kategoria:
[#91] Re: Amiga 1200 z OLX

@mdx, post #90

Mnie oszust też tak zwodził....
Przyjoł na konto 365zł i twierdził że żadnego przelewu nie otrzymał oprucz wypłaty....

Po okazaniu odpowiedzi pisma na reklamacje z banku dotyczącego przelewu...cisza....już od oszusta nie otrzymałem nigdy żadnej odpowiedzi.

Nawet na początku kiedy okazałem potwierdzenie z banku zaopatrzone podpisem i pieczątką pracownika dalej grał wariata że nie ma przelewu.
i Do dziś cisza...

Także pamiętaj że oszuście mają swoje zagrywki...

Oszuści z klasą chociaż wysyłają paczki z ziemniakami....
Tych poprostu naszych oszustów bidaków nawet na przesyłkę nie stać.
[#92] Re: Amiga 1200 z OLX

@maliniak, post #91

coz...
To jest absolutnie wasza zasluga, bo od dluzszego cackacie sie z tymi forumowymi zlodziejami jak z dziecmi.
"A moze on jest chory, a moze ma trudna sytuacje rodzinna, a moze to tez nasz amigowy kumpel i nie wypada"
jak w ogole mozna tlumaczyc zlodzieja?
Rozumiem jak komus nie zalezy na 20zl to nie ma sprawy, olewa temat i koniec. Ale jak ktos traci kilkaset zlotych a pozniej jeszcze na forum usprawiedliwa zlodzieja, no to chyba jakis zart jest.



p.s.
Uwaga Szanowni Zlodzieje
Jak mnie jakis zlodziej z PPA oszuka na wieksza kwote, to zaraz podam oficjalnie jego dane IMIE, NAZWISKO, ADRES absolutnie wszystko co o nim bede wiedzial.
A jak mnie bedzie straszyl sadem za ujawniannie danych, tak jak robi to notorycznie jeden delikwent z tego forum, to przyjade i przy.....le w ryja tak, ze do konca zycia juz niczego nie ukradnie.
Zrozumieliscie patalachy? OK
[#93] Re: Amiga 1200 z OLX

@selur, post #92

"A moze on jest chory, a moze ma trudna sytuacje rodzinna, a moze to tez nasz amigowy kumpel i nie wypada"


A któż to tak napisał ?

podam oficjalnie jego dane IMIE, NAZWISKO, ADRES


Ja już tutaj tak podawałem ale zgłosiłem prośbe do moderatora o wygwiazdkowanie bo lekarz_med się to nie podobalo.
[#94] Re: Amiga 1200 z OLX

@selur, post #92

Bo nie ma co być w gorącej wodzie kąpanym i robić z kogoś złodzieja i oszusta, trzeba dać najpierw troszkę czasu, bo różne sytuacje w życiu się ludziom przydarzają.
Ale nie martw się, w razie czego, ja jeszcze żadnemu oszustowi nie przepuściłem. I jestem zdania, że polski wymiar sprawiedliwości, akurat tutaj dobrze funkcjonuje i oszuści nie mogą czuć się bezkarni.
[#95] Re: Amiga 1200 z OLX

@flops, post #94

Abstrahując (tu Włodek będzie miał pewnie problem ze zrozumieniem wyrazu, zatem podpowiedź dla Pana Włodka: gruba książka z napisem słownik j. polskiego) od tego czy debil czy nie, każdy ćwierć inteligentny handlarz musi kiedyś wykoncypować (tu polegnie jak nic...) że w pewnej chwili miarka się przebierze i pojedyncze osoby, bądź grupa zbiorą się do kupy i sprawa pójdzie przez wymiar sprawiedliwości z automatu do egzekucji komorniczej. A ponieważ to nie kradzież, tylko wyłudzenie, sprawa może być rozpatrywana nawet od złotówki.

Włodziu, nie chciałbyś przecież by Twoja ukochana kolekcja sprzętu została zlicytowana za bezcen przez osobę (podpowiadam - komornik, bo pewnie się nie domyśliłeś), która naprawdę nie będzie wnikać ile to jest warte? W tym Twój ukochany sprzęt marki Apple.

Do reszty forumowiczów - śledzcie licytacje komornicze w Będzinie i okolicach :D

Włodek - przypominam, Twój termin na dostarczenie joysticka, który sprzedałeś, bądź zwrot kasy, mija jutro. Tyle, mam nadzieję, potrafisz pojąć.

Będzie sie działo.

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 10:12:25 przez mdx

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 10:31:17 przez mdx
[#96] Re: Amiga 1200 z OLX

@mdx, post #95

Mój prawnik wyjaśnił mi take rzeczy dosyć prosto.
"Zgłaszasz kradzież, wyłudzenie, oszustwo od razu. Terminy i dogadywanie się ze złodziejem uskuteczniasz już w czasie dochodzenia.
Zawsze po pozytywnym załatwieniu sprawy możesz odstąpić od oskarżenia."
[#97] Re: Amiga 1200 z OLX

@Vato, post #96

No i dzięki, mamy zatem potwierdzenie. Resztę szczegółów na PM, żeby za dużo Włodkowi nie wyjawić, co go wkrótce czeka.

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 10:23:19 przez mdx
[#98] Re: Amiga 1200 z OLX

@mdx, post #97

Ode mnie weromies chciał w ubiegłym tygodniu kupić 1084S-D1 (wystawiłem w dziale giełda). Ostatniego maila wysłał w sobotę. Próbował co nieco utargować, ale raczej niewiele więc kasę prawdopodobnie ma. Na szczęście skojarzyłem nick i przestałem odpowiadać na korespondencję zwłaszcza że trafił się chętny, który odbierze sobie osobiście.
[#99] Re: Amiga 1200 z OLX

@Jenot, post #98

Dobrze wiedzieć, to już niedługo będzie musiał powiedzieć papa wyłudzonym pienionżkom (pisownia z uproszczeniem dla Pana Włodka ;)..

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 10:35:47 przez mdx
[#100] Re: Amiga 1200 z OLX

@Jenot, post #98

Ale to co chciałeś mu wysłać na ładne oczy że potem kasę przeleję ,czy jak?
[#101] Re: Amiga 1200 z OLX

@mdx, post #99

No i jemu nie sprzedałem. :)
@damianx - skończyło sięna negocjacjach cenowych. Nie doszło do ustalania formy transakcji ale taki głupi żeby wysyłać przed wpłatą to nie jestem. Z ludźmi, których znam osobiście można takie rzeczy robić ale nie przy pierwszej transakcji na ppa.

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 10:38:58 przez Jenot
[#102] Re: Amiga 1200 z OLX

@Vato, post #96

Vato

Jeśli piszę zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa np. do prokuratury na piśmie to mam wymienić odrazu te 3 paragrafy na raz?
[#103] Re: Amiga 1200 z OLX

@maliniak, post #102

Idzie się na Policję, mówi jak sprawa wygląda, spisują zeznania i o resztę oni się martwią razem z prokuratorem. Twoja jednostka zwraca się do prokuratora, a on wysyła do jednostki miejsca popełnienia przestępstwa (kwalifikacja oszustwo), czyli to będzie Siewierz, Pyrzowice, czy jaki tam jest rejon. Nic Cie więcej nie interesuje, dostaniesz pismo, że go znaleźli, zapytają czy chcesz uczestniczyć w procesie, wyrok, zwrot kasy i koniec
[#104] Re: Amiga 1200 z OLX

@flops, post #103

Ja zrobiłem inaczej, napisałem pismo do prokuratury już 2 miesiąc i nie dostałem pisma że go złapali.... ale tak myslę że może udam się do nich spytam co tak długo i jeszcze dopiszę te 2 art.

oczywiście mój oszust działał na sfałszowanych danych , niewiadomo czy konto w banku było założone na słupa..

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 11:06:43 przez maliniak
[#105] Re: Amiga 1200 z OLX

@maliniak, post #102

No tak jak Ci Flops odpisał powinno być.
[#106] Re: Amiga 1200 z OLX

@mdx, post #95

Znacie go bardziej, czy Włodek sprzedaje też zmieniając dane osobowe?

Jeśli legalnie używa swojego konta i danych osobowych swoich to zawsze może powiedzieć, że legalnie sprzedaje.

Kupując u niego przez portal ogłoszeniowy, zawsze może odwlekać w czacie wysyłkę, że kiedyś tam wyśle.

Jakby podszywał się pod kogoś wtedy są większe dowody na przestępstwo.

Tak mu się spieszyło z gotówką, mija tydzień a nic nie przysyła. Kontaktu brak.

Dzwonił ktoś z Was do niego?

Ja zacznę niedługo działać jak będzie milczał, dla mnie to oznacza, że unika odpowiedzialności.

Widzę, że ktoś znów Amigę wystawił na sprzedajemy.pl ja już nie mam chęci nawet zagadywać do tego sprzedawcy :) Mam za daleko, żeby tam jechać.

Może ktoś z kolegów amigowców mieszka blisko tej miejscowości może się zainteresować.

link
[#107] Re: Amiga 1200 z OLX

@elekdj, post #106

Do Pana Włodka dzwoniliśmy (ale operator odpowiada, że taki nr nie istnieje). Troszkę ponad tydzień temu, można było się na ten nr normalnie dodzwonić. Na email zero odpowiedzi.
[#108] Re: Amiga 1200 z OLX

@flops, post #107

Witam o mały włos a też bym się naciął na Pana Włodka. Chcę zakupić zasilacz do c128 całe szczęście coś mi w e-mailach i po smsach Włodka nie przypasowało i zapaliła się czerwona lampka. Tępić oszustów. (zamykać w pierdlach).OK
[#109] Re: Amiga 1200 z OLX

@flops, post #107

Prawdopodobnie kupił starter za 5 zł. i mu się ważność skończyła.
[#110] Re: Amiga 1200 z OLX

@elekdj, post #106

Ee, bez "steropianu".
[#111] Re: Amiga 1200 z OLX

@flops, post #107

Telefon drugi do Pana Włodka jest w ogłoszeniu, którego nie zdążył usunąć ze strony sprzedajemy.pl:

link

Jest aktywny, raz udało mi się dodzwonić do niego. Może z innego numeru, by odebrał.
W tej chwili ma pocztę głosową włączoną.

Dla mnie najważniejsze, żeby nie oszukiwał innych na portalach. Trzeba zgłaszać, żeby go usuwali.
Chyba, że nie mogą usunąć z jakichś powodów ze sprzedajemy.pl.

Jest o nim mowa już długo, a nie jest usunięty z tego co słyszę z giełdy amigowej tu na PPA
Z tych ogłoszeniowych też nie i nadal może oszukiwać.
[#112] Re: Amiga 1200 z OLX

@elekdj, post #111

Wystarczy zacząć go trollować. Weź mu napisz żeby wysłał za pobraniem i daj jakiś adres z dupy.
I niech wszyscy tak robią.
[#113] Re: Amiga 1200 z OLX

@Vato, post #112

Głupi pomysł, bo oskarży cię o nękanie/stalking. Już sam taki komentarz tutaj to proszenie się o kłopoty.
[#114] Re: Amiga 1200 z OLX

@KM, post #113

Tragedia, jaka szkodę "potyliczna" poprawność dokonała w spolecznej świadomości. Nazwij chama chamem na forum, jeszcze wytoczy Tobie proces o zniesławienie. Albo o straty moralne, i wygra.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 00:03:31 przez mdx
[#115] Re: Amiga 1200 z OLX

@mdx, post #114

I dlatego sądzę, że festiwal wypada zakończyć. Na tę chwilę nie zamykam wątku, ale proszę o powrót do merytorycznej rozmowy. Jeżeli nie macie konkretów do powiedzenia, powstrzymajcie się.
[#116] Re: Amiga 1200 z OLX

@elekdj, post #111

Jest o nim mowa już długo, a nie jest usunięty z tego co słyszę z giełdy amigowej tu na PPA


A może by najpierw sprawdzić? Bo "z tego co słyszę" to sam jesteś weromies, a nawet dwa.
[#117] Re: Amiga 1200 z OLX

@recedent, post #116

Rzadko kupuję, a jak już to na Alledrogo, na giełdzie PPA można wpadkę zaliczyć tak samo jak na portalach ogłoszeniowych.
Przynajmniej na serwisach aukcyjnych jest ubezpieczenie i bezpieczniej. Watpie, żeby taki Włodek utrzymał się na Alledrogo.
Chyba niedawno został zablokowany na PPA, bo w wątku z linku Steishen napisał

"Ostatnio na naszej giełdzie dodałem ogłoszenie że zakupię zasilacz do commodore 128, wciągu pierwszego dnia ten koleś odezwał się do mnie przez portal PPA "

link
[#118] Re: Amiga 1200 z OLX

@elekdj, post #117

a. Steishen napisał że "wczoraj", ale nie napisał gdzie widział ogłoszenie.
b. Na PPA weromies nie ma już żadnego ogłoszenia od jakichś dwóch tygodni.

Wniosek taki, że albo redakcja PPA łże jak najęta (poproszę o dowód), albo chodzi o ogłoszenie spoza Giełdy PPA. pomysł

EDIT:

Webcache z 09.12 jest tutaj. Weromiesa ani śladu.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 10:06:39 przez recedent
[#119] Re: Amiga 1200 z OLX

@recedent, post #118

No dobra to pytanie z innej beczki....
Weromies może założyć przecież nowe konto na ppa.
Prawda?

Sprawdziłem te jego kilka maili co mi pisał w ciągu paru tygodni odnośnie IP, również kilka userów też to sprawdziło po wspólnej korespondencji na PW. Okazuje się że weromies ma stały IP. Jego ip nigdy się nie zmieniało.
Czy dostał również bana na IP?
[#120] Re: Amiga 1200 z OLX

@maliniak, post #119

Z adresu IP, który podał podczas rejestracji weromies nie jest w stanie założyć kolejnego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem