Komentowana treść: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku
[#121] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@Olo, post #118

a ja myślę, że ma celerona :D
[#122] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #120

czy zauważyłeś może, że podobnie jak Ty myślacy ludzie przenieśli sie na gdzieś tam wcześniej wspomniany portal? Ty też o tym myślałeś?
[#123] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@Jarek, post #122

Zmuś mnie

[#124] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #123

Zmuś mnie



tak, chcesz żeby wszyscy sie z Tobą "bawili", ale mnie nie zmusisz :)

Poza tym wielu ludzi rozśmieszasz - nie pisałem powaznie o tym przeniesieniu się :)

[#125] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #120

Po dyskusji to wedlug mnie max co mozesz pisac to platnik ;)

[#126] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@marcik, post #125

Ale nadmieńmy że wersję conajmniej 7, oczywiście w pełni pod reaction. ;)
[#127] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@marcik, post #125

co ty on dubluje ludzi robote bedzie pisal program do liczenia lini tylko dla o54 bo oni pewnie chca dac nowy standard ludziom , czyli kolejny znacznik zakonczenia lini.

pomysl teraz, nowy niekompatybilny z MP system a na nim ta wybujala aplikacja mieszajaca sie miedzy znakomitym reaction a gadtools.
[#128] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku
Siiiooooo mi już...
[#129] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@SirLEO, post #128

No dobra tylko co z moją Biedronką ???? Widział ją ktoś ?

[#130] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@Rafael/ARMO, post #129

Z biedronki zrobiono mleko ;)
[#131] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@stefkos, post #127

ad 125, 126, 127



Ziew

[#132] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #131

Coz, to chyba koniec tego watku. Mam nadzieje ze odwiedzisz PPA ponownie i znowu bedzie mozna posluchac wspanialych teorii
[#133] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@marcik, post #132

Jak mógłbym sobie odmówić ponownego pokulania z łosi, którzy nie wiedzą co to jest proces, wątek i przestrzeń adresowa a na wszelki wypadek twierdzą, że ochrona pamięci jest niepotrzebna gdy wszystkie liczące się systemy dookoła ją mają.



[#134] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #133

Zbyt dużym leszczem jesteś żeby coś takiego np. Krashanowi imputować.
[#135] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@MinisterQ, post #134



[#136] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #135

łoś... leszcz... - czekam na coś konkretniejszego :D

a tak przy okazji ;) też chętnie poczytałbym jakiś szczegółowy test tego Dragona, chętnie też poznałbym różnice procesorów 68k i ColdFire, które maja znaczenie dla uzytkownika Dragona (czyli co użytkownik musi robić, żeby jego "stary" system na 68k pracował na CF tak samo dobrze). Teoria teorią, a w praktyce to różnie bywa.

Ale czy ktoś w Polsce będzie tego używał/testował (w niedalekim czasie)?

[#137] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@MinisterQ, post #134

Może jednak skomentuje to trochę bardziej ze względu na to, że osoby trzecie zostały wymienione. Nie kwestionuję kompetencji Krashana. Uważam, że ma dużą wiedzę i cenie go za to co robi. Dlatego mimo jego "małych złośliwości" pod moim adresem staram się z nim merytorycznie dyskutować. Jednak dziwie się, że mimo swojej wiedzy nadal upiera się przy ewidentnie błędnych tezach. Dawniej było to zrozumiałe ponieważ wiązało/miało wiązać się to z pieniędzmi dla niego teraz to chyba tylko inercja i chęć zachowania twarzy. Nawet ta lista którą przedstawił a miała pokazywać przewagę MOSa nad AOS4 daje do myślenia po prostu widać, że ledwo wymyśli co tam napisać. Naprawdę lepiej jest się wycofa z błędu niż w nim tkwić.

[#138] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #137

Podaj lepiej adres, dostaniesz ufundowany przeze balon, którym jak zapewne już wiesz honoruje się Bufona Roku. Co prawda rok się jeszcze nie skończył, ale nie sądzę, aby nam się większy bufon trafił. Podejrzewam, że jako wszystkowiedzący, wiesz, czy jest na tym łez padole większy bufon, czy też nie. To jak, panie S*..., jest, czy nie?
[#139] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #137

Jednak dziwie się, że mimo swojej wiedzy nadal upiera się przy ewidentnie błędnych tezach.



Pytanie tylko, co uważamy za tezę. Bo dyskusja toczyła się na dwóch poziomach. Najpierw była to kwestia przewagi MOS-a nad OS4 czy też odwrotnie. Potem była to sprawa ochrony pamięci w systemie. Może najpierw sprawa druga. Ja wcale nie twierdzę, że system bez ochrony pamięci jest lepszy. Natomiast mogę spokojnie powiedzieć, że osobiście lubię taki system (którym jest MorphOS). Kwestia sympatii do takiego czy innego rozwiązania nie podlega naukowemu dowodzeniu. Spróbuję posłużyć się analogią. Czy samochody z układem ABS są bezpieczniejsze niż bez? Chyba niewielu będzie próbowało polemizować z tym stwierdzeniem, tym bardziej że ABS montowany jest we wszystkich samochodach przyzwoitej klasy. Znajdzie się jednak wielu kierowców, którzy wolą ten układ wyłączyć z takich czy innych względów. Istotnie w przypadku doświadczonego kierowcy w specyficznych sytuacjach ABS może przeszkadzać zamiast pomagać. Podobnie jest z ochroną pamięci, jest ona rzeczą dobrą, choć znajdą się zawsze tacy, co wolą bez. Ochrona pamięci nie jest wszak za darmo i zmniejsza nieco wydajność systemu. Nie usiłuję więc zrobić z braku ochrony pamięci w MorphOS-ie jego zalety - po prostu mnie się ten system podoba i bez ochrony.



Druga natomiast sprawa to rzekoma przewaga OS4 nad MOS-em. Gdyby w OS4 faktycznie była obecna ochrona pamięci, nie byłoby dyskusji, stanowiłaby ona istotną przewagę. Jednak oddzielmy fakty od pobożnych życzeń braci Friedenów. Papier wszystko wytrzyma (a tym bardziej baza danych forum internetowego). API i aplikacje AmigaOS dostarczają wielu poważnych problemów, jeżeli chcemy zaimplementować ochronę pamięci zachowując jednocześnie jaką taką kompatybilność. Być może problemy te zostaną rozwiązane. Na dziś ochrony pamięci w Amiga OS4 nie ma. Jeżeli więc porównuję publiczną wersję OS4 do publicznej wersji MOS-a, ochrona pamięci nie może być argumentem przemawiającym za OS4. A ze strony zwolenników OS4 niejednokrotnie padało "zalecenie" porównywania publicznych wersji, moim zdaniem zresztą jak najbardziej słuszne.



po prostu widać, że ledwo wymyśli co tam napisać.



Ja nic nie wymyślałem, po prostu wymieniłem fakty. Porównując systemy nie posłużyłem się rozmaitymi "features lists" tylko faktami. Wypuszczenie sterowników 3D do większości Radeonów (oprócz najnowszych modeli 9600/9800) oraz TinyGL zaowocowało dużą ilością przeportowanych aplikacji, jakkolwiek większość z nich to gry (ale całkiem niezłe), jednak nie można niedoceniać wpływu palety dostępnego oprogramowania na siłę systemu operacyjnego. Bo to właśnie decyduje o powodzeniu danego systemu wśród użytkowników. Dlatego uważam, że fakt ukazania się np. Blendera czy Quake 3 na MorphOS-a oraz nie ukazania się tychże na AmigaOS4 świadczy o przewadze MorphOS-a. Wracając do tej listy przewag - pewnie, że wolałbym, żeby była dłuższa, ale z faktami nie dyskutuję, chociażby one były dla MOS-a niekorzystne. Tak czy inaczej o tym, który z dwóch systemów będzie popularniejszy zdecyduje ilość użytkowników.

[#140] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku
Ponieważ miałem chwilę wolnego czasu to przeczytałem sobie wszystkie komentarze w tym watku i powiem wam ludzie jedno:



PODZIWIAM WAS



Z newsa o Dragonie zrobić (pseudo)naukową dyskusję na temat różnic między systemami operacyjnymi, o których większość ludzi na świecie nie ma pojęcia że istnieją, a jeśli ma pojęcie to sa do siebie bliźniaczo podobne, to trzeba mieć wielkie umiejętnośći lania wody



Polecam wylać trochę tej wody na rozpalone głowy, będzie to z wielkim pożytkiem.



A żeby było w temacie - mnie na przykład Dragon dosyć interesuje. Nie za bardzo mam ochotę wchodzić w rozmaite pałerpiecowe rozwiązania mniej lub bardziej amigopodobne, natomiast klasyczne amigi po prostu coraz bardzej się sypią :( Jakiś zamiennik sprzętowy by się przydał, UAE to nie do końca to samo.
[#141] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@jerry, post #140

Tylko ze Dragon do dzialania potrzebuje plyty amigi...
[#142] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@marcik, post #141

No niestety potrzebuje.. :( zastanawiam sie czemu ELBOX nie pójdzie na całość i nie zrobi całej nowej płyty? W końcu były juz różne klony amigi, choćby DraCo
[#143] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@jerry, post #142

Jak to czemu? Zapewne ze względów licencyjnych...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem