Komentowana treść: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
[#121] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Banderas, post #117

No i co z tego? Niektórzy woleli poszukać, ale zaoszczędzić tysiąc złotych. Niektórzy znaleźli szybciej, niż zamawiający Sam440 otrzymali swoje egzemplarze (4 miesiące czekania w niektórych przypadkach). Czytałem nawet wypowiedzi niektórych czekających, że właśnie znaleźli Pegasosa 2 i kupiliby, jakby nie to, że już dwa miesiące wcześniej zapłacili za Sam440 (ciągle jej nie mając, ale to już nie wina Hyperionu).

Tak więc z tym, że Pgesasosa2 było trudniej dostać, to też nie do końca prawda. Po wpłata trzech tysięcy złotych i czekanie 4 miesiące to nie jest coś co można określić łatwą dostępnością sprzętu.
[#122] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #116

No tak i znowu nasza super firma zroila nas na szary przeciez mozna bylo od razu ta ami wypuscic a nie bawic sie w jakas sam.
[#123] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #121

GumBoy: racja, jak się chciało to się Pega znalazło. Ja swojego znalazłem w przeciągu paru tygodni, kiedy na ebay ani na allegro nie było ani jednej sztuki.
[#124] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #118

Sadze, ze w moim przypadku wiedzieli tez. Rozumiem to, ze sie ludzie wkurzyli, mieli do tego pelne prawo. Tylko racja jest posrodku, a nie ci "dobrzy" uzytkownicy i "zla" firma. A taki model jest czesto przedstawiany, co nie jest prawda.
[#125] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pampers, post #123

Byli tacy, co znaleźli Pegasosa 2 w ciągu półtora do dwóch tygodni od premiery OS4. Przynajmniej jeden bardzo znany w Polsce amigowiec (ponoć).
[#126] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@SzaryWilk, post #122

jasne . intel tez z amd wszystkich "roi" wszak zamiast wypuszczac w latach 90 jakies pierwsze pentium ,pozniej mmx , p2 ,p3, p4... etc to mogli odrazu wypuscic Phenoma 2 i CoreI7 ..a tak oszukali wszystkie pc-owce i nas wszystkich tez.

wilku ..idz sie schowaj , bo odstrzal jest zapowiedziany na ten rok.

Ostatnia edycja: 07.01.10 00:19:19
[#127] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #124

Tylko racja jest posrodku, a nie ci "dobrzy" uzytkownicy i "zla" firma.


Racja jest po środku? A powiedz mi co takiego złego tym wypadku zrobili użytkownicy, a co takiego dobrego dla tych oszukanych zrobiła firma? Chyba ktoś nie rozumie na czym polegają relacje klient - producent.
[#128] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@DRACOX, post #126

Rozmowa z Szarym Wilkiem, to jak dialog z owcą. Pisze "nas" oszukała, a sam nigdy nie miał i nigdy nie będzie miał żadnego produktu Hyperionu.
[#129] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #127

W zyciu racja zazwyczaj jest posrodku.

Podam Ci przyklad: przy organizacji jednej z edycji Amiga Meeting musialem przez dlugi czas wprowadzac ludzi w blad odnosnie pewnych spraw zwiazanych z Elboxem. Wszystko przez bardzo niekorzystny zbieg okolicznosci niezalezny od nikogo. Wcale nie bylem z tego powodu zadowolony (Elbox tez nie byl zadowolony), nie mialem z tego zadnej korzysci. Nie bylo wyjscia, bo gdybym zrobil inaczej cala impreza nie moglaby sie odbyc, a mialem zobowiazania wobec pozostalych wystawcow. Ale od strony uczestnikow imprezy moglo to wygladac na celowe oszustwo i pewnie niektorzy tak to oceniali.

Dlatego nie jestem taki radykalny rowniez w tej sprawie, o ktorej piszesz.




Ostatnia edycja: 07.01.10 02:28:37
[#130] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #129

Dlatego nie jestem taki radykalny rowniez w tej sprawie, o ktorej piszesz.

Kłamstwo jest kłamstwem, nawet usprawiedliwiane koniecznością "zrobienia biznesu". Oczywiście są tacy, którzy tak robią, ot chociażby wspomniany przez Ciebie Elbox, który w ramach zdrowej walki z konkurencją zamieścił w anonsach prasowych fotomontaże nieistniejącego produktu, z ceną nawet. Też byś to pewnie usprawiedliwił. Wiem, że niektórzy "byznesmeni" mają gumowe sumienia, ale pewne rzeczy trzeba nazywać po imieniu. Zwłaszcza, że pan Hermans ma na koncie długą serię takich "biznesowych" kłamstw.
[#131] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
Czy ktoś już zauważył, że jak dotąd na stronie Hyperionu nie ma ani słowa o X1000?
[#132] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Grzegorz Kraszewski, post #131

Bo to nie Hyperion zajmuje się drukowaniem specyfikacji i obiecankami nowego sprzętu tylko firma A-EON.
[#133] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Grzegorz Kraszewski, post #131

A o czym niby mieliby napisać? Wydaje mi się, że są w sytuacji, w której lepiej chwilę pomilczeć, a potem kapać stopniowo informacjami o tym co udało się zrobić.
Zapowiedzieli konkretny sprzęt, więc teraz już będą mieli tylko pod górę. Pytanie tylko czy pod tę górę wylezą sami czy też dotaszczą ich “pionierzy” nowego sprzętu na własnych plecach.
Trochę mi to nieciekawie wygląda, bo problemów będzie dużo. Pokazać sprzęt, a udostępnić sprzęt oprogramowany to co innego.
Ja widzę dwie główne bolączki:
1. Karta graficzna na PCIe x16 (jakoś X1000 nie widzę z wpiętym R9250 w slot PCI - byłoby to gorzej niż żałosne).
2. Obsługa wielu rdzeni.
I coś mi się zdaje, że ten drugi temat mocno kuleje. Xena to jednordzeniowy układ XS1-L1 (400 MIPS). Jeśli chodzi o różnicę w cenie, to jest w zasadzie bez różnicy (dla końcowego użytkownika) gdyby użyto wydajniejszego czterordzeniowego układu XS1-G4 (1600 MIPS). To teraz pytanie co z drugim rdzeniem głównego procesora?
O potencjalnie dużej pizzy z X-Core’ów wpinanej do Xorro nie ma co na tym etapie nawet wspominać.

grxmrx: Zgodnie z tym co podali na stronie:
“As Hyperion Entertainment’s most ambitious project to date is drawing to a close in collaboration with our partners, we invite our current and prospective customers to watch this space for further updates on Hyperion’s continued efforts to revive the Amiga platform.”
należy oczekiwać, że jednak będą informować.
[#134] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Grzegorz Kraszewski, post #131

bo jesli nei wypali to hyperion umyje rece. a jak ten i poprzedni watek pokazuja za rok nikt im tego juz nie bedzie chcial pamietac.
[#135] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Grzegorz Kraszewski, post #130

Tylko jest roznica miedzy swiadomym klamstwem a sytuacja, w ktorej po prostu cos sie nie udalo. Z zewnatrz moze to wygladac dokladnie tak samo. Swiat nie jest czarno-bialy.
[#136] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@grxmrx, post #132

Bo to nie Hyperion zajmuje się drukowaniem specyfikacji

Ano właśnie. A kto zauważył, że na stronie A-EON nigdzie nie jest napisane, że na X1000 będzie działał AmigaOS? Przypadkowe przeoczenie? Ludzie przyjęli to za oczywistość, ale czy są jakieś racjonalne powody? Tym bardziej, że oficjalnie Hyperion na razie milczy. Widzę tu pewną rozłączność. Na razie wygląda na to, że jedynym łącznikiem między X1000 i AmigaOS jest Ben Hermans...
[#137] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Grzegorz Kraszewski, post #136

"najslabsze ogniwo"
[#138] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Grzegorz Kraszewski, post #136

A kto zauważył, że na stronie A-EON nigdzie nie jest napisane, że na X1000 będzie działał AmigaOS?


To akurat jest napisane:

X1000 is by a large margin the most powerful and up-to-date platform for running AmigaOS

it is this return of AmigaOS to the high-end that truly ushers in a new beginning.

the X1000 we will usher in a new beginning for the AmigaOS platform


Ostatnia edycja: 07.01.10 10:53:38
[#139] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #129

W zyciu racja zazwyczaj jest posrodku.


Ja nie mówię o życiu i o "zazwyczaj", tylko o tym przypadku. Nie odpowiedziałeś mi na pytanie w którym pytałem co takiego złego zrobili klienci, że środkować punkt widzenia. Ja na przykład kibicuje firmie Sony, ale jak na E3 powiedzieli, że kolejny Final Fantasy będzie exclusivem dla PS3, a później się okazało, że będzie też na PC, to uznałem wprost, że celowo chcieli oglądających wprowadzić w błąd. Kłamstwo akurat na bardzo krótkich nóżkach było, bo w ciągu tych samych targów ogłoszono wersję na PC i klienci na tym nie ucierpieli finansowo, ale było to celowe wprowadzanie w błąd i zawsze tę rzecz będę nazywał po imieniu.


Są niewinne kłamstewka marketingowe, ale są przegięcia polegające na przykład na wpakowaniu kogoś na minę w postaci czekania 4 miesiące na sprzęt za który niemałe pieniądze zapłaciło się z góry i bycia zwodzonym przez "już-niedługo-wysyłamy" producenta, podczas gdy można było tysiąc złotych zaoszczędzić i zdobyć mocniejszy sprzęt.
[#140] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Grzegorz Kraszewski, post #131

A tak abstrahując od tematu, to ta strona Hyperionu taka biedna trochę. W aktualnościach informacje z przed kilku miesięcy ;/
[#141] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #139

postaci czekania 4 miesiące na sprzęt za który niemałe pieniądze zapłaciło się z góry i bycia zwodzonym przez "już-niedługo-wysyłamy" producenta, podczas gdy można było tysiąc złotych zaoszczędzić i zdobyć mocniejszy sprzęt.


ok, ale zawsze mogli wycofac kase jesli nie hcialo im sie czekac. mieli ku temu pelne prawo (przynajmniej ci z EU)
[#142] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #135

Tylko jest roznica miedzy swiadomym klamstwem a sytuacja, w ktorej po prostu cos sie nie udalo.


Co się w takim razie nie udało, że Hyperion wydał OS4 na Pegasosa 2? Jaki to nieszczęśliwy zbieg okoliczności do tego doprowadził? A kłamstwo było świadome. Nie wmówisz mi, że trzy miesiące przed premierą systemu Hyperion nie wiedział, że go wyda i mówiąc, że tego nie zrobi wcale nie kłamał świadomie. I mnie nie interesuje spojrzenie ze strony producenta. To, że coś go zmusiło do oszukania mnie nie zmienia faktu, że mnie oszukał. Jak ktoś mi ukradnie rower, to nie interesuje mnie dlaczego to zrobił. Jest złodziejem.
[#143] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Bill Gates, post #141

Mogli wycofać. Ale straciliby na kosztach przelewu zagranicznego, być może na kursie ojro (nie wiem jak przebiegało wtedy jego zmiany), no i ciągle wierzyli w teksty "już za tydzień będą". Tylko za tę akurat sytuację winy nie ponosi Hyperion tylko A-Cube przyjmujące kilkukrotnie więcej zamówień na sprzęt niż byli w stanie wyprodukować.
[#144] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Bill Gates, post #134

Jak ktoś mądrze zauważył, to jest bardzo przemyślane posunięcie. Jeśli nie daj Boże cały projekt nie wypalił, to inwestorzy nie pociągną należności od Hyperionu i w ogóle projekt nie pociągnie na dno tej firmy.
[#145] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #142

Tego faktycznie nie da się nazwać marketingiem. To jest świadome wprowadzenie ewentualnego klienta w błąd. A tu bodajże ktoś pytał czy będą porty na inne maszyny ...
Marktetingowo należałoby odpowiedzieć przynajmniej w ten deseń:
"w dalekich planach"
"rozważamy taką możliwość"
albo po prostu
"w przyszłości być może"
A tak wyszło jak wyszło.
[#146] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #142

Ja nie oceniam tego, po prostu nie wiem, byc moze jest tak jak mowisz, a moze zupelnie inaczej. Ty oceniasz sytuacje mimo braku wiedzy, opierasz sie na zaslyszanych informacjach. Tym sie roznimy. Poza tym porownujesz dezinformacje do kradziezy, a jedno z drugim nie ma nic wspolnego, to jest zwykla demagogia.
[#147] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@MisOr, post #145

Ale jakby napisali "w dalekich planach" itp. to Sam440 nie sprzedałaby się pewnie nawet w połowie tak dobrze. Oni powiedzieli wprost, że nie chcieliby, żeby ludzie wstrzymywali się z zakupem Sam440 myśląc, że OS4 niedługo wypłynie na coś innego.
[#148] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #147

No dobrze, ale czy ludzie kupujacy Sam zrobili to pod przymusem? Tu mozna co najwyzej zarzucic dezinformacje, a nie kradziez.
[#149] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #146

Nie zasłyszanych. Przeczytałem co ludzie z Hyperionu napisali na forum. To nie są wiadomości zasłyszane. Ceny Sam440 i okresy oczekiwania oraz wymówki dostawcy znam od ludzi którzy sprzęt kupili. Nawet z rozmów w 4 oczy.

Ty za to nazywasz oszustwo ładnie dezinformacją. Powiedz to ludziom którzy stracili swoje pieniądze i czas. Że zostali tylko zdezinformowani. Że biedny Hyperion mógł nie mieć innego wyjścia. Na pewno zrozumieją i wybaczą.

PS. O ile dobrze zrozumiałem, oszustwo można sobie usprawiedliwiać, a kradzieży nie? Przecież świat nie jest czarny i biały...

Ostatnia edycja: 07.01.10 11:40:50
[#150] Re: W pogoni za niewiadomą, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #148

Kupili to bo zostali CELOWO wprowadzeni w błąd oraz namawiani przez Hyperion do zakupu. Jeśli dla Ciebie to nic złego i to OK, EOT z mojej strony. Bo dla mnie nie ma rzeczy która może usprawiedliwić takie postępowanie, a jakbym to ja był jednym z kupujących, to sprawa skończyłaby u Rzecznika Praw Konsumenta.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem