Forum » PPA
[#1] Podziękowania dla moderetora działu giełda
Dziękuję moderatorowi działu giełda za upierdliwość i nie szanowanie czyjegoś czasu i pracy.

W treści ogłoszenia wyraźnie określiłem cenę ale jeśli ktoś nie potrafi rozumować logicznie nic nie poradzę nie będę się też więcej przepychał. Jeśli ogłoszenie zniknie w tej formie jaka jest obecnie to kasuję konto na ppa bo nie chcę mieć nic do czynienia z ludźmi tego pokroju. I proszę mi nie zarzucać łamania pkt.4 regulaminu działu giełda gdyż wyraźnie określiłem tam cenę więc nie rozumiem potrzeby pisania tego samego w polu cena ale jak sobie Pan modełator życzy to zaspamie ten dział więcej pracy jak tak lubisz usuwać i przestawiać.

Dziękuję za uwagę

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 14:17:30 przez miro_78
[#2] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@miro_78, post #1

moje ogłoszenie również zostało usunięte swego czasu bez podania przyczyny i żadnego wytłumaczenia. Z tego co obserwuje jest jakiś problem na forum z tym człowiekiem.
[#3] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@miro_78, post #1

Jeśli ktoś nie umie wpisać prawidłowej ceny w pole cena no cóż.... nikt na to nic nie poradzi.


Benedykt Dziubałtowski
[#4] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@Benedykt Dziubałtowski, post #3

a jak ma to zrobić przy sprzedaży wielu przedmiotów w ogłoszeniu ?
W waszym regulaminie na który się powołujesz nie ma słowa na ten temat.
[#5] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@Benedykt Dziubałtowski, post #3

Benek, ale musisz od razu ścigać się w biurokracji z niedoścignionymi ZUS-owskimi urzędasami? ;)
Mało tego mamy? Nie lepiej wyjść na przeciw człowiekowi? Chyba jakiś system strony się nie zawali w takiej sytuacji o której pisze hegemon ;)))

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 14:28:17 przez Duracel
[#6] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@hegemon, post #4

Wpisujesz sumę cen albo piszesz, ze przy zakupie wszystkiego razem np. 40 pln rabatu. W razie wątpliwości można się skontaktować czy to ze mną czy z kimkolwiek z redakcji.


Benedykt Dziubałtowski
[#7] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@Benedykt Dziubałtowski, post #3

No dobra mogłem wpisać zsumowaną cenę w aukcji wieloprzedmiotowej a wpisałem co? 0 czyli za darmo za drugim razem kosmiczną sumę ale czy to był dla Ciebie aż taki problem że musiałeś usuwać aukcję. Teraz mi powiedź gdzie złamałem 4pkt regulaminu w każdym z przypadków jakie one nie były podałem cenę w tym polu co trzeba i każdy inteligentny by się domyślił że ceny określone w treści to właściwe ceny.
[#8] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@Duracel, post #5

Nie ma tu biurokracji. Skasowałem i podałem powód. Jak ktoś czegoś nie wie można pisać i pytać. Za drugim razem nie skasowałem tylko ukryłem bo w polu cena było podane 412563412563465.


Benedykt Dziubałtowski
[#9] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@miro_78, post #7

purzondek być muuuusi ;)

Nie wiem czy nie ma biurokracji, ale rozumiem ból wystawiającego.

Pamiętam jak mi ciśnienie skakało gdy spędziłem pół dnia na przygotowaniu fotografii i dokładnego, rzetelnego opisu kaset wystawianych na aukcji Allegro, po czym jeden idiota uznał sobie autorytarnie bez najmniejszych, racjonalnych dowodów na to, że kasety są nielicencjonowane i cała aukcja poo szła...

Najlepsze, że nie można było jej znaleźć w "zakończonych", ale to taka dygresja tylko.
...a wystarczyłoby, gdyby najpierw napisano do mnie z Allegro w celu wyjaśnienia wątpliwości... ale po co... jak się ma władzę, to łatwiej kliknąć "kasuj" i tyle, co tam się przejmować czyimś czasem, nerwami etc. ;)


Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 14:36:39 przez Duracel
[#10] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@Benedykt Dziubałtowski, post #8

i teraz dzięki takiemu zachowaniu mamy zaśmiecony dział giełda
świetnie
[#11] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@miro_78, post #7

Gdybyś wpisał cenę nikt by Ci ogłoszenia nie kasował. Patrz post Durasela powyżej.

Benedykt Dziubałtowski
[#12] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@hegemon, post #10

To już nie do mnie pretensje. Komuś jest prościej wrzucić kilkanaście ogłoszeń niż zsumować cenę przedmiotów.


Benedykt Dziubałtowski
[#13] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@Benedykt Dziubałtowski, post #8

Ja uważam że to niepotrzebne ale nie ja tutaj rzadzę moge tylko zaproponować zmiany w dziale giełda bo w obecnej formie i obecnym trzymaniu się zasad przez Benka to wystawiając 50 przemiotów będę siedział godzinę aż tak dużo wolnego czasu masz Benek wolisz przeglądać i usuwać niż zająć się swoją drugą połówką lub tą trzecią "Amiga" ;) Ok temat chyba wyczerpałem i naprawdę prosiłbym się zastanowić czy nie lepiej zrezygnować z tych zasad lub nie zmienić czegoś w dziale giełda bo w obecnej formie jest to delikatnie ujmując niewypałem.
[#14] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@Benedykt Dziubałtowski, post #12

myślę jednak że ten śmietnik jest przez twoją złośliwość i wredne podejście do użytkownika
Gdybyś wytłumaczył o co chodzi - kolega Mirek wyedytował by zamieszczone ogłoszenie a ty po prostu złośliwie je usuwasz i to nie pierwszy raz jak widzę na przestrzeni miesięcy,trzeba się zastanowić czy taki moderator przynosi więcej szkody portalowi niż pożytku.

Zamykanie nie wygodnych wątków przez Twoje widzi mi się to też po prostu złośliwość

http://www.ppa.pl/forum/pregierz/25744/oszust-na-ppa

http://www.ppa.pl/forum/ppa/25771/zamykanie-watkow-na-forum

ale dziwne pranie brudów nie robi ci problemów gdy chodzi o własne interesy

http://www.ppa.pl/forum/pregierz/25332/uwaga-na-stowarzyszenie-milosnikow-zabytkow-informatyki


Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 14:43:35 przez hegemon

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 14:44:07 przez hegemon
[#15] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@Benedykt Dziubałtowski, post #12

Potraktuj to jako bonus za trzymanie się regulaminu. Ok chyba m przeszło ale naprawdę cięzko się nie wkurzyć takim podejściem może warto dodac do pkt. 4 regulaminu notkę żeby podawać cenę przedmiotu w polu cena a w przypadku aukcji wieloprzedmiotowych koniecznie jest podanie zsumowanej ceny za wszystkie przemioty.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 14:40:29 przez miro_78
[#16] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@miro_78, post #15

może warto dodac do pkt. 4 regulaminu notkę żeby podawać cenę przedmiotu w polu cena a w przypadku aukcji wieloprzedmiotowych koniecznie jest podanie zsumowanej ceny za wszystkie przemioty.


Jest to warte rozważenia. Jeśli ktoś wyprzedaje np. kolekcję to lepiej żeby śmietnika nie było w dziale a jeśli w treści swojego ogłoszenia zostaną podane ceny (czyli na przykład tak jak Ty to zrobiłeś) to może należałoby rozszerzyć dział Giełda o opcję "ceny podane w treści ogłoszenia"?
Benedykt moderuje dział jako ochotnik i robi to sumiennie, działa na tym polu zgodnie z regulaminem działu. Proponuję wspólnie ustalić jak najlepsze zasady funkcjonowania działu by zaoszczędzić wystawiającym ogłoszenia, moderującym jak i ludziom, którzy chcieliby np. coś kupić za pośrednictwem wystawianych tam ogłoszeń nerwów.
Jeśli proponowana przeze mnie korekta nie spotka się ze sprzeciwem albo lepszym, alternatywnym rozwiązaniem najprawdopodobniej wkrótce ją wprowadzę.
[#17] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@hegemon, post #14

...trzeba się zastanowić czy taki moderator przynosi więcej szkody portalowi niż pożytku.


No, pozastanawiajmy się...

...już?

Nad czym się zastanawiać, jak sędziami w sprawie sędziów są sędziowie? :)

Miłego weekendu wszystkim życzę. Sędziom także.
[#18] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@grxmrx, post #16

może należałoby rozszerzyć dział Giełda o opcję "ceny podane w treści ogłoszenia"?

bardzo fajny pomysł OK


Nad czym się zastanawiać, jak sędziami w sprawie sędziów są sędziowie?

wiec może warto zrobić ocenę adminów pod koniec roku i "wadliwych" wymienić
nowi się sprawdzili (recedent). A chętnych na to stanowisko na pewno nie zabraknie.
w tak małym środowisku nie potrzebne są przepychanki - skoro ktoś się nie nadaje to się go wymienia - chyba że jest z polecenia politycznego jak w PSL

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 14:57:11 przez hegemon
[#19] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@hegemon, post #18

Mam wrażenie że ten przez wielu oceniany jako nie nadający się jest z polecenia, nadania i ma szerokie plecy.

Ja od razu wnioskuje aby powiadamiać wystawiających o fakcie usunięcia ogłoszenia i podania powodu dlaczego zostało usunięte, skoro nie można grzecznie poprosić o uzupełnienie danych, na pewno nie można ?
Wnioskuje też aby powody bana podawać do publicznej wiadomości, bo do dzisiaj nie wiadomo za co tak naprawdę bana dostał Pinior. Banujący dwa razy się wypowiadał i podał dwa różne powody, trzeci powód w domyśle podało dwu moderatorów. Do dzisiaj nie wyjaśnili za co wisi zabanowany a smród pozostał do dziś.


Pozdrawiam
[#20] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@RadoslawF, post #19

To może warto zrobić ankiete czy potrzebna jest wymiana "delikwenta" ?
nic nie kosztuje a społeczność PPA wypowie się tak jak to ma miejsce w demokratycznym kraju.
Chyba że ten człowiek jest "nie do ruszenia" na tym forum.
[#21] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@RadoslawF, post #19

Dokładnie tak było. Wraz z usunięciem ogłoszenia poszła wiadomość o przyczynie usunięcia. Zamiast wystawiać nowe trzeba było się skontaktować z redakcją. To takie trudne?


Benedykt Dziubałtowski
[#22] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@hegemon, post #20

No tak. Winny jest moderator, który trzyma się obowiązujących zasad. Może zanim wymienimy moderatora to wymienimy userów, którzy nie są łaskawi przeczytać regulaminu tylko postępują według swojego widzimisię? Ale zły jest ten moderator, który wymaga egzekwowania zasad.


Benedykt Dziubałtowski
[#23] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@Benedykt Dziubałtowski, post #21

Benedykcie Dziubałtowski co ty na to aby zrobić ocenę twojej pracy na portalu PPA ?
Masz obawy ? Czy z czystym sumieniem nic nie masz sobie do zarzucenia ?
[#24] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@Benedykt Dziubałtowski, post #22

Ja nie twierdzę że błąd popełniłeś tylko Ty doszło do nieporozumienia obie strony mają udział w błędzie ale winny jest też regulamin który jednoznacznie tego nie reguluje przez co może dochodzić do podobnych sytuacji w przyszłości.
[#25] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@miro_78, post #24

Pisałem to już kilkukrotnie i napisze jeszcze raz. W razie wątpliwości można pytać na forum, mailowo gg itp itd. Co do regulaminu to podyskutuję o tym na liście reedukacyjnej. Jak masz jakieś konstruktywne propozycje zmiany regulaminu to oczywiście pisz.


Benedykt Dziubałtowski
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda
[#27] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@RadoslawF, post #19

Mam wrażenie że ten przez wielu oceniany jako nie nadający się jest z polecenia, nadania i ma szerokie plecy.


Nie mierzyłem szerokości jego pleców, ale jeśli dobrze pamiętam z imprez to chyba faktycznie ma szerokie :D Nie ma co tworzyć teorii spiskowych, przejdźmy do sprawy w sposób pragmatyczny.
Jedno rozwiązanie już zaproponowałem i najprawdopodobniej je wprowadzę (opcja z ceną podaną w treści ogłoszenia).

Co do moderatorów to nikt z nas korzyści żadnych nie czerpie z tego, że społecznie udziela się czy moderuje tutaj (prędzej z moderowania jest sporo utraconego czasu). Jeśli już jest poruszony ten temat to może warto by było rozważyć temat kandydatur na nowych moderatorów portalu jeśli społeczność uzna, że warto to zrobić. Jeśli tak to proponuję zainteresowane osoby na utworzenie nowego wątku, tam przedstawienie kandydatur, które mogłyby być później poddane głosowaniu.

Ja od razu wnioskuje aby powiadamiać wystawiających o fakcie usunięcia ogłoszenia i podania powodu dlaczego zostało usunięte, skoro nie można grzecznie poprosić o uzupełnienie danych, na pewno nie można ?


Moim zdaniem tak to powinno funkcjonować dotychczas (podczas usunięcia jest opcja dla moderatora by wysłać email z powiadomieniem), sam chciałbym wiedzieć dlaczego ogłoszeniem usunięto gdybym złe wystawił.

Wnioskuje też aby powody bana podawać do publicznej wiadomości, bo do dzisiaj nie wiadomo za co tak naprawdę bana dostał Pinior


Każdy ban jest opisany - moderator ma od tego pole tekstowe do wpisania powodu (lub podany jest tam link np. do wypowiedzi, za którą otrzymał bana). Jest tak też również w przypadku banów dla Piniora i jasno widać za co dostał. Jeśli więcej osób będzie chciało mieć opcję wglądu w listę i opisy banów np. w widoku profilu użytkownika to taką opcję zrobię.
[#28] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@Benedykt Dziubałtowski, post #8

Pierdzielisz, sam też nie dostawałem powodów, na serwisie nie można wymieniać czesci amigowych na komputerowe, bo to giełda tylko dla rzeczy amigowych....
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda
[#30] Re: Podziękowania dla moderetora działu giełda

@grxmrx, post #27

Pierdzielisz, sam też nie dostawałem powodów, na serwisie nie można wymieniać czesci amigowych na komputerowe, bo to giełda tylko dla rzeczy amigowych....

to dziwne bo pamiętam ogłoszenie admina który wystawiał zdezelowane drukarki w tym dziale i to było zgodne z regulaminem - czyli regulamin dla wybranych

Co do moderatorów to nikt z nas korzyści żadnych nie czerpie

Myślę że Benedykt czerpie korzyść - ma po prostu radochę przy usuwaniu i zamykaniu wątków

Jeśli już jest poruszony ten temat to może warto by było rozważyć temat kandydatur na nowych moderatorów portalu jeśli społeczność uzna, że warto to zrobić. Jeśli tak to proponuję zainteresowane osoby na utworzenie nowego wątku, tam przedstawienie kandydatur, które mogłyby być później poddane głosowaniu.


tak najwidoczniej jest taka potrzeba - proponuje zrobić prostą ankietę 2 tygodniową na temat czy Jak oceniasz pracę Benedykta - dobrze / źle - niech społeczeństwo zadecyduje a nie 4 osoby w tym nieszczęsnym wątku.


Szkoda że osoby zbanowane nie będą brały udziału w ocenie.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 15:53:55 przez hegemon
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem