[#91] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@MaaG^dA, post #90

Nie ukradli. Podmieniałem wersję, bo Andreas Wolf na MorphZone zwrócił mi uwagę, że nazwa "PowerMac G5 MP" może być myląca (że niby "multi-processor", a to było już wcześniej obsługiwane). Zmieniłem na "DC". Wszystkie pliki powinny sie otwierać bez problemu (przynajmniej u mnie działa ).
[#92] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #91

Teraz tez jest mylące, powinno być 970MP
[#93] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@michal_zukowski, post #92

W zasadzie to wszystkie 11,2 mają procesory Dual Core (wersja 2,0 GHz i 2,3 GHz ma po jednym, a wersja 2,5 GHz ma takie dwa), więc...

Chciałem uniknąć długich opisów w dymkach w miarę możliwości. "PMac G5 970MP" robi się już lekko długawy.
[#94] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #1

Wykres został zaktualizowany (i przy okazji - większość obrazków z tego wątku), ale dla porządku - garść linków:

http://mm.pl/~recedent/wykres3.png tu wersja PNG wykresu

http://mm.pl/~recedent/wykres3.pdf tu PDF

http://mm.pl/~recedent/wykres3.svg a tu SVG.

Obrazek wygląda aktualnie tak:



EDIT: Widzę, że nie naniosłem MorphOSa 3.14, ech. No nic, na weekendzie się zrobi.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 23:31:12 przez recedent
1
[#95] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #94

Mój numer to 5521
"http://registrations.morphos-team.net:80/payment/5521?h=9c

IMac G5 Isigh 20inch 2.1GHz

Rejstracja MorphOS 3.15 w 29 listopad 2021r

pozdrawiam szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 22:44:21 przez Piotr Myszkowski
1
[#96] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #94

Niesamowite, że cały czas go aktualizujesz. Nigdy jakoś nie miałem okazji tego napisać więc teraz napiszę - "Chwała Ci za to, dobry człowieku!". OK
[#97] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@MDW, post #96

Ale jest roczne opóźnienie
[#98] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@Norbert, post #97

"Ale jest roczne opóźnienie."
Aaaaaa! Faktycznie. szeroki uśmiech Ciągle nie przywykłem do tego, że mamy 2022 rok, rzuciłem okiem na ostatnią datę i uznałem, że to data sprzed kilku dni. Ale ze mnie ciapa... Dzięki za zwrócenie uwagi.
[#99] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@MDW, post #96

Aktualizuję (sobie, wewnętrznie). Mam już pierwszy wpis z tego roku. Kłopot w tym, że znowu zmieniła mi się skala, więc będzie wiele radości z poprawianiem wszystkiego tak, żeby znowu wyglądało jak powinno.
1
[#100] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #99

Wobec tego tym większe podziękowania za aktualizowanie go. Lubię sobie na niego zerkać. Jest taki optymistyczny. Wiem, że nigdy nie pójdzie w doł. szeroki uśmiech
[#101] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@MDW, post #100

dobre ( "Nigdy nie mów Nigdy" )
ja też lubię na niego popatrzeć szeroki uśmiech no i oczywiście podziękowania dla autora wykresu OK

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 05:38:41 przez Piotr Myszkowski
1
[#102] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #99

Tak do statystyki, mój nr rejestracyjny na kolejną maszynę to MorphOS Key #5691
1
[#103] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@Rafael/ARMO, post #102

Dziękuję Wam, chłopaki. Na szybko macie coś takiego, nacieszcie oczy chociaż tak:

3
[#104] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #103

O ile ilość rejestracji rośnie, to udział w rynku morph os jest dosyć niski.
[#105] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@mmarcin2741, post #104

"Udział w rynku?" A co to my jesteśmy, księgowi albo inni maklerzy?
3
[#106] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #103

Ooo, aktualny! Super. Dzięki wielkie! 👏
[#107] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@MDW, post #106

Ta wersja nie ma naniesionych numerów wersji MorphOS-a, zaznaczonych kolorkami przedziałów "cenowych" i jeszcze paru innych drobiazgów. Ale ma tę zaletę, że można ją zrobić szybko.
1
[#108] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #107

I tak dziękuję, że nadal to prowadzisz. Trochę uzależniłem się od obserwowania tej kreski. szeroki uśmiech
[#109] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@mmarcin2741, post #104

O ile ilość rejestracji rośnie, to udział w rynku morph os jest dosyć niski.


To jest krzywa stagnacji raczej. Typowa dla amigowego rynku. Wykres ilości rejestracji na przedział czasu byłby tutaj poziomy lub nawet spadał. Niestety. Zamknięte kółko użytkowników.

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 15:15:18 przez pawelini
[#110] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@pawelini, post #109

Czy my patrzymy na te same wykresy? Akurat ten wykres dowodzi, że MorphOS ma coraz to nowych użytkowników i co mnie nawet dziwi - przyrost jest stały.
1
[#111] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@michal_zukowski, post #110

Tia nowych użytkowników.

Tak do statystyki, mój nr rejestracyjny na kolejną maszynę


Nie wiem jak to u was jest, jak wychodzi nowa wersja? Kupuje się nową licencję, czy może wystarczy wgrać "aktualizację"?
[#112] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@michal_zukowski, post #110

Moim zdaniem dowodzi, ze regularnie kupowane są licencje na nowe sprzęty przez to same grono użytkowników. I słusznie. Sam tak robię.
Np ostatnio kupiłem 2 komplety romów do moich amig od wiadomo kogo. I cyk 2 punkty na jakimś tam wykresie.
Kwestia dobrego piaru. Przelicz ten wykres na ilość rejestracji rocznie i wyjdzie smutny płaski wykres z tendencją do spadku. dotyczy to KAŻDEJ gałęzi amiświata żeby nie było.

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 15:27:06 przez pawelini

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 15:28:32 przez pawelini
[#113] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@pawelini, post #112

A co dzieje się z tymi sprzętami, które mają już licencje?
Są trzy możliwości:

  • psują się i trzeba je wyrzucić
  • użytkownicy gromadzą je w swoich przepastnych garażach
  • wędrują do nowych użytkowników


Przynajmniej część rejestracji wiąże się więc z napływem nowych użytkowników systemu.
[#114] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@snifferman, post #111

Klucz morphosa jest przypisany do maszyny, zatem przy instalacji nowszej wersji (niezależnie czy od zera, czy jako aktualizacji) używa się tego samego klucza. Co więcej, przy uszkodzeniu maszyny jest możliwe otrzymanie darmowego klucza na kolejną tego samego typu. Klucze nie są ograniczone czasowo, więc klucz kupiony przykładowo 12 lat temu nadal działa z najnowszymi wersjami.
Skoro wykres rośnie, to znaczy, że na coraz większej ilości komputerów (w większości starych maców) jest instalowany Morphos.
Co do ilości tych rejestracji w czasie, to jest po prostu nachylenie tej krzywej (czyli pierwsza pochodna... jeśli ktoś uczył się matematyki kiedy na klasówkach jeszcze nie trzeba było jedynie pokolorować drwala). Jest w miarę stała.

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 16:19:08 przez wali7
[#115] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@wali7, post #114

Skoro wykres rośnie, to znaczy, że na coraz większej ilości komputerów (w większości starych maców) jest instalowany Morphos.

Bzdura te rosnące liczby nie świadczą o niczym.
Nie wiemy ile starych licencji jeszcze jest używanych
Po ile maszyn mają poszczególni użytkownicy.
Ile starych maszyn jeszcze działa
Czy w ogóle ilość aktywnych użytkowników rośne
Ten zlepek cyferek to służy tylko do brandzlowania się co poniektórym użytkownikom
2
[#116] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TomK, post #115

Wiesz co, Tomek? Ja chyba tak wolę, że Team nie wie po ile maszyn mają użytkownicy, ile z nich działa, jak długo, na jakie strony internetowe użytkownicy wchodzą, co najczęściej kupują itp. Wiedzą natomiast jakie to są komputery, ale dość rzadko się tą wiedzą chwalą.

Z tego wykresu każdy może wyczytać co chce. Swoje oczekiwania, swoje marzenia, swoje nadzieje. Ty też znalazłeś w nim coś dla siebie (jakiś rodzaj pocieszenia, że "te głupie mosowce brandzlują się do wykresu"). I to jest OK.
2
[#117] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TomK, post #115

Z tego wykresu jedyną ważną informacją jest to, że ktoś nadal kupuje klucze do maszyn, do których kluczy jeszcze nikt wcześniej nie kupił. Dzięki czemu można od razu powiedzieć że liczba maszyn z MorphOSem rośnie, a liczba maszyn z AmigaOS4.x jest stała (w obu przypadkach pomijamy popsute maszyny), gdyż ani X5000/40 ani Tabor nie został wprawdzony na rynek a poprzednia wersja X5000 o ile kojarzę jest nie do kupienia (podobnie jak Sam460).
1
[#118] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@michal_zukowski, post #117

gdyż ani X5000/40 ani Tabor nie został wprawdzony na rynek


Zaraz, zaraz. To X5000/40 z przestarzałym procesorem P5040 jeszcze nie jest w sprzedaży? To ten komputer ma być retro w dniu premiery czy jak?

To rzeczywiście lepszą opcją jest wygrzebanie MACa ze śmietnika
1
[#119] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@michal_zukowski, post #117

Czyli teraz, żeby stać się użytkownikiem AOS4 trzeba szukać jakichś używanych strucli z ppc?
[#120] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@snifferman, post #118

To rzeczywiście lepszą opcją jest wygrzebanie MACa ze śmietnika


Jest to tak samo realne, jak wygrzebanie Amigi 1200 ze śmietnika OK
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem