kategorie: MorphOS 1.4.x, MorphOS 2.x, MorphOS 3.x, PowerMac
[#61] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@Korni, post #60

W IBooku klawiatura i touchpad nie są na usb, a jest scroll dwupalcowy
[#62] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@Norbert, post #61

Wg. everymac ten ficzer jest od Ibooka Mid-2005, ten nie jest na USB?
[#63] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@Korni, post #62

Pomylili mi się z klawiaturą, która jest na ADB
Touchpad jest na USB
[#64] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@recedent, post #56

Hej! Im dłużej szukam tym więcej wątpliwości i pytań. Generalnie biorę pod uwagę nawet iBooka z prockiem 1.42 GHz. Wiem, że matryca to tylko 1024 x 768 jednakże przy 12 calach uszłaby. Pytanie raczej o grafikę. Radeon 9200 z 32 MB RAM. Wystarczy pod MorphOS czy jednak 64 MB to minimum? Co o tym myślicie?
[#65] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@cytrynek, post #64

12cali to max 1.33GHz
[#66] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@Norbert, post #65

OK. Sprawdziłem. Faktycznie 1,42 GHz to model A1134 z 14 calami. Jednakże ponawiam prośbę odnośnie grafiki.
[#67] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@cytrynek, post #66

Jeżeli koniecznie laptop i to w takim rozmiarze to wyboru raczej nie masz. 32 MB Vram, do większości zadań wystarczy, nie wiem jak będzie w kilkoma nowszymi grami (portami, pewnie trzeba detale obniżyć w takim Wolsteinie), które na PC również swoje potrzebują. Generalnie jeżeli masz kasę, ma to być laptop to im więcej Vram tym lepiej. A jak masz miejsce, to w podobnych pieniądzach dostaniesz Maka G4/G5.
[#68] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@cytrynek, post #66

64 MB to absolutne minimum. Na 32 MB też się da (miałem minimaca z 32 MB VRAM), ale trzeba poustawiać różne rzeczy - wyłączyć obsługę ekranów przez GPU (nie pamiętam się ta opcja nazywa w MOSie), poustawiać ekrany 16-bitowe, itp. Na dużych ekranach/oknach (np. OWB) i tak można zaobserwować spore spowolnienie pracy z uwagi na ciągłe przerzucanie danych między VRAM a Fastem.
Potem miałem minimaca z 64 MB VRAM i to była super maszyna.
Nawet nie myśl o 32 MB VRAM, no chyba że w maszynie gdzie możesz wymienić kartę graficzną i samemu sobie porównać....
[#69] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@wali7, post #68

32VRAM w iBooku da radę bo jesteś ograniczony rozdzielczością matrycy. Sęk w tym, że wg mnie pakowanie się w iBooka nie ma sensu. Lepiej kupić PowerBooka, chociażby z racji tego, że matryce mają większe rozdzielczości, laptopy lepsze parametry, nie wspominając chociaż o sposobie wykonania czyli tandetny plastik vs amelinium ;)
[#70] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@pamp3rs, post #69

Dzięki za odpowiedzi. Potwierdziły one moje obawy. Odpuszczam sobie zatem ibooka. Pozdrawiam!
[#71] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@cytrynek, post #70

A czego szukasz? Stacjonarki, laptopa? Jakie masz potrzeby i budżet?
[#72] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@pamp3rs, post #71

Laptopa a dokładniej PB. Matryca co najmniej 1440×960. Taktowanie minimum 1,5 GHZ. Karta graficzna najlepiej z 128 MB VRAM ale pochyliłbym się również nad 64. Podsumowując poluję na A1138 lub A1139. Wziąłbym też A1085 lub A1107. Budżet: 500 PLN. Ktoś coś?
[#73] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@cytrynek, post #72

No to wiesz czego szukasz, teraz pozostaje to znaleźć :)
[#74] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@pamp3rs, post #73

Znalazłem A1107. Budżet przekroczony o 130 PLN. Z drugiej strony na tutejszej giełdzie można znaleźć maca mini silent upgrade za 650 PLN z licencją. Wracając do PB. Martwi mnie zdjęcie matrycy. Dziwne prześwietlenia. To normalne? Poprosiłem o dodatkowe fotki jednak sprzedawca jakoś się nie spieszy ;)

Pozdrawiam!
[#75] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@cytrynek, post #74

Jakiś czas temu chciałem sprzedać swój sprzęt i wymienić na G5, jak interesuje Cię sprzęt z licencją to odezwij się na PW, może zrobimy "Big deal"
[#76] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@KM, post #75

A jaki masz sprzęt do sprzedania?
[#77] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #76

To co w profilu.
[#78] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@cytrynek, post #74

Słabo to wygląda imho.
[#79] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@dragon_x, post #1

Po kilku tygodniach wyszukiwania upolowałem dzisiaj tego PB. Wiem, że nie posiada systemu ale przecież ma stać na nim MorphOS no i skusiłem się na stan techniczny oraz wizualny. Ładny, prawda? :)
[#80] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@cytrynek, post #79

Ano fajowy, co to dokładnie za model? A1138?
[#81] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@waldiamiga, post #80

"Niestety" tylko 1139 ;)
[#82] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@cytrynek, post #81

Taki sam jak mój, więc na szybkości wrzuć dysk SSD (np. poprzez adapter mSATA 2 IDE), system uruchamia się 3 sekundy :)
[#83] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@dragon_x, post #1

Właśnie wystawiłem mojego Dual G5 2.0 GHz z Radeonem 9600X 128 MB na giełdzie. Cena 300 zł.
Morphos na nim śmiga.
[#84] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@waldiamiga, post #82

Jak zakupię licencję a następnie wymienię dysk na SSD to licencja "przepada" ?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2016 13:28:23 przez cytrynek
[#85] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@cytrynek, post #84

Nie. Gdybyś wymienił płytę główną to wtedy klucz nie "załapał by" licencji.
[#86] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@cytrynek, post #81

Fajny stan i dobra cena, gratulacje i miłego używania. Tak jak piszą koledzy, wrzuć mu jeszcze ssd.
[#87] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@pamp3rs, post #86

licencja przypisana jest do mobo komputera
jak mobo sie spsuje to dają ci nowy a tamten wyłączają
[#88] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@monoko, post #87

Dzięki za info. Pozdrawiam
[#89] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@cytrynek, post #88

Jak już będziesz miał sprzęt to polecam:

https://www.ifixit.com/Device/PowerBook_G4_Aluminum_17"_1.67_GHz_(High-Res)

Imho podstawa to rozebranie staruszka, wyczyszczenie środka z ewentualnego kurzu i zarzucenie nowych past na procek i grafikę.
[#90] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@pamp3rs, post #89

Super stronka. Dzięki wielkie. Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem