Komentowana treść: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1
[#61] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@michal_zukowski, post #58

Słusznie. Ja czasem sobie myślę, że lepiej byłoby gdyby Amiga wyszła jako po prostu konsola do gier z jakimś prostackim systemem operacyjnym (coś na kszatał MS-DOS), a AmigaOS trafił na inną platformę na której zostałby bardziej doceniony, lepiej wykorzystany i rozwijany. Jest tylko jeden minus takiego scenariusza - raczej nie powstałaby demoscena amigowa. :( Traktowanie Amigi jak końcówki joysticka zawsze mnie irytowało. Początkowo dzięki temu Amiga miała swoje 5 minut chwały. Ale potem to ściągnęło ją na samo dno.

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 22:14:11 przez MDW
[#62] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@michal_zukowski, post #59

Ludzie bardziej interesują się sprzętem, co jakiś czas coś nowego wychodzi i ludzie w kółko sprzęt aktualizują. Softu jest mniej więc mniej jest co aktualizować. Inaczej nie będzie. Nowych gier nie ma sensu za bardzo pisać jak sam zauważyłeś nie wszyscy w Amidze widzą gry, a baza użytkowników nie rośnie wystarczy zobaczyć na spotkaniach jaka jest średnia wieku a z wiekiem i granie nie pociąga.

Teraz poprzez Vampire znowu ludzie się łudzą że Amiga dogoni świat całkowicie błędnie. Ile osób będzie na Amidze oglądać filmy w mpg1. Chodzi o to aby kupić zabawkę zainstalować pobawić się chwilę i gadać o Amidze z PC :) Różni ludzie mają różne motywacje robią to bo sprawia im to przyjemność. Jedni bawią się ikonkami, inni instalują nowy sprzęt co kawałek, jeszcze inni grają w stare gry a po drugiej stronie są Ci co bawi ich tworzenie sprzętu softu itp.

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 23:01:38 przez Sventevith
[#63] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Sventevith, post #62

Ale z Vampire nie musisz niczego gonić. Widzę że dużo osób tego nie rozumie ale za 250 euro masz kartę turbo z RTG i slotem SD. I 128 szybkiego Fastu. Co ma się nijak do tego co oferuje konkurencja.


co jakiś czas coś nowego wychodzi i ludzie w kółko sprzęt aktualizują


No przez ostatnie lata to co rok wychodzi nowa ACA 030 w tej wersji podobno szybszy clockport

ludzie się łudzą że Amiga dogoni świat


Ale 130 Mips w wersji black co ma dogonić, bo to jest ciężkie do zrozumienia.

Jedynie można udowodnić że da się i dało by się jeszcze dużo jeśli Motorola była by rozwijana w latach 90 i nie stanęła na 060/50.
[#64] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@TechNineWonder, post #63

Zgadzam się i właśnie to udowadnianie ludzi trzyma przy Amidze. Ktoś udowodni pisząc softy a reszta chce to sprawdzić bawiąc się tym przez 15 minut, a potem wrócić do wygodniejszego PC.
[#65] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Sventevith, post #64

No zależy jak ciekawy byłby soft i co sobą oferował, to może ktoś by poświęcił trochę więcej czasu.

Po za tym kreatywność, zawszę możesz się przełączyć z grupy pasożytniczo-użytkowniczej na twórczo-użytkowniczą. I zacząć pisać komponować czy rysować i wtedy za pomocą starego softu powstają nowe rzeczy.

Tak w ogóle to Świat musi się nawrócić na Amigę. A nie na odwrót.

Jedynego czego brakuje Classicowi to pod sieci Retro gdzie wszystko będzie napisane w html, YT retro i BBS. Czyli taki klient TOR i tyle i żegnaj współczesności.


A i jeszcze zabugować UAE żeby na emulatorze nie dało się wchodzić do naszej sieci Retro z naszego klienta którego ktoś zaraz napiszę. I jak by jakiś urzędas z rządu chciał się zalogować. To by nie dał rady bo klient by działał tylko na real HW. I zaraz by jakaś dotacja z NASA poszła i wtedy Amiga by wyprzedziła Świat.

Ale czy Świat jest na to gotowy Chyba nie

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 00:28:48 przez TechNineWonder
[#66] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@MDW, post #61

Ja czasem sobie myślę, że lepiej byłoby gdyby Amiga wyszła jako po prostu konsola do gier z jakimś prostackim systemem operacyjnym (coś na kszatał MS-DOS), a AmigaOS trafił na inną platformę na której zostałby bardziej doceniony, lepiej wykorzystany i rozwijany. Jest tylko jeden minus takiego scenariusza - raczej nie powstałaby demoscena amigowa. :( Traktowanie Amigi jak końcówki joysticka zawsze mnie irytowało. Początkowo dzięki temu Amiga miała swoje 5 minut chwały. Ale potem to ściągnęło ją na samo dno.


MDW, pozwól, że dorzucę kilka przemyśleń, do tego, co napisałeś.

Były próby zrobienia z Amigi konsoli "z prostackim systemem operacyjnym" - CDTV i później CD32. Tam właściwie, po przyniesieniu sprzętu ze sklepu, nie miałeś dostępu do Workbencha w taki prosty sposób - właśnie dlatego, że system był "ukryty", a użytkownik miał odpalać wszystko z płyty CD (gry, encyklopedie, interaktywne programy itp).

AmigaOS od samego początku był tworzony NIE pod gry. Spójrz na pierwsze prezentacje Amigi - było to głównie oprogramowanie productivity, a nie stricte rozrywka - to nie miała być żadna zabawka do gier, tylko w pełni multimedialny 16-bitowy komputer - LINK

Idąc dalej - demoscena amigowa powstała na zrębach rynku gier - chyba dobrze znasz tę historię - bo bez piracenia gier nie byłoby grup crackerskich, które wraz ze wzrostem znajomości sprzętu oraz ambicji przekształciły się w to, co dziś znamy jako Demoscena. Nie ma co się obrażać na różne "levele" wtajemniczenia poszczególnych użytkowników Amigi (wtedy, gry Amiga święciła swe największe triumfy). ALE - patrząc dziś na towarzystwo 30- i 40-latków, którzy DALEJ traktują Amigę jak "końcówkę joysticka" - jest żenujące i zgodzę się w zupełności.

Część "userów" rozwinęła się niesamowicie od momentu pierwszego włączenia Amigi, zagrania w Lemmings czy Lotusa. Po odstawieniu tego zaczęła samorealizację i rozwój w kierunku TWORZENIA (czegokolwiek). Ale spora część pozostała na tym etapie do dziś. To jest smutne i porażające. Przygnębia mnie fakt, że jest tak wielka rzesza ludzi, którzy nie wyszli nigdy poza ami-przedszkole i jara ich pier#olony Superfrog na pier#olonym 50-calowym telewizorze

Z drugiej strony - do dnia dzisiejszego pojawiają się patche, custom-ROMy, a na Aminet każdego dnia przybywa nowych rzeczy. To nie jest możliwe w tak łatwo dostępny (dla każdego) sposób na żadnej innej platformie. To jest największa siła Amigi - jej system operacyjny (nie mówię tylko o tym, co "widać", czyli Workbenchu - mówię o niesamowicie przemyślanej budowie całości library/device/resource i współpracy ROM+OS). System, którego niemalże każdą funkcję można zastąpić własną.

Podsumowując - 5 minut chwały Amigi to wbrew pozorom nie tylko jej gry. Po raz kolejny - uważam, że to było ami-przedszkole. W USA, gdzie głównie "duże" Amigi były popularne, ta maszyna była traktowana o wiele bardziej poważnie.

Co do "innej platformy", na której AmigaOS miałby być lepiej rozwijany... Ja tego tak nie widzę. Amiga + AmigaOS to jest najlepsze połączenie i zawsze będzie. Były próby, ale prawie zawsze wybór padał na x86 i wszelkie romanse kończyły się mezaliansem, a w rezultacie zapomnieniem i co najwyżej krótką wzmianką w ramce "zapomniane ciekawostki". Nie pomagał również fakt kolejnych bankructw i batalii sądowych wszystkich kolejnych "właścicieli" marki Amiga czy AmigaOS.

Najbardziej naturalnym środowiskiem dla AmigaOS pozostaje rodzina 680x0. Z wachlarzem kart Vampire na horyzoncie, myślę, że najlepsze jest jeszcze przed nami.

68K for lyfe, yo!OK
[#67] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@skipp, post #66

To jest smutne i porażające. Przygnębia mnie fakt, że jest tak wielka rzesza ludzi, którzy nie wyszli nigdy poza ami-przedszkole i jara ich pier#olony Superfrog na pier#olonym 50-calowym telewizorze


Co w tym ma być niby "smutnego"? Gry video to wspaniałe hobby, Amiga jest cholernie ważną platformą ze względu na swą historię i wpływ jaki na branże i setki tysięcy osób wywarła.
Ludzie, którzy wracają i będą wracac do Amig, będą to robić głównie ze względu na gry.
Takie są fakty.
Jasne, dla pewnej liczby osób Amiga to coś innego, ale czy, np, grzebanie w systemie, jest lepsze?
Nie, nie jest.
Można tupać nogami, robić z Amigi sporzęt, który mógł być wykorzystywany na wiele sposobów ale to niczego nie zmieni. Amiga dla wielu była w głównej mierze swoistą konsolą i dzięki temu jest i będzie zawsze na ustach wielu.
Ludzie zawsze wracać będą do NESa, Atari VCS, PlayStation czy Amigi.
[#68] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@michalmarek77, post #67

Ludzie, którzy wracają i będą wracac do Amig, będą to robić głównie ze względu na gry.
Takie są fakty.

"Fakty" chyba według Ciebie. Tym samym pomijasz dokonania wszystkich innych "hobbystów", którym ami-przedszkole się znudziło. Oczywiście, że na Amigę powstało wiele wyjątkowych gier, ale nie mierz wszystkich swoją miarą.

Można tupać nogami, robić z Amigi sporzęt, który mógł być wykorzystywany na wiele sposobów ale to niczego nie zmieni. Amiga dla wielu była w głównej mierze swoistą konsolą i dzięki temu jest i będzie zawsze na ustach wielu.


Mylisz się, jest (i była już dawno) bardzo duża rzesza ludzi, których gry nie interesują. Dziś gry robi się w sypialni i sprzedaje na Androida, iPhone i na iPada - co w tym rewelacyjnego? iPad "jest na ustach wielu" bo Angry Birds jest super? Dziś gry robi co drugi pryszczaty nastolatek. Nuda. Totalna sztampa. Amiga to zawsze było coś więcej od dnia premiery, była alternatywą - a uzasadnienie tej tezy podałem w poprzedniej wypowiedzi.

Tak wyglądała pierwsza prezentacja Amigi w 1985:
"At Amiga, the user controls how he uses his time, not the computer," Pariseau said, as his assistant showed the flexibility of the then-new graphical user interface. He then brought up a graphical word processor called TextCraft to show how a GUI could be applied to everyday work: the word processor featured menus, toolbar buttons, and an on-screen ruler for setting margins and tab stops. Pedestrian stuff for 1995, but astounding for a decade earlier!

Ja będę robił swoje, Ty będziesz robił swoje. Każdy ma swoje zastosowanie "Amigi". Jedni lubią przesuwać ikony na blacie a inni siedzą nocami nad kodem w asemblerze. Ale obiektywnie rzecz biorąc - stary dziad z dżojstikiem i infantylnymi grami typu Superfrog jest śmiesznym obrazkiem. I zdania nie zmienię.

Ludzie zawsze wracać będą do NESa, Atari VCS, PlayStation czy Amigi.

Haha, jeśli dla Ciebie to są równoważne platformy (=konsole), to faktycznie nie ma o czym dyskutować chyba. Niektórzy nie muszą nigdzie "wracać", bo nigdy nigdzie nie "poszli".

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 12:28:09 przez skipp
[#69] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@skipp, post #68

Ci, którzy nigdy nie "poszli" stanowią promil, który pięknie przedstawia dzisiejszy rynek neoAmig.
Ci, którzy wracają bądź interesują się sprzętem, którego nigdy nie mieli, robią to dla gier (i dem).

Bez gier, bez Amigi 500, Amiga nie zaistniałaby w kulturze. Byłaby komputerem, który podzieliłby losy Lisy czy NEXTa. Takim, o którym czytalibyśmy od czasu do czasu w ówczesnej prasie i nic więcej.
[#70] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@skipp, post #68

"Amiga to zawsze było coś więcej od dnia premiery" Dla mnie to typowy "rasistowski" tekst godny np. 1991 roku.Smiechu warte
[#71] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Aniol, post #70

Nawet nie skomentuję tego debilizmu.
[#72] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@skipp, post #71

A szkoda,posmialbym sie To idiotyczne poczucie wyzszosci Amigowcow jest debilizmem.
[#73] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Aniol, post #72

Koledzy skipp i Aniol proszeni są o wyjaśnianie ewentualnych rozbieżności zdań w innym miejscu (najlepiej na priva).
[#74] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#75] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@michalmarek77, post #69

Amiga posiada przepiękny system operacyjny. Moją pierwszą Amigą była Amiga CDTV, zaś oprogramowaniem - zbiór programów PD na płycie CDPD. Do dziś przeżywam fascynację bogactwem tych zbiorów, kupiłem parę miesięcy temu CDPD II do kolekcji.

Poczytaj sobie ROM Kernel Reference Manual by dowiedzieć się czegoś więcej na temat programowania na Amidze i jej systemu operacyjnego.

Pamiętaj, że system operacyjny Amigi, który pochodzi z Unixa i oferuje wielozadaniowość i inne fajne rzeczy jest chlubą Amigowców.

Z drugiej strony nie każdy, kogo do dziś interesuje Amiga musi interesować się komputerami AmigaOne, albo Macintoshami (czyli tzw. Amigami NG). To są zupełnie inne architektury komputerów, na których zainstalowany jest port AmigaOS i Linux.

AmigaOS4 jest AmigaOSem w czasach Linuxa. Wszystko robią od nowa portując jak najwięcej programów. I bawi to kilkoro "bogatych emerytów" z AmiWest. Może chcą w ten sposób odbudować markę w świecie Windows/Linux?

Według mnie nie tędy droga, choć zdaję sobie sprawę z realiów w informatyce. Ja postawiłbym na oprogramowanie już istniejące i rozwój pod tym kątem (nowe wersje flagowych programów).

Niestety programiści, którzy obecnie zajmują się portowaniem na Amigę zdają się zbyt wygodni (czyżby dzisiejsze realia na to wpłynęły?). Płaczą o zamiennik Workbencha. Czyli nie umieją obsługiwać DOpusa? Płaczą o ochronę pamięci. Czyli nie potrafią korzystać z Enforcera/Mungwalla?

Nie zgadzam się z MDW w kwestii "gwałcenia systemu" przez Amigę z chipsetem. Chipset nigdy nie był kulą u nogi Amigi. Tylko dzięki chipsetowi mieliśmy od razu suwane ekrany, multitasking, system okienkowy, niezależny dźwięk, i wiele innych rzeczy.

A jak komuś chipset nie wystarczył kupował sobie Amigę 4000 i kartę graficzną. Argument o kanapkowej Amidze 1200 odpada.

Ja nadal fascynuję się tymi fajnymi trybami rysowania jak JAM1, JAM2, COMPLEMENT. To jest według mnie kwintesencja systemu Amigi.
[#76] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@skipp, post #68

Ale obiektywnie rzecz biorąc - stary dziad z dżojstikiem i infantylnymi grami typu Superfrog jest śmiesznym obrazkiem. I zdania nie zmienię.


Superfrog był i jest przeciętną grą (choć ma zalety, przez które mógł faktycznie się podobać sporej liczbie graczy).
Zresztą, po cholerę się z nim męczyć skoro można spędzać czas, np, z Yoshi's Woolly World ? :)
[#77] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@michalmarek77, post #69

Bez gier, bez Amigi 500, Amiga nie zaistniałaby w kulturze.


Natomiast bez Amig A1200/3000/4000 nie byłoby użytkowników systemu i dzisiaj zamiast na PPA, pisałbyś swoje subiektywne relacje na portalu "emula.roms.xxx".

A500 to tylko gry, natomiast A1200 to świat systemu, użytków oraz wszystkich gier z A500 oraz AGA.
Każdy lubi sobie czasami pograć na Amidze, ale wiesz, uzależnienie od gier na A500 czy innym XBoxie jest taką samą chorobą jak uzależnienie alkoholowe lub mania polityczna.OK
[#78] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Andrzej Drozd, post #77

Każdy lubi sobie czasami pograć na Amidze, ale wiesz, uzależnienie od gier na A500 czy innym XBoxie jest taką samą chorobą jak uzależnienie alkoholowe lub mania polityczna.


Podobnie jak czytanie książek, oglądanie filmów, podróżowanie, chodzenie po górach...
Choroby. Nic tylko się leczyć a najlepiej udać się na odwyk :P
[#79] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@michalmarek77, post #78

Nie do końca podobnie. Ludzie którzy czytają książki, nie śmieją się z podróżowania i oglądania filmów. Ba! Nawet łączą te przyjemności.OK

Ty natomiast wychawalasz A500 i negujesz A1200. Coś tu jest nie tak.OK
[#80] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Andrzej Drozd, post #77

A500 to tylko gry, natomiast A1200 to świat systemu, użytków


To akurat wyjątkowa bzdura.
Nawet Spectrum ze stacją dysków i drukarką mogło być wtedy doskonałym wyposażeniem biura i służyć np. do obliczania i tworzenia dokumentacji sieci elektrycznych.
A co dopiero A500, marzenie.
To, że komuś służyła wyłącznie do ciupania w gierki, no cóż, pecety też dla niektórych są wyłącznie konsolami do gier
.
[#81] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Andrzej Drozd, post #79

Nie, nie jest.
A500 zmieniła losy Amigi, uratowała C= od bankructwa, zaraziła do siebie miliony osób i wprowadziłą nową jakość do wielu domów. A1200 była przeciętnym komputerem, taką sobie Amigą. Według mnie, jakbyś tego nie zauważał. Nei jestem alfą i omegą ale pozwól, iż będę mieć swoje zdanie, z którym możesz się nie zgadzać (choć z faktami już raczej powinieneś ).
To, że ktoś ją lubi - pewnie, że można. I tu zakończmy ten spór, bo wyraźnie lubisz tworzyć kompletnie nieistotne OT.
[#82] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@michalmarek77, post #81

Nie, nie. Mieszasz.OK

A1200 jest lepszym komputerem od A500 i z faktami nie powinieneś dyskutować. Ponieważ gdyby nie A1200, to dzisiaj pisałbyś na www.emula.rom.xxx, natomiast portal PPA by nie istniał.OK

No, to telasz zabielamy, jopatki, glapki, wiadelka i kazdy idzie do szwojej piaszkowniczy.OK
[#83] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Andrzej Drozd, post #82

W sprawie Amigi 1200 zgadzam się z tym co napisałeś. OK
A1200 wyszła trochę za późno i była trochę za bardzo wykastrowana przez księgowych z Commodore (każda powinna mieć podtrzymanie bateryjne zegara, dysk twardy i min. 2 MB dodatkowego FastRAM). Jednak dla mnie A1200 to jest właśnie ta finalna wersja "małej" Amigi. A500/500+/600 to były tylko etapy prowadzące do A1200. O przewadze kości AGA nad OCS/ECS nie ma co nawet mówić, bo to zupełnie inna jakość i możliwości. Tak samo przewaga Kickstartu 3.x nad wcześniejszymi wersjami jest niepodważalna. Wersja 2.x to była wersja alfa, a wersja 1.x to wręcz prowizoryczny prototyp.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 21:57:03 przez MDW
[#84] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@MDW, post #83

Heh, MDW, ale wiesz że słowo "Kickstart" dla michalamarka oznacza "coś co sprawia, że starsze gry nie działają na nowszych Amigach"?
[#85] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@recedent, post #84

Heh, MDW, ale wiesz że słowo "Kickstart" dla michalamarka oznacza "coś co sprawia, że starsze gry nie działają na nowszych Amigach"?

Hehehe. szeroki uśmiech Ale kurcze... pamiętam czasy gdy i ja tak myślałem.
[#86] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@MDW, post #83

Dla mnie Amiga 1200 to "łabędzi śpiew" komputera domowego w klasycznej formie (zamknięty w klawiaturze). Coś co nie miało szansy na sukces, na swój sposób piękne ale niesamowicie archaiczne już wtedy.
Amiga 1200 to dla mnie komputer-arka, który pozwolił przetrwać amigowcom do współczesnych czasów, tzn. dawał się rozbudowywać i uwspółcześniać i "jakoś używać". Na retro wg mnie nie nadaje się, do współczesnego używania również.
W sumie blisko mi do opinii wyrażonej w poście #69, niestety.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 22:29:50 przez adam_mierzwa
[#87] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@adam_mierzwa, post #86

Amerykanie wreszcie poznają co to są kolejki pod sklepami komputerowymi z okazji nowego uaktualnienia...





Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 23:01:45 przez xtro
[#88] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@adam_mierzwa, post #86

Amiga 1200 to najlepsza i najbardziej wszechstronna Amiga w swojej cenie. Wie o tym każdy jej właściciel i użytkownik.

Najczęstszym zajęciem użytkowników AmigaOS4 i MorphOS jest krytykowanie Amigi 1200 i pisanie, że do niczego się nie nadaje. W co drugim poście muszą wbić szpilę Amidze 1200.

No cóż, tak się odreagowuje stres związany z brakiem jakichkolwiek nowości w świecie Amigi NG, wolnym sprzętem (no tak, 1GHz to wolno), problemami użytkowymi (co rusz się coś wiesza), zmarnowaną kasą, problemami ze sprzętem (karta PCI-E się nie mieści) itp.

Zamiast krytykować Amigę 1200 może wreszcie zaczniecie pisać bardziej konstruktywne wypowiedzi nt. swojego ukochanego sprzętu. Forum AmigaOS4 i MorphOS jednakże świeci pustkami, więc chyba nic się ciekawego u Was nie dzieje.

Ja używam Amigi 1200 i nie krytykuję co chwila Waszych rozwiązań. Jestem bardzo szczęśliwym użytkownikiem tego cudownego i bardzo udanego komputera. Więc spędzam czas kreatywnie.

Amiga 1200 jak najbardziej nadaje się do retro, jak i współczesnych zastosowań (organizacja dnia, bazy danych, procesor tekstu, arkusz kalkulacyjny). I nie wymaga rozbudowania o kartę graficzną, wystarczy wiedzieć jak korzystać.
[#89] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@Hexmage960, post #88

Mylisz pecetowców takich jak michałmarek666 z amigowcami, którzy korzystali z A1200 przez dobre 10-15 lat i przy zastopowaniu rozwoju osprzętu zmuszeni byli przejść na maszynki szybsze (oczywiście, mogliśmy przejść na pecety - wtedy by była typowa amigowość i podniecanie się a500). Nikt nie pluje na A1200, każdy powtarza, że gdyby nie A1200 to by nie było MorphOSa i AmigaOS4.

ps. karty pci-e mi się mieszczą i fakt 1GHz to wolno (no chyba, że w swoim pececie masz coś wolniejszego - jeśli nie to nie hipokrytykuj )

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 12:57:48 przez michal_zukowski
[#90] Re: Hyperion wydał uaktualnienia Workbench 3.1 oraz Kickstart 3.1

@michal_zukowski, post #89

Tak przy okazji, co by było gdyby nie pojawił się MOS czy AOS 4.x?
Nic.
Te systemy nie wprowadziły/osiągnęły niczego.
Oczywiście w pewnym stopniu zatrzymały pewną liczbę osób, i dzięki nim portale amigowe miały o czym pisać. Choć w sumie bez nich pewnei wiekszej zmiany by nie było.
To Amiga 1200 była tym co przytrzymało najtwardszych przy Amigach. Fakt, że bez niej Amiga dziś nie miałaby dedykowanych sobie, ciągle żywych, portali.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem