Wątek zamknięty
[#151] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #147

Ehh jednak zabiorę głos ponownie.

Benek, mieszasz w dalszym ciągu dwie sprawy:
1.Stowarzyszenie
2. Firme Deltakom Sp. Z o.o. Sp.k.
owa firma tak naprawdę utrzymuje Stowarzyszenie - przed chwilą, jak reszta wspólników zapoznała się z ową farsą, stwierdziła że mamy Tobie w całości oddać sprzęt. Skoro nie chciałeś aby firma wykonała usługi na Twoją rzecz, a później środki niepieniężne przekazała na rzecz Stowarzyszenia - wobec powyższego Spółka nie może być stratna i tak:
1. opłata magazynowa 5 pln brutto od sprzętu na dobę
2. diagnozowanie sprzętu 30 PLN brutto
3. naprawa AMIGI CD32 100 PLN brutto

co łacznie daje kwotę do zapłaty:
1. (stan na dziś 42 dni) 42 x 5 PLN =225 PLN bru,tto od sprzętu należy to przeliczyć przez ilość sprzętu - liczymy tylko ten z kartki - 9 szt. = 2025 PLN Brutto gdzie ram (liczymy pozostałe złomy w rzekomym gratisie).
2. 30 PLN x 7 = 210 PLN 7 bo tylko tyle przetestowaliśmy
3. 100 PLN Brutto

kwotę magazynowania możemy zrabatować, jako że to kolega z branży "retrosprzętu" na 50%
co daje 1012 PLN BRUTTO

Łaczna kwota, na którą oczywiście zostanie wystawiona faktura VAT to:1322 PLN BRUTTO

Oczywiście za każdy dzięń kolejny, będzie naliczana opłata magazynowa.
Dodam, iż cennik wg którego jest to policzone jest powszechnie znany na rynku lokalnym i widnieje w naszej firmie.
W momencie kiedy Benek zjawi się w siedzibie firmy, zostanie wystawiona stosowna faktura a sprzęt, koledzy powiedzieli że jeszcze załadują mu sami do samochodu po uprzednim przeliczeniu gotówki.
To chyba wszystko.
[#152] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@SMZI, post #151

Weźcie skończcie z tymi bzdurami, bo rzygać się chcę. Jeśli każdy z was jest tak pewny swojego to podejmijcie odpowiednie kroki prawne, a nie robicie z siebie pośmiewisko.
[#153] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@TomcioPaluszek, post #152

Faktycznie chce się rzygać. No nic. czas sprawę ruszyć prawnie.

Benedykt Dziubałtowski
[#154] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@SMZI, post #151

To poszliście po bandzie, moje gratulacje.
Jak rozumiem macie umowę na wykonanie usługi na którą chcecie wystawić fakturę ? poza naprawą CD32 za 100zł bo to macie.

Teraz się zastanówmy co będzie dalej, właściciel wymienionego sprzętu zjawi się po odbiór, nie zgodzi się zapłacić za dwa pierwsze punkty i co dalej nie wydacie mu tego sprzętu ?

Znajomy prawnik już po zapoznaniu się z tematem tylko się pośmiał i stwierdził że jesteś głupszy niż wygląda na pierwszy rzut okiem, właśnie w mailu na który odpisuje podłożyłeś stowarzyszenie, nie wyprą się teraz że to tylko błąd jednego człowieka nie mający wiele wspólnego ze stowarzyszeniem.


Pozdrawiam
[#155] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@SMZI, post #151

Dobre załadunek gratis haha
[#156] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #153

Bylismy blisko rozwiazania, Benek mialby pieniadze, SMZI sprzet, i ja tez to co chcialem.
Sprawdzam dlinka, jesli jest sprawny to place i znikam z tego zamieszania.
Wszystkie moje propozycje wycofuje, bo i tak zadna nie spasowala wiec nie mam zamiaru ciagnac tego dalej.
[#157] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@WojT_GL, post #156

Jeśli się wycofujesz to dlink podobnie jak cała reszta sprzętu wraca do mnie.

Mimo wszystko dziękuję Ci za dobre chęci.

Benedykt Dziubałtowski

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 21:57:09 przez Benedykt Dziubałtowski
[#158] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@SMZI, post #151

Ciekawa sprawa, trzymasz sprzęt, który chcesz kupić z własnej woli i tylko z twojej woli on znajduje się przez cały ten czas w rękach stowarzyszenia, po czym nagle zmieniasz zdanie i karzesz sobie płacić za magazynowanie i diagnozowanie sprzętu, na co zresztą nie masz żadnej umowy, ani świadków potwierdzających, że Benek daje Ci te urządzenia do magazynowania i diagnozowania (niech nawet ten wątek będzie dowodem, że chciałeś to kupić a nie świadczyć usługę magazynowania/diagnozowania). Nie oddając sprzętu i życząc sobie bezpodstawnie zapłaty za nieistniejącą usługą możesz odpowiadać nie tylko za przywłaszczenie mienia, ale i za działanie na szkodę Benka w postaci wyłudzenia pieniędzy. Śmiech na sali.
[#159] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #157

ok. zatem dlink zostanie odwieziony do zabrza skad go zabralem.
[#160] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki
[#161] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #157

Skoro sam przywiozłeś sprzęt to go sobie sam odbierz - nikt nie ma obowiązku Ci go odsyłać. Jeśli zaś już grasz półtora Pana z gestem na kuriera, to miej ten gest chociaż naprawdę i zapłać góralu z Góry Synaj również za pakowanie. Reasumując na taką paczuszkę powinieneś przeznaczyć przynajmniej 50 zł, choć i tak Stowarzyszenie nie musi się na to wcale zgodzić tzn. na przesyłkę.

Twoich żądań odnośnie 100 zł za przetrzymanie sprzętu, aż szkoda komentować. Napiszę Ci tylko, że z racji wpisania do KRS, organizacje takie jak Stowarzyszenia mają obowiązek prowadzenia pełnej księgowości (nawet jeśli są non profit). Oznacza to tyle, że jakoś ten Twój sprzęt muszą zaksięgować. Tak więc mogą być mili, ale nie muszą i mogą od Ciebie zażądać jakiegoś rachunku lub umowy sprzedaży, a od tego Ty masz odprowadzić podatek - sam sobie sprawdź w jakich terminach Możesz oczywiście się tłumaczyć, że to Twój sprzęt z dziada pradziada i nic nie odprowadzisz, ale obawiam się że znajdą się uprzejmi ludzie, którzy jasno US poinformują, że to lipa, bo to po prostu taki Twój śmietnikowy biznesik w szarej strefie.

Czym Ty chcesz walczyć? - pożyczonym od Hołdysa prawnikiem? Jak facet przeczyta ten wątek to każe Ci się puknąć w łepetynę gumowym młotkiem. Stowarzyszenia zaś są przez prawników obsługiwane regularnie i częstokroć za darmo (transfer z zaprzyjaźnionej instytucji).

Chłopie, w aktualnej sytuacji leżysz i kwiczysz, jesteś na łasce Stowarzyszenia. Gdybym ja był na ich miejscu, przyznam że bym Cię potraktował surowiej niźli własny trawnik.

Nie dziwię się ubawowi krashana, bo ja też miałem niezłą bekę. Bynajmniej beka owa nie wynika, z faktu że ktoś stracił, a ktoś zyskał. Najzabawniejsi w komediach zawsze są przecież aktorzy!

O szlag odświeżyłem stronę i czytam ze zdumieniem...
Nie, no miałem tych ze Stowarzyszenia za mądrzejszych - post nr 151 to już czysta fantastyka... SMZI jak nie wydacie sprzętu to będzie policja, jak wystawicie FVAT to wdupicie na podatkach, bo nikt jej płacić nie musi.

Nadal podtrzymuję jednak to, że jesteś Benek na przegranej pozycji, bo firma stojąca za Stowarzyszeniem może się z FVAT wycofać, a Ty nadal przy swoich roszczeniach jesteś w ...
Schyl łeb i jedź po sprzęt, a odbiór oczywiście pokwituj

Nie komentuję więcej, za dużo tu zwrotów akcji.

mailman proszę Cię, abyś jeśli możesz wprowadził możliwość eksportu całego wątku do jednego PDFa, ten humor zeszytów trzeba ocalić!
[#162] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Benedykt Dziubałtowski, post #153

i tym mało optymistycznym akcentem myślę, że możemy zamknąć ten wątek.
[#163] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@SMZI, post #151

O ja nie mogę! Poważnie, wszystko wytłumaczyliście Benedyktowi, że biorąc sprzęt do sprawdzenia (przed zakupem), będzie on obciążony kwotą magazynowania? I dlatego przedłużacie czas magazynowania?

Ludzie? Haloooooooooooo? Puk, puk!
[#164] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Mir3k, post #162

Myślę, że temat został wyczerpany (praktycznie pojawiają się w nim już tylko same offtopy). W związku z tym proszę by wątek zostaje zamknięty.
[#165] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki
[#166] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki
[#167] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki
[#168] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki
[#169] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@fazior, post #168

Kto i po co to wrzucił na wykop-srykop?
[#170] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@_arti, post #169

loool :)
[#171] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@_arti, post #169

Niby gdzie? Bo ja tam tego nie widzę.
[#172] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@kjb666, post #171

[#173] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@_arti, post #172

Ten film sugeruje że na wykop wstawiła to jedna ze stron konfliktu.


Pozdrawiam
[#174] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@_arti, post #172

zenada poszla w swiat... proponuje zamknac ten "watek" tak jak to admini czynia w watkach na temat Atari vs Amiga ..
[#175] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@HOŁDYS, post #174

Trochę spóźniona refleksja, też w tym uczestniczyłeś. Teraz to już klops. Niech sobie jest temat, ku przestrodze, by nie wywlekać pewnych spraw na forum publiczne, bo ktoś może sobie dla przysłowiowych jaj wrzucić taki temat na wykop i wstyd będzie większy niż ktokolwiek zakladał.

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2012 21:55:01 przez Ender
[#176] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@Ender, post #175

niestety ale masz racje... kilka osob do mnie pisalo w tym temacie "aby nie wtracac sie" i pewnie sie nie bede wtracal niech sobie dadza po razie i zabieraja swoje zabawki
szefunio umywa raczki EOT.
[#177] Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki

@HOŁDYS, post #174

Tylko tutaj jest pewna różnica, bo to jeden z adminów założył wątek.
Uprzedzając pytanie jaka różnica - ano Benek może się wtedy obrazić i wypiąć na PPA :)
Więc prawdopodobnie tylko on może ten wątek zamknąć, tylko że.... to był jeden z warunków stowarzyszenia, więc mu nie wypada

Jazda, jazda biała gwiazda! clown
[#178] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki
[#179] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki
[#180] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uwaga na Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem