Komentowana tre¶ć: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
[#91] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Deftronic/..., post #86

Deftronic: obawiam się, że sprzęt nie będzie w stanie zawojować nikogo więcej poza ¶rodowiskiem Amigowym. Może skusz± się Ci których będzie stać i znali Amigę kiedy¶. Jednak szary użytkownik jak zobaczy że nie ma na ten sprzęt np głupiego skajpa czy jednego z wielu programów dostępnych na pc, odpu¶ci sobie. Takie jest moje zdanie.
[#92] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Andrzej Drozd, post #78

Wiekszosc ludzi (choc nie ja, bo mam dwie Amigi, do roznych rzeczy i peceta), wola miec jednego kompa do wszystkiego.


Tak, tak, wiemy. Zapłać komu¶ niech Ci artystycznie sklei dwie obudowy albo co¶ w ten deseń. Włożysz dwie płyty główne i będziesz miał wszystko w jednym. Może przestaniesz zawracać gitarę komu¶ kto chce co¶ nowego zrobić, zwłaszcza że nie robi tego dla Ciebie.


A maluch i Mercedes, to zupelnie inna i nie kompatybilna marka "komputerow".


A1 i A500 również nie s± kompatybilne. A jak chcesz przykładu w obrębie tej samej marki, to podstaw sobie zamiast Mercedesa Fiata Stilo.

PS. Miałe¶ się wycofać z tematów o nowym sprzęcie na PPA.
[#93] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@DRACOX, post #79

tania? obecnie 1 dyskietka kosztuje ok 2,5pln ..plyta dvd 0.6pln .


Trochę przesadziłe¶. Podałe¶ najdroższe dyskietki i najtańsze płyty. Przeciętnie płyta kosztuje złotówkę a dyskietka 1.80. Co nie zmienia faktu, że Szary Wilk bajki dla potłuczonych opowiada.
[#94] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@SzaryWilk, post #84

Mówimy o cenie w sklepie a nie u jakiego¶ kolesia który się zapasów pozbywa. O przesyłce oczywi¶cie nie wspomniałe¶.
[#95] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #89

To jest krok naprzod

Krok naprzód to to dopiero będzie. Na razie jest niekompletna specyfikacja, jedno zdjęcie, brak terminu dostępno¶ci, brak ceny. Takich akcji mieli¶my już kilkana¶cie: specyfikacja Zico, iWin (kto pamięta? ), sprzęt z Esceny, Power Vixxen, Troika... Dodawanie nowych stron na e-aon.com się zakończyło, a teraz amatorom AmigaOS 4 pozostało to co zawsze, czyli czekanie (no i odkładanie pieniędzy).
[#96] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Grzegorz Kraszewski, post #95

Ja i tak jestem optymista, w koncu ci panowie raczej dotrzymuja slowa. A pieniazki czekaja :)
[#97] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #96

no nie bajki tylko chyba nie zaszkodzi jak bedzie mozna stacje podlaczyc i w koncu ta oslawiona 1,44 ha ha ha
[#98] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #96

w koncu ci panowie raczej dotrzymuja slowa


Którzy? Hyperion? Tak jak wtedy, kiedy po wydaniu OS4 na Sam440 ogłosili, że nie będ± w najbliższej przyszło¶ci wydawać na nic innego, a następnie po 3 miesi±cach wydali go na Pegasosa2?

Jeszcze twierdzili, że nie chcieliby, żeby ludzie wstrzymywali się z zakupem Sam440 my¶l±c, że niedługo będzie co¶ innego, bo nie będzie.
[#99] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Grzegorz Kraszewski, post #95

iWin to był szczyt ... teraz nawet ciężko co¶ o tym wygooglać, a szkoda. Powinno trafić do podręczników.
[#100] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@SzaryWilk, post #97

no nie bajki


Tak, bajki. Bajki na temat ceny dyskietek, stacji dysków, pamięci masowych i ich powszechno¶ci oraz dostępno¶ci. Opowiadasz bajki. Wręcz głupoty niestworzone.

nie zaszkodzi jak bedzie mozna stacje podlaczyc i w koncu ta oslawiona 1,44 ha ha ha


Zaszkodzi. Bo za stacj± optujesz między innymi Ty, a nawet nie zamierzasz tego sprzętu kupić. Wprowadzenie całego tego idiotycznego pomysłu ze stacj± dyskietek ZASZKODZI chociażby terminom i portfelom ludzi którzy maj± zamiar ten komputer kupić. I nie wiem co ¶miesznego jest w opowiadaniu kompletnych głupot, że kwitujesz je "ha ha ha".

PS. Hehehe. I he.
[#101] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #96

zapowiadali tez wormsy2, sina i inne gry na amige, jak widzisz z zapowiedzi nic nie wyszlo
[#102] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Grzegorz Kraszewski, post #95

Co to bylo ten iWin?
[#103] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@reactor, post #102

Jeszcze za czasów MA była to firma-widmo zapowiadaj±ca nowe, genialne amigi za niewielkie pieni±dze. Były juz gotowe, kosmiczne specyfikacje, i chyba nawet zdjęcia. Było duzo szumu w ami¶wiatku, chociaż sprawa od pocz±tku wygl±dała na fake. I tak się w końcu okazało.
[#104] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #98

No dobrze, ale Hyperion jednak sporo tez obietnic dotrzymal i dotrzymuje, robia cos dla Amigi. Nie wszystko sie udaje w zyciu, czasem z przyczyn niezaleznych nie wychodzi. Tak jak Elbox, sporo nie wypalilo, ale jednak duzo tez im sie udalo i nie ma co psow wieszac.
[#105] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #104

No dobrze, ale Hyperion jednak sporo tez obietnic dotrzymal i dotrzymuje,


Może i dotrzymuje. W tym jednak konkretnym przypadku ¶wiadomie, z pełn± premedytacj± skłamali i wprowadzili wielu ludzi w bł±d, żeby ich na zakup Sam440 + OS4 naci±gn±ć. Dla mnie co¶ takiego jest o wiele gorszym posunięciem niż niedotrzymanie słowa (zwłaszcza w efekcie działania czynników zewnętrznych).

Ostatnia edycja: 06.01.10 22:52:24
[#106] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #105

Ja bym to dzialaniem marketingowym nazwal raczej, wiele firm stosuje takie techniki. I nie powiedzialbym, ze "naciagnac", bo w koncu nikt nikogo nie zmusza do kupna, jak sie komus Sam nie podobala to po prostu nie kupil. A jakos trzeba zarabiac :)
[#107] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #106

Marketing nie polega na tym, że mówię komu¶ np. "kupuj ten model, bo nowego nie planujemy", a następnie wypuszczam nowy model. TO jest zwykłe kłamstwo. Tym bardziej negatywnie postrzegane, że od pocz±tku maj±ce na celu wprowadzenie w bł±d potencjalnego klienta z pełn± premedytacj±. Cokolwiek by Hyperion nie zdziałał, nie jest tak, że same superlatywy o nich pisać można.
[#108] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #107

Niestety czasem na tym polega, choc nie powinien. Wiem, ze maja duzo za uszami, ale zrobili tez cos dobrego, dlatego potrafie im to wybaczyc. Poza tym znam wiele firm, ktore tak robia. Najpierw podaja jakas informacje, a po jakims czasie dementuja. Trudno jest utrzymac sie na rynku, wiec to nie jest takie jednoznaczne. Czasem po prostu firma sie nie utrzyma bez takich technik, szczegolnie jak jest mala.

Ostatnia edycja: 06.01.10 23:04:26

Ostatnia edycja: 06.01.10 23:04:43
[#109] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #108

Poza tym znam wiele firm, ktore tak robia. Najpierw podaja jakas informacje, a po jakims czasie dementuja.


Dla mnie to, że inni też tak robi± to nie jest żadne usprawiedliwienie.

Zreszta trudno jest utrzymac sie na rynku, wiec to nie jest takie jednoznaczne. Czasem po prostu firma sie nie utrzyma bez takich technik, szczegolnie jak jest mala.


To też nie jest usprawiedliwienie. Tylko potwierdza to, że dla pieniędzy oszukali klientów. Uczciwo¶ć na sprzedaż.
[#110] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #108

eXpert: weĽ też pod uwagę, że mamy do czynienia nie ze zwykłymi klientami w ilo¶ci kilkunastu, kilkuset tysięcy tylko z mał± grup± zapaleńców, których należy szanować. Jakby nie było jeste¶my w sporej niszy.
[#111] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #109

Wiesz co, prowadzilem pare firm w zyciu i wiem, ze to nie jest takie jednoznaczne. Czasem nie masz wyjscia po prostu, mimo ze nie chcesz czegos zrobic, bo inaczej nie bedzie firmy i idziesz na bezrobocie. Dlatego nie oceniam takich sytuacji widzac je tylko od zewnatrz.
[#112] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #111

Bardzo ciekawe. Klienci nabici w butelkę deklaracjami Hyperionu też oceniaj± sytuację z zewn±trz? A jakby klient oszukał Hyperion to nie byłoby wytłumaczenia, że np. miał kiepsk± sytuację finansow±.
[#113] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pampers, post #110

Zgadzam sie, ale wlasnie to jest problem niszy. Na rynku masowym dziala efekty skali, a tutaj niestety nie ma tego przelozenia. Dlatego wole, zeby firma czasem cos nagiela i zeby dalej cos robila niz zniknela z rynku. Bo przeciez mimo ze niby "oszukali" to jednak Sam kupili ludzie, ktorym sie sprzet podobal. Wiec nie zostali z niczym.
[#114] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #112

Ale nie zostali nabici w butelke w taki sposob, ze zostali z niczym. Gdyby nie kupili Sam to co by kupili?
[#115] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #114

Kupiliby tańszego i mocniejszego Pegasosa2.
[#116] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #115

Troche racji w tym jest. Chociaz jak kupowalem samochod mialem podobny przypadek, bo akurat kupowalem pod koniec roku i tez powiedzieli, ze nic sie nie zmieni, a zmienilo duzo za miesiac. Ale nie mialem pretensji, bo kupilem to co mi sie podobalo na dana chwile. I nie zaluje. Wiec moze dziwny jestem :)

Ostatnia edycja: 06.01.10 23:46:59
[#117] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #115

Tak, ale pega2, który nie jest produkowany jest ciężej dostać niż sam, która jest/była (nie orientuje się dokładnie) produkowana dużo póĽniej.
[#118] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #116

Może w Twoim przypadku faktycznie nie wiedzieli. Ale nie uwierzę, że Hyperion 3 miesi±ce przed wydaniem systemu nawet nie wiedział, że go będzie robił. Poza tym Tobie to mogło nie przeszkadzać, a ja czytałem wypowiedzi kilku użytkowników Sam440 którym się niefajnie zrobiło.
[#119] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pampers, post #110

jakbysmy byli w sporej niszy to by nas bylo duzo :) jestesmy malutka nisza, nisza niszy w zasadzie
[#120] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #113

Tylko że Ci nagięci w końcu kiedy¶ się wkurz± i olej± naginaj±c± firmę w diabły.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane s± tzw. cookies (ciasteczka). Służ± ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jeste¶my zobowi±zani do poinformowania Cię o tym w wyraĽniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przegl±darki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem