Komentowana tre¶ć: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
[#181] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@MisOr, post #170

Jezeli Amigowales w dawnych czasach to imie i nazwisko eXpert-a powino Ci cos mowic :D
[#182] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Hellena, post #181

Mówi ... Pamiętam jak wygrałem Amiga Vademecum w konkursie na stronie X-Softu. Jestem ciekawy z ilu osób losowano ... Nigdy nic poza tym nie wygrałem. Zreszt± zgłoszenie poszło z IBrowesea - mimo wszystko fajne to były czasy.
[#183] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@smith, post #173

Radujcie się! Będzie niedługo nowa najlepsza z dotychczasowych Amiga! To jest powód do ¶więtowania a nie popychania pierdół na forach!
... W każdym razie dla amigowców.


Hmm a nie tak samo pisałe¶ przy zapowiedziach sprzetu od ACK/A.Inc ? :)
[#184] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
Wracaj±c do tematu to ja pasuje. Mam Sama i nie narzekam ze kupiłem, mam starsze Ami i jeszcze tonę innych 8 i 16 bit. Po przejrzeniu specyfikacji dochodzę do wniosku ze ta płyta nie jest dla mnie, nie potrzebuje w specyfikacji Amigi dwóch rdzeni i 10 (sic!) zł±cz USB. To raz. Dwa, ze dopóki de Groote z Hyperionu nie rozliczy się ze mn±, nie zamierzam nic więcej u nich zakupić, obojętnie co by to nie było.
Pozdrawiam
Emu
[#185] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
Troche przemawia przez was zlosliwosc i zazdrosc. Dziwne bo sprzetu a wiec powodu jeszcze nie ma.

Sytuacja mogla wygladac nieco inaczej. Pewnie port na pega byl gotowy duuuzo wczesniej i kwestia bylo czy go w ogole wydawac czy nie. Przyszedl po prostu moment, ze go wydali i tyle. Wydali go nie po to by "ofca" kupila sobie pega, tylko po to by jakis "mosiek" kupil sobie os4. Dla jednych 3 miesiace od premiery sam to duzo dla innych malo. Rownie dobrze moglby sie wkurzyc ten kto kupil uzywanego pega lub efike, gdy wyszedl port mosa na macmini. Co z tego ze "byly przecieki i plotki" i bylo o szykowanym porcie mosa na minimaca wiadomo. To ze w hyperionie nie ma przeciekow to wada? To w firmie ideal. Podobnie jestem swiecie przekonany, ze istnieje na jakims etapie hyperionowy port os4 na macmini, tylko nie lezy w interesach firmy go publikowac, a jestem przekonany, ze w odpowiednim czasie i on zostanie dorzucony do oferty. I co tez sie zdziwicie? Bo nie bylo plotek ?
[#186] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@slawekwozniak, post #177

1) Je¶li gra jest legalnie udostępniona, to jak najbardziaj "z sieci".

2) W innym przypadku mam do tego dwie klasyczne Amigi. Wystarczy A500/A600, coby zrzucić choćby DMSy z oryginałów. Kto¶ nie ma? Może pożyczyć od kolegi a nie zmuszać producenta do stworzenia i integracji, a nabywców nowego sprzętu do zakupu NIESTANDARDOWEGO (zrealizowanego w FPGA ... ?) kontrolera FDD za niemałe pieni±dze, tylko po to, żeby sobie pobzykać silniczkiem jeden, jedyny wieczór - bo potem już tylko WHDLoad.

Pozdrawiam.

[#187] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pawelini, post #185

Troche przemawia przez was zlosliwosc i zazdrosc.


Ta. Faktycznie. Zazdroszczę Amidze dwurdzeniowego procesora.

Co do reszty, to mylisz zaprzeczenia z brakiem deklaracji. A port MOSa na MacMini to nie były przecieki tylko oficjalne potwierdzone już w momencie premiery OS4 na Pegasosa 2 stanowiisko MOS Teamu.


Podobnie jestem swiecie przekonany, ze istnieje na jakims etapie hyperionowy port os4 na macmini, tylko nie lezy w interesach firmy go publikowac, a jestem przekonany, ze w odpowiednim czasie i on zostanie dorzucony do oferty.


Może nie leży w interesie firmy go publikować. Ale w jej interesie nie leży również deklarować, że nigdy go nie będzie, a tak zadaje się zadeklarowano.

I co tez sie zdziwicie? Bo nie bylo plotek ?


Tak. Zdziwimy się. Ale nie dlatego, że nie było plotek, tylko dlatego, że były oficjalne deklaracje przecz±ce temu, że taki port powstanie.

NajwyraĽniej nie rozumiesz różnicy pomiędzy niedomówieniami i przemilczeniami, a jasny postawionymi deklaracjami. Pomiędzy plotkami i lewymi przeciekami a oficjalnym stanowiskiem też różnicy zdajesz się nie dostrzegać.
[#188] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pawelini, post #185

Z mojej strony zło¶liwo¶ci żadnej nie ma. Wstępnie jestem tym sprzętem zainteresowany, cena mimo, że nieznana mnie nie odstrasza. Natomiast ewentualna badziewno¶ć b±dĽ niedopracowanie cało¶ci (X1000 + system) owszem. Po opublikowaniu specyfikacji płyty pewne rzeczy budz± moje w±tpliwo¶ci, a inne całkowite niedowierzanie (Xorro + pizza z XCorów dla celów “high end imaging” i “scientific calculations”).
Wydali go nie po to by "ofca" kupila sobie pega, tylko po to by jakis "mosiek" kupil sobie os4.

Dysponujesz jak±¶ oficjaln± statystyk± na poparcie tej ¶miałej tezy? Np. tylu, a tylu “mo¶ków” kupiło AOS 4.1, natomiast “ofce” w takiej, a takiej liczbie skutecznie grzebały w ¶mietniku?
Odno¶nie kwestii MiniStrucli bardzo dobrze odpowiedział Ci GumBoy.
[#189] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@MisOr, post #182

Milo sie wspomina te czasy, "Amiga Vademecum" i pozostale pozycje, pozniej Amiga Meeting.. To byla czysta przyjemnosc :)

Ostatnia edycja: 07.01.10 15:11:43
[#190] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #187

Hola hola.
Na dzien premiery sam moze takich planow nie bylo, a dyskutowanie o tym ile czasu musi uplynac by cos co nie jest planowane stalo sie rzeczywistoscia jest bezplodne. Dla jednych to malo, dla firm to pewnie byc albo nie byc. Rzucanie ostrych oskarzen, ktore prezentujesz, zwlaszcza w dzisiejszym momencie, ja odebralem jako czysta zlosliwosc, poniewazd jak bylo naprawdę tego akurat nie wie nikt procz hyperionu. Moze zdecydowali sie np rzucic mostowi rekawice widzac coraz bardziej realne przejscie uzytkownikow mosa na stare macmini? To byla dla nich ostatnia szansa odzyskania tych userow, takze zarobienia na nich, gdyz raczej oczywistym jest, ze jak juz ktos sie przerzuci na mace to cenowo jest targetem straconym.
Faktem jest, ze eleganckie to nie bylo, ale tez nie widze w tym jakiejs zgrozy. Targetem zdarzenia nie byly ofce, tylko mo¶ki, zwlaszcza, ze caly czas mowimy o sprzecie dostepnym z drugiej reki i to trudnodostepnym w tamtym momencie. Dzis mozecie sobie pisac elaboraty ile to stracili uzytkownicy kupujac sam, wypychajac pegi na ebayu po to by kupic mini, ale wtedy peg byl praktycznie nie do kupienia I UZYWANY TYLKO Z MOSEM (niezagospodarowany z punktu widzenia hyperionu rynek).

Ostatnia edycja: 07.01.10 15:15:37
[#191] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@przemysław, post #188

Pisze o "planach", wiadomo, ze niewielu kupilo, ale wtedy pegi mieli tylko mosowcy, wiec to byl zupelnie osobny target.
[#192] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pawelini, post #191

Panowie ale tutaj nie chodzi to czy firma ma prawo czy nie tylko o strategie tej firmy a ona jest kiepska i tutaj sa wszystkie problemy ja nie mam nic przeci sam czy x1000 tylko to musi byc zrobione z sensem zaplanowane nie mozna robic tak ze sie robi wielkie halo wokol sam a potem ni z gruszki nie pietruszki wypuszczac x1000 zobaczcie jak to bylo za dawnych dobrych czasow firma commodre wypuszczala sprzet i dopiero po jakims czasie gdzy juz zarobila np na amidze 500 i rynek wymuszal to wtedy trwaly prace nad nowa amiga a tutaj mamy cos takiego ze ja nie wiem czy za pol roku nie okaze sie ze znowu cos innego im do glowy przyszlo,jedynie jeszcze firme moze ratowac wypuszczenie jakiego taniego komputera dla ludu.
[#193] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Drako^lM, post #183

Linki poproszę
[#194] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@SzaryWilk, post #192

Rynek kiedy działało C= był zupełnie inny, nie ma go co do dzisiejszych czasów porównywać. Nie było zapowiedzi "mocnego" sprzętu było Ľle, teraz zapowiedzieli też Ľle... i to jeszcze pragnienie uruchomienia softu starego (najlepiej jeszcze gier z A500) na sprzęcie, który przynajmniej teoretycznie ma być czym¶ przełomowy jest co najmniej dziwne...
[#195] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pawelini, post #190

Wiesz co? Nie chce mi się z Tob± gadać. Raz piszesz o przemilczeniach i ci±gle mylisz je z jawnymi deklaracjami. Nie dojdę do zrozumienia w tym temacie z Tob±, tak jak np. z eXpertem.

Bzdury o niemożliwym do kupienia Pegasosie 2 też sobie daruj. Można go było zdobyć łatwiej niż Sam440 na któr± się czekało 4 miesi±ce na przykład. Wła¶nie dlatego, że oficjalnie potwierdzono port MOSa na MacaMini. Nawet OS4kowcy się cieszyli, że w dobrym momencie Hyperion port wydał, bo ułatwi to zarówno MOSowcom podjęcie decyzji o sprzedaży Pegów, jak i OS4kowcom ich zakup.

jak bylo naprawdę tego akurat nie wie nikt procz hyperionu.


Czyli osoby które żałowały zakupu Sam440 i pisały, że jakby wiedziały, to poczekałyby i kupiły Pegasosa nie wiedz± że tak naprawdę nie żałowały? Jak to łatwo Ci przychodzi mówić za tych którzy swoje pieni±dze w skutek oficjalnych deklaracji Hyperionu wyłożyli... Ale fakt. Oni przecież nie mog± znać prawdy.

Z mojej strony EOT. Wolę rozmawiać z kim¶ kto ma więcej polotu.
[#196] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@c3h6, post #184

Dwa, ze dopóki de Groote z Hyperionu nie rozliczy się ze mn±, nie zamierzam nic więcej u nich zakupić, obojętnie co by to nie było.


Rozwiniesz? Zawsze to jaki¶ nowy rzut oka na sytuację.
[#197] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@SzaryWilk, post #192

Między Sam440 a x1000 minęło jakie¶ półtora roku, więc nie nazwałbym tego "ni z gruszki ni z pietruszki". Reszty nie jestem w stanie przeczytać ze zrozumieniem dopóki nie uzupełnisz wypowiedzi o interpunkcję. Znaczy się pewnie jestem, ale nie mam ochoty się męczyć tylko po to, żeby to przeczytać, bo bazuj±c na do¶wiadczeniu w polemice z Tob± podejrzewam, że nic to m±drego nie jest. Pewnie kolejne zmy¶lone bajki, jak np. dyskietki tańsze od płyt czy pamięci masowych.
[#198] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@SzaryWilk, post #192

wypuszczenie jakiego taniego komputera dla ludu.


Takiego Wolkswagena, jak za III Rzeszy? Z przedpłatami i obiecankami na ¶więte nigdy? Jeste¶ mistrzem propagandy ...
[#199] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pawelini, post #191

nie, nie tylko calkiem sporo pingwiniarzy rownierz.

czy wy ludzie celowo starcaie sie nie zrozumiec tego co GumBoy mowi?

nie chodzi o to ze Hyperion wydal os 4 na pegi, ani nie mowil ze to zrobi, to jest niemile ale takie jest zycie.

chodzi o to ze Hyperion powiedzial ze nie bedzie portu na inny sprzet po czym wydal go na pegi. To jest klamstwo czy oszustwo. Nazwac sobie to mozna jak sie chce.
[#200] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pawelini, post #191

Pisze o "planach", wiadomo, ze niewielu kupilo, ale wtedy pegi mieli tylko mosowcy, wiec to byl zupelnie osobny target.

Nie każdy posiadacz Pega, był zainteresowany MorphOSem (pamiętam dwóch takich co tylko Gentoo używali). Czę¶ć Pegasosów była w rękach osób niezainteresowanych wcale ami¶wiatkiem lub kurzyła (i kurzy się nadal) w szafach. Tak więc ilo¶ć pegów nie była równa ilo¶ci "mo¶ków".

Ostatnia edycja: 07.01.10 16:06:13
[#201] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Drako^lM, post #183

A tak poza tym nie dostrzegasz różnicy między Hyperionem a ACK/A.Inc?
[#202] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Grzegorz Kraszewski, post #174

A widzisz różnicę między "nie poinformowaniem o czym¶" a "fałszyw± informacj±"? To nie było tak, że Hyperion nie poinformował o porcie na Pegasosa. Hyperion ustami swoich głównych programistów kilka razy stanowczo zaprzeczył jakoby planowano wersję na Pegasosa. Na trzy miesi±ce przed ukazaniem się takowej. Czyli łgali bezczelnie w twarz. Dla takiego "marketingu" nie mam żadnego szacunku, ani dla osób które go uprawiaj±.

Jak sobie wyobrażasz w takim przypadku nic nie powiedzieć zamiast skłamać gdy dostajesz pytanie prosto na twarz? "Tak" i "nie udzielam informacji na ten temat" znaczy dokładnie to samo, trzeba powiedzieć "nie". Każda firma tak post±pi. Jakby¶ się spytał Nintendo rok po premierze Wii czy pracuj± na Wii2 też by Ci powiedzieli, że nie, co byłoby kłamstwem.
[#203] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@smith, post #201

Odno¶nie zapowiedzi tego sprzętu to nie :)

[#204] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@smith, post #202

"Tak" i "nie udzielam informacji na ten temat" znaczy dokładnie to samo, trzeba powiedzieć "nie". Każda firma tak post±pi.


Nie przypominam sobie by wtedy padło pytanie w twarz. To co czytałem to było wtr±cenie się w rozmowę. Poza tym Hyperion to nie jest firma dysponuj±ca nawet tysięczny rynkiem zbytu, a co dopiero kilkudziesięcio milionowym, żeby sobie pozwolić na takie praktyki. Poza tym każda inna firma która tak post±pi również skłamie.

Jakby¶ się spytał Nintendo rok po premierze Wii czy pracuj± na Wii2 też by Ci powiedzieli, że nie, co byłoby kłamstwem.


Zapewne. Byłoby również kłamstwem. Choć w tym przypadku w±tpię, żeby ktokolwiek finansowo na tym ucierpiał kupuj±c sprzęt tylko dlatego, że Nintendo powiedziało, że nad Wii nie pracuje. To zupełnie inne przypadki jak dla mnie i rynki kompletnie nieporównywalne.
[#205] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #195

Polotu? Chyba cos Ci sie poprzestawialo kolego. Nie kupuje twoich tlumaczen. Wiadomo skad one sie biora, tylko nie wiem skad te wycieczki osobiste.
Niektorzy widza roznice miedzy blachostka, a wielkim przekretem. Nazwanie oszustwem niezapowiedzianego wydania banalnego supportu os4 dla pega, ktory mogl zostac ot tak machniety w tydzien czy dwa (pewnie kazda ze stron prowadzila jakies przymiarki, bo chyba nie wierzysz ze gdy w zasiegu wzroku pojawia sie podobnej architektury i podzespolow sprzet z KONKURENCYJNYM osem to ktos by nie sprobowal do niego i jego uzytkownikow podejsc?) jest dla mnie teoria spiskowa. Uzytkownicy mogli sie poczuc rozzaleni nic wiecej. Jakos nie wyobrazam sobie tych tlumow amigowcow probujacych mosowcom wyrwac z rak ich pegasosy za wszelka cene .... Wg Ciebie majac gotowy szczatkowy port, a wkoncu w pelni dzialajacy powinni sobie pomyslec po owych feralnych miesiacach.. a zarzucamy go i wydamy za rok by kogos nie urazic?
Ze wzgledu na chamskie twoje odzywki nie komentuje wiecej Twoich wypowiedzi. Wiadomo jak bylo i kazdy wyrobil juz sobie swoja na ten temat opinie.

Ostatnia edycja: 07.01.10 17:53:34
[#206] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pawelini, post #205

Ja mowie o polityce nie tylko hyperionu ale tez amiga inc,przeciez przez takie dziala to co moze z tego byc,prosze sobie zadac pytanie kto taki komputer kupi ?,nowi uzytkownicy czy moze ci co kupili sam,zalozmy ze ktos to kupi w polsce licze na pare sztuk,a skad oprogramowanie nie wiem czy jakims firma bedzie sie oplacalo robic program dla kilkudziesieciu uzytkownikow,a moze tak kto teraz robi programy albo gry na amige ,najczesciej sa to pasionaci albo kilka firm ktorym sie to jeszcze oplaca,jedyna szansa dla nas amigowcow jest jakis tani komputer,grybym byl na miejscu hyperionu to bym odkupil licencje na produkcje maka mini.
[#207] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pawelini, post #205

Ze wzgledu na chamskie twoje odzywki nie komentuje wiecej Twoich wypowiedzi.


Zobaczymy czy dotrzymujesz obietnic jak facet z honorem, czy jak Hyperion.
[#208] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #207

ja tam pamietam tez ze genesi zanim splawilo motyla w toalecie , to obecywalo nowa mocniejsza efike , pegasosa 3 , 2 rdzeniowe ppc i inne takie cuda ... mos team tez naobiecywal . mostema tez robil rebusy . mosteam robil slynna kampanie "juz za poltora tygodnia" . widac ze niektorym sie w d poprzewracalo.


czy to psioczenie na nowy hw spowodowane jest tym ze mos team po dostaniu kopniaka w zad od dostawcy hardwareu jakim bylo genesi musial sie ratowac przeterminowanym struclem?

no bo wytlumaczcie mi skad tyle jadu?
[#209] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@DRACOX, post #208

Gdzie Genesi spuscilo mosa w toalecie? Prosze o linki. Jesli cos to ludzi no ale Ty pewnie wiesz lepiej.
O ile pamietam na stronach Genesi (czyli producenta) takiej informacji nie bylo o pegasosie 3 czy 9 etc. Prosze o linka.
Czy kampania 1,5 tygodnia to cos zlego? Czy widzisz Tu jakas date? Naprawde spojrz na podworko wlasne os4 w 2000 roku, chyba lekkie opoznienie, to NIC w porownaniu z mosem??
Psioczenie nie jest spowodowane zazdroscia tylko checia zrozumienia czemu ludzie chca to kupic oraz proby podjecia uzasadnienia decyzji kupna. Nigdzie nie ma sprzetu, nie mozna go kupic, narazie aeon zadnym dostawca nie jest.
P.S.Nie traktuj wszystkiego jak jad, zobacz ze kazdy z nas ma inna opinie i stara sie zrozumiec inna osobe. Poczytaj sobie a do rozmowy wrocimy jak sie pokaze ta super plyta
[#210] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@DRACOX, post #208

Słabsz± Efikę, ze zintegrowan± grafik± (5121) - cancel z przyczyn niezależnych od Genesi, gło¶na sprawa. 8610 (no to się faktycznie miało nazywać Efika i byłoby mocniejsze) podobnie, chociaż ostatnio się oddolnie reaktywowało i jest przez Genesi wspierane: http://www.power2people.org/bounty_047.html

Pegasos 3? Dwa rdzenie? Forumowe chciejstwa. Prawie jak szaro-wilcza Amiga model 2010 za kilkaset złotych albo ami-systemy na PS3.

Kopniaka w zad? Architektura PowerPC dostała kopniaka w zad od Freescale (i nie tylko), tak że jaki¶ czas temu jakikolwiek power-desktop stał się absolutnie nierealny, nawet na SoCu. I w sumie niewiele się od tamtej pory zminiło.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane s± tzw. cookies (ciasteczka). Służ± ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jeste¶my zobowi±zani do poinformowania Cię o tym w wyraĽniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przegl±darki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem