Komentowana treść: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku
[#91] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #90

Nie. Przykre.

Szastasz teorią, nie mając na chwilę obecną ŻADNEGO podparcia praktycznego.

Ja już kiedyś prosiłem Cię żebyś pokazał chociaż jeden swój program, który napisałeś pod AmigaOS. JEDEN. Wystarczy.

A jeszcze gdyby był np. napisany pod Reaction, i gdyby pokazywał te "zbliżone" możliwości Reaction oraz MUI...
[#92] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #90

Nie ośmieszałbyś się więcej Wielki Teoretyku. Mylę się? To może wszystkie programy które napisałeś przypadkiem się sformatowały razem z twardym dyskiem, systemy operacyjne które napisałeś (bo przecież swojej głębokiej i porażającej wiedzy nie czerpiesz z Wikipedii) zostały skradzione razem z komputerem, a mądre wypowiedzi na forach dyskusyjnych zostały usunięte przez złych adminów. Zostały tylko bzdury... co za pech. Musisz być strasznym pechowcem.
[#93] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@Olo, post #89

Od ewentualnego wyganiania ludzi są admini strony. Nie sądze żeby Krashan Czy marcik poczuli się obrażeni bo na tym samym poziomie dyskutują co smith. Co do kompleksów to raczej bym nie schodził do tego poziomu dyskusji... No ale jest diabełek obok więc raczej to było ironiczne ;)

A co do tego czy ktoś tego czy innego komputera używał, czy widział - jeśli nawet nie widział i nie używał to może na podstawie informacji z sieci + swojej wiedzy dyskutować. Kwestia tego na ile taka dyskusja ma sens, jeśli argumenty są dobre to zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć. Byle odpowiadać na pytania.



Jednakże pragnę zauważyć iż news jest o Dragonie firmy Elbox a nie MorphOS-ie. Teraz już za późno na odwrócenie biegu rzeki ;), ale sugeruję inicjatorom wątków cenowych by w końcu przemyśleli sprawę. Taki Dragon to niekoniecznie jest produkt dla osoby, która patrzy na cenę sprzętu, nowoczesności systemu kompatybilnego z AmigaOS 3.x, etc. Jeśli Elbox robi Dragona to znaczy, że wie iż ktoś to kupi, że są tacy zapaleńcy, tacy ludzie co mają takie hobby, którzy kupią Dragona. Gdyby Ci sami ludzie chcieli Pegasosa, AmigęOne to już by te komputery dawno mieli.
[#94] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@wali7, post #92

Czy ja się wypowiadam na temat zagadnień z biologii molekularnej? Więc kto tu się ośmiesza?

[#95] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@Olo, post #89

Eee tam, obrazic mnie to nie jest taka prosta czynnosc. A dyskusja mi sie jak najbardziej podoba - nie ma to jak pogadac sobie od czasu do czasu z prawdziwym znawca tematu ;)
[#96] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #94

Ale oczywiście o wspomnianych programach nic nie napisałeś o Wielki Espercie, zdążyłem się przyzwyczaić, że na niewygodne tematy nie odpisujemy... udajemy że nie doczytaliśmy...

Wiesz na co mi się przydaje biologia molekularna w tej pseudodyskusji? Otóż biologia to nauka, a nauka tworzy hipotezy na podstawie faktów, potem postawione tezy konfrontuje się z nowymi faktami. Tak czy inaczej wszystko zaczyna się od faktów.

A więc fakty, kolego Smith, fakty. Bo w Twoich wypowiedziach aż roi się od hipotez. Ale faktów brak.

Wytłumacz nam, dlaczego przyszły OS4 jest lepszy od przyszłego MOSa? Bo to że obecny OS4 jest gorszy od obecnego MOSa 1.4.5 wiemy. Proszę o podanie źródeł, dokładne postawienie tezy i jej obronę. I nie zapomnij pochwalić się swoim dorobkiem programistycznym (w nauce powołanie się na swój dorobek znacząco powiększa wagę głosu).
[#97] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #88

Żeby one mogły być odizolowane od siebie musiałyby przestać być wątkami ABoxa a zacząć być procesami Quarka.



Nie musiałyby być. W AmigaOS4 mamy w tej chwili podobną sytuację -wszystkie aplikacje pracują jako wątki jednego procesu, a Friedenowie chcą wprowadzić między nimi separację przestrzeni adresowych. Tak jak w MorphOS-ie tak i w AmigaOS-ie jest to możliwe do wykonania kosztem sporej pracy i znacznej utraty kompatybilności. Moim zdaniem ewentualne korzyści z takiego posunięcia nie są warte wymaganej pracy (dla obu systemów).



Przewaga AOS4 polega na tym, że nie musi wychodzić z ekstremum lokalnego.



A co uważasz za ekstremum lokalne MorphOS-a?

[#98] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@wali7, post #96

Ale oczywiście o wspomnianych programach nic nie napisałeś




Nie są publiczne ale to nie znaczy, że ich nie ma.



A więc fakty, kolego Smith, fakty. Bo w Twoich wypowiedziach aż roi się od hipotez. Ale faktów brak.




Co Ty czytać nie umiesz?



Bo to że obecny OS4 jest gorszy od obecnego MOSa 1.4.5 wiemy.




Nie jest lepszy a wręcz przeciwnie i o tym właśnie tu rozmawiamy.







[#99] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@Grzegorz Kraszewski, post #97

W AmigaOS4 mamy w tej chwili podobną sytuację -wszystkie aplikacje pracują jako wątki jednego procesu




Trochę inaczej. Wszystkie aplikacje pracują w tej samej przestrzeni. Do tego nie są zapakowane w jakiś odpowiednik ABoxa.



Moim zdaniem ewentualne korzyści z takiego posunięcia nie są warte wymaganej pracy (dla obu systemów).




A ja uważam, że jest to konieczne jeżeli z AOSa/MOSa ma coś być więcej niż ciekawostka.



A co uważasz za ekstremum lokalne MorphOS-a?




No właśnie to co napisałem czyli, że znajduje się w punkcie, w którym wprowadzenie ochrony pamięci wiąże się z cofnięciem do etapu projektowania i zmianami w dotychczasowej architekturze.





[#100] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #98

- OK - rozumiem, programy są... jednakowoż z punktu widzenia ogólnie używanej w nauce metodologii nie można ani potwierdzić ich istnienia ani zanegować, to tak jakby ich nie było. Nie znajdują się w przestrzeni zainteresowań nauki, co najwyżej religii, bo ta bazuje na prawdach niefalsyfikowalnych

- Piszesz o przypuszczeniach, nie faktach.

- W ostatniej kwestii poważnie się mylisz. Wszystko co piszesz, "będzie", a więc nie dotyczy obecnego OS4, a przyszłego, co więcej, jak uczy życie, w takiej sytuacji należy używać trybu przypuszczającego, co jeszcze bardziej obniża rangę takich twierdzeń. A konkretnie na dziś: MOS ma porządne sterowniki 3d do większej niż OS4 ilości kart graf., możliwości podsystemu obsługi 3d zaimplemontowanego w MOSie są dużo większe od tego w OS4, MOS używany przez userów posiada emulator 68k JIT (OS4 nie), publiczny MOS obsługuje znacznie większą ilość sprzętu (PegazI, PegazII, A4000, A1200 + sporo osprzętu), na MOSie można odpalić sporą część programów dla OS4, a nie odwrotnie (a jak powszechnie wiadomo, gorszy system i sprzęt emuluje się na lepszym ). I tyle na dziś. Nie piszemy o tym co ktoś zamieścił w ficzer listach, bo w amiświecie już różne rzeczy deklarowano, a świata nigdy nie ujrzały. Fakty, nic ponadto.

Pozatym, skoro jednak mowa o przyszłości, to jeśli chodzi o MOSa, można założyć dwie drogi: albo MOS rozwinie się, powstanie QBox, a programy starego AmigaOS będą chodziły w swoich ABoxach. Albo QBox nigdy nie powstanie, wtedy ABox pozostanie jedynym procesem Quarka, dla którego możliwym będzie nadanie trybu supervisor i zabawy wewnątrz ABoxa umożliwiające wykorzystanie tego. Sądzisz, że Quark został podarowany MOSTeamowi przez kosmitów? Przecież MOSTeam może zmienić pewne niuanse w działaniu ABoxa w Quarku, uważasz, że umożliwienie uruchomienia ABoxa w trybie nadzorcy wymaga dużego nakładu pracy? I już jesteśmy w miejscu gdzie jest obecnie OS4... tylko po co? Już widzę wysyp tych programów wykorzystujących te hipotetyczne mechanizmy w OS4 czy MOSie...
[#101] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@wali7, post #100

Nie wiem jak głupim trzeba by być żeby dublować mechanizmy dostępne na poziomie systemu wewnątrz jednego z jego procesów. Nie dość, że jest to niepotrzebna robota to jeszcze trzeba modyfikować już istniejący w systemie kod zarządzający przestrzeniami adresowymi, procesami i wątkami. Umiejętność napisania hello_worda nie jest wystarczająca do tego żeby się zastanawiać co i jak można i należy zrobić w systemie operacyjnym. A co do moich programów to nawet nie wiesz jak żałuję że nie mogę Ci napisać co teraz piszę bo wiem jakby Cię to wgniotło w krzesło. Ale oczywiści możesz sobie poprawiać humor twierdzeniem, że nie mam pojęcia o programowaniu i innymi takimi bzdurami.





[#102] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #101

A co do moich programów to nawet nie wiesz jak żałuję że nie mogę Ci napisać co teraz piszę bo wiem jakby Cię to wgniotło w krzesło.




Nie wiem jak inni ale ja po przeczytaniu tego najpierw zostalem wgnieciony w krzeslo a pozniej z niego spadlem. Tozto bezapelacyjny koment roku na PPA!!
[#103] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@marcik, post #102

Do usług

[#104] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #101

Po pierwsze Sokratesowskie "wiem, że nic nie wiem" często jest doskonałą podstawą do dalszych, twórczych poszukiwań. Stoi to w kontraście do postawy bufona, który twierdzi "wiem wszystko, jestem ekspertem, poza mną tylko wielkie g....". Podczas tych rozważań dałeś przykład twardogłowej postawy opartej na obronie przyjętych ad hoc założeń. Nieumiejetność prześledzenia innego od własnego, toku rozumowania jest charakterystyczną cechą takiej postawy.

Po drugie, jedną z postawionych (nie tylko przeze mnie) tez jest że dodawanie mechanizmów ochrony pamięci do AmigaOS jest niepotrzebne i kłopotliwe. Więc nie wiem, czy głupsza jest idea dublowania tych mechanizmów, czy wogóle sam pomysł ich implementacji w tym przypadku.

Po trzecie, wbrew temu co piszesz, "kod zarządzający przestrzeniami adresowymi, procesami i wątkami" zazwyczaj nie jest specjalnie skomplikowany, powinien być przecież możliwie mało zasobożerny i prosty.

Po czwarte, jak rozumiem, wyszedłeś już ponad "hello_world", skoro ograniczenie do umięjętności napisania właśnie jego jest Twoją inwektywą. Pytanie jak daleko od "hello_world" doszedłeś? Opanowałeś już instrukcje warunkowe, czy przysłać do Ciebie moją młodszą siostrę celem korepetycji? Byłbyś jeszcze Większym Espertem. Taki dobrze uzyty WARUNEK w programie daje NOWE MOŻLIWOŚCI.

Po piąte, gdybyś zobaczył moje programy, może też by Cię wgniotło?

Ja ze swej strony proponuję przyznawać doroczny tytuł "Bufona Roku". Pan Smith jest moim typem. Jako nagrodę proponuję czerwony, mocno nadęty balon.
[#105] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@wali7, post #104

Po pierwsze Sokratesowskie "wiem, że nic nie wiem" często jest doskonałą podstawą do dalszych, twórczych poszukiwań.




Taa, można w ten sposób na nowo koło odkryć.



Stoi to w kontraście do postawy bufona, który twierdzi "wiem wszystko, jestem ekspertem, poza mną tylko wielkie g....".




Piszę o rzeczach PODSTAWOWCH jeśli chodzi o budowę systemów operacyjnych! Albo je znasz i rozumiesz albo nie. Dlatego wnioski są oczywiste i nie ma w nich miejsca na dyskusje. Tak trudno to załapać, że dana architektura powoduje takie a nie inne konsekwencje?



Po drugie, jedną z postawionych (nie tylko przeze mnie) tez jest że dodawanie mechanizmów ochrony pamięci do AmigaOS jest niepotrzebne i kłopotliwe. Więc nie wiem, czy głupsza jest idea dublowania tych mechanizmów, czy wogóle sam pomysł ich implementacji w tym przypadku.




No to Ci życzę miłego rzucania k****** gdy źle napisany wygaszacz ekranu zawiesi Ci cały komputer pod koniec ściągania pliku 1GB a okaże się, że nie można wznowić tylko trzeba od nowa.



Po trzecie, wbrew temu co piszesz, "kod zarządzający przestrzeniami adresowymi, procesami i wątkami" zazwyczaj nie jest specjalnie skomplikowany, powinien być przecież możliwie mało zasobożerny i prosty.




Amator



Taki dobrze uzyty WARUNEK w programie daje NOWE MOŻLIWOŚCI.




A umiesz uzyskać te same możliwości bez warunków?



[#106] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #105

Problemy z logiką? z definicji: nowe możliwości, to takie których poprzednio nie było...

Po przeczytaniu Twoich wypowiedzi jednak cieszę się, że jesteś tylko Wybitnym Teoretykiem Systemów Operacyjnych. Bo być użytkownikiem systemu operacejnygo Twojego autorstwa mogłoby być trochę ryzykowne

Moje credo to "nie sztuką jest uczynić rzeczy łatwe trudnymi, dużo trudniej trudne łatwymi". Życzę dalszego owocnego gmatwania panie Ekspercie.

Z mojej strony koniec na dziś (chyba) - poziom wyprodukowanych złośliwości już dawno przekroczył stany alarmowe ;)
[#107] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #105

[quote]No to Ci życzę miłego rzucania k****** gdy źle napisany wygaszacz ekranu zawiesi Ci cały komputer pod koniec ściągania pliku 1GB a okaże się, że nie można wznowić tylko trzeba od nowa.[quote]



Korzystajac z systemu amigowego bez ochrony pamieci bedzie mogl przynajmniej porzucac tymi k*****, bo na systemie amigowym z ochrona pamieci nie bedzie mial zadnego programu dzieki ktoremu bedzie mogl sciagac ten plik z netu, czy wygaszacza ekranu ktory wywali system ;)
[#108] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku
Eeeee ... przepraszam szanownych doktorów i docentów nauk informatyczno-bilogiczno-matematycznych czy ktoś z Was nie widział mojej Biedronki Zuzi? ... idźcie już spać ...







[#109] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@Rafael/ARMO, post #108

Gdzie będziemy szli jak tam leje.
[#110] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@Rafael/ARMO, post #108

ale Rafdał - to on pierwszy... ja tylko oddałem
[#111] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #105

dawno nie mialem okazji cie czytac, dzieki za dobra porcje humoru. viva la 054.

tak wogole powinienes otworzyc swoja strone gdzie zaprezentowalbys nam swoje mozliwosci programistyczne. juz nie moge sie doczekac, cale szczescie mam mocny fotel.
[#112] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@wali7, post #110

nawet imię mi się pomyliło - za mocno oberwałem krzesłem w tej dyspucie...
[#113] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #101

Hmm - ja proponuję sondę:

"Co pisze Smith?"

a) MOSemu dla OS4

b) portuje Firefoksa

c) portuje OpenOffice'a

d) jest tajnym developerem OS4 i dodaje do niego ochronę pamięci
[#114] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@wali7, post #106

Moje credo to "nie sztuką jest uczynić rzeczy łatwe trudnymi, dużo trudniej trudne łatwymi".




To dlatego w dwóch różnych miejscach chcesz implementować te same mechanizmy... aha bo tak jest łatwiej hmm... no ciekawe, ciekawe.



[#115] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@marcik, post #107

Tak to sobie tłumacz.

[#116] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@Masta Krishna, post #113

stawiam na: odpowiedz D
[#117] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@smith, post #115

No to ja czekam z niecierpliwoscia na to jak skonczysz wreszcie tworzyc ochrone pamieci w OS4 a potem napiszesz cala mase programow dzialajacych z nia :)
[#118] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku
Tak wracając do tematu tego njusa, może redakscja PPA skontaktuje się z Elboxem i poprosi o jednego Dragona do testów. Zastanawiam się jak to działa no i chciałbym zobaczyć jak działa R9500/9700 w Dragonie :D



Do smitha :



Jakoś nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie, który z komputrów posiadasz w domu? Pega i MOS-a czy A1 i OS4, bo moge się założyć ze nie masz żadnej :)



Do Masta Krishna :



Proponuje dać jeszcze jedno pytanie:

e) smith pisze już AmigaOS 7.0, który wszystkich wgniecie w krzesło
[#119] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@Olo, post #118

Do ola:

A bo ty tylko wiesz jak coś działa jak masz to w domu a w inny sposób informacji uzyskiwać nie umiesz. No to wszystko jasne.

[#120] Re: Dragon 1200 prawdopodobnie w październiku

@Masta Krishna, post #113

Może Cię rozczaruję ale poza portowaniem i dorabianiem czegoś do OS4 można też pisać coś innego.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem