[#31] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@MDW, post #29

Na przykład ja jestem bardzo zmęczony ciągłymi docinkami ze strony retro-fanów i udowadnianiem w kółko tego samego. Postanowiłem się przerzucić na Morph.Zone. Ma to same zalety: poćwiczę swój kiepski angielski, poczytam sobie wypowiedzi ludzi, którzy interesują się tym samym co ja

MDW - święte słowa . Zrobiłem tak ostatnio, zarejestrowałem się tam, staram się pisać komentarze. Zdecydowanie przyjemniej się tam komentuje . :)
[#32] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@MDW, post #29

Moim zdaniem w tym zachowaniu jest pewien błąd logiczny. Dział forum MorphOS dotyczy problemów i zagadnień dotyczących tego systemu. Logiczne jest że rozmawiasz w nim z użytkownikami lub wybierasz by odpowiadać osobom, które coś wnoszą do tematu i chcą się razem bawić. Nie jest logiczne gdy ktoś chce udowodnić coś komuś komu z założenia nie da się niczego udowodnić. W każdej dziedzinie życia możesz trafić na takie osoby a ucieczka nie jest rozwiązaniem. Myślisz, że gdybyś założył podobne wątki z pytaniami np. SMBFS, SMPEG czy FTPMount tutaj to przyszedłby jubi i michalmarek77 i zaczęli po raz n-ty odgrywać swoją płytę o tym jaka ta zabawa w MorphOS-a ich zdaniem jest kuriozalna? Moim zdaniem nie, aczkolwiek nie podoba mi się umniejszanie wartości jakiejkolwiek zabawy, obojętnie w którą stronę.
Wielu, jeśli nie większość użytkowników MorphOS-a kiedyś używało lub nadal czasem włączy Amigę produkcji Commodore czy Escomu. To oznacza, że może dzielić się swoim doświadczeniem z innymi użytkownikami, którzy chcą bawić się tymi Amigami.
[#33] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@MDW, post #29

Tak bardzo bym chciał napisać, że się z Tobą nie zgadzam ale niestety masz rację. Też mam już dość tego, że ktoś wmawia mi swoje rację i na siłę udowadnia swoje przekonania. A co mnie i innych userów MOSa obchodzą jakieś wykresy komentarzy? Podoba mi się i ten system i co mi jeden z drugim zrobisz? Konstruktywnej rozmowy się nie uświadczy tylko... ehhh szkoda pisania. A co mnie bawi szalenie? Najbardziej tupią ci, którzy nawet amigi jako takiej nie mają, ewentualnie *uae. I po za sianiem fermentu i niezgody nie maja absolutnie żadnego wkładu w społeczność. O minimum wiedzy na temat systemów NG już nie wspominam, bo trzeba by widzieć taki system i na nim popracować jakiś czas by wyrobić sobie opinię. I tak dalej uprawia się tą adoracje hipokryzji... Ja liczę na to, że kiedyś samo środowisko klasycznej amigi na PPA samorzutnie wydali ten pomiot i ludzie zaczną się cieszyć z amigowania bez podziałów i bzdurnych animozji.
[#34] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@michalmarek77, post #30

Oczywiscie, że moze, moze byc staly (przy braku nowych rejestracji)
[#35] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #1

Co oznaczają te kropki? to raczej nie jest to nowy user bo tych kropek jest za mało. Bardziej może odpowiedz na @ z zapytaniem o ilość sprzedanych licencji?

Masz szczegółowe dane, typu dokładna data zakupu?

Bo tam gdzie krzywa się zmienia jest kropka, tylko po co? Ma to jakiś głębszy przekaz.



@Team question


Bo dało by się zrobić licznik aktywności, oparty o p2p. Aby było pokazane ilu user-ów korzysta. W czasie rzeczywistym.

Zastanawia mnie to zawsze czy MorphOS posiada jakieś oprogramowanie szpiegowskie. Takie od górne, coś jak u Bill-a w M$. Macie jakiś serwer śledzący aktywność?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 23:54:45 przez TechNineWonder
[#36] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TechNineWonder, post #35

Kropki na wykresie to dane jakie mam do dyspozycji (tzn. jak ktos rejestruje system i dzieli się tą informacją to wiem jaki ma numer licencji i w którym dniu rejestrował).
[#37] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@RadziN, post #33

Naprawdę aż tak bardzo rusza Was to co mają do powiedzenia "inni"? No panowie, albo się bawimy w to co się bawimy i widzimy w tym swoją ścieżkę albo byle kamyczek wrzucony do naszego ogródka powoduje, że bawić się dalej nie chcemy... to jak? Jaka jest nasza motywacja...?
[#38] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TechNineWonder, post #35

Nie wiem co palisz, ale rzuć to natychmiast! Jaki spy soft, jakie p2p.
Koszer robi wykres o informacje które są ogólnie dostępne we wątku na Morph.Zone - link
[#39] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@waldiamiga, post #38

Widzę że nie rozumiesz, ale to nic nowego

Aktywacja odbywa się przez internet. Czy nie? Czyli coś musi sprawdzać przypinany klucz do mobo.

Nie ma żadnego spy soft tylko wystarczy czytać ze zrozumieniem. P2p aby skorzystać z serwerów ogólno dostępnych. I aktywność mierzyć na zasadzie sęddów, a wystarczyło by wysyłać plik 1kb co 15 minut. I to taki trochę ubogi soft.

Morph.Zone - link


Piszą coś tam o Amidze

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 00:38:29 przez TechNineWonder
[#40] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@RadziN, post #33

Aaa... Jubi... no tak... kiedyś nieźle zdołował tu Greya/MSB... widzę, że ma moc w takich sprawach... sądzę, że dla dobra tego portalu i ludzi uprawiających swoje pasje z zaangażowaniem redakcja powinna raz na zawsze "rozwiązać" ten problem
[#41] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@michal_zukowski, post #34

Czy jeśli klucz jest przypisany do danego sprzętu. To problemem z QEMU nie jest brak sterowników do grafiki. Tylko jeśli ten sterownik powstanie i ktoś zbuduje wirtualną maszynę z takim samym ID na jaki ma klucz w originale, to to jest prawdziwy problem, czy nie?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 01:08:36 przez TechNineWonder
[#42] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@mccnex, post #40

Oczywiście, że się bawimy. :) Tylko, że zakłamanie owych panów sięga tak daleko, iż jak widać ani ja ani koledzy nie chcą już czytać wywodów o wyższości świąt... dla mnie jakaś granica została przekroczona bo ile można czytać to samo? Jeszcze gdyby to były osoby wartościowe dla społeczności to można by na pewne rzeczy przymknąć oko. Ale to jest tak jawne hipokryzja, że aż trudno to zrozumieć jaką to ma podstawę. Dla mnie MOS to hobby tak samo wartościowe jak zabawa na mojej A1200. Bardzo szanuję ludzi, którzy chcą tworzyć - jaka by to forma nie była; od dzielenia się wiedzą po przez pisanie softu czy wspomaganie w konfigurowaniu aplikacji lub rozwiązywaniu problemów. Możliwości jest multum. Ale to co obaj panowie z sobą dla środowiska przynoszą to absolutne dno intelektualne. Cytując klasyka
Naczytałeś się głupot o żabach, a teraz na siłę próbujesz zainteresować tym innych
i tak to wygląda.

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 01:31:08 przez RadziN
[#43] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #1

Przyjrzałem się jeszcze raz temu wykresowi, i jest jeszcze coś, co można z niego wyczytać. Mianowicie to, że szczyt aktywności deweloperskiej przypada na 2013 rok, gdy nowe wersje wychodziły co chwilę (co zgadza się mniej więcej z aktywnością komentarzy na ppa), a od tamtego czasu następuje systematyczny i znaczący zjazd, aż do chwili obecnej gdy widać wyraźnie najdłuższą przerwę pomiędzy wersjami w historii.

I teraz pytanie do Rzookola - czy jest gdzieś dostępny wykres aktywności w repozytorium kodu MorphOSa, np. ilość commitów lub nowych linii kodu na jednostkę czasu, np. coś takiego:

https://blog.bitbucket.org/2015/08/05/awesome-graphs-for-bitbucket-visualized-statistics-for-git-and-mercurial-repositories/

A jeśli nie jest, to napisz jak sam oceniasz aktywność w repozytorium kodu, podejrzewam, że spadła znacząco w stosunku do 2013 roku, ale o ile, o połowę? 3/4? Więcej?


zdołował tu Greya/MSB

To nie moja wina, że Grey żyje w swoim wymyślonym świecie gdzie Atari Jaguar jest wspaniałą konsolą (podczas gdy regularnie króluje na top listach najgorszych konsol wszechczasów) i dzielny Grey tak się zacietrzewił w obronie Jaguara że aż posunął się do wyzwisk i obnażył swoją chamską stronę. O to miej pretensje do Greya a nie do mnie, dyskusja z mojej strony była kulturalna.
[#44] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@jubi, post #43

Oczywiście róbcie sobie co chcecie, ale moim zdaniem ta dyskusja jest tak samo jałowa jak dyskusje o tym która platforma jest amigowa a która nie.
[#45] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@jubi, post #43

Od 22 Listopada 2016 do teraz na średnio wychodzi 10 commitów dziennie (zmieniałem skrzynke pocztową i stare maile o commitach poszły w las), ale na oko jest identycznie z tym jak było. moze nawet jest więcej commitów.
[#46] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@michalmarek77, post #30

Pieprzysz jak poparzony jak zwykle panie LOL, bo z tym mi się kojarzysz na tym portalu. W piątek rozmawiałem z osobą z tego portalu (nicka nie podam), która jest zainteresowana MorphOS-em. Nie ma sprzętu, ja chciałem swój sprzedać i skoczyć na G5, ale dam sobie na razie spokój. O dziwo człowiek używa Amigi 68k i innych sprzętów, a zainteresował się MorphOS-em z tego samego powodu co ja. Mam nadzieję, że znajdzie sprzęt dla siebie i dołączy do naszej rodziny, bo przyjemnie nam się rozmawiało, miał zdrowe podejście do tematu amigowania. Ty i kilku stałych bywalców próbujecie udowodnić tezę, że Amiga kiedyś miażdżyła wszystko i dziś jest tak samo. Śmieszy mnie to, bo gdyby Ci wielcy obrońcy Amigi 68k mieli zacząć faktycznie finansowo wspierać Amigę dzisiaj gdy już zarabiają, robiliby tak samo jak 25 lat temu (x-copy i jazda). Gdyby Amiga68k miała się tak super jak piszecie, to firma trwałaby do dziś, a sklep z grami retro po 1$ pękałby dziś w szwach i zarabiał miliony. Jakoś pomysł był i upadł, Ciekawe dlaczego LOL. Zabijacie jakąkolwiek chęć amigowania. LOL.

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 10:34:15 przez KM
[#47] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@jubi, post #43

aż do chwili obecnej gdy widać wyraźnie najdłuższą przerwę pomiędzy wersjami w historii.


Ktoś się niedawno bawił w wyliczenia i wyszło że to jeszcze nie jest największa przerwa w historii. Ta jak dotąd miała miejsce między wersją 1.45 a 2.0 i wynosiła ponad 1000 dni, podczas gdy na tę chwilę jest coś około 800 dni.
[#48] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@agawa, post #47

I tak Jubi wie lepiej, a jakby co to napisze, że opierał się tylko o wykres recedenta.
[#49] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@MDW, post #29

Niech NDOS będzie z wami!

Akurat kolega Jubi słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi i antypatii do NG. Jednak jego przycinki to nie powód by się rozdzielać.

Sam uważam, że NDOSy to echo przeszłości i nowe gry powinny dać się instalować na twardym dysku. Promuję nowoczesne programowanie dla klasycznej Amigi. Kocham asembler.

Mimo, że najbardziej lubię Amigę klasyczną, to nie uważam, że NG to profanacja idei Jaya Minera. Ba, za Amigą według mnie stoi sztab wielu wielu osób, które przez wiele lat wspierały ten komputer, tworzyły ją i jej historię!

Oni stali się częścią Amigi, bo ją współtworzyli.

Dla mnie esencją Amigi są czasopisma i oprogramowanie wydawane w latach 1985-199x. Dzisiejsze nowe systemy, o ile są fajne i atrakcyjne, nie leżą aż tak w kręgu moich zainteresowań.

Ale uważam, że NG jest częścią Amigi i jej najnowszej historii.

Jakbyś zniknął z PPA, bardzo brakowało by mi Twoich wyważonych wypowiedzi. Nikomu nie wchodziłeś w drogę. Za to Cię cenię.

Uważam, że klasykowcy i użytkownicy NG powinni mieć po prostu specjalne, oddzielne działy na forum. Tak, żebyśmy nie wchodzili sobie w drogę. Podobnie jak Scena.PPA.pl.

Na przykład forum:
Klasyczne:
- nowości
- gry (OCS/ECS/AGA)
- programy
- programowanie (AMOS/E/Blitz Basic/C)

NG:
- nowości
- system
- oprogramowanie (MOS, AOS4, AROS)
- programowanie (C/C++/MUI/ReAction)

Póki co wszyscy jesteśmy w jednym "worku" i powinniśmy się przynajmniej akceptować.

Póki co jest system "zainteresowań", które można umieszczać w profilu.

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 12:11:34 przez Hexmage960
[#50] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@MDW, post #29

I zauważyłem też że zdechła strona http://morphos.pl. To znaczy strona niby jest, jednak nikt już nic na niej nie pisze. Łatwiej na PPA uzyskać jakieś informacje na temat Mosa niż na stronie morphos.pl.
[#51] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@KM, post #46

Pieprzysz jak poparzony jak zwykle panie LOL


Mocne wejście w dyskusje. Teraz nie personalnie, ale ogólnie dla podobnych wypowiedzi i ich autorów - tutaj znajduje się parę wskazówek w temacie dyskutowania. Znajduje się też m.in. w książce Dale Carnegiego How To Win Friends and Influence People. Możliwe, że na forum też to ma zastosowanie, nie tylko na żywo. Polecam się zapoznać i wyrobić sobie własne zdanie.

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 12:29:17 przez grxmrx
[#52] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@grxmrx, post #51

Zrozumiałem.
Przepraszam MichalMarka za sposób w jaki się do niego odezwałem, a także tych, którzy poczuli się zniesmaczeni tym faktem. Chyba pora odpocząć od komentowania, a wątek wrzucić do ignorowanych, żeby nie kusił. Obym wytrzymał.
[#53] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@jubi, post #43

aż posunął się do wyzwisk i obnażył swoją chamską stronę


Nie trzeba posuwać się do wyzwisk aby obnażyć swoją chamską stronę,
wystarczy ciągle włazić w wątki pasjonatów Amig NG i udowadniać jakie to fatalne hobby.
.
[#54] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@Hexmage960, post #49

@ Hexmage
Na przykład forum:
Klasyczne:
- nowości
- gry (OCS/ECS/AGA)
- programy
- programowanie (AMOS/E/Blitz Basic/C)

NG:
- nowości
- system
- oprogramowanie (MOS, AOS4, AROS)
- programowanie (C/C++/MUI/ReAction)


Pozwolę sobie na poprawkę bo, jak dla mnie, to sztuczny podział:

Na przykład forum:
Klasyczne:
- nowości
- gry (OCS/ECS/AGA)
- programy
- programowanie (AMOS/E/Blitz Basic/C/Hollywood/MUI/ReAction)

NG:
- nowości
- system
- oprogramowanie (MOS, AOS4, AROS)
- programowanie (C/C++/E/Blitz Basic/Hollywood/MUI/ReAction)
[#55] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@deez, post #48

Jego wykres z postu #21 też jest niczego sobie :)
[#56] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #55

Tak i do tego bardzo dokładny
[#57] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@deez, post #56

Oj tam oj tam. Tabelki też robi zgrabne i równe. Poprosiłbym tylko o uwzględnienie na nich wszystkich tych Krakenbenczów i Jubimarków, które wykonałem w odpowiednim wątku.
[#58] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #57

Wydaje mi się że lepiej by było gdybyś uruchomił Tinkercad. postawił jakieś dwa kwadraty na sobie i zdał relacje jak działa:)


Te takie suche fakty w liczbach, to nic nie mówi. Biorąc pod uwagę że na Onecie jest slide show.

Ciekawsze było by to czy jakiś soft użytkowy w przeglądarce da się uruchomić.
[#59] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TechNineWonder, post #58

Ciekawsze było by to czy jakiś soft użytkowy w przeglądarce da się uruchomić.

W tym temacie mocno polecam cykl artykułów Adama Zalepy "Na celowniku" w Amigazynie. Począwszy od numeru 3 (marzec 2015).
[#60] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TechNineWonder, post #58

Gdzie ten slideshow?



A z Tinkercadem owszem, popróbuję. Czemu nie?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem