[#1] Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa
Wygląda na to, że 4000 numer rejestracji jest w zasięgu jeszcze w tym roku. O ile oczywiście uda się wydać wersję 3.10...

[#2] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #1

Wersja w większej rozdziałce gdzieś dostępna?
[#3] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@R-Tea, post #2

Tu
[#4] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #1

Dzięki Tech!
@ Recedent
W tabelce na dole brak jest Mini.
[#5] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@R-Tea, post #2

Pobierz podlinkowany plik, sprawdź rozdzielczość i odpowiedz sobie, czy naprawdę potrzebujesz większego. Jeśli tak, to pobierz z tego samego miejsca plik z rozszerzeniem pdf i możesz zamawiać bannery.
[#6] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@R-Tea, post #4

Mini (podobnie jak eMac, czy Cube) mieszczą się w kategorii Powermac G4. Inaczej tabelka stanie się nieczytelna.
[#7] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@R-Tea, post #4

Ta tabelka jest w ogóle dla mnie nie zrozumiała. Bo co oznaczają napisy w dymkach? To są czasy wprowadzenia supportu dla danej platformy?

A czy gdzieś jest wykres z słupkami i ilość licencji na daną platformę np: Mini/1000, G5/500, itp?
[#8] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #1

No jest szansa. Sam chce kupić licencje, no ale niejasny termin wydania 3.10, trochę zniechęca do zakupu :( .
[#9] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TechNineWonder, post #7

Dymki ze strzałką oznaczają wprowadzenie supportu dla danej platformy. Dzięki temu można prześledzić jaki miał on wpływ na linię trendu. Dane co do rozkłady na sprzęt zna tylko MorphOS-Team, ostatnio publikowali wykres tortowy z tymi danymi na 10-lecie istnienia systemu. Pewną namiastkę masz w bazie użytkowników PPA.
[#10] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #9

Pomóżcie lepiej temu gościowi:


https://lists.gnu.org/archive/html/qemu-devel/2017-08/msg03656.html


to zobaczycie, jak wzroście liczba rejestracji. Sam się dołączę - nawet jeśli się tym systemem po 3 miesiącach znudzę (jak OS4), to przynajmniej z czystej ciekawości :)
[#11] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@trOLLO, post #8

Ja również zamierzam zakupić licencje . Dla mnie problemem jest niejasna przyszłość tego systemu na PPC
[#12] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@Cedrat, post #10

Głownym problemem jest brak emu Radeona (ewentualnie Voodoo3). Nie będzie emu nie będzie sensu to uruchamiać.
[#13] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@Cedrat, post #10

Pomóżcie lepiej temu gościowi:

Przyglądam się temu tematowi od dłuższego czasu (Andreas z MZ to bodajże wyczaił) i zastanawiam się jaką emulowaną kartę trza mieć by odpalić MorphOSa czy AmigaOS4x dla Sam460ex.
Sorki za zajście z tematu....
[#14] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@Dziadziomiecio, post #11

A ja jak kupowałem DigiBoostera 3 to jego przyszłość była jasna. Ale nie minęło dużo czasu, jak stała się bardzo ciemna. Myślę, że takie "gdybanie" nic dobrego nikomu nie przyniesie. Jak chcesz kupić - kupujesz i używasz. Ot i wszystko. Chyba, że nie jesteś pewien na jaki sprzęt zarejestrować system?
[#15] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #14

Ale nie minęło dużo czasu, jak stała się bardzo ciemna.
Ależ skąd. Nikt nikogo do sądu nie poda i APC&TCP nadal dysponuje kompletem kodów źródłowych i innych materiałów.
[#16] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #14

Pewnie tak na MorphOS ma a1138 myślę że powinien być ok.
[#17] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@waldiamiga, post #13

na morphosie mozna probowac na sterowniku virtualym + vnc
[#18] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@michal_zukowski, post #17

A czy ten sam sterownik będzie działał w przypadku AmigaOS4x - pytam Ciebie, bo chyba masz większe rozeznanie techniczne niż inni.
[#19] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@trOLLO, post #8

Ja natomiast uważam, że kolejna aktualizacja do systemu już wiele nie wniesie i będą to co najmniej aktualizacje kosmetyczne, przynajmniej dla mini maca. Jednakże przydała by się aktualna przeglądarka Internetowa. Bo ta co jest obecnie (OWB) już się mocno zestarzała i wiele stron w niej nie działa jak działać powinny.

Dlatego przydałby się port choćby Firefoxa tak jak to jest w przypadku TenFourFox'a. Ten najnowszy bazuje na Firefoksie 52 esr, czy li jest w miarę aktualny. Ale z tego co wiem nikomu się nie chce zrobić tego portu.
[#20] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@gilban, post #19

Jednakże przydała by się aktualna przeglądarka Internetowa. Bo ta co jest obecnie (OWB) już się mocno zestarzała i wiele stron w niej nie działa jak działać powinny.

Oj tak - to zaczyna być poważny problem.

Dlatego przydałby się port choćby Firefoxa tak jak to jest w przypadku TenFourFox'a. Ten najnowszy bazuje na Firefoksie 52 esr, czy li jest w miarę aktualny. Ale z tego co wiem nikomu się nie chce zrobić tego portu.

Jak kupiłem Powerbooka G4 1.5GHz pod MorphOS (chyba kwiecień? - w każdym bądź razie rok 2017) to był na nim zainstalowany Leopard - MacOS interesuje mnie tyle co zeszłoroczny śnieg, ale dwa dni się nim pobawiłem. W trakcie tych zabaw również zainteresowałem się TenFourFox-em i niestety używalny to on zbytnio nie był (zresztą sam leopard działał tak wolno, że aż się przykro robi). Pewnie na G5 działa to lepiej, ale tworzenie tak czasochłonnego portu dla jakiegoś małego wycinka już i tak bardzo małej społeczności jest raczej niespecjalnie dobrym pomysłem.

Wydaje się, że WebKit (na którym bazuje OWB) to sensowny wybór - trzeba tylko udawać system mobilny i blokować reklamy - przydałaby się tylko aktualizacja bo aktualnie łatwiej jest udawać, że stron www z poziomu MorphOS(poza kilkoma wyjątkami ;) ) nie da się przeglądać

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 02:03:26 przez Waroth
[#21] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #1

Powstaje pytanie, czego ten wykres miałby dowodzić? Pnąca się w górę linia sugeruje propagandę sukcesu, tymczasem obraz jest zgoła inny. Sam wykres jak i dane na podstawie których powstał jest praktycznie bezwartościowy z poznawczego punktu widzenia, nie mówi ani o tym, ile jest osób które są nałogowymi zbieraczami Power Maców i mają po 10 licencji, ani też ile z tych licencji leży odłogiem nieużywana lub też używana raz na rok (podejrzewam, że z 95%).

Dlatego proponuję inny wykres, pomimo tego, że zrobiony na kolanie, to jednak bliższy prawdy. Obserwuję ten portal już od kilku lat i na przestrzeni tych lat sytuacja ilościowa zainteresowania MorphOSem uległa diametralnej zmianie, widocznej gołym okiem dla każdego. Od setek komentarzy dotyczących MorphOSa kiedyś do niemal zupełnej stagnacji w tym temacie dziś, a aktywność użytkowników przeniosła się w zupełnie inną stronę.

[#22] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@jubi, post #21

Zmieniłbym tylko tytuł wykresu na "Zainteresowanie MorphOS na świecie".
Cała reszta right on the money!
[#23] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@jubi, post #21

Dlaczego miałby czegoś dowodzić? Od "dowodzenia" to jesteś na tym portalu Ty, bracie. Ten wykres po prostu pokazuje dynamikę rejestracji systemu MorphOS w czasie. I basta.
[#24] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@jubi, post #21

Poza tym nie pokazuje ilu ludzi używa nie zarejestrowanej wersji godząc się na jej ograniczenia. Tak jak ja przez wiele miesięcy. Dla mnie pozytywne jest to że wciąż ludzie rejestrują :)

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 15:05:46 przez jarokuczi
[#25] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #23

Czy jeśli komuś padnie Mac i kupi drugiego po czym zgłosi to do MOSTeamu, to dostaję licencję z tym samym numerem co miał wcześniej, czy mimowolnie podbija ten wykres?
[#26] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@agawa, post #25

Raczej ta pierwsza opcja.
[#27] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #23

Wykres rośnie równomiernie, jedyne co widzę to niewielkie dygnięcie przy porcie na miniacza, i zakrzywienie delikatne po ostatniej obniżce (mogło to dać nawet 500 osób). Co nie zmienia że ten stały wzrost jest niewytłumaczalny.
[#28] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@jarokuczi, post #24

@ jarokuczi
Ja tak wytrzymałem przez rok, aż w końcu zarejestrowałem
[#29] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@jubi, post #21

Miałem się nie odzywać, bo jestem na odwyku komentowania na PPA (już kilkanaście dni) ale zrobię wyjątek.

Raczej nie oceniałbym popularności MorphOSa na podstawie komentarzy na PPA. Na przykład ja jestem bardzo zmęczony ciągłymi docinkami ze strony retro-fanów i udowadnianiem w kółko tego samego. Postanowiłem się przerzucić na Morph.Zone. Ma to same zalety: poćwiczę swój kiepski angielski, poczytam sobie wypowiedzi ludzi, którzy interesują się tym samym co ja, nie będzie wiecznych wojen o idiotyczne definicje Amigi. MorphOS nie ma już absolutnie nic wspólnego z Amigą w najbardziej klasycznym ujęciu. Nie mamy już wspólnych tematów i nie ma sensu żebyśmy dłużej się wzajemnie męczyli komentarzami. Moim zdaniem PPA powinien stać się tylko retro-portalem. Powinno się wywalić motyla z domyślnego logo i wszyscy byliby zadowoleni. Współczuję fanom AmigaOS4... oni mają ciągle to nieszczęsne "Amiga" w nazwie i muszą się tłumaczyć ze swojej "nieamigowości".

Nie zlikwidowałem konta na PPA, bo jednak spędziłem tutaj kilkanaście lat, zostawiłem tysiące komentarzy i mimo wszystko czuję do tego portalu duży sentyment. Ale to już nie jest strona, którą odwiedzam 15 razy dziennie (jak dawniej) niezależnie od tego czy RSS pokazuje coś nowego czy nie.

Widze, że na Morph.Zone są Polacy, którzy dawniej byli aktywni na PPA, a teraz dawno nie widziałem już ich komentarzy. Byłem przekonany, że porzucili MorphOSa, a tu zaskoczenie - nadal się bawią. Tylko po prostu nie odzywają się na PPA. I myślę, że to jest dobry pomysł. Możecie tu sobie nadal wspominać SuperFroga, ożywiać AMOSa, wybielać klawisze A500, wymyślać kolejne sposoby hackowanie albo omijanie AmigaOS 1/2/3 i ustawiać tapetki "Amiga" na swoich pecetach z Windowsem. Ludzie "profanujący" ideę Jaya Minera swoimi "pecetami z PowerPC" nie powinni w tym przeszkadzać. Dlatego ja się wycofuję. Wesołej zabawy życzę. Niech NDOS będzie z wami! OK
[#30] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@adam_mierzwa, post #27

Wzrost? Ten wykres nie moze, wg jego zasady, kreslic sie inaczej. A wynik mowi sam za siebie - jedna licencja/dzien idealnie obrazuje gdzie znajduje sie MorphOS.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem