Komentowana treść: MorphOS 2.4, również na Maca mini
[#151] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Zbysiuk, post #150

A nie lepiej zrobić bardziej "życiowe" benchmarki? Lista gdzieś tutaj. Wyniki tutaj. Jeśli ktoś potrzebuje plików, na których wtedy pracowaliśmy, to proszę dać znać - uploadnę gdzie trzeba. Mogę też powtórzyć wszystkie benchmarki z mojej Efiki na MorphOSie 2.4.
[#152] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@recedent, post #151

"Lista gdzieś tutaj" - mam cały wątek przewalić, żeby listę testów skompletować? A później ściągać / instalować całe oprogramowanie z "Wyniki tutaj"?
Od tego są programy do benchmarków, żeby ich używać, a nie bardziej "życiowe" programy do testowania wydajności zaprzęgać...
[#153] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@lord_spider, post #152

O..,! To widzę rozwiązanie. Może dodać do tych wyników pełne zestawienie zrobione na Mini. Byłby to jakiś wykładnik.
[#154] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini
Ej no, tak nie moze byc. Same pochwaly, jak w transie. :P
Ja wam jeszcze posole ten puchar miodu :P
Ale za jakis czas i tak Wam minie. MOSowi Macowcy. MAMOSisci. :P :)
[#155] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@lord_spider, post #152

Jeśli zadasz sobie na tyle trudu, żeby przeanalizować "wyniki tutaj", zauważysz, że podane są tam również wyniki z AmigaMARK, które okazały się kompletnie "z sufitu wziete" w niektórych punktach.

Poza tym - na co dzień nie używa się na komputerze programów do benchmarków, tylko np. MPlayera (jeśli jeszcze go nie zainstalowałeś na swoim Pegazie/Miniaku, to radzę to zrobić, bo to bardzo pożyteczny program jest). Pozostałe - hmm... większość to kwestia paru chwil z z Morphos-files/Aminetem i odrobiny samozaparcia (to nie Windows, gdzie zainstalowany soft dopisuje Ci cuda do pliku rejestr - rozpakowane archiwum uruchamiasz, spisujesz wyniki testu i wywalasz w kosmos, jeśli szkoda Ci miejsca).

Nie zmuszam Ciebie, żebyś wziął na siebie ten niewdzięczny obowiązek. Jak widziałeś (mam nadzieję) w "wyniki tutaj", znalazło się paru chętnych (Arbuz, APC74, Olo - pozdrawiam wszystkich serdecznie), którzy jakoś dali radę pokonać piętrzące się trudności. Liczę na to, że komuś z Makiem Mini również się zechce.
[#156] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Andrzej Drozd, post #154

Nie wiem czy też tak macie, ale u mnie w listerze Ambienta nie mogę zaznaczać pozycji "przskakując" te niechciane (RMB + shift). W pewnym wypadku dochodzi do tego, że lister robi sie przezroczysty. Nie włączyłem czegoś? W 2.3 miałem poprawnie.
[#157] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@recedent, post #155

Ja spróbuję coś zrobić z tej listy. Jednak AmigaMark daje ciekawe wyniki syntetyczne (przepustowość pamięci, szczegółowe benchmarki CPU), zrobiłem je wczoraj, ale z uwagi na obszerność raportów nie wkleiłem ich tu. Dzisiaj spróbuję powycinać tylko "average" dla każdego testu i wrzucę to na osobny wątek (co by komentów pod newsem nie zaśmiecać). Szczególnie interesuje mnie porównanie przepustowości pamięci.
[#158] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@wali7, post #157

Jeżeli mógłbym mieć małą prośbę odnośnie AmigaMark - mógłbyś zrobić pełny test w benchmarku i wysłać wyniki do mnie? Ułatwiłbyś życie sobie bo nie musiałbyś polować na "averagi" i mnie - napisałem sobie skrypt formatujący do pliku raportu z AM (nie myśleliście chyba, że ja te setki wyników to ręcznie przepisuję/pojedynczo kopiuję do tabeli wyników?). :D

Ostatnia edycja: 15.10.09 09:45:22
[#159] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@APC74, post #158

OK, dostaniesz je dziś po południu.
[#160] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@recedent, post #151

Jeśli ktoś potrzebuje plików, na których wtedy pracowaliśmy, to proszę dać znać

A może by te pliki umieścić tam gdzie wyniki, w jednej paczce (archiwum lha) do ściągnięcia?

Druga sprawa - o ile dobrze pamiętam strona powstała, żeby udowodnić jaka to Efika jest "żałosna", w porównaniu z klasyczną Amigą PPC. Niestety, jak to zazwyczaj bywa z userami AmigaOS skończyło się na mieleniu jęzorem (i pustej kolumnie na stronie z wynikami) a na zrobienie bechmarków sił zabrakło... No i ja w sprawie tej pustej kolumny, która niepotrzebnie zajmuje miejsce - mogę ją usunąć i w jej miejsce dać wyniki z MacMini?
[#161] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@wali7, post #159

Dzięki. Mógłbyś jeszcze dodać opis swojego sprzętu (tak jak to jest na końcu tabeli z wynikami)? Wprawdzie AmigaMark coś tam na temat sprzętu zamieszcza w raporcie, ale nie jestem pewien, czy poradzi sobie z Maćkiem.
[#162] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini
Cholera cos nie bangla z Eyes, po zainstalowaniu 2.4 sa podbite, znaczy pojawily im sie czarne obwodki dookola
[#163] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini
Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych - to naprawdę dobra wiadomość!!! :D


Ostatnia edycja: 15.10.09 11:23:07
[#164] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Count Grishnak, post #162

Może nieopatrznie wyłączyłeś w ustawieniach ekranu Ambienta "Zaawansowane wyświetlanie"? MouseEyes wymagają tego do poprawnego wyglądania.
[#165] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Grzegorz Kraszewski, post #164

Sprawdzalem mam wlaczone wszystko w ustawieniach wyswietlania
[#166] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Count Grishnak, post #165

jest cos dziwnego, mi owb swiruje jak resizne okno. widac tylko 1px obwodke okna, reszta jest przezroczysta. co ciekawe dziala dalej, bo jak klikne w miesjce gdzie powinien byc gadzet do zamkniecia okna to reaguje wlasciwie i zamyka
[#167] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini
Lel boocilem na pb:). W bootmenu widac plytke z motylem, chwile mieli, pojawia sie napis quark/openfirmware i koniec:)
[#168] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@grxmrx, post #106

Dodałem poprawiony link do powiązanych. Wiadomość nadaje się, bo to nie jest zapowiedź "ufo" na "ufo", tylko czegoś co jest i można pobrać i potestować. Wielu ludzi z macami nie zagląda na forum myapple, a co dopiero tutaj.
[#169] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Valwit, post #166

problem rozwiazany po ponownym zapisaniu ustawien trybu wyswiewtlania
[#170] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@Count Grishnak, post #167

E bo ci MOSTim zablokował :)Musisz napisać pacza :)
[#171] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@recedent, post #155


Poza tym - na co dzień nie używa się na komputerze programów do benchmarków, tylko np. MPlayera (jeśli jeszcze go nie zainstalowałeś na swoim Pegazie/Miniaku, to radzę to zrobić, bo to bardzo pożyteczny program jest).


Ano nie używam MPlayera na MOSie, wolę oglądać filmy na TV przez Nintendo WII (MPlayer) albo na Tungstenie (TCMP).

Benchmarki chętnie zrobię dla własnej informacji chociażby i wtedy przekażę wyniki dalej.
[#172] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@lord_spider, post #171

Mi na mini świruje trochę wyświetlanie. Czasami na czarnych elementach jak np litery latają zielone "mroczki". Jak odpaliłem jakąś grę na powersdl, to te "mroczki" latały po całej grze.
[#173] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@paplo, post #172

Mi na mini świruje trochę wyświetlanie. Czasami na czarnych elementach jak np litery latają zielone "mroczki". Jak odpaliłem jakąś grę na powersdl, to te "mroczki" latały po całej grze.


U mnie jest to samo (przy 1280x1024x24 @ 75Hz). Pomaga zmiana odświeżania na 60Hz...
[#174] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini
Jedna uwaga dla planujących zakup maca mini: spotkałem się z modelami 1500 MHz, mającymi kartę graficzną 32 MB (pewnie były to przetaktowane modele 1420 MHz albo wolniejsze), więc lepiej upewnić się przed zakupem, że egzemplarz z procesorem 1,5 GHz ma kartę graficzną 64 MB.
[#175] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini

@lord_spider, post #174

MAC MINI koncowka 2005 specyfikacja ktora nas interesuje, numer na stickerze z handlowym numerem modelu:
M9687xx/B G4 1,5 GHz/512 MB SDRAM/dysk twardy 80 GB/napęd combo/ATI Radeon 9200 (64 MB VRAM)/AirPort i BT
M9971xx/B G4 1,5 GHz/512 MB SDRAM/dysk twardy 80 GB/SuperDrive 8x/ATI Radeon 9200 (64 MB VRAM)/AirPort i BT
[#176] Re: MorphOS 2.4, również na Maca mini
Mam nadzieję, że wersja którą zakupiłem jest wersją z 64Mb. Okaże się jak przyjdzie kuriere,już wkrótce...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem