Komentowana treść: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1
[#31] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@adam_mierzwa, post #27

Czyli sugerujesz, że AmigaOS3.1 od Hyperionu to coś więcej niż zmiotek magazynowy?
[#32] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@adam_mierzwa, post #27

Dokładnie. Ja za ten joystick kiedyś zapłaciłem ponad 100 zł. I okazało się że w Windows 8.1 nie działa oraz Morphos pod Mini Makiem też go nie widzi. Więc poszedłem do sklepu i oddałem. Wymieniłem go na joystick Saitek ST90 Stick i się okazało że i Windows go widzi i Morphos go Widzi. W WipEout'a się fajnie nim gra. I tak się zakończyła przygoda z Joystick Competition Pro USB.


Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 11:03:29 przez gilban
[#33] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@gilban, post #32

ja z kolei nie mam zadnych problemow z moim competition. pod winda zawsze dzialal bez problemu a i na macbooku rowniez
[#34] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1
Kupiłem i jestem zadowolony.
[#35] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@michal_zukowski, post #31

Czyli stwierdzam wprost że zaniżasz wartość produktu.
Zastanawiające że najwięcej narzekają zawsze ci którzy nie mają zamiaru kupować.
[#36] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@recedent, post #30

Bo jest parcie na klasyki i tym samym kasa leci .
Jak dla mnie to jest i tak dobrze że coś tam bangla .
Cloanto jest spoko i też je mam lecz czemu nie ma być coś więcej lub mniej.
Zawsze to możliwość mieć legalnego romu 3.1 za niewielką kasę.
[#37] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Jacol, post #36

"Niewielka kasa" - pojęcie względne. Za tyle albo niewiele więcej da się kupić nowy oryginalny kick 3.1 od Cloanto w kościach. Tak że te 10 euro to jak dla mnie co najmniej o 5 za dużo.
[#38] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@madman15, post #37

A wie ktoś jak Hyperion dogadał się z Cloanto? Kiedyś było info, że skoro uzyskali prawa do systemu, KS, to liczą, że Cloanto będzie tego przestrzegał czy jakoś tak? Tak enigmatycznie było, może już wygasła jakaś tam umowa i chcą wejść w miejsce Cloanto, które rozkręciło sprzedaż?
[#39] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@KM, post #38

Hyperion zdaje się nie ma praw na wyłączność do 3.1, one wynikają z umowy z Amiga Inc. związanej z rozwojem AmigaOS ale Cloanto tu nic nie musi.
[#40] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@recedent, post #30

Oczywiscie. Ile osob ma AOS4 na AmidzeNG? Dla mnie rozwoj AoS4 to strata czasu, bardziej taka sztuka dla sztuki.

Kase mozna zarobic na Amidze classic, co Jens pokazal. tutaj rynek jest znacznie wiekszy i spora liczba uzytkownikow, gotowych kupic kazdy przyzwoity dodatek do Amigi.
[#41] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@tom256, post #40

Gunnar nie dogadał się z Hyperionem co do KS. Hyperion się nie zgodził by modyfikować KS pod konkretny sprzęt od Gunnara . Hyperion z drugiej strony zobaczył, że świetnie sprzedaje się Vampir a on potrzebuje KS. FPGA to renesans retro.
Gunnar się dogada, że jak ktoś nie chce wysyłać KS to będzie brał od Hyperionu lub jeśli wprowadzą poprawki jakieś znaczące to i tak ludzie od Hyperionu do Vampira czy Mista kupią.

10 Euro to śmieszne pieniądze w obecnych czasach jak ktoś nie chce niech nie kupuje.
Nie wiem co wy wiecie o świecie ale to jest normalne, że tam gdzie się da zarobić to się to robi - nie wiem po co doszukujcie się przyczyny czemu to robią skoro ona jest oczywista.

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 12:21:43 przez Sventevith
[#42] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Sventevith, post #41

Renesans retro będzie, jak będzię powstawać nowe oprogramowanie. Na razie słysze o renesansie od 10 lat a nowego softu jak nie było tak nie ma. Jak dla mnie to wegetacje (z tym, że lepsza wegetacja niż obumarcie). Vampir mogl dac nową jakość ale teraz po zwiększeniu ceny trzeba będzie poczekac jak rynek zareaguje. Co do modyfikacji KS to jakoś średnio w to wierzę. Można modyfikować setpatchem, można modyfikować rom update, można blizkickiem i można tak jak stary MorphOS na klasyki. Jakby gunnar chcial to by sobie zmodyfikowal jak chce bez ruszania pliku z oryginalem.
[#43] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@michal_zukowski, post #42

A kto powiedział, że retro ma gonić świat i ma powstawać nowy soft. Retro ma bawić od czasu do czasu aby nostalgicznie przywrócić wspomnienia młodości. Robi to świetnie, osoba od czasu do czasu odpali kompa gierkę lub jakieś nowości jak netsurf, zaktualizuje core na FPGA i po zabawie wyłączny. Jedni wolą grać na PS3 inni poprzestawiać ikonki w OS3.

Na zachodzie cena Vampirka po podniesieniu to nie jakieś kolosalne pieniądze jak na hobby. Kwestia motywacji czemu się w Amigą bawimy. Główny powód to sentyment szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 17:37:50 przez Sventevith
[#44] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Sventevith, post #43

Oczywiście, że ma powstawać nowy soft. Na wszystkich retromaszynach powstaje. Tylko na Amidze jest posucha. Jesli nie będzie nowego softu to Amiga przeminie wraz z ludzmi, ktorzy nastolatkami byli w latach 90tych. Nie chodzi mi o programy, jak ktos chce programow to ma MorphOSa albo AmigaOS4, ale jesli nie bedzie nowych sensownych gier to Amiga jako platforma retro zbliży się do MAME: czyli zestaw romów od grania i nigdy nic nowego.

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 17:50:09 przez michal_zukowski
[#45] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Sventevith, post #41

Gunnar się dogada, że jak ktoś nie chce wysyłać KS to będzie brał od Hyperionu lub jeśli wprowadzą poprawki jakieś znaczące to i tak ludzie od Hyperionu do Vampira czy Mista kupią.


to nic nie zmienia z ponktu widzenia klienta vampira. kickstart na alibi mozna bylo kupic i od cloanto. a nie zmodyfikowany i tak nie przypasuje. pewnie chca poplynac na fale, ale tylko tyle.
[#46] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@michal_zukowski, post #44

Nowy soft na retro maszynkach interesuje wg. mnie jedynie niewielki % ludzi bawiących się starymi zabawkami.Chyba tylko hardkorowcow traktujących to jako główne hobby.Ja np. kupuje całkiem sporo nowego hardware do Amigi czy C64/ Zx Spectrum typu Gotek itp.Ale zupełnie, naprawdę zupełnie nie interesują mnie nowe softwareowe dokonania.Nostalgie odczuwam jedynie do zabytków "growych" z dzieciństwa
[#47] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Aniol, post #46

Podobnie jak 99% "powracających" do Amigi po latach. Ale to oni obecnie stanowią większość i dyktują trendy.
[#48] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Aniol, post #46

Twoja wypowiedź potwierdza tylko moją teorię. Mamy +/- 30-40 lat, za 20 lat częstotliwość grania po raz 20 w superfroga czy sensibla będzie niewielka. Dlatego ja tu nie widzę żadnego renesansu. Renesans byłby jakby nieamigowcy zobaczyli, że coś się dzieje. Przeczytali jakiś news na nieamigowej stronie i pomyśleli: kurczę to może kupię Amigę. Tak naprawdę połowę gier z Amigi mają pod dosboxem , snes9xem i emu Segi. Bez produkcji takich lub lepszych jak Tanks Furry, w liczbie min. 10 na rok nie ma co rozmawiać o jakimkolwiek renesansie. Kupowanie sprzętu tego nie zmieni bo brzmi jak: "80 posiadaczy GolfaII kupiło radio z MP3 do tego wspaniałego samochodu. Czy szykuje się nam renesans GolfaII?"
[#49] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@michal_zukowski, post #48

Krótko mówiąc - zamiast renesansu mamy jesień średniowiecza ok, racja
[#50] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@michal_zukowski, post #42

Vampir mogl dac nową jakość ale teraz po zwiększeniu ceny trzeba będzie poczekac jak rynek zareaguje.


Myślę, że cena niewiele wyższa od ACA 1233n/40MHz (które sprzedają się jak świeże bułeczki za 240 euro) to nie jest próg nie do przejścia dla większości zachodnich użytkowników. Większość starych kart 030 sprzedaje się na eBayu za kwotę z zakresu 200-300 euro (i jest sporo chętnych). Nie mówiąc o 040 (ceny od 350 euro w górę) czy 060 (normą jest minimum 500 euro).

Czy te ceny są uzasadnione? Moim zdaniem nie. Ale w moim odczuciu w świetle powyższych faktów - Vampire z tym, co oferuje (oprócz samego CPU - 128MB RAM i kartę graficzną RTG, a wersja V500 również szybki sterownik IDE), jest śmiesznie tani :)
[#51] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Sventevith, post #43

A kto powiedział, że retro ma gonić świat i ma powstawać nowy soft.

Nie musi gonić świata. Ale coś powstawać musi, bo oglądanie "State of the Art", pixlowanie w "Deluxe Paint" oraz granie w "Lotusa" i "Super Froga" przestało być zabawne jakieś 20 lat temu. Zwłaszcza dla kogoś kto od lat 90 nie miał przerwy w amigowaniu.
[#52] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@MDW, post #51

Anioł trafił w sedno.
Niowy soft dla kalsykó jest kompletnie niestotny - obojętnie jakby się starano nikt nigdy nie wypuści gry, któa będzie dorównywać produkcjom z lat 90-94.
Amiga będzie zawsze interesująca i do sprzętu będą ciągle witać nowe pokolenia. Graczy.
Dzięki grom Amiga przetrwa. Cała reszta o tylko dodatki do jej videogrowej hegemonii i historii.
[#53] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@michalmarek77, post #52

Zatem w latach 1995-2001 nie powstawały żadne gry na Amigę, które byłyby interesujące? A co powiedziałbyś na trylogię Valhalla? Timekeepers? Flight of the Amazon Queen? Zeewolf 1/2? Jungle Strike?...

Wybacz, ale o takich rzeczach mówisz z takim przekonaniem podczas gdy chyba nie byłeś w temacie i nie czytałeś pism poświęconych Amidze. Tak się składa, że ACS przetrwał aż do XXI wieku i cały czas informował o nowych grach. Nie było tego wiele, ale były na wagę złota. Kto nadal był Amigowcem po 1994 ten wie.

Prócz tego chyba sam pisałeś, że na Atari dziś wychodzą gry, które są lepsze niż te dawniejsze.

Portal tętni życiem. Amiga żyje dalej i ma swoją przyszłość. Przyszłość, którą my jej tworzymy. Jest w niszy, ale dalej interesuje wiele osób.

Uważasz, że Amiga powinna pozostać na zawsze jako maszynka do gier z lat 1990-1994? Dobrze. Ale nie musi to być zdanie ogółu.

Są Amigowcy wychowani na jej systemie i oprogramowaniu. Ja lubię Amigę jako całość. Bardzo fascynuję się jej architekturą i systemem i programowaniem na niej.

Pamiętaj, że nawet gry komputerowe trzeba najpierw napisać jako program komputerowy :) Interesujesz się tylko produktem finalnym, OK.

Ja lubię twórczość i wszelakiego rodzaju edytory i konstruktory.

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 19:20:39 przez Hexmage960
[#54] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@recedent, post #49

Czyli dziadostwo.szeroki uśmiech
[#55] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Hexmage960, post #53

Spokojnie, michalmarek77 już nie raz przypominał że urwał mu się film w 1994. szeroki uśmiech Nic na to nie poradzimy.OK
[#56] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Hexmage960, post #53

Albo "Worms" (1995). Pierwsza cześć była chyba najlepsza w wersji amigowej.
[#57] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@MDW, post #51

Dlaczego musi ? Dziwne podejscie.Po co komu normalnemu taki pseudo zabytkowy soft ? Ani to retro ,ani po prawdzie wiele warte.Takich prostych gier powstaje na Androida/Ios pewnie ze 200 dziennie.
[#58] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Andrzej Drozd, post #55

No socjologiem to on raczej nie zostanie. Trzeba mu będzie kiedyś powiedzieć, że są tacy Amigowcy, którzy nie grali na Amidze, albo że gry nie stanowiły głównej części amigowego spędzania czasu :), ale nie on dalej musi popychać swoje projekcje na ogół owiec. Tacy jak on traktują Amigę jak Mame: zestaw romów do wybrania bez jakiejkowiek głębi. Nie odmawiam takiego podejscia, ale wolalbym, żeby ludzie coś tworzyli.
[#59] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Aniol, post #57

Bo naturalną potrzebą czlowieka jest potrzeba zmian a nie nudna amikatatonia.
[#60] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@michal_zukowski, post #59

Toz wlasnie aby nie popasc w amikatatonie ,kupilem PC oraz cala mase konsol i tabletow przez te 22 lata ,czyli od czasu jak sie z Ami przesiadlem.Ale spoko,wiem ,ze ludzie czesto jak sie przykleja do czegos to forever.Ja tak, szczesliwie dla mnie nie mam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem