Komentowana tre¶ć: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
[#391] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Deftronic/..., post #350

Trochę słabo.

Ale dlaczego slabo? Narazie dyskutujemy o kocie w worku. :)
Jest silnie. ;)
[#392] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@przemysław, post #363

Jak często kupujesz co¶ kompletnie bezsensownego (z jakiego¶ powodu, powodów), nawet je¶li kosztuje niewiele?

Ale nie kazdy bez sensu wyda 4000/5000 pln i bedzie przez dlugi czas "po¶cił", gdy moze z bardzo dobrym rezultatem uzywac tego co juz ma i codziennie wcinac batoniki Mars/Snickers/Lion, pic CocaCole, zjesc hamburgera, wyjsc do kina/teatru i cieszyc sie prawdziwym życiem. A nie zamykac sie w klasztorze X1000, tylko dla zasady. Strata czasu. :)
Skutki psychiczne moga byc jeszcze babrdziej destrukcyjne.

Ostatnia edycja: 12.01.10 00:23:00
[#393] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Andrzej Drozd, post #390

Skoro nazwa robi swoje, to czemu się upierasz, że NatAmi to Amiga i w ogóle że jest Amigowa, skoro Amig± się nie nazywa i nie ma praw do nazwy (która przecież robi swoje)?
[#394] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #393

Bo NatAmi nikomu nie zaszkodzi. Nie zaszkodzi generacji AOS4/MOS.
To bedzie takie Ferrari z wygladu, z silnikiem malucha z turbodoladwoaniem, albo jak kto woli, z 4 silnikami pracujacymi jednoczesnie...czyli w dalszym ciagu bedzie to maluch. W srodku.
Niewazne ze bedzie na nowych podzespolach, ale AGA bedzie AGA, Paula bedzie Paula itd.
Bedzie pracowac na tym samym paliwie co kiedys (czytaj AOS3). Nie bedzie ciagniety przez AOS4/MOS na holowniku emulatora.
NatAmi to tunig. Podrasowana A1200/4000. W garazu, bo w garazu, ale klimat zostaje bez zmian.

AOS4/MOS pracuje na zupelnie nowych silnikach, nie "Fiata", tylko "XXX", co z tego ze uzywa podobnej mieszanki paliwowej? Niestety tylko podobnej. :)
[#395] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Andrzej Drozd, post #394

Zabawna to logika, czyli jeżeli co¶ nie zagraża AmigaOS 4 to można to uznać za Amigę, a jeżeli zagraża, nie można. Tylko że na eXecu udowodniono już, że NatAmi zagraża AmigaOS 4, więc niestety Andrzeju, NatAmi Amig± nie była, nie jest i nie będzie...
[#396] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Grzegorz Kraszewski, post #395

Moze Hyeprion sie dogada z tworcami Natami i wypuszcza go jako classic Amige i wtedy juz bedzie :D
[#397] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Hellena, post #396

o ile pamietam wykluczyli taka mozliwosc.

a emulowana aga nie bedzie tym samym co hardwarowa. glupiego commodorowskiego sida do dzis nikt nie potrafil zaemulowac w 100% a co dopiero agatke...
[#398] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Andrzej Drozd, post #394

Bo NatAmi nikomu nie zaszkodzi.


OMFG. Czyli trzeba uzupełnić tezę, że nazwa jest ważna, je¶li szkodzi AmigaOS4, tak? PóĽniej dodasz, że nazwa jest ważna, je¶li kończy się na "i", a póĽniej kolejn± równie absurdaln± poprawkę, żeby dopasować nieprzemy¶lan± tezę pod konkretn± sytuację.

A tak z innej beczki, to ja słyszałem (nie mówię, że się zgadzam, mam własny rozum który nie jest obrandowany mark± Amiga), że NatAmi szkodzi Amidze bo będzie odbierać jej użytkowników, MOS za¶ jest trupem i po premierze cudownej x1000 porzuci go 80% użytkowników. Co zatem jest zagrożeniem dla Amigi? NatAmi, czy MOS wobec tych stwierdzeń?

Żało¶ć mnie bierze, jak czytam Twoje próby łatania dziur we własnych tezach.
[#399] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Andrzej Drozd, post #392

Andrzej Drozd: Widzę po Twoim po¶cie, że nie bardzo zrozumiałe¶ na co odpowiadasz. Temat dotyczył sensu zakupu, a nie ceny. Żeby co¶ kupić, zakup musi mieć jaki¶ sens dla potencjalnego nabywcy.

Skutki psychiczne moga byc jeszcze bardziej destrukcyjne.

Niespecjalnie, bo skala zjawiska będzie raczej mała.
Za to skutki psychiczne długoletniego amigowania, niektórych osobników widać dzisiaj jak na dłoni. Ich efekt dosłownie wali po gałach, osobę niezwi±zan± ze ¶rodowiskiem.


Ostatnia edycja: 12.01.10 09:51:56
[#400] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #398

Odczep sie. Sam zaczales. :P
Przeciez napisalem duzo wczesniej, ze jednak zmienilem nieco zdanie o NatAmi.
Traktuje (bede traktowal) ten sprzet (jeszcze projekt), jako kontunuacje A1200/AGA. Guzik mnie obchodzi czy ktos sobie mowi ze to jest sprzetowy emulator klasyka albo ze to nie jest Amiga, albo ze bedzie odbieral uzytkownikow komus/czemus.

Dla wielu bedzie to nowa, szybka A1200/4000 pod kontrola naszego ulubionego AOS3.
Komputer moze sie nazywac nawet "motorowka", a zainteresowani i tak wiedza ze to Amiga.

Natomiast AmigaONE x1000 moze sie nazywac Amiga, miec tysiac naklejek, ale w obecnym stanie, kazdy klasykowiec moze stwierdzic ze to nie jest Amiga, tylko komputer typu Terron, Pegassos, Sam, Efika, Mac i co tam jeszcze.

Ostatnia edycja: 12.01.10 11:24:49
[#401] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@przemysław, post #399

Temat dotyczył sensu zakupu

Jezeli zakup widzimy okiem klasykowania, czyli sprzetu podobnego do A1200/4000, to nie ma zadnego sensu. Klasyk i maszyna z PPC pod kontrola AOS4, to sa juz zupelnie inne platformy komputerowe. Wspolna jest tylko nazwa. Ktos jeszcze powie ze system. Tak, ale MOS i AROS tez praktycznie nie rozni sie od AOS4.

Jezeli zakup widzimy przez pryzmat obecnych pecetow i oprogramowania, to nowa Amiga bedzie smiechem na sali.

Jezeli jednak zakup bedziemy traktowac jako hobby, cos co kiedys mialo duzo wspolnego z Amiga lecz teraz wkraczajacego na nowe tereny, no i jednak pod szyldem marki Amiga, to czemu nie?
[#402] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Andrzej Drozd, post #401

Ja jestem za amiga x1000 bo ta polityka gra na nat ami mos i wszystkie alternatywne systemy nawet na mac mini pewnie jak znowu wypuszcza x1000 za 4000 5000 to nawet ja jak nie bedzie nat ami kupie sobie mini maka bo naprwde ile mozna sie prosisc zeby firma zauwazyla ze sila amigi sa jej wierni fanatycy a nie nowi userzy ja mowie tak do chlopakow z amiga inc hyperionu bawcie sie tak dalej.
[#403] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@SzaryWilk, post #402

Szary...ja wiem ze kazdy mysli skrotami i nie buduje w glowie pelnych zdan, ale moglbys przynajmniej przecinkow uzywac...
[#404] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@SzaryWilk, post #402

...dasz radę na język Polski to przetłumaczyć?
[#405] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Andrzej Drozd, post #400

Odczep sie. Sam zaczales.


Tak, oczywi¶cie. Ja się upierałem, że co¶ co się nie nazywa Amig± jest Amig± i już, a póĽniej innym pisałem, że co¶ co się nie nazywa AmigaOSem nie jest AmigaOSem.

Komputer moze sie nazywac nawet "motorowka", a zainteresowani i tak wiedza ze to Amiga.


Teraz kto¶ Ci może napisać, że system operacyjny może się nazywać nawet MorphOS a zainteresowani i tak wiedz±, że to AmigaOS. Komputer może się nie nazywać Amiga a zainteresowani i tak wiedz±, że to Amiga to chyba najbardziej kretyńskie zdanie jakie ostatnio przeczytałem. Komputer nie jest Amig±, je¶li się Amig± nie nazywa.

Natomiast AmigaONE x1000 moze sie nazywac Amiga, miec tysiac naklejek, ale w obecnym stanie, kazdy klasykowiec moze stwierdzic ze to nie jest Amiga, tylko komputer typu Terron, Pegassos, Sam, Efika, Mac i co tam jeszcze.


Tak, wiemy, że niektórym klasykowcom na głowę co¶ upadło. Nie musisz nam po raz kolejny tego pisać.
[#406] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@SzaryWilk, post #402

Zrozumiałem tylko fragment o fanatykach. Je¶li fanatyzm ma być czyj±¶ sił±, to ja podziękuję. To się pod każd± postaci± powinno leczyć, albo izolować przynajmniej.
[#407] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #405

Widze ze twoj wielki pecetowo-konsolowy rozumek niczego nie jarzy. Bo nie patrzy z punktu widzenia klasykowca.

Odejdz, bo dostaniesz klasykowym betonem. :P
[#408] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Andrzej Drozd, post #407

Nono, dyskusja nabiera rumieńców. Nic tylko patrzeć admina w l¶ni±cej zbroi ;)
[#409] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Andrzej Drozd, post #407

a co to jest punkt widzenia klasykowca? bo z tego co piszesz wynika ze ma byc os3.x albo kompatybilne, i na natami, czyli nowym sprzecie. wiec w jaki sposob nie podpada pod to mos na pegu, efice czy maku albo os4 na sam czy x1000?
[#410] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Bill Gates, post #409

Uwaga tlumacze ha ha ha.Amiga x1000 nie ma zadnych szans na sukces z powodu wysokiej ceny,taka polityka firmy jest bledna bo jak juz wczesniej pisalem to samo bylo z amiga one i samantha ;),tutaj hyperion popelnia ten sam blad co amiga nic czyli tworzy cos co nie jest amiga tylko nazywa sie amiga chyba nie musze tlumaczyc,dlatego tez po ukazanju sie x1000 nic sie nie zmieni,a jak zostanie wypuszczona nat ami w rosadnej cenie i bedzie zgodna tak na 80 % z klasykiem to duzo ludzi kupi natami,ale bardziej prawdopodobne wydaje sie przejscie amigowcow na maka mini i zainstalowanie tam ami podobnego systemu,jedyna szans hyperionu jest wypuszczenie amibooka.
[#411] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@SzaryWilk, post #410

Sory , ale ja nadal nie kumam :)Domyslalem sie ze chodzi Ci o to ,aby Hyperion wyprodukowal nowa Amige , ktora bedzie kosztowala 500 zł ? Oczywiscie razem z systemem.
[#412] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@wali7, post #408

Albo w futrze. lew

A panowie powyżej ostrzeżenie dostaj±! Je¶li moderator uzna i da jak±¶ karę, ja j± zwiększę kilka razy.
[#413] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@SzaryWilk, post #410

Amiga x1000 nie ma zadnych szans na sukces z powodu wysokiej ceny

Przecież jeszcze jej nie znamy?
[#414] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@SirLEO, post #412

Na razie tylko patrzę. Załóżmy że tekst o przywaleniu betonem to był tylko żart. cool
[#415] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Andrzej Drozd, post #407

Widze ze twoj wielki pecetowo-konsolowy rozumek niczego nie jarzy.


Ale zonk. Oprócz peceta i 4 konsol Sony mam również C64, NESa, klona Atari 2600, SNESa i Amigę 68k. Gdzie¶ jeszcze dwa Pegasusy powinny być. To tak na przyszło¶ć, żeby¶ wydłużył przymiotnik.

Bo nie patrzy z punktu widzenia klasykowca.


Z punktu widzenia fanatycznego klasykowca, który nie potrafi racjonalnej tezy bez dziur przedstawić. Ale jak już pisałem, fanatyzm (obojętnie czego by on nie dotyczył) powinno się leczyć doraĽnie, albo izolować.
[#416] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Bill Gates, post #409

Bo nowe sprzęty nie maja 68k. A Andrzej potrafi przez skórę wyczuć, że kod jest realizowany przez emulator w locie, a nie pracuje natywnie. Po prostu siada przed monitorem i czuje mrowienie w koniuszkach palców (i cholera wie gdzie jeszcze), kiedy pr±d przepływa przez prawdziwy 68k. Takie specyficzne pole magnetyczne powstaje, nieosi±galne dla PPC.
[#417] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@SzaryWilk, post #410

Jak pisali¶my Ci, żeby¶ używał kropek i przecinków, to nie mieli¶my na my¶li tego, żeby¶ je sobie losowo rozmie¶cił w wypowiedzi.
[#418] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #415

Hmmm nes, klon atari2600, snes i dwa pegasusy to tez konsole, a na c64 jest wielki jak byk napis personal computer
[#419] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Count Grishnak, post #418

Czy dla Ciebie C64 to pecet?
Resztę konsol podałem co by się Andrzej zdziwił, odno¶nie mojego stosunku do klasyki, bo założę się, że tego nie przewidział.

Ostatnia edycja: 12.01.10 15:15:40
[#420] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #419

Ech to taki zarcik mial byc :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane s± tzw. cookies (ciasteczka). Służ± ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jeste¶my zobowi±zani do poinformowania Cię o tym w wyraĽniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przegl±darki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem