Wątek zamknięty
[#1] Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki
Dosyć przykra sprawa tym bardziej, że oszukany zostałem przez amigowców, których nie tylko ja znam.
Pod koniec kwietnia byłem na zlocie organizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki. Zanim się tam udałem rozmawiałem dużo z właścicielem na temat sprzętu, który mam do spieniężenia. Nazbierało się tego w sumie sporo. Cenę ustaliśmy na 600. Dodatkowo zostawiłem Amigę cd32 do naprawy. Właściciel Krzysiek obiecywał mi ekspresowe naprawy i ogólnie sporo dyskutowaliśmy o współpracy. Ja pomalutku zacząłem szykować drugą partię sprzętu jakie chciałem przekazać stowarzyszeniu. Do tego momentu było wszystko ok. Co jakiś cza spisałem maila lub dzwoniłem zapytać jak tam idzie naprawa mojej amigi no i kiedy dostane pieniądze. Po raz ostatni już mocno poirytowany bo sprawa przeciąga się już grubo ponad miesiąc wczoraj. Krzysiek z miejsca mi powiedział, że jak mam być agresywny to nie zanim. Jest to dosyć ciekawe bo jak człowiek stara się odzyskać swoje to jest na dzień dobry agresywny. No nic po zadaniu kilku pytań kiedy będzie naprawiona amiga i kiedy dostanę pieniądze Krzysiek rzucił słuchawką.

Przez cały ten czas nikt z stowarzyszenia nie odpisał na mojego maila. Dwa razy zdarzyła się sytuacja, że zadzwoniłem i Krzysiek obiecywał, że za chwile zadzwoni bo teraz nie może rozmawiać. Niestety ani razu nie oddzwonił.


Dla mnie niestety sprawa jest już jasna. Zostałem przez nich oszukany. Całe szczęście, że mam zboczenie nagrywania rozmów telefonicznych. Teraz jestem na miesiącu miodowym z żoną ale w przyszłym tygodniu przejdę się na komendę złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.W każdym bądź razie uważajcie na to stowarzyszenie.


Benedykt Dziubałtowski
[#2] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Rozumiem, ze dostales potwierdzenie, ze spieniezli towar od ciebie? Bo tego nei zrozumialem. Na razie skapowalem ze wstawiles za ich posrednictwem w komis ten sprzet czy cos? Czy po prostu poslales im sprzet za ktory mieli zaplacic i naprawic ci Cd32?
[#3] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Koyot1222, post #2

Benek dał sprzęt i kasę by mu naprawili, a teraz chce to odzyskać- chyba o to chodzi ;)
[#4] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Ja im ten sprzęt sprzedałem na "krechę". Cześć dostali gratis za cześć mieli zapłacić 600 pln. Co z tym sprzętem dalej robili to już nie mój biznes. Dodatkowo do tego mieli naprawić moją cd32.


Benedykt Dziubałtowski
[#5] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

A masz jakiś dowód na to wszystko, prócz tej rozmowy telefonicznej?
[#6] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

Jakbyś to puścił na allegro i dal cynk na ppa to sam bym to wziął z pocałowaniem w d..pe. Już nie raz tak robiłem sprzęt tyle że ja płaciłem za sprzęt z góry i już naprawiony puszczałem na giełdach. Zresztą na allegro sprzęt w rozsypce idzie na pniu - szczególnie jak coś nietypowego.
Ja przyglądałem się jak się zabierali do Ami2000 i szczerze powiem że pierwszy lepszy po technikum elektronicznym zrobiłby to 1000 razy lepiej. Wyrazy współczucia:(.
PS Ciekawe czy prezes całego tego stowarzyszenia wie że ktoś pod jego szyldem robi mu krecią robotę
[#7] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Czy to nie przypadkiem Twoja CD32?
tekst pod linkiem
[#8] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

[#9] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Wojski, post #7

Tak moja. Zastanawiam się czemu oni wywijają takie numery. Na gg ostatnimi czasy nikt nie odpisuje, na maila też. Szef rzuca słuchawka telefonu jak się dopominam o swoje. Widocznie sami chcą problemów. Bo odpisać na maila czy puścić przelew to jest chwila.


Benedykt Dziubałtowski
[#10] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #9

Nie chce nikogo bronic, ale jak sie jest zajetym to czasem nie da sie odpisac na maila.
Przykra sprawa, ale mam nadzieje ze sie pozytywnie wyjasni.
Sam mam u nich troche sprzetu, ale nie mam czasu sie wybrac po jego odebranie (tu ewidentnie jest moja wina) ...
jako troche zajety czlowiek wiem co znaczy byc zajetym :)
[#11] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@WojT_GL, post #10

Ja też jestem zalataną osobą. Ale nie olewam klientów swojej firmy. Na zlocie stowarzyszenia długo rozmawialiśmy o współpracy i była konkretna i rzeczowa dyskusja. Niestety zamiast współpracy mają oni solidną anty reklamę. Natomiast jak ktoś nie jest wstanie oddzwonić czy odpisać to świadczy tylko i wyłączone o nim.


Benedykt Dziubałtowski
[#12] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #9

HEH :D Takie zachowanie to norma wśród prostych ludzi prowadzących niektóre komisy samochodowe.
Ale ,ze nerdzi zabrali się teraz za robienie takich bezczelnych wałków??? Co to sie wyprawia;)

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 12:57:26 przez Aniol
[#13] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #11

A niedawno sobie o nich czytałem, nawet przeglądałem ich stajnie, myśląc czy by im czegoś nie dorzucić. Ale jak tak, to się bawił z nimi nie będę. Pieprzyć ich. Dzięki Benek za info, mam nadzieję, że narobisz im koło ogona za ten numer, a przede wszystkim odzyskasz kasę i Amigę...
[#14] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #11

Teraz ten temat tylko zaogni relację. Jednak przyznaję rację, że brak czasu nie jest wymówką, żeby po ludzku wyjaśnić zaistniałą sytuację. Przebiegu rozmowy jednak nie znam - może gość się rozdrażnił, bo usłyszał tekst: "Ty złodzieju, oddawaj mój sprzęt" pomysł

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 13:00:01 przez Lucas
[#15] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Może niech druga strona się wypowie na forum.
[#16] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Dark_luke, post #15

Też na to czekam. Póki co odpisali mojego maila. Poinformowałem ich, że sprawę zgłoszę na policję. W odpowiedzi otrzymałem maila, że jestem cwaniaczkiem, który myśli, ze mu kasa spadnie z nieba. To jest bardzo ciekawe stwierdzenie. Sprzedałem im towar oni nie zapłacili a mnie nazwali cwaniaczkiem. Zażądali też 100 pln za naprawę cd32.


Benedykt Dziubałtowski
[#17] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@sVC6MWEk, post #14

Cóż - Szkoda że Benek używa różnych środków przymusu, aby wymusić na kimś kasę.
Jeśli już zostałem wywołany do odpowiedzi to... znalazłem czasu odrobinę na odpowiedź, aby nikt sobie nami przysłowiowej "gęby nie wycierał" otóż:
Drogi Benedykcie, przywiozłeś trochę "gratów", które rzekomo miały trafić na złom i MÓWIĄC, iż nie jesteś HANDLARZEM (podkreślając to wielokrotnie), wolisz, aby to za grosz trafiło do takich osób jak my, którzy zrobią z tego użytek.
Powiedziałeś także, że z kasą za to się nie spieszy i termin nie jest "palący" - czyż nie? - mam na to świadków.
Mówiłeś także, iż możesz się rozliczyć w częściach do AMIGI lub TV - lojalnie uprzedziłem, iż nie mamy teraz czasu na to, aby przegrzebać cały magazyn za częściami, które Ty potrzebujesz - choć próbowałeś to na mnie wymóc na "retrospotkaniu".
Miałeś się pojawić - fakt, przekładaliśmy nasze spotkanie (Z UWAGI NA WYSTAWY) ale w końcu było ustalone - dziwnym trafem nie dotarłeś.....
Mówiłeś także, że jako prężnie działający informatyk - możesz zlecić nam naprawy elektroniczne choćby laptopów i w ten oto sposób zapłacimy Tobie ustaloną kwotę - niestety nic nie przywiozłeś.:(
Opowiadałeś także, jak to super zarabiasz i kasa nie jest Ci potrzebna - takie słowa padły w kontekście terminu rozliczenia. Zwyczajnie koledzy myśleli, że przybędziesz - i coś się w sprawie ruszy.
Jak wiesz, miesiąc maj był dla nas bardzo gorącym okresem z "zabytkami" m.in 5 wystaw wyjazdowych - to naprawdę sporo, zwłaszcza, jak za każdym razem wystawia się około 50 kompletów sprzętu.
Fakt, nagle przestałeś potrzebować części i zażądałeś zapłaty wysyłając numer konta - miało to miejsce bodajże w tamtym tygodniu.
Do całej akcji z AMIGĄ CD32, należy dodać jeszcze jedną małą kwestię - na spotkanie przywiozłeś dwie takie amigi, z czego Sebastian na spotkaniu naprawił jedną, a do drugiej trzeba zamówić jakieś elementy elektroniczne, z którymi jak się okazuje nie jest wcale tak łatwo.
Artykuł na naszej stronie o Amidze CD32 - dotyczy tej naprawionej na "retrospotkaniu" (sygnalizowałeś w zeszłym tygodniu, iż padł Ci "laser")
Należy jeszcze dodać, iż zobowiązałeś się do poprowadzenia rzeczy, w ubiegłą sobotę na festynie z okazji dnia dziecka, na którym mieliśmy wystawę - niestety, wystawiłeś nas mówiąc "nie zapłacicie - nie przyjadę na festyn". A przecież miesiąc wcześniej zapewniałeś, że będziesz i możemy na Tobie polegać.
Moim zdaniem, myślałeś że szybko wyrwiesz kasę za coś, co Tobie zawadzało - jednakże nie postawiłeś sprawy uczciwie - mówiąc "dogadamy się" " nie spieszy się".
Masz także bezpośredni kontakt do Sebastiana (dzwonił bodajże kilka razy telefonicznie) - z którym całą sprawę miałeś sfinalizować... jednakże bez efektu.
Kończąc temat, należy wspomnieć, iż mieliśmy także mieć możliwość sprawdzenia tych rzeczy od Ciebie i lojalnie uprzedzałem, że maj jest miesiącem, w którym możemy nie dać rady tego zrobić. Nie stanowiło to problemu, bo przecież "super zarabiasz" i "stać Ciebie" na to, a poza tym Benedykcie, przecież to miało zlądować na ZŁOMOWISKU!?
ahhh byłbym zapomniał.... telefon wyłączyłem - bo jeśli ktoś, po tym co opisałem, rozmawia ze mną w sposób chamski i arogancki, próbując wymusić coś na mnie, zwyczajnie proszę tą osobę o zmianę tonu rozmowy, a jeśli tego nie zrobi - wyłączam się - tak jak to miało miejsce wczoraj.

Warto także dodać, iż dostałem wiadomość Email grożącą POLICJĄ - odpowiedziałem, że, poza 2 monitorami Commodore (jeden uszkodzony) może sobie wszystko zabrać - a za naprawę AMIGI Sebastianowi jest "coś" winny w takim przypadku - odpisał, iż nie będę zmieniał warunków umowy...

Chyba kolega się troszkę zapomniał - że to nie ja zmieniałem warunki umowy i to on ciągle mówił, że chce to i tamto i nie spieszy się a potem - KASA.
...cóż....przykro nam...

PS

Jeśli chodzi o Twoją oferowaną pomoc w działaniach Stowarzyszenia ZA KASĘ - wielokrotnie mówiłem Tobie, że to nie wchodzi w grę, gdyż sami dokładamy do tego "interesu".
Na tym kończę- ponieważ nie mam w zwyczaju publicznie załatwiać takich spraw, może jeszcze moi koledzy zabiorą głos w tej sprawie.
Mam nadzieję, że nie usuniesz tego posta lub przemoderujesz.

CHriss
[#18] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@SMZI, post #17

No i proszę.
[#19] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@SMZI, post #17

jednak się odezwałeś. Ja tez takich spraw nie lubię załatwiać publicznie no ale się nie dało. Z tego co pamiętam umawialiśmy się z kasą na 3 tygodnie. Mogłeś zadzwonić, że nie masz, że będzie później że masz jakieś tam problemy. Sprawy by nie było.

W grę wchodziła wymiana na inny sprzęt amigowy i to tez ustaliśmy. Przez ten czas ani razu się do mnie nie odzywałeś. Dwa razy miałeś oddzwonić i tego nie zrobiłeś. Sebuś na moje wiadomości na gg tez przestał odpisywać jak pytałem go co z Amigą. Na kom do mnie nikt z was nie dzwonił nie pisał. Zero kontaktu.

Co do sprzętu który miałem wam dowieść to on jest. Przygotowałem drugą parę retro sprzętu ale chciałem najpierw zamknąć temat kasy i mojej cd32. Nie było z waszej strony żadnego kontaktu ze mną. No sorry jak ja wam wam wozić sprzęt jeśli wy postępujecie w ten sposób. Podobnie sprawa jest z laptopami, które wtedy miałem do naprawy.

Na sam koniec twierdzisz, ze ci grozę policją. A co ja mam niby zrobić? Czekać w nieskończoność aż się łaskawie do mnie odezwiesz? telefonicznie ustaliśmy co gdzie i jak. Przywiozłem sprzęt chcieliście Cie brać wszystko. Sprzęt oddałem wam dużo poniżej ceny rynkowej. Właśnie dlatego, że nie jestem handlarzem i chciałem wspomóc wasze stowarzyszenie. Dodatkowo dostaliście dużo sprzętu gratis za który nie chciałem kasy.


Krzysiek popatrz na siebie krytycznie. Wystarczyło wziąć zadzwonić i wyjaśnić sytuacje. Wychodzi na to, że Ty jednak tak nie potrafisz.


Benedykt Dziubałtowski
[#20] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #19

Mieszasz dwie kwestie: Firmę i Stowarzyszenie - fakt, firma zarabia jak na razie na stowarzyszenie.
Benek- rozmawialiśmy kilka razy i za każdym razem zmieniałeś zdanie- wiesz gdzie stacjonujemy - zawsze możesz podjechać - nikt Ciebie tutaj nie przegoni a wręcz przeciwnie - dostałbyś jeszcze kawy. Chyba każdy oceni Twoje zachowanie...- ja lojalnie uprzedzałem o braku czasu - to że nie oddzwoniłem nie wynikało z niechęci - tylko z BRAKU CZASU O KTÓRYM INFORMOWAŁEM.
Ja zakończyłem temat - dostaniesz listę rzeczy które chcemy - reszta jest do zabrania.
PS
Sebastian pewnie sam się wypowie.
[#21] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@SMZI, post #20

A oto email który właśnie dostaliśmy - Benuś się obraził :(

"Jest mi przykro, że dopiero na forum podjąłeś temat.


Jedno Pytanie czy moja cd32 ta która jest u was jest naprawiona. Za wypożyczenie wam sprzętu chce 100 pln. Sadzę, że cena jest uczciwa. Listy przygotowywać jednak nie musisz. Nic wam nie sprzedam. Puszczę sprzęt na allegro.


"

To ten nie HANDLARZ który wystawi wszystko na Allegro :)
Przeproś i będzie po sprawie

CHriss
[#22] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@SMZI, post #21

Ja nie mam za co Cię przepraszać. Celowo napisałem maila żeby już brudów nie prać na forum ale skoro tak wolisz. To raczej Ty powinieneś mnie przeprosić za to ze od miesiąca nie odezwałeś się ani słowem do mnie.


Benedykt Dziubałtowski


ps. Nie wiem czy wiesz ale nie trzeba być handlarzem aby sprzedać coś zbędnego na allegro.
[#23] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #22

I co tu napisać. Do pełnej informacji brakuje listy sprzętu za 600.

Ale ja się tych szczegółów nie domagam, mało tego, uważam że może lepiej na zgodę skasować temat i zacząć budować relacje od początku. W końcu po prawie każdej solówie i rozwaleniu sobie nosów, na koniec podawało się sobie ręce na zgodę, no nie?
[#24] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@C2H5OH-bis, post #23

Ja rękę wyciągałem wiele razy. Dzwoniłem, pisałem jak kamień w wodę. Teraz też wysłałem maila. Krzysiek wolał jednak odpisać na forum + swój jakiś komentarz niż spróbować wyjaśnić sprawę.


Benedykt Dziubałtowski
[#25] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #24

a tak wyglądają emaile które świadczą o chęci polubownego załatwienia sprawy:


do biuro
Opisałem moje przygody wami na PPA.: Proponuj Ci Krzysiek polubowne załatwienie sprawy.Przelej mi te 600 pln i oddaj Amigę. Jeśli nie to jak wolisz przejdę się na komisariat.


W dniu 30 maja 2012 15:29 użytkownik Benedykt Dziubałtowski napisał:
Benedykt Dziubałtowski beenedykt@gmail.com

16:32 (3 godz. temu)

do biuro
Nie będziesz zmieniał warunków umowy. Ustaliliśmy coś słowo się rzekło. Czekam więc na przelew.


W dniu 6 czerwca 2012 16:29 użytkownik napisał:

Jak wolisz to przyjedz sobie poten złom - jestes zwyklym cwaniaczkiem myslacym ze kasa spadnie Ci sama z nieba - przybywaj po to co mialo rzekomo byc na zlomowisku za monitory zaplacimy jestes nam winny 100 PLN za usługe serwisową Sebastianowi.
Pozdrawiam
Krzysiek

Benedykt Dziubałtowski beenedykt@gmail.com

18:08 (1 godz. temu)

do biuro
Jest mi przykro, że dopiero na forum podjąłeś temat.


Jedno Pytanie czy moja cd32 ta która jest u was jest naprawiona. Za wypożyczenie wam sprzętu chce 100 pln. Sadzę, że cena jest uczciwa. Listy przygotowywać jednak nie musisz. Nic wam nie sprzedam. Puszczę sprzęt na allegro.

Ja chciałem poinformować że nie będę miał dostępu do internetu przez ok 4 godziny - to tak aby m nikt nie zarzucił że nie odpisuje :]

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 19:40:05 przez SMZI
[#26] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@SMZI, post #25

Ok. A jak Ty próbowałeś od 28 kwietnia te sprawę załatwić? Milczeć i nie odzywając się?
Nazywając mnie cwaniaczkiem? Odpisałeś choć na jeden mój email , który wysłałem do wczoraj? Zadzwoniłeś choć raz żeby wyjaśnić sytuację?


Może byś z łaski swojej odpisał chodziarz na jednego maila? Pytałem Cię czy moja cd32 jest już naprawiona?


Benedykt Dziubałtowski
[#27] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@SMZI, post #25

Trza będzie chyba zwołać starszyzne i wypalić fajke pokoju
[#28] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Art, post #27

Brakuje arbitra.

Strona pozwana nie odniosła się do zarzutu braku kontaktów. Pewnie jakiś rodzaj niechęci spowodował tu konflikt. Może mały reset panowie?

Sąd przed uruchomieniem procedury, czasem pyta czy strony nie doszły do porozumienia.

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 20:06:33 przez C2H5OH-bis
[#29] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #26

ech...zachowujesz sie jak dzieci w przedszkolu.....
Jak nic nie pomaga to na skarge do "Pani", z tym, ze Ty jednostronnie kogos dyskredytujesz.
Na forum publicznym, gdzie jestes administratorem ???????
Żałosne. Dla mnie takim działaniem, niestety, pogrążasz samego siebie.

Ech bez jaj, takie "skarżenie" to dzieciniada. W ten sposób chcesz coś udowodnić ?
Co jak co, jedynie wypowiedzi chlopakow ze stowarzyszenia brzmią wiarygodnie, a Ty wyszedleś na krętacza.
[#30] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@michalmarek77, post #29

Ba! Jest zamieszany w kradzież zegarka!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem