[#61] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #60

Nie wal ściemy z Onetem:)


Bo każdy wie jak chodzi ostatnie wideo dobrze to obrazuje, chyba że pierwsze wklepujesz adres a pożnij idziesz sobie zrobić kawę:)

To że teraz strona była już wczytana to wiesz... a później włączyłeś PPA:) Wciśnij reload i poczekamy wszyscy razem i do tego dobrze było by kliknąć w jakiś odnośnik:)

Tak że koło Onetu można postawić chekmarka, w jakiej kratce to już gusta są dość indywidualną sprawą.

Czemu nie?


No właśnie czemu? to nie było pytanie tylko stwierdzenie faktu, że lepiej pokazywać soft użytkowy niż robić Krakena trzy razy w tygodniu:)
[#62] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TechNineWonder, post #61

A tak z ciekawości jak to działa na Vampire jest szybciej?
[#63] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@RadziN, post #62

Nie no, chętnie nakręcę film według wskazań kolegi. Rozumiem, że ma być najpierw inna strona otwarta, potem mam ręcznie wklepać www.onet.pl w pasku adresu a potem poskrolować trochę stronę w tę i we w tę i otworzyć jakiegoś linka tak?

W porząsiu. A co kolega powie jeśli nie będzie efektu "slideshow"? Małe przeproszonko?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 12:35:43 przez recedent
[#64] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@RadziN, post #62

Hmm... szybciej na ~100 MHz 68 niż >1GHz PPC ? Nie.
Vampire ma swoje dobre strony - i w pewnych zastosowaniach (szybka grafika 2D) może być i lepsza od PPC (bo obsługa pamięci w PPC ssie), ale w przypadku gdzie wymagana jest po prostu surowa moc obliczeniowa GHz robią swoje.
Co innego jakby takie Apollo było w ASICu i miało też te GHz...
[#65] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #63

Pisałem żebyś nie walił ściemy z Onetem bo każdy widzi jak jest do tego ta strona jest trochę dłuższa niż na video.

Pokaż Tinkercad. Zobaczymy czy jest tak jak na wiodących Systemach.

A tak z ciekawości jak to działa na Vampire jest szybciej?


Jak ma być na V2 całe życie będziecie porównywać 78Mhz do 2Ghz i czieszyć się że u was jest szybciej.

Może tym razem G5 porównajmy z i5 i zobaczymy gdzie jest szybciej, częstotliwość jest podobna. Ai cenna też bo biurowy i5 to gdzieś 500 złotych ai G5 z Morpho wychodzi podobnie.

Do tego na i5 możemy sentymentalnie używać xUAE i to co jest a na G5 MorphOS sentymentalnie i xUAE:) Czyli też podobnie.

Czyli:

Onet ---------- ✓
Tinkercad ---------- ?
[#66] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TechNineWonder, post #65

żebyś nie walił ściemy z Onetem bo każdy widzi jak jest do tego ta strona jest trochę dłuższa niż na video.


No bez jaj - dłuższa, szersza i głębsza jeszcze? Tu nie chodzi o pokazanie jaką długość ma onet, tylko jak się scrolluje strona. Ale - jak ktoś tak słodko prosi - nie wypada odmówić. Proszę bardzo - onet raz jeszcze. Żeby nie było podejrzeń o preload :D



A tutaj Tinkercad i skomplikowany projekt świecącej diody:

[#67] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #66

Ale o co chodzi . Przecież OWB bez problemu odczytuje strony www. Sam często przeglądam net i strony typu benchmark.pl, PCLab, polygamia i inne na OWB i problemów nie ma .
[#68] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #66

No i bardzo ładnie to działa, pan TechNineWonder, oczywiście jak przystało na gentlemana wyrazi swą aprobatę.. milczeniem ok, racja.. czy jakimś nowym zadaniem obnażającym zakłamanie MOSowców
[#69] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@BULI, post #68

Tylko Pan TechNineWonder robi coś akurat w Tinkercad i pokazanie lekcji jeszcze dla arduino jest śmieszne

A tutaj Tinkercad i skomplikowany projekt świecącej diody:


To mówi samo za siebie

Tak wygląda u mnie:)



Tutaj wczesne wersje Alpha.



Tak że pokazanie lekcji jest trochę śmieszne, abyś bardziej nie musiał się już pogrążać więcej zadań nie będzie. Spokojnie możesz wracać do Krakena.

ps... może nie robione na Amidze ale db9 jak najbardziej dla Amigi. I to nawet dla wersji 600.
[#70] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TechNineWonder, post #69

Łał, Twój internet jest tak szybki że zamienia obrazki w plastikowe paskudne cósie, też tak będę miał jak dorosnę.
[#71] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TechNineWonder, post #69

Czekaj chwila... bo sie chyba pogubilismy.. Ale co nas to obchodzi co Ty robisz w wolnym czasie? Jak gram na gitarze i co mam porownywac brzmienie mojego pieca lampowego do np.: Twojego moda na Protrackerze? I to ma jeszcz czegos dowodzić?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 20:05:40 przez RadziN
[#72] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@RadziN, post #71

To nie chodzi o wolny czas tylko o pokazanie możliwości Tinkercad. A na video została pokazana lekcja.

Do otworzenia nowego projektu i zrobienia czegoś to jeszcze daleko. Tak samo można napisać że jak da się zalogować na stronę to już działa wszystko

A to że umiesz grać na gitarze to fajnie ale pokaż jak to robisz w przeglądarce, bo oto się rozchodziło.
[#73] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TechNineWonder, post #69

Tak wygląda u mnie:)

Wow, rozumiem że robisz to na Vampirku w swojej A600?
[#74] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TechNineWonder, post #72

Przepraszam, ale sam się wyraziłeś, kolego: "Niech odpali Tinkercada, postawi obok siebie dwa kwadraty i pokaże jak to działa". Zrobiłem więcej - postawiłem baterię, rezystor, LED, a potem zamknąłem obwód i puściłem prąd. I nawet dioda zaświeciła, łał!
Druga opcja Tinkercada - czyli przygotowanie projektów do wydruków 3D - tu brakuje na razie WebGL.

P.S. Doczekam się przeprosin za onet?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 20:32:02 przez recedent
[#75] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TechNineWonder, post #72

Chwila bo znow zaszła jakas pomylka... chyba? Ty porownujesz 'Swój projekt' z jakiejs platformy zakladam ze PC - i to porownujemy z OWB na MOSie? Absolutnie nie rozumiem kryterii tego czym sie kierujesz, ani co niby chcesz udowodnic? I ze jest szybciej na Twoim PC? No to jak by bylo wolniej no to moglibysmy Ci tylko grupowo współczyć (mimo, iz powiem po tym co widze, w imieniu swoim i kolegow, że kazdy z nasz już pewnie w duchu zaczyna).

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 20:43:47 przez RadziN

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 20:55:08 przez RadziN
[#76] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TechNineWonder, post #72

To nie chodzi o wolny czas tylko o pokazanie możliwości Tinkercad

Ale dalej się spytam, o co chodzi .
Naprawdę zaczyna mnie irytować sytuacje wysypu "mesjaszy" starających się udowodnic, że na PC/Mac/Linux można więcej.

Ja jeszcze pare miesięcy temu nie wiedziałem, że są jakieś krakentesty, Tinkercardy i inne ustrojstwa. Po prostu tego nie używam, ani na moim iMacu, ani na MorphOS-ie .

Zrozumcie wreszcie ( i mówią to do osób pokroju swinkamor, TechNineWonder
i innych ), że nie objawiacie jakiejś niesamowitej wiedzy. Chyba każdy z użytkowników MorphOS-a zdaje sobie sprawę, że 99,99999% rzeczy na współczesnym sprzęcie działa lepiej niż na jakiejkolwiek maszynie z MorphOS-em.

Nie przeszkadza to jednak cieszyć się tym systemem . Co z tego, że na macOS Sierra, mam Gimpa, Krite czy innego Blendera, skoro wolę uruchomić MorphOS-a, na nim Personal Paint 7 i tam narysować prosty obrazek .

Czasami zdarza się, że mam uruchomiony tylko komputer z MorphOS-em, czy do uruchomienia IRC-a, słuchania kolekcji mp3, i przeglądania wiadomości www potrzeba od razu Core i7 i 16 GB Ram .
[#77] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@trOLLO, post #76

Przeciez TechNineWonder to typowy Amigowiec więc będzie usilnie przekonywał że do internetu zdatny jest tylko pecet. Jak na prawdziwego Amigowca przystało.
[#78] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #74

P.S. Doczekam się przeprosin za onet?


To jakiś żart, rozumie że twoim zdaniem może jest płynnie... Ale dobra Onet masz zaliczony.

A co do Tinkercada jak bym nie pokazał screnna to też byś twierdził że działa. Dwa kwadraty to nie bateria i rezystor nie udawaj że nie zrozumiałeś.

Wow, rozumiem że robisz to na Vampirku w swojej A600?


Nie ale dla Vampirka, zauważ że Majsta też nie projektował V2 na Ami tylko na Win.ok, racja


I ze jest szybciej na Twoim PC?


Nie że na NG nie działa i jedyne do czego wasza przeglądarka się nadaje to pisanie postów i przeglądanie obrazków jak już się wczytają:)

Ale dalej się spytam, o co chodzi


Chodzi oto że "mesjasze" NG twierdzą że ich NG jest naj i w ogóle jak widzimy teorie bardzo naciągane.

Wy tu sobie gadu gadu aj mam wersje drugą mojej wtyczki zrobioną na moim PeCecie dla mojej Amigi.
cafe
[#79] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TechNineWonder, post #78

Chodzi oto że "mesjasze" NG twierdzą że ich NG jest naj i w ogóle jak widzimy teorie bardzo naciągane.

Zaraz, zaraz, w tym wątku ty zacząłeś pisać głupoty o jakimś TincerCard, tu w ogóle nikt się niczym nie przechwalał. Była rozmowa o ilości zarejestrowanych kopii MorphOS-a, Jubi wyskoczył z wykresem nie wiadomo skąd, Recedent rzucił ( raczej ironicznie ) i krakentestach i innych takich, a ty wyskoczyłeś o ślimaczeniu ONET-u i Tinkercardzie.

Powiem coś co mówiłem/pisałem na forum milion razy. Masz NG , wiesz co potrafi a czego nie , czy tylko trollujesz .

Nikt z tu obecnych nie twierdzi, że NG może zastąpić PC w jakiś dziwnych zastosowaniach - np. Druk 3D jak w twoim przypadku - dlaczego dziwnych , bo na chwilę obecną 99.99999% użytkowników tego nie robi , za parę lat może to będzie norma, dzisiaj nie :) . Jednak - nie ma większych problemów, aby NG zastąpił PC w codziennych zwykłych zastosowaniach jak np. www, e-mail, muzyka mp3/ogg/...coś tam, filmy, irc, grafika, programowanie itd.

Owszem, są zadania, które lepiej robić na nowszej maszynie. Ja osobiście nie wyobrażam sobie pisania szkoleń i innych materiałów do pracy na MorphOS-ie, do tego mam macOS i Office .
Jednak nie mam najmniejszych problemów z odpaleniem np. Personal Paint 7 i narysowaniem grafiki do takiej prezentacji.

I jeszcze jedno, naprawdę, czy musze mieć core i7 do mp3 i irca i odebrania e-mail .
[#80] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@trOLLO, post #79

A wracając do tematu - ma ktoś jakieś nowe dane dotyczące rejestracji? Jakiś numerek, coś? Dawno wykresu nie aktualizowałem.
[#81] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #80

A która kropka na wykresie jest moja?
http://registrations.morphos-team.net:80/payment/2782
[#82] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@R-Tea, post #81

To ta. Naciesz swe oczy!

[#83] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #82

Czyli zarejestrowałem wersję 3.7 gdzieś w czerwcu 2015.
Dzięki recedent! szeroki uśmiech OK

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 19:31:30 przez R-Tea
[#84] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@trOLLO, post #79

Podziwiam Twój zapał do tłumaczenia.
[#85] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #82

No to mamy kolejną aktualizację wykresu - tym razem mamy na nim MorphOS 3.10 i trochę nowych kluczyków. Znów nam podskoczyło po aktualizacji, a psychologiczna bariera 4000 została przekroczona. Teraz szykujemy się na 5000.

P.S. Wiem wiem, zapomniałem dodać "dymek" z X5000 jako sprzętem obsługiwanym. Dodam "następną razą".

[#86] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #85

Na "następną razę" trzeba było troszkę poczekać, ale macie tu najnowszą wersję:



5 tysięcy w zasięgu.
[#87] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #86

do piątki trochę brakuje ale idzie dobrze
[#88] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@Kwiatki, post #87

No, tak na oko to 5k powinniśmy przekroczyć w okolicach sierpniowego AmiParty.
[#89] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #88

Spieszę donieść, że przekroczyliśmy 5 tysięcy, ale nie w sierpniu a raczej końcem czerwca 2020:

http://mm.pl/~recedent/wykres3.png tu wersja PNG wykresu

http://mm.pl/~recedent/wykres3.pdf tu PDF

http://mm.pl/~recedent/wykres3.svg a tu SVG.

Obrazek wygląda aktualnie tak:

[#90] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #89

uuu.. ukradli obrazek :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem