[#121] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@karolb, post #120

Jak się nie ma klucza, to nie można pobrać i zainstalować?
[#122] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TomK, post #115

Nie wciskaj mi wypowiedzi których nie powiedziałem:
Bzdura te rosnące liczby nie świadczą o niczym. - bardzo odważne zdanie, ja jednak zostałbym przy bezpieczniejszym i mającym lepsze oparcie w faktach twierdzeniu, że jednak o czymś mogą powiedzieć
Nie wiemy ile starych licencji jeszcze jest używanych - nie wiemy, ale też nigdzie nic nie napisałem w tym temacie
Po ile maszyn mają poszczególni użytkownicy. - nieważne, ważne jest że mniej więcej stały strumyczek pieniędzy płynie do MOS-Teamu
Ile starych maszyn jeszcze działa - nieważne, bo możliwe jest przypisanie starego klucza do nowej maszyny (MOST może coś takiego zrobić)
Czy w ogóle ilość aktywnych użytkowników rośne - czy to takie istotne? Pewnie ilość nowych userów nie rośnie, ale ci co są oferują takie samo wsparcie finansowe co wcześniej (świadczy o tym nachylenie wykresu w danym punkcie)
Ten zlepek cyferek to służy tylko do brandzlowania się co poniektórym użytkownikom - masz jakieś straszne przeżycia związane z nauką matematyki?
Ważne i całkiem ciekawe jest to, że wykres wciąż idzie dosyć równo do góry, zamiast próbować dojść do jakiejś asymptoty. Dla mnie to całkiem fantastyczna sprawa, że pomimo upływu kilkunastu lat środowisko łoży podobne środki finansowe na rozwój systemu.


Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 22:59:32 przez wali7
1
[#123] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@snifferman, post #118

X5000/40 jest szybsze od wolniejszych G5 (1.8 i 2.0), oczywiście nie licząc rzeczy z Altivekiem, oczywiście nie biorąc pod uwagę kwestii cenowych. Oczywiście proc o wiele za słaby na aktualne WWW więc sensu za bardzo w tym nie ma, ale sensowność i tak wieksza niż Tabor.
[#124] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #116

te głupie mosowce brandzlują się do wykresu

Hmm czy ja gdzieś tak napisałem?
Po prostu śmieszy mnie wyciąganie wniosków z których nijak nie da się z tych danych wyciągnąc i chodzi mi o cały wątek.
[#125] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@michal_zukowski, post #117

Z tego wykresu jedyną ważną informacją jest to, że ktoś nadal kupuje klucze do maszyn
Tak i tylko tyle. Reszta to gdybactwo i dziwne założenia.
[#126] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TomK, post #125

Tzn. należy dodać, że musi mieć te maszyny bo by inaczej nie wygenerowal klucza, wiec nie licząc mnie i paru innych osób raczej nikt nie ma >4 maszyn z morphosem w domu, a np. taki OS4 możesz kupić i postawić na półce.

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 23:57:05 przez michal_zukowski
[#127] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@wali7, post #122

Ten zlepek cyferek to służy tylko do brandzlowania się co poniektórym użytkownikom - masz jakieś straszne przeżycia związane z nauką matematyki?

szeroki uśmiechszeroki uśmiech masz mnie nie lubię matematyki szeroki uśmiechszeroki uśmiech
Ważne i całkiem ciekawe jest to, że wykres wciąż idzie dosyć równo do góry, zamiast próbować dojść do jakiejś asymptoty. Dla mnie to całkiem fantastyczna sprawa, że pomimo upływu kilkunastu lat środowisko łoży podobne środki finansowe na rozwój systemu.

Choć znowu nie wiemy ile licencji jest darmowych.
Oki te cyferki pokazują że jest jakiś ruch jakieś zainteresowanie ale jakie to już trudno jednoznacznie powiedzieć.
[#128] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@michal_zukowski, post #126

Ale dlaczego ciągle piszesz o AOS4?
AA i znowu coś zakładasz. A może 4 maszyny ma 25 osób a może 5 a może 250?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 00:02:40 przez TomK
[#129] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TomK, post #128

Gdyż AmigaOS4 dość długo był bezpośrednią konkurencją MorphOSa (czyli systemem NG, który może być głównym systemem posiadacza, np. takim na którym działa allegro.pl). Rozwój lub brak rozwoju danego systemu może spowodować, że ludzie przeskoczą do innego wagonika (nie licząc fanatyków), to może mieć duże znaczenie dla omawianego wykresu.

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 00:10:09 przez michal_zukowski
[#130] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@mmarcin2741, post #121

Dlaczego nie?
Instalujesz i używasz, ograniczenie wersji demo jest takie, że po 30 minutach system zwalnia do poziomu nieużywalności, wtedy reset i jedziesz znowu 30 minut.

Chcesz kupić klucz to kupujesz, nie masz takiej potrzeby to możesz się bawić w sesje po 30 minut :)
[#131] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TomK, post #127

Oki te cyferki pokazują że jest jakiś ruch jakieś zainteresowanie ale jakie to już trudno jednoznacznie powiedzieć.


Jest ruch w ilości rejestracji MOSa. Noooooo, dokładnie to pokazuje wykres :). Nie wiem gdzie się ktoś doszukuje drugiego dna, chyba tylko ci co MorphOSa nie używają :)
[#132] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@michal_zukowski, post #129

Aleś pokracznie wytłumaczył pisanie o AOS4 w dyskusji o cyferkach rejestracji w Mosie. Znowu założenia i założenia. A może ktoś rozczarowany Aos4 po prostu kupi Win 11 i oleje kolejny niszowy niepodobny do niczego system?
[#133] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@karolb, post #131

no właśnie i służy do brandzlowana albo no dobrze, ładniej "cieszenia oczu"
[#134] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TomK, post #133

No bo w końcu wszyscy jesteśmy tutaj na forum po to, żeby się cieszyć OK
[#135] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@TomK, post #132

W dzisiejszych czasach trzeba założyć, że większość i tak ma macOS/linux czy te windows... argument, że "ktoś rozczarowany Aos4 po prostu kupi Win 11 i oleje kolejny niszowy niepodobny do niczego system" jest trochę bez sensu - to już się dawno temu wydarzyło :)

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 09:21:26 przez X-Type^HVR
1
[#136] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@X-Type^HVR, post #135

"ktoś rozczarowany Aos4 po prostu kupi Win 11

Dla AOS4 potrzebujesz też "specjalny" sprzęt, który jest trudno dostępny i drogi. Do tej studni wskakują raczej bardziej świadomi i traktują to po za nielicznymi wyjątkami jako hobby. Są tutaj tacy co uważają że AOS4 czy MorpOS nadają się do codziennego użytkowania zamiast PC czy telefonu. Moim zdaniem ten statek dawno już odpłynoł i "tratfami" tego nie dogonicie.

Maszyny dla AOS4 są przestarzałe w chwili premiery. Dla MorphOS maszyny są z "demobilu" i lata świetności też mają kilkanaście lat za sobą. Plusem jest, że można je wygrzebać ze śwmietnika, chociaż już są w fazie retro i pewnie zaczną drożeć.

Co do wykresu, to jest to zakup licencji. Tak naprawdę nie wiadomo ile ich jest faktycznie używanych, no ale się sprzedaje.
[#137] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@snifferman, post #136

Że śmietnika to już nie te czasy, serio. Tak samo jak Amiga 68k.
Teraz trzeba dać za struclę 3x tyle co kiedyś na portalach aukcyjnych, a do tego trzeba trafić na konkretny model.
1
[#138] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@karolb, post #137

Że śmietnika to już nie te czasy, serio

Ja jeszcze 2 lata temu widywałem G5 stojące na ulicy. Czasem to w dzielnicach firmowych dosłownie kilkanaście sztuk leżało w śmietniku. Nigdy nie byłem nimi zainteresowany i nie miałem na nie miejsca.

Retro Amigi też się zdażają w punktach recyklingu. Nie wszyscy sprawdzają co ile kosztuje i nie segregują śmieci przy sprzątaniu strychu czy piwnicy.

A tak jeszcze na temat MorphOSa, to może tak mało jest sprzedawanych licencji, bo wszyscy piracą
[#139] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@snifferman, post #138

może tak mało jest sprzedawanych licencji, bo wszyscy piracą


Dobry żart tynfa wart.
Zdaje się, że swego czasu na MorphZone ktoś się odgrażał, że złamie zabezpieczenia. I ile się nie mylę to Piru wtedy odpowiedział mu coś w stylu:

1
[#140] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #139

Był też taki co twierdził że przeniesie sterowniki audio i lan, z MorphOSa do Moana Loadera xD.
[#141] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #103

Znalazłem chwilkę i zrobiłem trochę lepszą wersję wykresu (no i według aktualnych danych - ostatni wpis z wczoraj):

12
[#142] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #141

Obyś został kiedyś wynagrodzony przez los za aktualizację tego wykresu. Zawsze wprawia mnie w dobry nastrój, a z tym u mnie coraz trudniej.
Oczywiście mam świadomość, że to nie oznacza liczby aktywnych użytkowników. Zapewne większość licencji jest już martwa, bo nikt z nich nie korzysta. Ale jednak widać, że są nowe rejestracje, a to znaczy, że nie jest źle. Oby zawsze tak rosło. Ale nie dużo bardziej, bo jeszcze wyskoczymy z niszy. A tego bym nie chciał, bo jest w tym klimat. szeroki uśmiech
1
[#143] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@MDW, post #142

Niech rośnie zdrowo!
3
[#144] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #141

Prawie 6k rejestracji OK ile dokładnie?
[#145] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@mccnex, post #144

Aktualnie najwyższy zgłoszony numer to 5873. Przekroczenia bariery 6000 rejestracji spodziewam się w okolicach kwietnia.
1
[#146] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@recedent, post #145

Tak z ciekawości jest gdzieś wykres sprzedanych OS 3.2 ?
[#147] Re: Nowy wykres ilości rejestracji MorphOSa

@luka, post #146

Nic mi o tym nie wiadomo. Ilość sprzedanych kopii zna w tym wypadku tylko dystrybutor (nie da się ich "wyłuskać" z poziomu zamawiającego), a dystrybutor nie ma żadnego powodu, żeby go publicznie podawać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem