Komentowana tre¶ć: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
[#421] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Count Grishnak, post #420

Panowie, wymianę żarcików i innych uprzejmo¶ci przenie¶cie do HydeParku. Tu komentujemy przynajmniej w przybliżeniu na temat newsa.
[#422] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #416

no to jak dla mnie to nie dziala. natami tez tylko emuluje. zreszta 68060 tez chyba co nieco emulowal, nie? :)

dla mnie x1000 jest takim samym klonem jak dowolny sprzet z ostatnich powiedzmy 10 lat.

w zasadzie kryteria Andrzeja spelnialaby jakas koszmarna kanapka do ktorej przypinaloby sie plyte a1200 tylko po to zeby uzywac jej portu myszki, pcmcia, joya i flopa. czyli idac tym tropem spiecie plyty amigi z pecetem, pozwalajace na korzystanie sprzetu podpietego pod amigowa plyte pod windowsem, uczyni z windy amige. to jest w zasadzie tak proste ze az genialne: zamiast innowacja podbijac swiat na nowo, zbudujemy cos co pozwoli uznac winpecety za amigi. brawo Andrzej! masz chopie łeb!

Ostatnia edycja: 12.01.10 15:52:58
[#423] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Bill Gates, post #422

natami tez tylko emuluje.


NatAmi wolno, nowym sprzętom (jak na przykład ten z newsa) nie. NatAmi wolno się nawet Amig± nazywać, w przeciwieństwie do nowszych maszyn PPC.
[#424] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #423

No dobrze to moze tak,przewiduje ze amiga x1000 bedzie droga ponad 3000 zl,nic to nie zmieni,zwiekszy sie za to liczba userow mak mini i nat ami jak wyjdzie.
[#425] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@SzaryWilk, post #424

Nikt o zdrowych zmysłach nie dokonuje wyboru między NatAmi a x1000. Przecież obydwa sprzęty maj± zupełnie inne targety.
[#426] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #425

Nikt o zdrowych zmysłach nie dokonuje wyboru między NatAmi a x1000. Przecież obydwa sprzęty maj± zupełnie inne targety.


Hehe, ja w zasadzie chciałbym mieć i jedno, i drugie ;) Pytanie tylko, które pierwsze. Którym targetem jestem? ;)))
[#427] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #416

Skoro mowa o 68k to radzę przyjrzeć się numeracji ci±głej postów (tej przy dacie i godzinie dodania)

Ja wła¶nie trafiłem w "procek" ze starego BlizkaIV - aż się łezka kręci w oku.

Ostatnia edycja: 12.01.10 16:58:25
[#428] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@SzaryWilk, post #424

"SzaryWilk 12.01.2010 16:24:21 , [#68027]
No dobrze to moze tak,przewiduje ze amiga x1000 bedzie droga ponad 3000 zl,nic to nie zmieni,zwiekszy sie za to liczba userow mak mini i nat ami jak wyjdzie."


przewiduje ze cena natami bedzie o cene wina marki komandos ,ew dwoch tansza od x1000 . czy tymyslisz ze natami to bedzie tania zabawka? :D mylisz sie . popatrz na ceny lub koszta budowy znacznie prostszego tworu ,ktorym jest minimig .
[#429] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@skipp, post #426

Hehe, ja w zasadzie chciałbym mieć i jedno, i drugie Pytanie tylko, które pierwsze. Którym targetem jestem? ))


Obydwoma.
[#430] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #425

Nikt o zdrowych zmysłach nie dokonuje wyboru między NatAmi a x1000. Przecież obydwa sprzęty maj± zupełnie inne targety.

A jeżeli kto¶ dokonuje już wyboru to rzeczywi¶cie zmysły ma niezbyt zdrowe bo oba sprzęty jeszcze w ogóle nie istniej±, a jeżeli istniej± to tylko u developerów.

Cała dyskusja toczy się wokół sprzętu (sprzętów bo pojawiła się Natami) którego jeszcze nie ma.
[#431] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pampers, post #430

Uch :D Czyli zostałem uswiadomiony , że mam niezdrowe zmysły , trzeba sie zapisac na wizyte
[#432] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pampers, post #430

Cała dyskusja toczy się wokół sprzętu (sprzętów bo pojawiła się Natami) którego jeszcze nie ma.

Na wizyte powinno sie wyslac osobnika ktory przytoczyl wyraz NatAmi. Ktory oczywiscie nie jest tematem tego watku.
[#433] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Andrzej Drozd, post #432

Na wizyte powinno sie wyslac osobnika ktory przytoczyl wyraz NatAmi. Ktory oczywiscie nie jest tematem tego watku.


Skipp, to chyba do Ciebie.
[#434] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@DRACOX, post #428

Akurat tu nie zgodziłbym się, wg mnie cena MM jest dosć dobrze skalkulowana. Wg mnie problemem jest co innego - cena urzadzeń dodatkowych typu (w przypadku MM) obudowa, rozszerzenie ARM - te dwie rzeczy kosztuj± ok 75% ceny całego Minimiga. I tego bym się raczej obawiał - rzeczy, które będziemy potrzebować po zakupie rzeczonej X1000 czy Natami - a nie ceny samej płyty.
Ale to oczywi¶cie moja ocena sytuacji.
Pozdrawiam wszystkich, widzę, że dyskusja trwa w najlepsze :D
[#435] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@c3h6, post #434

MiniMig to 1000 plus robocizna z tego co pamiętam.
I on działa, miałem w rękach bawiłem się. NaTami na razie jest tworem wirtualnym.
[#436] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #435

minimig jest za 800 zl w efunzine
[#437] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@rzookol, post #436

W obudowie, czy sama płyta?
[#438] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #437

Jasne ze Minimig działa, sam często dosyć używam. Nie ma żadnej "robocizny", kupujesz gotowy produkt. Oczywi¶cie możesz ¶ci±gn±ć sobie ze strony autora projekt i zrobić sam :)
Ja swojego kupiłem wła¶nie w Efunzine - i tu uwaga: to nie jest produkt który leży na polkach w EF, mój został ¶ci±gnięty na zamówienie. Cena była naprawdę atrakcyjna, cos ok. 650-700pln. Za tę kwotę dostaje się pudełko, zasilacz, płytkę MM i manual. Obudowę trzeba sobie kupić. Ja kupiłem t± "crystal case" Releca - koszt ok. 35 euro.

Pozdrawiam
Emu
[#439] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@c3h6, post #438

Jasne ze Minimig działa, sam często dosyć używam. Nie ma żadnej "robocizny", kupujesz gotowy produkt.


Niekoniecznie. Możesz zamówić czę¶ci i sam sobie złożyć. Takiego wła¶nie macałem.
[#440] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
Wła¶nie czytałem na AW.net, że najprawdopodobniej tym mistycznym procesorem w X1000 ma być P6AT http://www2.electronicproducts.com/High-performance_dual-core_processor_needs_just_14_W-article-poyjh02-jan2008-html.aspx - pytanie tylko, na ile to może być prawdopodobne, skoro P.A. Semi już nie istnieje (albo robi± co¶ zupełnie innego dla Apple)?
[#441] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #439

Przepraszam, niejasno się wyraziłem. Chodzilo mi o to ze sa dwie opcje - albo masz złote raczki i sam sobie zmajstrujesz minimiga, albo masz z betonu jak ja i wtedy musisz kupić. I ta opcja (druga) jest tańsza - nie wiem sk±d szacunek na ok. 1000 pln, w każdym razie kupno wychodzi taniej i odpada zabawa ze scalakami.
[#442] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@skipp, post #440

To też jest ciekawe, http://en.wikipedia.org/wiki/PWRficient, a mianowicie zdanie na dole:

Notable uses
Amiga, Inc. will use the 1682M processor in its new Amiga systems

:)

Wiem, że ta zapowiedĽ była dobre 2.5 roku temu, ale kto wie, czy Hyperion nie przej±ł również tych konkretnie planów od A-Inc.

Ostatnia edycja: 13.01.10 22:24:39
[#443] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@skipp, post #442

"This new design offers the Amiga user a new choice in hardware. Amiga believes that this new system will address the needs of the Amiga user today and into the near future.”, said Bill McEwen of Amiga, Inc.

McEwen... po tym podsumowaniu jakiego dokonał pod tym "newsem" to nawet juz nie zastanawiam się czy to przejęli, zastanawiam czy to w ogóle istniało....
[#444] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@c3h6, post #443

A czy zdanie tego pana ma dla kogo¶ jeszcze jakie¶ znaczenie? Najpierw obiecał gruszki na wierzbie, póĽniej procesował się z Hyperionem, a teraz...?
[#445] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Ender, post #444

a teraz niech trzyma sie od Amigi z daleka :)

a co do projektow, coz na rynku jest ograniczona liczba racjonalnych procków do wykorzystania ,reszta elementow zbiezna z tamtymi bajkami tez jest latwa do wytlumaczenia...jak sie projektuje nowa plyte to sie stara korzystac z obecnych standardow, nie?
[#446] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@c3h6, post #441

I ta opcja (druga) jest tańsza - nie wiem sk±d szacunek na ok. 1000 pln


Szacunek 1000 PLN dotyczył opcji składania samemu. Dlatego napisałem "plus robocizna".

w każdym razie kupno wychodzi taniej i odpada zabawa ze scalakami.


Najwidoczniej.


A tak już zupełnie BTW, to s± tacy co z chęci± w tych scalakach podłubi±.
[#447] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@skipp, post #440

brzmi prawdopodobnie. mogli kupic partie np. 5 tysiecy prockow ktorych sie firma pozbywala.
[#448] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
Dave Haynie o x1000 link
[#449] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Drako^lM, post #448

Ten fragment jest najfajniejszy:
Whatever the price, it's gonna hurt, and I'm not sure how A-Eon will break the news of the actual price to the kkkomunity; but will be funny to watch the uh, diplomacy being employed. It'll just be mixed with infinite wads of boring "But the original Amiga hardware was expensive" excuses and fluff. Then it will be funny to watch it sell 20 units to fanboys working two jobs to pay for it, never get this fancy dsp chip used, and die horribly. It's gonna be a popcorn year.
[#450] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Drako^lM, post #448

mocne. ale nie takie rzeczy czerwony obóz ignorował :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane s± tzw. cookies (ciasteczka). Służ± ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jeste¶my zobowi±zani do poinformowania Cię o tym w wyraĽniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przegl±darki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem