Komentowana tre¶ć: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
[#301] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Hellena, post #300

Wow! 300 komentarzy (rekord na PPA?) na temat sprzętu o którym jeszcze nie wiadomo w jakij postaci się tak naprawdę ukaże. Zrobił się ruch. :)
[#302] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Deftronic/..., post #301

I o to chodzi , ma sie ruszac :D
[#303] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pampers, post #278

Krashan: możesz też zacytować Panu Konradowi Bielskiemu tre¶ć art. 212 K.k

Daj spokój. Równie dobrze mógłbym cytować kodeks karny go¶ciowi, który straszy pod sklepem i "prosi" o dwa zeta na piwo. O wiele lepszym rozwi±zaniem jest w takiej sytuacji popracowanie nad jakim¶ kodem dla MorphOS-a albo wrzucenie kolejnych archiwów na MorphOS Files. Mnie stać na to, żeby, cytuję "ochłon±ć, oprzytomnieć i przyj±ć realniejsz± ocenę". Konrad już nie jest do tego zdolny, za każdym rogiem czaj± się na niego wrogowie Amigi.
[#304] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@bartekxyz, post #271

Gdyby cena byla rozsadna a wszystkie multimedia obslugiwane to bym sie skusil.

Flaki z olejem. Cena nigdy nie bedzie rozsadna i jeszcze dlugo nie bedzie tzw. Flasha. :P
[#305] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Deftronic/..., post #301

Jeszcze nie jest to rekord, spojrzałem na http://www.ppa.pl/newsy/statystyki.php

i co widzę? Na tę chwilę to wygl±da tak:
Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera (356)
W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga! (304)
Sam440Ep do kupienia na Pianeta Amiga (273)
Aktualizacja AmigaOS 4 (272)
MorphOS 1.4.5 dla klasyków (254)
Polskie Pismo Amigowe #1 (230)
Przyszło¶ć "amigowania" według Thoma Holwerda (221)
AROS dla Efiki - prace rozpoczęte (214)
AmigaOS 4.1 wydany dla Pegasosa 2 (209)
Ambitne plany Hyperionu i MorphOS Teamu na przyszły rok (206)

Czyli najbardziej podniecaj± nas zapowiedzi sprzętu i specyfikacje nieistniej±cych komputerów
[#306] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Grzegorz Kraszewski, post #303

Też prawda, lepiej t± energię spożytkować na co¶ innego.
[#307] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@grxmrx, post #305

Bo co¶ czego nie ma porusza zmysły ;)
[#308] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@grxmrx, post #305

o ile w konstrukcje od ack to chyba nikt nie wierzyl . to jednak zabawka od hyperionu jest bardziej realna
[#309] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@DRACOX, post #308

Nie od Hyperionu tylko od A-EON'a.
[#310] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pampers, post #307

Nie ma w sprzedazy , bo sama plyta i prawdopodobnie obudowa juz istnieja.Bo niby z kad zdjecia.
[#311] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Hellena, post #310

No wiesz... równie dobrze można było powiedzieć, że płyta Troiki istniała, bo sk±d zdjęcia?
[#312] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@grxmrx, post #305

No niech bedzie.Ale widac rowniez ze najbardziej gorace tematy to tez zwiazane z Amiga i OS4.Wyglada na to ,ze na ppa jest najwiecej zwolenikow Ami i OS4
[#313] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@recedent, post #311

No niby tak , ale porownywanie troiki do czegos za czym stoi Hyperion no wiesz, he he he.
[#314] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@recedent, post #311

Może czego¶ się dowiem na kolejnym spotkaniu ANTS w Enfield. Chłopaki co¶ tam przeb±kuj± na swojej li¶cie dyskusyjnej, że może Rigo przytarga jedn±, albo podzieli się prznajmniej jakimi¶ dodatkowymi informacjami odno¶nie X1000.

Ostatnia edycja: 09.01.10 10:22:01
[#315] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Deftronic/..., post #314

To jakby co nie zapomnij o high-res zdjęciach na potrzeby gazety :)
[#316] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@recedent, post #315

Oczywi¶cie. Zawsze jadę na spotkanie wyposażony w kamerę i żonę z aparatem fot. Następne spotkanie na pocz±tku lutego, więc kto wie czego się dowiem.
[#317] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@grxmrx, post #305

będzie nowy lider TOP komentarzy ...?
go go go ale ale ale ...

Ostatnia edycja: 09.01.10 10:40:58
[#318] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Deftronic/..., post #316

he he zawsze mnie interesuja jak to widza postronni ludzie

http://www.frazpc.pl/b/251423

http://www.wykop.pl/link/281177/czy-nowa-amiga-one-x1000-zdobedzie-rynek-specyfikacje-juz-znamy

watek AmigaX1000


Ostatnia edycja: 09.01.10 10:43:17
[#319] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@HOŁDYS, post #318

Podejrzewam ze wiekszosc nie jest az taka bezstronna i dobrze wie o co biega :D
[#320] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Deftronic/..., post #316

Super! Zagraniczny korespondent, zawsze podwyższa prestiż gazety. :D

Happy shooting!
[#321] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Hellena, post #319

troll kcnrad troche tam faktycznie trolluje,

sama płyta jest ok problemy s± 3:
- czas ukonczenia (max pol roku, potem juz bedzie za pozno)
- procesor (duzo slabszy niz najnowsze pecetowe, nawet niz G5 z powerstrucli, mozliwe ze nie bedzie mial AV co dla mnie dyskfalifikuje go w sensowniejszych zastosowaniach czytaj: ogladanie filmow HD)
- sterowniki OS4 dla sprzętu: co by nie mówic o hyperionie to sterowniki do sprzętu nie s± jego mocn± stron±, do¶ć powiedzieć o braku USB2.0 ale zeby w głupim radeonie 8500/9100 nie obslugiwali 3D to juz wstyd. Skoro nie obsluguj± w takiej prostej karcie czy myslisz ze w bardziej zaawansowanych 3d bedzie obslugiwane ?

Ostatnia edycja: 09.01.10 12:22:14
[#322] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@HOŁDYS, post #318

widza to trzezwo. ale i ten watek zbytnio nie odbiega, mamy tu wiecej oszolomow i rulezowcow, no ale gdzie indziej mieliby byc? :)
[#323] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@rzookol, post #321

procek bedzie i tak zawsze za wolny, sterowniki w koncu powstana, po prostu nie bedzie ich od poczatku. skoro amiga one mogla byc sprzedawana przez dobrych kilka miesiecy bez amigaos to w czym problem? sie doda kuponik, obieca koszulke, i jak po roku bedzie trzeba doplacic 150 eur do softu ktory mial byc w pakiecie to przeciez sie bedzie wspomagac amigaos i tez bedzie git :)

a sam sprzet przeciez najpozniej na mistrzostwa w 2012 bedzie, wiec w czym problem?
[#324] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Sir_Lucas, post #320

Jakiej gazety?! :) Je¶li będę miał co¶ ciekawego - informacje, zdjęcia czy film to zapodam to na PPA, ale portal a nie gazetę.
Tutaj liczy się czas. Zreszt± ja optowałem za nie wydawaniem PPA w formie gazety bo osłabia to merytorycznie portal.

Na marginesie - dawanie informacji o X1000 do magazyny PPA mija się moim zdaniem z celem. To zajmuje zbytecznie miejsce, a i tak PPA w formie papierowej kupuj± tylko Ci którzy w ogóle wiedz±, że pismo takowe istnieje, czyli odwiedzaj± sam portal PPA czy też Execa. Po co mam czytać o czym¶ o czym czytałem już miesi±c-dwa temu na portalach tematycznych? Strata zasobów (papieru na przykład).
[#325] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Deftronic/..., post #324

To po co w ogole wydawac amigowa gazete, jak nie chce sie pisac o chyba najwazniejszym newsie amigowego swiatka ostatnich lat, ktory powinien byc tematem numeru? Zrob gazete o motylach, moze jacys entomolodzy kupia ;)
[#326] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@rzookol, post #321

Konkurencja z najnowszymi prockami pecetowymi żadnego sensu nie ma, bo skazana jest odrazu na porażkę.
Sęk w tym, że rynek PC to multum procesorów o olbrzymich różnicach w wydajno¶ci.
Zaczyna się od marniutkich Atomów, a kończy na i7 - to jest przepa¶ć w wydajno¶ci. Tym bardziej, że rynek urz±dzeń mobilnych rozbudował dół i ¶rodek stawki.
Padł mi 3 miesi±ce temu lapek z 2007 r. (dwurdzeniowy procek 1,6 GHz) i stan±łem przed wyborem następnej maszyny. W poprzedniej zacz±ł mi przeszkadzać za krótki czas pracy na baterii i rozmiary (matryca 17"). No i kupiłem lapka mniejszego i lżejszego, o troszkę słabszym procesorze (C2D SU7300 1,3 GHz) i bardzo dobrym akumulatorze (do 8,5 h pracy). Pracuję pod Vist± i nie mogę narzekać.
Jaki z tego morał? - przy takim systemie jak OS4, który nie dĽwiga bagażu nowoczesno¶ci (co oznacza, że jest sporo do tyłu), procek jaki jest w zapowiedziach jest całkiem w porz±dku.
[#327] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pawelini, post #325

wyjdzie plyta to moze bedzie najwazniejszym newsem amigowym, na razie mozna o tym wspomniec tylko
[#328] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pawelini, post #325

Po co wydawać amigow± gazetę? Żeby znaleĽć w niej dokładny opis jakiego¶ programu, rozwi±zania jakiego¶ problemu itp. Czytanie starych newsów jest dla mnei bezsensem. Rozumiem, że Tobie do życia jest to niezbędnie konieczne - wzi±¶ć drugi numer PPA do ręki i JESZCZE RAZ przeczytać ten sam (lub podobny) news na temat X1000. :)

O co chodzi z tym tekstem abym robił gazetę? Nie rozumiem co ma piernik do wiatraka? Ja nie wydaję żadnej gazety, ani nie współtworzę. Wyrażam tylko swoje zdanie odno¶nie przyszłej zawarto¶ci magazynu PPA.

Mam odbić piłeczkę i powiedzieć: postaraj się zrobić gazetę o Ami, gdzie nie będziesz zapychał dwóch stron starymi newsami, na które i tak większosć pewnie tylko rzuci okiem?
[#329] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pawelini, post #325

No przecież jest w niej sporo o motylach ;)
[#330] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@wali7, post #329

Dobre, hehe. OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane s± tzw. cookies (ciasteczka). Służ± ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jeste¶my zobowi±zani do poinformowania Cię o tym w wyraĽniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przegl±darki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem