Komentowana treść: MorphOS 2.4, również na Maca mini
[#121] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Logan, post #115

ciekawy komentarz niejakiego usera "kcnrad"

Nie ma o co halo robić. Jak nakręcona katarynka powtarza wciąż to samo. Klikamy w minus i tyle. Ten user już dwukrotnie na AmigaWorld.net się przekonał co sądzą użytkownicy i moderatorzy o jego zachowaniu.
[#122] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Grzegorz Kraszewski, post #121

Temu to Arexx chyba się śni po nocach i dodam że nie są to raczej miłe sny.

Szkoda, że wśród wielu pozytywnych reakcji (także wśród użytkowników AmigaOS), zawsze znajdzie się jakiś malkontent.
[#123] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@pampers, post #122

wiesz, to równie dobrze może być jakiś "harcownik" (niby czemu nick "kcnrad"? Jakoś przypomniał mi się "_mufa" z PPA) wsadzający kij w mrowisko i liczący na flejma.

Przy okazji: ja mam na imię Konrad (ale nie mam konta na AW.net) :)
[#124] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Grzegorz Kraszewski, post #77

W 16 bitach i po wyłączeniu opcji w Display Engine, Ambient w 1920x1200 działa jak należy. Mój Sam wymięka przy szybkości Maca Mini. :) Tylko moja klawiatura Apple nie chce działać zarówno z jak i bez HUB-a usb.
[#125] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini
"MorphOS 2.4 successfully installed"

Na razie na Efice, Mac Mini czeka na nowy dysk

Jeszcze raz wielkie dzięki dla MorphOS Development Team. OK
[#126] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini
A gdzie znajdę rejestrację MOS-a?? Bo z tych emocji klikam i klikam i wypatrzeć nie mogę...
[#127] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@JaCoP, post #126

Po zainstalowaniu MOSa uruchamiasz RegTool (partycja systemowa, katalog Tools)
[#128] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@wali7, post #127

Acha! Czyli robimy to już z pozimu systemu. Kumam! Wielkie THX!
[#129] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@JaCoP, post #128

Zapodaj swój numer po zarejestrowaniu :)
[#130] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Sir_Lucas, post #129

niesamowite !!!
[#131] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@HOŁDYS, post #130

he he ciekawe czemu nie ma info o tym na http://www.exec.pl/
[#132] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@HOŁDYS, post #131

Ponieważ Exec kręci się wokół AmigaOS. PPA zaś dookoła szeroko pojętej amigowości.
[#133] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@HOŁDYS, post #131

Na eXec.pl nigdy nie było newsów o MorphOS. A przynajmniej od czasu rozpoczęcia ostatniej ami-wojny.
[#134] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@MDW, post #133

A kiedy sie tozpoczęła ta "intifada"? To ciekawe jest, można by zacząć pisać historie.
[#135] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Zbysiuk, post #134

Przypominam, że to są komentarze pod newsem, proszę nie robić offtopica. Na temat eXeca i wojenek można porozmawiać na forum w dziale HydePark.
[#136] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Grzegorz Kraszewski, post #135

Przepraszam, tak tylko ciekaw byłem. Najbardziej interesuje mnie jednak ile nowych rejestraji nam przybyło oraz jakieś małe, choćby wstępne porównanie MOSa na Mini i Pegasie. Wydaje mi się, że Wali mógłby się o to pokusić, wszak miał Pega a teraz ma Mini.
[#137] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Zbysiuk, post #136

Ja mam Pega II (G4@1133 / 512 MB / R9000 Pro 128 MB) oraz Maca mini (G4@1500 / 1024 MB / R9200 64 MB).
Żeby było sprawiedliwie, mogę do Pega włożyć R9200 128 MB i dołożyć RAMu.

Jakie testy proponujecie wykonać?
[#138] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@lord_spider, post #137

Na początek proponuje AmigaMARK_LPA2003.
[#139] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Zbysiuk, post #138

Jak tylko wrócę do domu to zrobię testy. Zbysiuk - zrób na swoim Pegu i wrzuć... jakby co będzie porównanie i ew. materiał do artykułu o mini. Jeśli ktoś z przetaktowanym Pegiem zrobi, to byłoby też dobrze. Oto link do testu z Aminetu: http://aminet.net/util/moni/am1.001_mos.lha
[#140] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Zbysiuk, post #138

OK, nie wiem czy dam radę tak szybko jako wali7, bo na mini jeszcze MOSa nie mam, a na Pegu nie aktualizowałem.

Żeby było sprawiedliwie, na obu maszynach zainstaluję system od nowa, aby stan wyjściowy był taki sam.

Najpóźniej w sobotę podam wyniki testów.
[#141] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Zbysiuk, post #138

Żeby było sprawiedliwie, mogę do Pega włożyć R9200 128 MB

Ale po co,skoro R9000 i R9200 to praktycznie te same karty.Optymalnie by było dołożyć kartę 64MB z podobną szyną pamięci i taktowaniami.

Ostatnia edycja: 14.10.09 14:27:15
[#142] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini
tsd: jest jakies oficjalne logo czy banerek albo button coby sie mozna uzywanie mosa na swojej stronie czy innej n-k pochwalic?
[#143] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@waldiamiga, post #141

Praktycznie te same, ale R9000 Pro jest szybsza od R9200 (właściwie to ma takie same parametry jak R8500, z tą różnicą, że Fillrate zamaist 2200 ma 1100 MT z racji braku 2 jednostki obliczeniowej w R9000).

Ostatnia edycja: 14.10.09 16:00:45
[#144] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@lord_spider, post #143

Stellarium (dość silnie wykorzystujące kartę graficzną) renderuje na moim mini (Radek9200) około 30 fps, na Pegu z Radkiem 8500 (czyli karta sporo szybsza) renderował około 20 fps. Wszystko w rozdziałce 1280x1024 16 bit.
[#145] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@wali7, post #139

Jedna uwaga i pytanie jednoczesnie czy w tym teście będzie brana pod uwagę szybsza 166 MHz szyna w Mini? Mam na mysli przesyl danych do karty graficznej. Niestety nie widze tu bechmarka, który to robi (może się mylę).
[#146] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@wali7, post #139

Rozumiem ze mam przeslac komus modula:)? Moj sprzet: Peg g4 emm chyba ponad 1,3 taktowanie - nie pamietam dokladnie, wywalilem linuxa wiec nie moge sprawdzic, 1giga ramu, radek 9200 128

Ostatnia edycja: 14.10.09 19:52:21
[#147] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Count Grishnak, post #146

Przecież z poziomu Ambienta masz w menu "Dodatki"-> systemowy monitor, zakładka "informacja systemowa" podany typ procesora i jego taktowanie z dokładnością do 1 MHz.
[#148] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@wali7, post #147

Ale jest małe ale - nie pokazuje prawidłowo częstotliwości zegara przetaktowanych Pegasosów
[#149] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Grzegorz Kraszewski, post #148

Dokladnie:), mimo podkrecenia caly czas 1 ghz
[#150] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Grzegorz Kraszewski, post #148

Niestety trzeba zapamiętać co się robiło i jaką zworkę przylutowało. Ja np. ma 1196 Mhz.
Problem się pojawił, mianowicie które dane przesłać z tego benchmarka, tak, żeby było wmiare obiektywnie - dużo tego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem