Komentowana treść: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku
[#1] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku
ciekawe czy jest ktos kto by kupil dragona i opisal na ppa?
[#2] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@jimiche, post #1

ja bym kupił teraz za jakieś 50$, właśnie tylko po co jak nie odpale na tym AmigaOS4 czy MorphOS-a



http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=7&i=1093&t=1081&ostatnie=1#reply_1085
[#3] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku
ciekawe czy ktos to kupi..

imo nie ma sensu pakowac sie w to no chbbya ze ktos ma zbedne

fundusze

[#4] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@AmiChris, post #3

Takie coś było by hitem 3-4 lata temu ale nie teraz kiedy AOS4 jest tak blisko
[#5] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@jimiche, post #1

W sumie to Elbox mógłby przekazać do testów jednego dragona dla PPA, chłopcy by się tym pobawili, smoczka oddali i njusa z wrażeniami naskrobali ;)
[#6] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@Davka, post #4

Tak realnie patrzac (imo) aby uzywac wygodnie O*4 potrzeba nowych amig,zycze wszystkim klasykowcom aby o*4 byl szybki na ich maszynach.

[#7] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@Olo, post #5

A czy Elbox wie o istnieniu PPA ;)



Może mógłby, ale nie mogą bo nie mają
[#8] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@Davka, post #4

Takie coś było by hitem 3-4 lata temu ale nie teraz kiedy AOS4 jest tak blisko


A coś się w temacie AOS4 zmieniło? 3-4 lata temu też był blisko...

[#9] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@jimiche, post #1

Ja bym sie powaznie zastanowil nad zakupem czegos takiego pod warunkiek, ze upgrade do mediatora bedzie jakis sensowny. No ale zobaczymy:)
[#10] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku
Ja jestem tylko ciekawy jak Elboxowy programista (programiści) rozwiązali dość głęboką kwestię niekompatybilności pomiędzy Coldfire a starymi m68k, i ile pary z tej lokomotywy idzie w gwizdek (emulację).

Ciekawy tez jestem czy Elbox przygotuje specjalną wersję np. GCC, który będzie potrafił generować kod, który nie będzie musiał być emulowany...

Ciekawe jak rozwiązano kwestię MMU... Czy będzie to kompatybilne wstecz... itd, itp.

Tak czy siak - ciekawostka. Programowa emulacja m68k z JIT w takim MOSie na Pegazie wymiata ColdFire. Zapewne w OS4 jest podobnie.
[#11] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku
Zgodnie z zapowiedzią Dragon ma być droższy od Pegasosa II z G4. Zapraszamy do sklepów firmowych Elboxu .

[#12] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@Grzegorz Kraszewski, post #11

Jak to zwykle w Elboksie bywa
[#13] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@Grzegorz Kraszewski, post #11

Zgodnie z zapowiedzią Dragon ma być droższy od Pegasosa II z G4.




Trudno żeby nie miał był droższy, skoro "Genesi rozpoczęło właśnie kolejny program rozdawania Pegasosów".



Rozdają, rozdają, a wciąż są tacy, którzy wolą sprzęt z AOSem niż z MOSem...





[#14] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@Grzegorz Kraszewski, post #11

Ja tam nie lubie stac w kolejkach. Wole zakupy w supermarkecie
[#15] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@Marcin, post #13

I nic w tym dziwnego, ponieważ AOS jest lepszy.



[#16] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #15

a ja twierdzę żabie udka są dużo smaczniejsze od ślimaków. co prawda nie jadłem ani jednego, ani drugiego, ale przecież nie przeszkodzi mi to w wydaniu kategorycznego osądu....
[#17] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@wali7, post #16

Żabie udka jadłem wczoraj a ślimaki przed wczoraj - tak się śmiesznie złożyło - i wiesz trafiłeś, udka jakoś mi bardziej smakowały Rozumiem, że nie bardzo się orientujesz w tym jak działa system operacyjny i pozostaje Ci ocena na podobnej zasadzie jak ta gastronomiczna powyżej Ja jednak wiem coś o tym i mój osąd to nie zgadywanie.



[#18] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #17

Och, poraz kolejny Pan wielki ekspert od systemow opercyjnych i programow wszeklakich przyszedl ;) Ale widac dalej nawet trollowac sie nie nauczyl. Bo wbrew pozorom trollowanie to nie jest taka prosta czynnosc.
[#19] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #17

Tak tak. I oczywiscie tzw. "zwykły kowalski" jest oczywiście w pełni świadomy tych wszystkich rzeczy które rzekomo stawiają OS4 wyżej niż MOSa, i właśnie dlatego wybierają to rozwiązanie, a nie inne. ;)
[#20] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@MinisterQ, post #19

A czy to miejsce nie istnieje miedzy innymi po to żeby go w tej kwestii uświadomić zamiast naciągać na gorsze rozwiązanie?

[#21] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #20

Oczywiście że istnieje między innymi po to.

Więc uświadamiaj, i wykaż dlaczego jest gorsze. Zrób to, ale tak raz, a porządnie. Żeby już nigdy nikt nie miał wątpliwości. ;)
[#22] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@MinisterQ, post #21

Już to zrobiłem i tutaj i na execu a jeżeli ktoś to przeczytał i nadal twierdzi inaczej to albo brakuje mu wiedzy i po prostu nie rozumie istoty i wagi pewnych rzeczy albo podchodzi nie merytorycznie tylko emocjonalnie. Z pierwszym da się łatwo coś zrobić - wystarczy trochę poczytać, drugie może w skrajnych wypadkach wymagać specjalistycznej terapii.



[#23] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #22

No tak, wiedziałem że włączysz tylny migacz. ;)
[#24] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@MinisterQ, post #23

Wypowiadam się bardzo rzadko ponieważ nie mam na to czasu i naprawdę nie czuję w sobie potrzeby "ewangelizacji" tak jak niektórzy. Porównaj ilość swoich komentarzy i moich. Nie jest problemem poszukać co do tej pory pisałem i to przeczytać więc nie widzę powodu żebym miał to jeszcze raz przedstawiać. Poza tym ja wiem do której kategorii z dwóch wymienionych przeze mnie wcześniej należysz. ;) :)



[#25] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #24

Przejrzalem historie Twoich komentarzy na PPA. Znalazlem lanie wody, udowadnianie dlaczego MUI pozbywajac sie ograniczen gadget.class jest gorszy oraz ze zaleta OS4 jest to ze w blizej nieokreslonej przyszlosci chca wprowadzic ochrone pamieci (co jest prawda rowniez w przypadku MOSa i mitycznego QBoxa - baa nawet stopien zaawansowania prac jest taki sam czyli zaden ;)
[#26] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #24

hmm, tak się zastanawiam czy Ty sam wymyślasz swoje komentarze, generuje je jakiś bot czy może ktoś je podpowiada

jak na razie starasz się udowodnić tezę, że opisałeś wyższość os4 nad mosem w swoich komentach a ja tam niczego takiego nie widze (widze próby ale są one tworzone według wzoru "nie mam racji ale mam argumenty")

normalna dyskusja natomiast może mieć miejsce tylko wtedy, gdy wcześniej obie stony pomyślą, że jednak ta druga strona może mieć racje



[#27] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@marcik, post #25

Kłopoty z czytaniem?



Ochrona pamięci:

W ABoxie się nie da jej wprowadzić, QBoxa nie będzie a nawet jeśli by powstał to nie będzie miał wiele wspólnego z AmigaOS.

W AOS4 wprowadzenie ochrony pamięci jest możliwe.



MUI:

Mi bardziej odpowiada Reaction - napisałem dlaczego, oczywiście dostrzegam zalety MUI również, podałem jedynie powody mojego wyboru. Co do ograniczeń gadget.class to proponuje spojrzeć jak ona wygląda chociażby w AOS3.9 bo na MUI też nie patrzymy na pierwszą wersję. Oczywiście nigdzie nie napisałem, że pozbywanie się ograniczeń wczesnej wersji gadget.class jest wadą MUI więc nie bełkocz bez sensu. Największa wada MUI to to, że jest zbudowane obok hierarchii klas systemowych.





[#28] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #27

Klopoty z informacjami?



W pierwotnych planach OS4 mial miec w jakis magiczny sposob zrobiona ochrone pamieci. Ale zrezygnowali z tego i przerzucili sie na sposob o ktorym mowa w MOSie, a wiec sandboxy (chocby tu Freidenowie o tym pisza) wiec gdzie tutaj jest przewaga nad MOSem?



A rozmowe na temat dlaczego MUI jest evil daruje sobie bo przyznaje bez bicia ze pod ReAction wiele nie programowalem i wydaje mi sie ze Ty masz rownie wielkie doswiadczenie w pisaniu MUIowych programow ;)

[#29] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #27

Ah, jeszcze jedno - dalej nie znam odpowiedzi na pytanie zadane przez MiniQ w komencie #21 ;)
[#30] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@rzookol, post #26

Jeżeli nie dostrzegasz tego jak ważna jest ochrona pamięci to znaczy, że w ogóle masz małe pojęcie o tym o czym piszę a w takim razie oczywiści nic dziwnego, że nie czujesz się przekonany.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem