Komentowana treść: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
[#211] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@stefkos, post #209

rozumiem ze kazdy ma prawo do wlasnej opini ,ale pisanie ze hyperion to oszusci etc..to chyba lekkie przegiecie nie?
[#212] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@DRACOX, post #211

Jednych oszukali, innych nie. Czy znaczy to ze ich oszukali to i Ciebie?
Z drugiej strony, niektorzy wybaczaja inni nie, co poradzisz.
[#213] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@DRACOX, post #208

Źle pamiętasz.
[#214] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Hareton, post #210

Glosna dla kogo dalej nie widze linka. Cos glosna nie byla. Czy ty w ogole posiadasz efike ze sie wypowiadasz? Ja posiadam i pegasosa i efike.
Formulowe chciejstwa, czy to nie jest normalne? Moze porownamy na ktorym forum jest wiecej chciejstwa, os4 jest juz niedlugo na ps3, ps2, ps4, xbox, cell, etc. To jest problem dla Ciebie ze ludzie chca? Mi nie przeszkadza ze ktos chce, zastanawiam sie tylko jak ludzie moga dalej tak w to wierzyc.
Ale kogo obchodzi ze Freescale czy inna firma kopie inne firmy?? Przeciez to normalne. Czy pojdziesz teraz do Apple i tez im wygadasz? Mial byc pewnie juz Apple300000PRO ale nie wyszedl , coz.
Jak widzisz wszystko idzie na x86 (desktop) czy jest to dla Ciebie jakis problem? nie mozesz spac? zyc z tym?
[#215] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@stefkos, post #214

Spokojnie. Posiadam Efikę 5200B i chciałem mieć też model 5121. Kopniak dla PowerPC pożyczyłem sobie od przedmówcy - nie napisałem czy to źle, czy dobrze.

Mnie bardzo, ale to bardzo interesuje, co jeśli nie AMCC, będzie w tym X1000.

Ostatnia edycja: 07.01.10 18:47:30
[#216] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Hareton, post #215

No i git:)
Widzisz da sie dogadac.
Bardzo fajnie ze posiadasz efike, przynajmniej mozesz pobawic sie mosem. Co do innych modeli, po sprawdzeniu efiki 1szej przestalo mi zalezec na kontynuacji tego modelu, a w produkcje szybszych pegazow nie wierzylem.Taki rynek coz.
Coz moze kiedys ktos wejdzie na rynek z czyms.
Mnie akurat nie, ale zobaczymy, wtedy na pewno bedzie mozna o czyms porozmawiac.
[#217] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@DRACOX, post #208

Dracox: najśmieszniejsze jest to, że taka przeterminowana strucla, którą notabene posiadam, zostawia nową i pachnącą sam daleko w tyle. Moja strucla nie jest nawet nadgnita i sprawuje się znakomicie. Baa, nawet kupię sobie jeszcze jedną w wersji przenośnej.
[#218] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@DRACOX, post #208

mos team tez naobiecywal

MorphOS Team nigdy nie zrobił manewru takiego, że najpierw coś powiedział, a potem zrobił coś zupełnie odwrotnego. Jedyne co potrafisz napisać to "a mos team...".

Na nowy sprzęt nie ma co psioczyć, bo na razie nie ma żadnego nowego sprzętu. Jest tylko niekompletna specyfikacja nowego sprzętu + nieznana cena + nieznany termin dostępności. Jeżeli X1000 będzie kosztował 200 euro to pierwszy powiem, że jest to sprzęt znakomity.

no bo wytlumaczcie mi skad tyle jadu?

Co do jadu, to kto używa tekstów w rodzaju "niektórym się w d poprzewracało", "dostanie kopniaka w zad" czy "przeterminowany strucel"? Jako moderator szczerze radzę popracować nad słownictwem i powściągnąć nieco język.
[#219] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
Witam, jestem tu nowym forumowiczem. Z Amigą miałem trochę do czynienia w latach dość dawnych, ale na Waszą stronę zaglądam często , bo interesuję się tym co się dzieje w amigowym świecie.
Wiadomość o płycie X1000 lekko mnie zelektryzowała, bo zapowiada się kawałek fajnego i w miarę aktualnego sprzętu. Jeśli cena nie będzie zaporowa, to zapewne skusiłbym się na to cudo. Obawiam się jednak, że w dobie dominacji PC, trudno będzie znaleźć nabywców na taki sprzęt. Przecież byle PC z win xp robi praktycznie wszystko i przewyższa to co oferuje Amiga OS. DLatego poza nieliczynymi fanami Amigi, raczej nie znajdzie szerszego zainteresowania
[#220] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #92

Miałeś się wycofać z tematów o nowym sprzęcie na PPA.

No i w zwiazku z tym, pisalem na temat dyskietek. O tym tez, aby nowa Amiga miala stacje dyskietek (i byc moze dzieki temu dodatkowemu prockowi 400 (choc tego nie napisalem)), potrafila sie z takiej dyskietki odpalic, jaki i z HD AmigaOS3.
Pobozne zyczenia? Tak, tylko zyczenia, bo nie wierze juz w prawdziwa Amige ktora bedzie kompatybilna wstecz. Czyli wracam do klasykow. Nie odpisuj, bo i tak kazdy wie swoje. :)
[#221] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
Płyta ta na pewno nie będzie tańsza od Sam (a pewnie dużo droższa) więc zastanawiam się po co Hyperion zamierza wspierać tę płytę. Nie widzę sensu wydawania tylu pieniędzy na sprzęt służący do hobby, tym bardziej że na rynku wtórnym jest kilka modeli komputerów dużo szybszych i tańszych od X1000 opartych na PPC (np.maki G5). Główny argument dotyczący gwarancji jakoś do mnie nie trafia ponieważ po jej zakończeniu każda awaria sprzętu kończy się długim czekaniem na naprawę (o ile będzie to możliwe) i dużymi kosztami. Przy awarii używanego maca po prostu kupujemy cały komputer na Allegro i w ciągu kilku dni możemy dalej się bawić.
Zresztą Hyperion także wydawał nowe wersje swojego systemu na nieprodukowane strucle (4.0 dla klasyka i 4.1 dla Pega) więc pod tym względem wcale nie różni się od MOSTeamu. Oba systemy zostały wydane na dwa nowe sprzęty i dwa używane z tą różnicą że MOSTeam lepiej wybrał sprzęt zapewniając sobie dużo większą bazę sprzętową (wielokrotnie większą niż liczba użytkowników) i tańszą.
Myślę że dopóki procesory PPC w wersji SoC nie będą szybsze od powermaców G5 nie ma sensu produkować jakiegokolwiek sprzętu pod oba systemu z powodów małoseryjnej produkcji i przez to wysokiej ceny.
[#222] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Bigo, post #221

Ja jednak widze sens. Bedzie to komputer o nazwie Amiga. Zaden inny sprzet nie odda magii nienajlepszego wciaz systemu AmigaOS4. Co powie taki zatwardzialy Amigowiec (np. ja, ale ja jestem zatwardzialym klasykowcem)? Ze uzywa AmigaOS4 na eee..Pegasosie? Albo na Macu? Gdzie w tym wszystkim Amiga? System nie wystarczy.
Tak czy inaczej to nie bedzie komputer dla mnie, dopoki nie bedzie potrafil odpalac sie z tej "odrzuconej" przez niektorych dyskietki z AOS3. :)

Ostatnia edycja: 07.01.10 19:44:56
[#223] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Andrzej Drozd, post #222

Dla ciebie i ludzi z podobnym podejściem jest klasyk i jeśli wyjdzie będzie Natami (tylko nie pisz że będzie tania i kiedykolwiek uruchomi się na niej AOS 4 bo na to są praktycznie zerowe szanse).
[#224] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Andrzej Drozd, post #222

albo ktoś jest zakochany w amigowym sofcie i chce z niego korzystać i nie patrzy jaki to komputer albo w kawałku krzemu i chce go mieć (bo korzystać się już z niego nie da) i wtedy przepłaca kupując A3000 z pirackim OS4 na allegro za 5 tys zł
[#225] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Bigo, post #221

Ten sprzet by bylłdobry po sportowaniu OS4 na maki rożnego radzaju bo dało by to baze userow .
[#226] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Bigo, post #221

Niektorzy nie widza sensu , a inni np ja, widza , nie wiem co w tym jest niezrozumiale ? :D Jezeli jest szansa isc do przodu to po co sie cofac do "sztrucli"? Gdyby nie bylo innego wyjscia ,jak w przypadku mos-a to co innego.
[#227] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Drako^lM, post #225

A MorphOS zbliża się już ku końcowi, jak twierdzi "największy autorytet" na sąsiednim portalu Chyba czas rozglądać się za kupcem na strucla zanim będzie za późno ;)
[#228] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Hellena, post #226

A czy nie większym krokiem do przodu niż X1000 jest power mac G5 4x2,5 GHz z kartą graficzną na PCIe za około 3000? W czym X1000 jest lepszy od takiego maca?
P.S Hyperion też wydawał swój system na nie produkowane "sztrucle" tylko nie tak szybkie i dostępne jak MOSTeam.
[#229] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pampers, post #227

Ciekawe czy "największy autorytet" kupi tę nową płytę jak już wyjdzie i poznamy cenę?
[#230] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pampers, post #227

@Pampers: Jeżeli jest już tak źle, to zrzucimy się i kupimy prawa i źródła do MORPHOS-a. ;) Swoją drogą ciekawe ile są dzisiaj warte amisystemy?
[#231] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Hellena, post #226

Jezeli jest szansa isc do przodu to po co sie cofac...

Lemmingi też tak myślały i zrobiły krok w przepaść tzn. w SAManthę...

Gdyby nie bylo innego wyjscia ,jak w przypadku mos-a to co innego.

To co wiele osób uważa za wadę MorphOSa tzn. brak nowego sprzętu, jest paradoksalnie jego największą zaletą. A jest tak dlatego, że MorphOS dość zgrabnie przejmuje Zombieland Apple'a.
Na takim amigowaniu trudno wtopić pieniądze (tylko tyle co za system), a struclę prawie bez strat można opchnąć dalej jak się znudzi. No i dość ważna sprawa, możliwość użytkowania MacOS X - więc poza specyficznymi przypadkami można mieć jeden komputer w domu.
[#232] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Bigo, post #229

Bigo: wątpliwe. Oskarża Mosistów o niszczenie Amigi, klasykowców za niewspieranie nowych amigowych rozwiązań a sam kupuje struchlałego Pegaza. Hipokryzja?
[#233] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@przemysław, post #231

I właśnie o to chodzi. MorphOS jako hobby i MacOS X ze swoją dużą bazą dobrego oprogramowania jako podstawowy system na tanim sprzęcie.
[#234] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@przemysław, post #231

Przemysław: wystarczyło mi kilka dni obcowania z MorphOSem na Macu mini żeby wyleczyć się kompletnie z używania OSX na tym samym sprzęcie.
[#235] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pampers, post #232

Na pewno hipokryzja.
[#236] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Bigo, post #223

Juz mi minelo, zdalem sobie sprawe ze NatAmi nie bedzie zadna rewelacja. Bedzie nawet "gorsza" od tej Amigi z ktorej pisze, poniewaz to bedzie odciecie sie od starego, ale jednak dzialajacego AOS4 oraz MOSa.
NatAmi jednak fajnie moze zastapic druga Ami z Apollo040 i AGA.

Tak czy inaczej, w zwiazku z tym, ze nie wpadlem w nalog kupowania nowego sprzetu, coraz bardziej cenie swoje klasyki. Narazie nie widze zadnego godnego nastepcy dla A1200PPC/BVision oraz A1200/040/AGA. Nowe Amigi i amigopodobne komputery z AOS4 i MOS, moga dac mi tylko to co pecet. Jednak oferuja duzo mniej ==> nie dorownuja pecetom. Cos czuje ze zdziadzieje przy klasykach i coraz to nowszych pecetach. Trudno.
Moze nie do konca tak jest. W koncu lyknalem troche AOS4 i MOSa. Gdy programowo, moze za jakies 5-10 lat, systemy te beda dorownywaly Linuksom, to kto wie? Poki co do niczego nie sa mi potrzebne. Nie bede mial zadnej radochy, gdy przejde na AOS4 z A1200 na cos wielokrotnie szybszego. Ze niby nie mam teraz 3D, bajerow, kiepskich gier? Do niczego mi to nie jest potrzebne.

Trzymam kciuki za rozwoj obu systemow (AOS4/MOS). Ale nie kupie aktualnie nowego komputera tylko dla jednego z tych systemow. Nie jestem przeciwny postepowi. Ja po prostu nie chce zrywac z tradycja. To taki folklor. Kazdy ma swoje hobby. :)
[#237] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pampers, post #234

pampers: Wszystko zależy od tego co robisz. Jednemu wystarczy, drugiemu nie. Strucle z duetem MorphOS/MacOS X to bardzo rozsądne posunięcie.
Z uwagi jednak na fakt, że nie wykluczam zakupu X1000, aby tradycji stało się zadość, parafrazując klasyka, stwierdzam że układ MorphOS/MacOS X jest zgapiony z pomysłu Apple'a tzn. MacOS X/Windows.
Wstydźcie się, tak bezczelnie Friedenom Strucle w plecy wbijać!
[#238] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
A tak całkiem na serio i bez robienia sobie żartów temat X1000 to poważna sprawa.
Z jednej strony pokaże chęci i siłę nabywczą środowiska związanego z AOS4.
Z drugiej strony zweryfikuje wiarygodność i rzetelność firm Hyperion oraz A-EON.

Jak widać Hyperion tematu “na klatę” nie chciał przyjąć i pojawił się A-EON. Skoro tak, to siłą rzeczy pojawia się też licencja na X1000. Nie będę ukrywał, że mi się to trochę nie podoba. O kwestiach sprzętowych pisałem wcześniej.
Co do przyszłych nabywców, pytanie ile osób faktycznie będzie chciało ten sprzęt kupić. Grupa tych co kupią “zawsze” z gumy nie jest. Jeśli szantrapowata SAMantha nasyciła w sporym stopniu rynek, a Ci co chcieli mieć coś lepszego przegrzebali skutecznie śmietniki w poszukiwaniu Pegazów to sytuacja może być niefajna.
Powrót byłych użytkowników Amigi to śliska sprawa, nawet jeśli deklarują zainteresowanie. Jeden będzie łapał się za portfel i łykał krople na serducho jak zobaczy cenę. Drugi cenę przełknie, ale popatrzy na sprzęt pod kątem jego dopracowania, jakiejś użyteczności i niekoniecznie zaakceptuje.
Amigę miałem xx lat temu (liczba dwucyfrowa), na cenę wrażliwy nie jestem, ale trzeba mnie czymś przekonać. Zobaczymy co to będzie.
[#239] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@przemysław, post #238

Przemysław: w tym problem że może i sprzęt będzie atrakcyjny ze względu na specyfikacje i fakt, że AmigaOS na tym będzie śmigał jak królik po koksie. Ale czym przyciągniesz potencjalnych klientów? Blenderem, Pythonem czy portem FireFoxa który nawet głupiego flasha nie będzie obsługiwał raczej świata nie zwojują...
[#240] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@przemysław, post #238

Z jednej strony pokaże chęci i siłę nabywczą środowiska związanego z AOS4.

Wlasnie to jest najwazniejsze zdanie, jesli chodzi o komentarz do newsa.
Rynek jest calkowicie nasyscony. Malo komu uda sie sprzedac Sam i tez nieliczni lubia oraz maja kase kolekcjonowac...wlasciwie "nieamigi". Czesc ludzi ma AOS4 na Pegasosach. Klasykowcom po tym newsie tez niewiele sie oferuje.

Rozwiazania sa...Kupi ktos dla zasady (nalogowcy kupowania high-endowych sprzetow amigowych), bedzie to tez sprzet dla kolekcjonerow. Pewnie kupi tez ktos, komu udalo sie sprzedac Sam...
Pegazowcy maja to w nosie, poniewaz maja sprzet "dwuplatformowy".
Malo...za malo jednostek z kazdej opcji.
Czyli albo Hyperion ma w planach sprzet uniwersalny, dla "wszystkich" klanow amigowych, albo wcale nie chodzi o sprzedaz duzej ilosci tych komputerow.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem