeszcze nic, chociaż Phil ma formy do obudów A1200 i klawiszy więc wszyscy myśleli, że teraz będzie szybciej.
Ta kampania ruszyła dopiero (...) dwa lata temu.
Niby prosta sprawa a ciągnie się to latami, ludzie tracą nadzieję a Phil reputację.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 10:51:02 przez ted
[#367] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@ted, post #366

Tutaj fajnie ktoś to wszystko podsumował (niestety tylko po angielsku):

Why You (Probably) Won’t Be Building A Replica Amiga Anytime Soon | Hackaday
[#368] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Michciu, post #367

to jest wlasnie te durne powiedzenie Lemingow

"Shut up and take my money"

no to koles wzial kase i przestal gadac
[#369] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@WojT_GL, post #1

Jestem naprawdę cierpliwą osobą ale zaczynam tracić wiarę, że kiedyś otrzymam zestaw klawiszy z drugiej zbiórki.
O brakującym zestawie z pierwszej zbiórki to już chyba nie śmiem marzyć
[#370] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@pekdar, post #369

Kolejny update, z wczoraj:

Keycaps production (in detail)

This is where we're still anxiously waiting in line as there has been no production schedule being made available.
In addition; China borders are still closed for non-essential travelers. As mentioned previously, the quality control is not outsourced but kept in-house as to avoid printing issues such as those we have experienced during batch#1 previous run.

Also, a recent twitter exchange with a contributor raised the question about the A1200 CD32 Themed case should be produced production. The answer is that all A1200 CD32 themed cases have been produced late last year already. They're currently sitting at warehouse. While we all waiting for keycaps batch#2 to be scheduled for production.

In the meantime we'd like to thank you all for your patience and trust in our projects. We will keep you informed and share further developments in a timely manner.

Link
[#371] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Mir3k, post #370

Piekło zamarzlo :p Może się doczekam zapłaconego CD32 bundle.
[#372] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@PrzemasIII, post #371

Zobaczymy, na razie z klawiszami sprawa ani drgnie, skoro rzekomo Chiny nie wpuszczają "nieważnych podróżnych"
[#373] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jacques, post #372

Jest update.

W skrócie - redukcja liczby kolorów (nieodwołalnie).
Specjalne edycje zestawów (z obudową) częściowo przełożone na 2021.
[#374] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@tBn, post #373

Czyli tak się mają kolory klawiszy jakie zostaną:
1. Original A1200
2. Original A500
3. White
4. Black
5. Translucent
6. Red
7. Dark Blue

Nie będzie: Light Grey, Grey, Orange, Green, Light Blue
[#375] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Adinfo, post #374

Czyli jak zamawiałem Light Blue to co? Zwrot środków, przymusowa zamiana na inne? Może innych nie chcę?
[#376] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@misiek2, post #375

Przypuszczam, że wyłącznie inny kolor do wyboru, zwrot środków przy tego typu kampaniach nie wchodzi w grę. Jak odstąpisz to daj znać
[#377] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Adinfo, post #376

Gdzie jest dostępny arkusz z listą osób i wybranym kolorem? Chciałbym się upewnić co zamawiałem.
[#378] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@misiek2, post #377

Zapodam Ci za moment. Poszło pw.

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 21:42:12 przez Adinfo
[#379] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Adinfo, post #378

Ok. Dzięki. Pogubiłem się w gąszczu wiadomości w tym wątku
[#380] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Adinfo, post #374

4 lata czekania na light gray (jeszcze z pierwszej partii) i dupa, niech chociaż beda original A1200 :/

Przydałoby się jakieś info od koordynatora zbiórki co teraz, zmieniamy w arkuszach wybrany kolor na jeden z pozostałych przy życiu?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 21:54:10 przez vojo
[#381] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@vojo, post #380

Powiem tak, bo nie mogę się powstrzymać, ładny K**** syf, niech se ten koleś moje dwa zestawy klawiszy wsadzi w dupe, baran jebany.
Banujcie
[#382] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@QUAD, post #381

chętnie odkupię ;)

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 00:21:19 przez kamilus
[#383] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Adinfo, post #374

Czyli z dwukolorowych zostały tylko te orginały z A500 i A1200? Czy można mieć red i dark blue?
[#384] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jield, post #383

Tak, ale na zasadzie Red i Dark Blue jako osobne zestawy - chcę je pomieszać między sobą. Bo mieszane zestawy raczej nie wchodzą w grę (tak jak original).
[#385] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Adinfo, post #384

Łooo Panie. To mi właściwie zostaje zmiana na oryginał 1200 albo czarne, ale wszystkie w jednym kolorze tak średnio mi się podobają.
[#386] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Mir3k, post #370

Jak robimy korektę zamówionych kolorów z naszej zbiórki?
[#387] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Kefir_Union, post #386

W arkuszu google z tego co pamiętam mamy możliwość edycji kolumny z wyborem kolorów. Ale to trzeba zaktualizować również w RMI (tego może dokonać Wojt_GL) - tam mają konto tylko Ci co zamawiali osobiście lub osoby prowadzące zbiórki. Tylko do kiedy jest czas nanosić korekty kolorów do zmiany - tego niestety nie wiem.
[#388] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@QUAD, post #381

W razie czego też mogę od kogoś odkupić 1 komplet - wiadomość na prv proszę
[#389] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@tBn, post #373

Super, a wiemy coś kiedy jest szansa że do nas dotrą?
Moje kolory pozostały bez zmian, więc ja poczekam, tak jak ostatnie lata ;)

Jakby ktoś szukał linka do excela to proszę.
[#390] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@QUAD, post #381

Wyluzuj stary.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem