Komentowana treść: MorphOS 2.4, również na Maca mini
[#91] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini
Kupiłem sobie do pega I 1Gb ramu także będę ją testował na nowym mosie. Napewno przetestuję na kontrolerze usb 2.0 i zewnętrznym dysku na usb gdyby, działoło na pegazie to byłoby miło. Na pc miałem na tym dysku osiągi 27 Mb/s. bo usb 1.1 do takiego twardego dysku - to porażka. Sprawdzimy w domu.
[#92] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@stachu100, post #90

A może dałoby radę zainstalować układ Ati 9200 128 mb Ram? Były też takie. Nie wiem, czy można je dostać, ale w laptopach były takie.
[#93] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@wali7, post #16

No to żegnaj biedny MacOSie

Ale macie kręciołe. Zamiast miec dostep do Javy, Flasha, dobrych przegladarek WWW...ale gdzie tam. Instalujecie jakiegos LiMOSa :P :)
[#94] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Deftronic/..., post #21

Ciekawie co na to ludzie odpowiedzialni za AOS.

Znaczy sie AOS4? Beda glodowac, bidowac, ale nigdy nie pobrudza swojej krwi Macami
[#95] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Andrzej Drozd, post #93

Ech, zamiast używać jakiejś porządniejszej przeglądarki jak OWB to bawisz się jakimś IBrowse
[#96] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Andrzej Drozd, post #94

Niekoniecznie - Pegasosami juz pobrudzili
[#97] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@MarX, post #27

Ja jako czlonek srodowiska Amigowego, zupelnie nie czekalem, wiec powinienes mowic raczej sam za siebie. :)
Co do emerytury klasyka, to zaden MOS czy AOS4 ci go nie zastapia w 100%.
[#98] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@ender, post #92

Wlutowanie układu to nie wszystko, trzeba jeszcze żeby płyta główna umiała go obsłużyć.

Apple nie przewidziało 128MB VRAM dla Mac mini (pozycjonowanie produktu, cena, ...).

http://en.wikipedia.org/wiki/Mac_Mini

Także szanse że ktoś zrobi upgrade do 128MB VRAM są mniejsze niż trafienie 6 w Lotto (aczkolwiek niezerowe)
[#99] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini
A czy widzieliście to:

MorphOS 2.4

Dawno nie było tak głośno o Amidze :)
[#100] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@wali7, post #95

No to juz sie poprawiam, z tym ze na Amidze ogladam tylko amigowe strony i IB wystarcza. 20cm obok, mam dostep do Opery i Firefoxa. :)
[#101] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@wali7, post #78

Kombinowanie jak na klasyku.. Też otwieram IBrowse na osobnym ekranie ;).
[#102] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Andrzej Drozd, post #97

Ahh... przepraszam Andrzeju, zapomniałem jakoś, że jesteśmy bardzo podzielonym środowiskiem i nie każdy cieszy się z pojawienia MOSa na Mini ;). A co do emerytury klassika to nie musisz mnie uświadamiać, jednak spójżmy prawdzie w oczy. Amiga to super sprzęt do retro rozrywki, ale nie do używania na codzień. Mamy rok 2009 i wczoraj otrzymaliśmy rewelacyjny system, na tanim, szeroko dostępnym sprzęcie. Ja się cieszę, Ty nie musisz :)
[#103] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #55


Jakby ktoś chciał wykopać OK

http://wykop.pl/link/246250/morphos-2-4-rowniez-na-maca-mini

Ciekawe komentarze...
[#104] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@lord_spider, post #103

Jak to na wykopie bywa.
[#105] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Baru, post #65


1 sprzęt jest w miarę dobry i nie za stary
2 "cena" chociaż obawiam się wzrostu na aukcjach teraz i dużo spekulacji!!

Pamiętaj, że w "cenie" dostajesz oryginalny system OSX w wersji 10.4.x, na którym (oczywiście tylko w uzupełnieniu MOSa) będzie działać obsługa Java, Flash etc.
[#106] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@lord_spider, post #103

Skolman źle podlinkował wiadomość, bo do komentarzy (a niezalogowany w komentarzach widzi tylko komentarze i tytuł z linkiem do wiadomości...). Poza tym faktycznie tego typu wiadomość nie nadaje się raczej na wykop, chociaż to oceniają użytkownicy tego serwisu..

A co do komentarzy na wykopie - te, które jadą po mosie to bojówki fanbojów os4. (na szczęście nie trzeba być fanbojem os4 żeby być jego użytkownikiem o czym świądczą użytkownicy AmigaOS 4.x - w tym ja - na tym portalu). Wystarczy kliknąć na pseudonim użytkowników by zobaczyć, że to spamerskie konta - ich aktywność na wykopie zaczyna i kończy się na jednym temacie. Nigdy bym nie chciał żeby podobni spamerzy w podobny sposób promowali PPA.pl, a jeśli są inne strony którym to pasuje - cóż, my spamu nie popieramy.
[#107] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Baru, post #65

Obawiam się ze Amiga os 4.xx może miec poważne kłopoty!Bo pomimo że jest nieoficjalny port na maca mini to niedziała (ponoc) tak sprawnie jak Morphos.


Niedoszły OS4 na Maca Mini to sprytny zabieg Hyperionu mający na celu wpędzić konkurencję w Postaci MOSa w ślepą uliczkę.

Ostatnia edycja: 13.10.09 17:49:58
[#108] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini
No, nareszcie miałem sekundę żeby zaktualizować MorphOS do 2.4. Wszystko poszło bez najmniejszego problemu. Pełen automat. :) Dorzuciłem ten wypasiony grabber (Schnitzel...cośtam) i wszystko gra. Duże brawa!

Mam małe pytanie. Jak wygląda sprawa z katalogiem Contributions w instalce MOSa? W tej wersji jest tam mniej softu. Na przykład nie ma Goa3D. Ale widzę, że Warp3D.library i Warp3DPPC.library są od razu w MOSSYS:Libs. Czyżby nie było już prawnego problemu z włączaniem tych bibliotek od systemu?
[#109] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@MDW, post #108

Prawnego problemu nigdy nie było. Po prostu decyzja autora modułu.
[#110] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@wali7, post #69

Kolejne wrażenia z pracy:
- wszystko co sprawdziłem (QuakeIII, Stellarium, Freespace2) działa b. dobrze i szybciej niż na Pegu. Dysk na USB osiąga transfer do RAM 22 MB/s.
- E-UAE zdaje się również działać sporo szybciej co potwierdza Sysinfo, twierdząc, że emulowana amiga ma prędkość 0.61 prędkości A4000 40 (emulowana była AGA, w trybie Picasso96 powinno być lepiej)

Pytanie do tych co już zarejestrowali i zapłacili (zwłaszcza wczoraj) - dostaliście już klucz? Bo ja jeszcze nie...
[#111] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini
Czy istnieje jakikolwiek sposób przeniesienia klucza do MorphOSa z Pegasosa na MacaMini? Jakieś unieważnienie klucza dla Pegasosa i wygenerowanie nowego dla MacaMini? Jeżeli nie ma takiej możliwości to czy jest jest szansa, że kiedyś będzie można coś takiego zrobić?

Ostatnia edycja: 13.10.09 19:26:15
[#112] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@wali7, post #110

Wali: ja kluczyk dostałem jakieś 15 minut po zapłaceniu. Mam nadzieję że opóźnienie wynika z DUŻEJ liczby rejestracji :)

[#113] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@grxmrx, post #106

grx, Gumboy: nie dajcie się sprowokować na wykopie. Przecież nie wiadomo kto wypisuje te komentarze. Czemu automatycznie zakładać, że to jakiś brat execowiec? A nawet jeśli - to (jak to bratu) pasuje jeszcze 76 razy wybaczyć :)
[#114] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@recedent, post #113

Recedent jak zwykle dobrze mówi. Szkoda energii.
[#115] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@recedent, post #113

Również na OSNews ciekawy komentarz niejakiego usera "kcnrad" mówiący dosyć niedorzecznie. Nawet według mnie, a nie mam z tym wszystkim nic wspólnego (mosy, aosy itp)


Co do tematu:

Brawo MOSTeam, mimo iż biernie przyglądam się całej sytuacji i rozwój systemu jest naprawdę godny podziwu, oby tak dalej. Znając jednak ludzi za moment (kiedy minie szajba na macmini) pojawią się pytania "kiedy 2.5" :D

Ostatnia edycja: 13.10.09 20:15:01
[#116] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@MDW, post #111

Też ta kwestia chodziła mi już od jakiegoś czasu po głowie. :)
[#117] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Logan, post #115

Logan: bardziej na co będzie 2.5 niż kiedy
[#118] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@pampers, post #117

Ktoś wspomniał o X-box'ie. Z jednej strony sprzęt tani, produkowany masowo, jest usb i ethernet, HD. Jednak moim zdaniem jest to sprzęt słaby. 64 RAM dzielone na CPU i GPU, szybkość samego procesora, jak i układu graficznego pozostawia wiele do życzenia. Starsze gry, owszem, może jakiś starszy linuks, ale osobiście nie porywałbym się z motyką na słońce. Bardziej prawdopodobne są jak ktoś zauważył maki specyfikacją zbliżone do mini (power maki ? macbooki ? nie wiem, mogłem coś pomylić).

Zresztą tak po chwili zastanowienia - to XBOX miał bebechy PPC ?? Ja zawsze myślałem że to zmodyfikowany Intel 773 MHz, wiem że to GAME CUBE miał PowerPC "Gekko". Jest to jednak proc zbyt słaby na system operacyjny pokroju MOSa. 485 MHz PPC + 162 MHz GPU i nieco ponad 20 MB RAM współdzielone... Pomijając fakt że na karcie pamięci systemu nikt nie postawi, bo dysku GaCek nie posiada...

Ostatnia edycja: 13.10.09 20:41:16

Ostatnia edycja: 13.10.09 20:42:33
[#119] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Logan, post #118

Chodziło chyba o XBoxa 360, bo tylko tam masz 3-rdzeniowego PPC bazującego chyba na G5.
[#120] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@ender, post #119

Fakt, nie pomyślałem o 360, mój błąd. Tutaj możliwości sprzętowe dają szersze pole do popisu. Pytanie - czy MOSTeam podołałby zadaniu napisania systemu na ten sprzęt wykorzystujący sensownie jego możliwości ? Chodzi mi o okiełznanie tego wszystkiego (masa pracy, system pisany praktycznie od zera), no i jak mają się do tego kwestie prawne, wątpię żeby skąpcy z M$ zezwolili na wydanie czegoś takiego i próbę zarobku na tym. Nie ta polityka.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem