Wątek zamknięty
[#121] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@WojT_GL, post #120

nie wiem - nie moja piaskownica nie moje zabawki

nie spodobalo mi sie jednak szantaz kolegi ze stowarzyszenia - skasuj watek albo pojde do sadu
to ja ci mowie idz - gdybys byl krystaliczny jak lza nie bylo by tego watku

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2012 22:34:31 przez HOŁDYS
[#122] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki
[#123] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@WojT_GL, post #118

Czy nie na tym polega wolny rynek

Biznes to biznes, przez niego jest ta sprawa a Ty miałeś być mediatorem a nie uprzywilejowanym kupcem :)

ten monitor, switch i atari 2600

Na oko tak, są tyle warte. Może nawet więcej, to zależy od stanu :)

lepiej dalej podkrecac atmosferę i niech się spotkają w sądzie o głupi sprzęt i 600 zł

i na całe szczęście pojawiasz się Ty ze swoją bezinteresowną pomocą :)
[#124] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@SMZI, post #85

Oto skan oryginału listy sprzętu, za który miało po sprawdzeniu zapłacić Stowarzyszenie w pierwszej wersji - usługami, drugiej - towarem, trzeciej - kasą (w międzyczasie jeszcze powiązane opcje występowały) - oto zmienność Benedykta.
Dla wszystkich, którzy dalej piszą od rzeczy (czyt. np HOŁDYS) odsyłam do bacznego i ze ZROZUMIENIEM przeczytania całości tematu - bo zachowujesz się jakbyś był Benkiem.
Ponieważ Benedykt nie zastosował się do mojej prośby o usunięcie tematu i zaprzestania szykanowania Stowarzyszenia - Stowarzyszenie jest zmuszone do konsekwencji w działaniach.

A oto rzeczona lista pisana przez Benedykta:


PS
Jeden z monitorów - cierpi na brak dźwięku i brak koloru
konsola (KLON)ATARI bez osprzętu - całkowicie martwa

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 17:41:59 przez SMZI
[#125] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@SMZI, post #124

Konsola Atari bez cartridgea wygeneruje tylko czarny obraz na ekranie.
[#126] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@kjb666, post #125

Wiem o tym i mamy inne cartrdge - lecz to klon z grami w "kości" - nie działa ani tak ani tak, po rozebraniu widoczne ślady ingerencji elektronicznej.
[#127] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@BULI, post #123

Skoro teraz juz znasz ten stan - monitor zimny, atari nieoryginalne i zimne, i switch 24 portowy dlinka ktory nie wiadomo czy dziala (dopiero bede go sprawdzal) - dalej twierdzisz ze jest to warte 200+100+czas + paliwo na trasie glw-ryb-glw?
[#128] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@SMZI, post #124

ten papier jest nic nie wart bez obustronnej tresci umowy w dwoch kopiach z podpisami stron zawierajacych umowe.

jak mowie nie moja piaskownica i nie moje zabawki ale sad tu na pewno nie jest potrzebny (prawdopodobnie nawet nie rozpoczna postepowania) , komenda policji ze strony Benka tym bardziej.

troszke to co robicie jak juz jakas madra glowa napisala wczesnie - to czysta dziecinada z "gimnazjum"

proponuje dojsc do konsensusu i porozumienia - dla tak blachych spraw szkoda sie dalej osmieszac
[#129] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@SMZI, post #124

Ponieważ Benedykt nie zastosował się do mojej prośby o usunięcie tematu i zaprzestania szykanowania Stowarzyszenia - Stowarzyszenie jest zmuszone do konsekwencji w działaniach.


Może najpierw zapłać i oddaj cd 32? Ja wiele razy prosiłem w końcu żądałem i bez rezultatu.

Prośbę/żądnie uregulowania należności, wywiązania się z umowy nazywasz szykanowaniem?

Benedykt Dziubałtowski

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 18:36:47 przez Benedykt Dziubałtowski
[#130] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@WojT_GL, post #127

Konsola działała. Monitor daje kolor tylko trzeba go umieć prawidłowo podłączyć. Bawiłem się nim na c64.


Benedykt Dziubałtowski
[#131] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@HOŁDYS, post #128

HOŁDYS - EHH -WIDAĆ ŻE DALEJ nie stosujesz się do mojej prośby CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM.
Umowa ustna jest umową obowiązującą - mamy na to świadków.
Jakbyś zastosował się do mojej prośby, to wiedziałbyś czego postępowanie będzie dotyczyć.

BENEDYKT- zamiast opluwać nas dalej i pogrążać się -ruszyłbyś się i zamknął sprawę.
[#132] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #130

Dziękujemy za rady :) - to jest nasz PIERWSZY MONITOR DO C64(mamy ich sporo) - i na Twoje nieszczęście wiemy do czego służą przełączniki - a o konsoli Atari 2600 Klon -sam mówiłeś że coś z nią nie tak i mylisz kwestie z NESem.
[#133] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@SMZI, post #131

BENEDYKT- zamiast opluwać nas dalej i pogrążać się -ruszyłbyś się i zamknął sprawę.


Tupet masz niezły. Sam się rusz. Już ci parę osób pisało co masz robić. Dla przypomnienia
1)puścić przelew
2) odesłać amigę.
3) możemy zapomnieć o sprawie.


Benedykt Dziubałtowski
[#134] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #133

switch jest u mnie, jesli bedzie sprawny to za niego zaplace.

Przestancie juz wszyscy na wszystkich wyciagac kwity :) (Benek pisales ze nagrywales rozmowe i z tym pojdziesz na komisariat - a czy przed tym poinformowales rozmowce ze rozmowe nagrywasz? jesli nie to lepiej nie uzywaj tego argumentu...)

Sprawa dalej ma szanse byc rozwiazana w proponowany przeze mnie sposob. Dzisiaj bylem w smzi - niestety, z tego sprzetu co mnie interesowal to tylko switch mogl sie u mnie znalezc. Monitory bierze Krzysiek, atari 2600 to po 1) nie atari 2600 a jego klon (taki sam jak ja mam), 2) nie dziala na ta chwile ...
Digitizer, drukarki - to mnie nie interesuje.

Ponownie deklaruje mozliwosc przywiezienia pozostalosci sprzetu + oplaty 100 zl za "przechowanie" sprzetu + naprawionej cd32 + kasy za to co zostalo zakupione. Tak aby sprawa zostala zamknieta.

Niestety nie moge wziac calego sprzetu w kwocie ktora proponowales, bo nie jest to to co kolekcjonuje.
[#135] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@SMZI, post #124

To i ja się wtrącę widzę to tak:
1. Benedykt sprzedaje wam sprzęt, z opcją późniejszej zapłaty. Mówi że mu się nie spieszy.
2. Po pewnym czasie, Benedykt traci cierpliwość i chciałby otrzymać w końcu kasę. Wy nie macie kasy lub nie chcecie mu jej przesłać, wiec trudno oddajcie mu sprzęt i po krzyku. On sobie sprzeda, wy nie będziecie mieli problemu. On chciał dobrze, wy chcieliście też dobrze dla swojego Stowarzyszenia, ale nie wyszło, także uważam, że powinniście mu ten sprzęt odesłać i po krzyku.

Co do tej waszej umowy - 'nie śpieszy mi się', jest subiektywne - także, żadna ze stron nie powinna mieć do siebie pretensji, że się nie ułożyło po waszej myśli.
[#136] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #133

Benio...ehhh dalej ta weselna Cie trzyma? - a rad pod Twoim adresem nie czytasz? jest ich zdecydowanie więcej - sam przywiozłeś to i sam sobie odbierz - mieszkasz ponoć w Knurowie teraz to jest ok 19 km od nas, jakiś problem?A może boisz się do nas przyjechać?
Wiesz kiedy mogłem zapomnieć o sprawie czyż nie?, Nikt nie będzie bezpodstawnie "opluwał nas publicznie" bo o tym pisałem nieraz...masz problem.
koniec z mojej strony na dziś - następny post będzie z następnym konkretem w tygodniu.
[#137] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@WojT_GL, post #134

Ponownie deklaruje mozliwosc przywiezienia pozostalosci sprzetu + oplaty 100 zl za "przechowanie" sprzetu + naprawionej cd32 + kasy za to co zostalo zakupione. Tak aby sprawa zostala zamknieta.



Po postach stowarzyszenia jasno widać, ze oni nie chcą się dogadać. Tak więc jak możesz przywieź mi cały sprzęt, łącznie z monitorami. Nie sprzedam ich stowarzyszeniu. Namiary na mnie masz. W razie czego czekam na kontakt.

Benedykt Dziubałtowski
[#138] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@SMZI, post #136

bezpodstawnie "opluwał nas publicznie"


Bezpodstawnie? No cóż. Nie będę tego komentował.

Przypominam Ci, że że do naprawionej cd32 chcę rachunek z opisem przeprowadzonych napraw. Nie zapomnij go dołączyć.


Benedykt Dziubałtowski
[#139] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #138

Skad wywnioskowales za SMZI nie chce nic kupic?
Czy Ty wystawisz rachunek na zakupione przez nich (mnie rowniez) sprzety? Super . odlicze sobie jeszcze vat :)
Rozumiem, ze jak chcesz rachunek za naprawe cd32 to spodziewasz sie rowniez rachunku za diagnostyke pozostalego sprzetu? I za magazynowanie? hmmm...

Ostateczna propozycja ugodowa.
Krzysiek deklaruje co kupuje, ja biore switcha (ubolewam ze nie moge wziac monitora bo Krzysiek bierze oba). GOtowke za to, razem z reszta sprzetu przywoze do ciebie w piatek.
[#140] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@WojT_GL, post #139

Skoro Stowarzyszenie oferuje na swojej stronie naprawy/renowacje sprzętu to zapewne wystawiają na to rachunki. Jako osoba prywatna nie wystawiam faktur.

Propozycji z mojej strony było wiele, żadna Krzyśkowi nie pasowała.
Albo biorą całość albo wcale.

Natomiast Tobie mogę sprzedać co tylko chcesz.

Benedykt Dziubałtowski

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 19:23:46 przez Benedykt Dziubałtowski
[#141] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@WojT_GL, post #134

Przestancie juz wszyscy...

W żadnym wypadku!!! - to się tak fajnie czyta, człowiek już myśli że to koniec a na drugi dzień
znowu kilkanaście postów. Trochę jak z modą na sukces - już myślisz że wszyscy aktorzy albo
zabici/porwani/zgwałceni/tudzież wymarli z przyczyn naturalnych a tu się okazuje, że dziadek z wnuczką
się pobrali, a teść z siostrą żony męża wykopali prababkę i spłodzili następnego potwora, haha.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 19:23:06 przez Radek_Cz
[#142] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #140

Ok. A jaka to jest cena rynkowa? bo ostatnio mi sprzedales super dzialajacy monitor z wejsciem euro za 50 zl :)
Stowarzyszenie (z racji statutu) nie prowadzi dzialalnosci zarobkowej wiec nie musi wystawiac rachunkow (akurat jestem w zarzadzie innego stowarzyszenia i cos o tym wiem :)).
Dlaczego zatem wycofujesz sie z umowy i nie chcesz teraz sprzedac im sprzetu? zatem powinienes zaplacic za jego magazynowanie... bo jesli przelezal tam jakis czas i teraz go im zabierasz... to troche nie fair.
[#143] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@WojT_GL, post #142

Nie fair jest ich postępowanie. Mieli zapłacić. Jak by zapłacili tematu by nie było. Mieli dać w rozliczeniu sprzęt do a1200. Żadna propozycja z ich strony nie padała. Miel dzwonić, nie dzwonili. Mieli odpisywać na maile, cisza. Nie ja tu działam nie fair.


Monitory na allegro chodzą po 100-150 pln.


Benedykt Dziubałtowski

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 19:27:25 przez Benedykt Dziubałtowski
[#144] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #143

A czy Ty aby nie miales przywiezc laptopow do naprawy, ktorych koszt napraw mial pokryc koszt sprzetu?

Benek - nie przeciagajmy tego.
Czy dotrzymujesz umowy - czyli sprzedajesz w takiej cenie jak na zeskanowanej kartce - to co chce Krzysiek?
Jesli nie to:
ja biore switch + oba monitory (za cene jaka widnieje na kartce) + konsole. Za to przywoze kase _ reszte sprzetu do ciebie , Ty placisz SMZI 100 zl za naprawe cd32 i wszyscy zapominaja o sprawie.
[#145] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@WojT_GL, post #144

Czy dotrzymujesz umowy - czyli sprzedajesz w takiej cenie jak na zeskanowanej kartce - to co chce Krzysiek?

Miał być sprzedany cały sprzęt a nie poszczególne jego elementy. Za całość miałem otrzymać pieniądze. Nie śpieszyło mi się z kasą. Uwaga była taka, że za miesiąc się będę żenił i wtedy kasa będzie mi potrzebna. To jest dotrzymanie umowy. Nie było mowy o wybieraniu sobie sprzętu.

Skoro stowarzyszanie nie chce zapłacić to ja sprzęt chcę z powrotem + 100 pln za przetrzymanie.

Swith i konsolę mogę Ci sprzedać. Monitory zostawię sobie w rezerwie.


Benedykt Dziubałtowski
[#146] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #145

Weźcie Wy się wszyscy p******nijcie zdrowo w łeb i oprzytomnijcie w końcu.
Gdyby ktoś mnie jeszcze raz pytał dlaczego zniknąłem z Ami światka - właśnie dlatego. Bo to środowisko jest totalnie p******* co widać w powyższym topicu.
Ty przeproś, nie ty, a nie bo ty, ty jesteś gupi a ty cwel. Poziom podstawówki.
Myślałem że może coś się zmieniło bo na kilku zlotach spotkałem naprawdę w porządku ludzi, nadal jednak są jednostki które skutecznie obrzydzają jakiekolwiek amigowanie.

Dziękuję, żegnam.
[#147] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@WojT_GL, post #144

A czy Ty aby nie miales przywiezc laptopow do naprawy, ktorych koszt napraw mial pokryc koszt sprzętu?


Była taka propozycja rozliczenia się. No ale wybacz. Miałem obiecane naprawy w ekspresowym tempie i w pierwszej kolejności. Stowarzyszenie ni epotrafiłwo w przeciągu miesiąca naprawić mojej Amigi to jak ja mam im wozić kolejny sprzęt do naprawy skoro jednego nie potrafią zrobić?

Nie było części? W czym problem napisać maila? Patrz mój post numer #65.


Benedykt Dziubałtowski
[#148] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Logan, post #146

No....też tak uważam. Powinni to "zabrać" gdzieś na priva a nie ujadać tu publicznie na siebie
Bardzo nieelegancko i nie profesjonalnie
[#149] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Logan, post #146

nadal jednak są jednostki które skutecznie obrzydzają jakiekolwiek amigowanie

Nie pozwól na to, żeby jakieś przypadkowe jednostki decydowały o Twoim hobby. Takie jednostki najprościej olać. Na moje amigowanie ani Benedykt ani Stowarzyszenie wpływu nie mają. Ot zapewniają cowieczorny ubaw.
[#150] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@krashan_, post #149

Ktoś został oszukany a Ty masz z tego ubaw?


Benedykt Dziubałtowski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem