Wątek zamknięty
[#91] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@teo, post #90

Dla mnie to wygląda jakby użytkownicy PPA mieli ustalić wyrok kto jest winny i nałożyć karę.
I pewnie ją wyegzekwować.
[#92] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Dark_luke, post #89

Pojechał bym do nich jak bym miał info, ze Amiga działa. Wtedy też zabrał bym drugą partię sprzętu dla nich. Miałem być 2 czerwca na dniu dziecka, puszczać karaoke cd32 oraz livestrema z laptopa. Jednak moja pierwsza cd32 tez odmówiła posłuszeństwa. Dzwoniłem wiec do nich z pytaniem czy ta cd32, która jest u nich już działa. Zabrał bym płytki i użył drugiej Amigi, którą oni mieli naprawić. Nie mam do nich 5km żeby sobie od tak jeździć i dopominać się o swoje. To raczej Stowarzyszenie Miłośników Informatyki powinno się ruszyć i sprawę pociągnąć. Poza tym weź nie przesadzaj. Puszczenie przelewu to 4 minuty. Spakowanie paczki 20 minut z zamówieniem kuriera włącznie.



Benedykt Dziubałtowski
[#93] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #92

Ech, mów co chcesz, ale jaśniepaństwo z Ciebie wyłazi...
[#94] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #92

Nie chodzi o to ile czasu to zajmie ale że teraz oczekujesz tego że oni to zrobią.
A samemu nie chce ci się do nich podjechać. Wybacz ale dla 600zł ruszyłbym cztery litery i do nich pojechał. Ta sprawa ciebie dotyczy i nikt za ciebie tego nie zrobi. Ale widocznie ci nie zależy.
Co to za problem podjechać? Szczera rozmowa w cztery oczy chyba jest lepszym rozwiązaniem niż wysyłanie maili i telefonowanie?
[#95] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Dark_luke, post #94

Mi się zawsze wydawało, ze to dłużnikowi powinno zależeć na tym aby dług oddać a nie na odwrót. Bank do Ciebie tez nie przyjdzie żebyś mu ratę oddał. Samemu się trzeba pofatygować.


Benedykt Dziubałtowski
[#96] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Dark_luke, post #94

Szczera rozmowa w cztery oczy chyba jest lepszym rozwiązaniem niż wysyłanie maili i telefonowanie?

No i na pewno jest lepsza, niż robienie żenującego przedstawienia na forum PPA. Dla mnie to załatwianie sobie przez admina prywatnych spraw w miejscu do tego nie przeznaczonym.
[#97] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #95

No ale widzisz że jak się nie da inaczej to trzeba spróbować. No nie ?
[#98] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@krashan_, post #96

Myślisz, że nie próbowałem innych metod porozumienia się ze Stowarzyszeniem Miłośników Zabytków Informatyki? Chyba niedokładnie czytałeś ten watek. Podobnie jak trzy lata temu nie protestowałeś Ty i Gumboy jak szukałem ludzi oszukanych przez Animart,


Benedykt Dziubałtowski
[#99] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #98

Myślisz, że nie próbowałem innych metod porozumienia się ze Stowarzyszeniem Miłośników Zabytków Informatyki?

Myślę, że nie spróbowałeś metody oczywistej, czyli osobistego kontaktu, a teraz zamiast dążyć do rozwiązania sporu, strzelasz focha. Niemniej, nie mój cyrk, nie moje małpy, więc dalej dyskutował nie będę. Co do Animartu, nie byłeś jedyną poszkodowaną osobą, sprawa dotyczyła więc całego środowiska.
[#100] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@krashan_, post #99

Gadania było wtedy dużo ale tylko ja jeden poszedłem na komendę. Nikt nie chciał się w to bardziej angażować. Więc sytuacja podobna. Tutaj tak naprawdę nie wiemy czy są inni poszkodowani czy ja jestem jedyny.


Benedykt Dziubałtowski
[#101] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #100

Sledze ten watek od poczatku, bo znam SMZI i ludzi stamtad (jak pisalem mam tam tez troche swojego sprzetu w naprawie i mam w bagazniku jeszcze duzo sprzetu ktory mam im podarowac za free. (Owszem moglbym chciec za to jakas kase, ale nie chce :P).
Z drugiej strony pamietam, jak do Benka zwracalem sie z pytaniem o Ami1200 (pamietalem ze zlotu ze mial dostep do takiego sprzetu, a kupilem juz od niego a500 i monitor)... wtedy komunikacja byla raczej srednia.
Jako maniak retro (i hobbysta filantrop) kupuje/wspieram roznego rodzaju inicjatywy. Nie wiem jaki sprzet dostarczony zostal do SMZI w kwocie 600zl, ale jesli byloby tam cos co mnie interesuje to wzialbym od reki :)
Zatem dlatego, ze nie lubie takich wasni/sporow w naszym malym swiatki i dlatego ze ten temat juz jest meczacy i wiem ze raczej nielatwo bedzie zwasnionym stronom sie dogadac (niestety to jest problem wszystkich polakow, im dluzej tym gorzej)... dla obu stron mam propozycje ugodowa mysle dla wszystkich.
1) Chriss + Benek - zapodajcie liste tego co poszlo w Komis - zobacze co z tego odkupie.
2) Chriss - zapytaj Seby czy cd32 jest naprawiona i sprawna
3) Benek - czy zgadzasz sie zaplacic 100 zl za naprawe cd32?
4) Benek - czy w przypadku "odstapienia umowy" jestes w stanie odebrac sprzet z powrotem (z oplata za przechowanie 100zl?)
5) Chriss - czy chcesz odkupic pozostalosc ze sprzetu po tym co ja zabiore czy oddac Benkowi?
6) ustalam z Chrissem termin, przyjezdzam do zabrza z moim sprzetem, zabieram to co zostalo juz naprawione z mojego sprzetu, zabieram to co bede chcial odkupic z gratow Benka, reszte (razem z cd32) pakuje do auta i zasuwam do Rybnika aby rozliczyc Benka :)
7) Benek ma cd32 + kase za to co ja odkupilem + reszte sprzetu spowrotem + ewentualne 100zl za przechowanie sprzetu
8) ja mam troche sprzetu (znowu)
9) wszyscy maja swiety spokoj i spotykaja sie na kolejnych zlotach i zapominaja o calej sprawie....

Jesli ta sprawa sie nie rozwiaze, to za chwile pojawia sie kolejne i kolejne (czesto rozdmuchane) i za chwile kazdy bedzie sobie organizowal swoj wlasny zlot bo ludzie beda tak pokloceni ze nie beda sie ze soba chcieli spotykac....

Wiem ze to zagmatwane co powyzej... ale to moja pierwsza/ostatnia propozycja polubownego zalatwienia sprawy przez osobe calkiem niezwiazana. Zastanowcie sie co lepsze - to? Czy ciaganie sie po adwokatach/komisariatach/sadach (notabene ile czasu wam to zajmie? Nie lepiej sie dogadac?). A moze w ogole dogadacie sie miedzy soba i po prostu zapomnicie o calej sprawie, a administratorzy usuna watek zeby nie bylo gnoju?
[#102] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki
[#103] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@WojT_GL, post #101

Ten wątek to chyba najlepszy przykład tego jakie tematy są najbardziej chwytliwe w polskim środowisku amigowym. Nikt nie jest winny, nikt się nie przyzna, nikt nie wyciągnie ręki (chyba, że ten drugi przeprosi). Ktos cos zawalil, pytanie tylko czy ma odwage sie do tego przyznac ... ?
[#104] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@WojT_GL, post #101

1) Chriss + Benek - zapodajcie listę tego co poszlo w Komis - zobacze co z tego odkupie.

Było tego naprawdę dużo. Cześć widać na TYM FILMIE. W kartonach na ziemi.

Z gratisów było mniej więcej to:

Maszyna do pisania made in commodore brak jednego czy dwóch klawiszy + 3 nowe taśmy.
Skaner Mustek Scsi. Działa z Amigą.
Jakieś płyty + obudowy z 500
magnetofon do commodore
boxowe rozszerzenie ramu do a 500
zabytkowa karta na isa
Jakaś boxowa zafoliowana gra na pc z lat 90
Lista nie pełna. Gratów było sporo. Ledwo spakowałem się do auta.



Z płatnych rzeczy było tak:

switch 24 portowy 50 pln
Atari 2600 50 pln
Sens 50 pln
2 monitory commodore po 70 pln
2 drukarki igłowe po 100 pln sztuka
dygitalizer do amigi na port równoległy box + przezrocze, instrukcja, soft 100 pln

Jena rzecz mi uciekła z pamięci.
Wszystkie rzeczy wyceniane były na miejscu i pytałem Krzyśka za każdym razem czy cena mu pasuje. Wszystko mu pasowało a nawet stwierdził, że gratisów jest sporo.


3) Benek - czy zgadzasz sie zaplacic 100 zl za naprawe cd32?

Tak
4) Benek - czy w przypadku "odstapienia umowy" jestes w stanie odebrac sprzet z powrotem (z oplata za przechowanie 100zl?)

Niespecjalnie mam ochotę się pojawiać w ich firmie. Skoro Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki rezygnują to niech się sami zatroszczą o transport do mnie. Tak jak ja się starałem sprzęt dowieźć do nich.


Co do reszty. Wiele razy to już pisałem. Sprawa była do załatwienia od ręki bez roztrząsania tego tematu. Jednak brakło dobrej woli z tej drugiej strony. Nie mniej nadal mam nadzieję, że cd32 do mnie wróci naprawiona i, że otrzymam pieniądze.


Benedykt Dziubałtowski
[#105] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #86

To jest konkretna propozycja ALE jeśli i to nie pasuje stowarzyszeniu to machnij ręką, pośmiej się z tego i wybierz się po swój sprzęt osobiście. Tym bardziej, że nie są dla Ciebie anonimowi. Nie będzie to zbyt pozytywnie opiniotwórcza sprawa dla stowarzyszenia ale sprawę rozwiąże. Obie strony uparte jak nie napiszę co. A właściwie jak kopanie się z koniem. Bez sensu.
[#106] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #104

4) Benek - czy w przypadku "odstapienia umowy" jestes w stanie odebrac sprzet z powrotem (z oplata za przechowanie 100zl?)

Niespecjalnie mam ochotę się pojawiać w ich firmie. Skoro Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki rezygnują to niech się sami zatroszczą o transport do mnie. Tak jak ja się starałem sprzęt dowieźć do nich.

- Nie doczytales :) Ja Ci to wszystko przywioze - nie ma zadnego problemu :) Tylko pytanie czy bierzesz spowrotem?

Pytania uzupelniajace: switch jakiej firmy? Atari 2600 oryginal? (dzialajacy)? Monitory sprawne (jaki numer 1084? 1084s? moze inne?)

Za dostarczenie tego wszystkiego do ciebie zabiore sobie cos z gratisow :)
[#107] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@WojT_GL, post #106

4)

Tak, Nawet Ci odpalę za transport. Czy to gratis czy na flaszkę.

Nie pamiętam jakiej firmy był switch. Jeden monitor był dedykowany Amidze drugi c64( miał z tyłu 4 wejścia chinch). Obydwa na chodzie. Atari 2600 działa. Nie wiem czy oryginał powiem szczerze, że za słabo znam ten sprzęt aby odróżnić podróbę od oryginału.


Jeśli chcesz się dogadać To ja Ci ten cały sprzęt łącznie z gratisami mogę opchnąć taniej niż stowarzyszeniu. Raczej wolał bym wszystko puścić w komplecie. W tej chwili zależy mi już na kasie. W razie czego zapraszam na priv.


Benedykt Dziubałtowski
[#108] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@WojT_GL, post #106

Teraz to już naprawdę wygląda jak robienie interesów za pośrednictwem forum i na forum- takie sprawy w zaciszu i zaciemnieniu swego pokoju załatwiać ok, racja
[#109] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki
[#110] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki
[#111] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@BULI, post #108

Zawuaz ze wystepuje tutaj w roli mediatora. Zauwaz tez ze problem pojawil sie publicznie i publicznie nalezy go rozwiazac :)
[#112] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki
[#113] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #95

Jak się spóźniasz ze spłatą to przyjdzie i to z komornikiem i jeszcze telewizor marki Rubin zabierze
[#114] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Pamiętam czasy, kiedy mężczyźnie nie przyszłoby do głowy przyznać się komuś, że dał się wydymać. Takie sprawy załatwiało się twarzą w twarz. Jak widać, świat schodzi na psy.

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2012 17:07:54 przez Diaboł
[#115] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@WojT_GL, post #111

Mediator? Ja zobaczyłem gościa łasego na jakiś sprzęt retro, który liczy, że coś mu skapnie przy okazji czyichś problemów!
[#116] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Diaboł, post #114

Gdyby się nie odezwał to nie otrzymał by ani Amigi CD32, ani kasy, ani nic. Po prostu chcieli go zbyć. Co to za problem wziąść słuchawke do ręki i wyjaśnić sprawe ? Roztrzęsać to na forum też niesmacznie ale co miał "Benek" zrobić ? Musiał ich przypiąć do ściany i panowie nagle się pojawili. Niemal błyskawicznie!
[#117] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Diaboł, post #114

Pamiętam czasy, kiedy mężczyźnie nie przyszłoby do głowy przyznać się komuś, że dał się wydymać. Takie sprawy załatwiało się twarzą w twarz. Jak widać, świat schodzi na psy.


komuna sie skonczyla ... a jesli rozpatrujac ta kwestie ..szkoda
[#118] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@BULI, post #115

Oj mylisz się. Sprzętu retro mam dużo a do tego mogę kupić go gdzie chce. Choćby u chłopaków z smzi. Jeśli myślisz że to laszenie się to twoja sprawa. Sam benek powiedział że chce się go pozbyć. Ją chce kupić. Czy nie na tym polega wolny rynek? Uczciwie zapytałem o sprzęt, benek podał listę wraz z cenami. Powiedziałem co kupię do tego zaoferowali że sprzęt nie kupiony przeze mnie i przez smzi zawioze osobiście do rybnika i że pokryje 100 za "przechowanie" sprzętu. Czy myślisz że ten monitor, switch i atari 2600 aż tyle są warte ? Hmmm faktycznie się polasilem. Ludzie, co się z wami dzieje? Człowiek chce rozwiązać problem dwóch stron w którym się nie mogą dogadać w sposób który zadowoli wszystkich i się mu dostaje. Jasne... lepiej dalej podkrecac atmosferę i niech się spotkają w sądzie o głupi sprzęt i 600 zł....

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2012 22:11:23 przez WojT_GL
[#119] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@WojT_GL, post #118

lepiej dalej podkrecac atmosferę i niech się spotkają w sądzie o głupi sprzęt i 600 zł....


sad ani policja takimi pierdulami sie nie zajma ...przyjac przyjma zawiadomienie ale po 6 mc przysla umozenie - mala szkodliwsc spoleczna znam to z obdukcji
[#120] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@HOŁDYS, post #119

To tym bardziej po co podkrecac atmosferę jak efekt będzie mizerny?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem