kategoria:
[#1] Amiga 1200 z OLX
witam serdecznie , szukam osób oszukanych a mianowicie zakupiłem amigę 1200 na OLX i w paczce zamiast amigi otrzymałem kołki drewna,sprawę oczywiście zgłosiłem na policję bo miałem farta i paczkę po zapłacie pobrania otwarłem przy kurierze i mam świadka,jeśli ktoś został w ten sposób oszukany proszę o kontakt.

pozdrawiam.
[#2] Re: Amiga 1200 z OLX

@perkos7, post #1

[#3] Re: Amiga 1200 z OLX

@snajper, post #2

wielkie dzięki , widzę że chyba nie mam już szans odzyskać kasy , jeśli w poniedziałek prokuratura nie zatrzymają jej na poczcie to koniec.
[#4] Re: Amiga 1200 z OLX

@perkos7, post #3

kiepsko się z kurierem dogadałeś, było mu nie dawać kasy...
[#5] Re: Amiga 1200 z OLX

@perkos7, post #1

Ile zapłaciłeś?
[#6] Re: Amiga 1200 z OLX

@janekdrukarz, post #5

321zł :(
[#7] Re: Amiga 1200 z OLX

@perkos7, post #1

Daj link do ogłoszenia.

Czy to nie jest to o czym rozmawialiśmy kilka dni temu?
link

Ogłoszenie już usunięte ale nr telefonu spisałem czy to ten ?
6670123**

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 00:23:54 przez maliniak
[#8] Re: Amiga 1200 z OLX

@maliniak, post #7

I zapewne to był "sosnowy klocek"
[#9] Re: Amiga 1200 z OLX

@maliniak, post #7

.

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 02:17:40 przez zmiennik
[#10] Re: Amiga 1200 z OLX

@perkos7, post #6

Nie powinieneś mu dawać kasy!
[#11] Re: Amiga 1200 z OLX

@_Skiba, post #10

Trzeba sobie chyba olx odpuścić. Ewentualnie osobiście odbierać lub zaproponować wystawienie na allegro i nawet dopłacić na prowizje. W przeciwnym razie jeszcze nie jeden z nas zostanie wyrobiony na szaro.
[#12] Re: Amiga 1200 z OLX

@_Skiba, post #10

Nie ma takiej opcji żeby nie dać kasy, chyba że się ustaliło ze sprzedającym to wcześniej. Kurier musi pobrać należność, a dopiero potem można otworzyć paczkę.
[#13] Re: Amiga 1200 z OLX

@maliniak, post #7

tak to ten numer telefonu.
[#14] Re: Amiga 1200 z OLX

@cemaxx, post #11

Czy ja wiem czy odpuścić? Zwykle proszę o kilka WYRAŹNYCH zdjęć elektroniki plus wersje ROM-u KICK-a i płyty głównej.Jeśli otrzymuję odpowiedzi w stylu:
1. Tam som plomby, niebede dla pana otwieroł Amigi.
2.Zapakowana już jezd i czeka na nowego właściciela.
3.Nimom czasu łotwierać.
To w takich przypadkach dziękuje panu,a jeśli nie,to biorę telefon żony/syna/córek sztuk 2x/teściowej oraz stacjonarny i dzwonie do delikwenta parę razy.Proszę o dane do przelewu potem o numer STACJONARNY potem...itd itp etc. Polecam ten sposób bo kombinatorów ci u nas dostatek.
[#15] Re: Amiga 1200 z OLX

@perkos7, post #13

dokładnie, musiałem najpierw dać pieniądze kurierowi a dopiero dostałem paczkę ale fart że widział kurier zawartość paczki i już sprawę zgłosiłem na policję choć i tak kasy nie odzyskam bo rok temu kupiłem na allegro amigę 1200 i to samo kasę wpłaciłem i amigi nie otrzymałem sprawa trafiła do sądu lecz sprzedający nie stawił się na żadną sprawę ,kasy nie zwrócił i dostał tylko 6 miesięcy na 3 lata w zawieszenie.
[#16] Re: Amiga 1200 z OLX

@perkos7, post #15

Perkos widzisz temat był wałkowany tu na forum, przeczytaj ten temat co podałem ci link tam jedna osoba dzwoniła do gościa i go poznała po głosie że to ten oszust, więc może ma dane. Szkoda że nie zaglądałeś tu na forum kiedy prowadziliśmy tą dyskusje. Co do gościa co pisałeś że sądownie został skazany to jeśli będzie na wolności możesz spróbować założyć sprawe cywilną.

Wydaje mi się że admin forum powinnien założyć nowy dział na forum dotyczącą oszustów i podejrzanych aukcji, ogłoszeń...
Bo to będzie coraz więcej tego.

Co do ogłoszenia to wszyscy myśleliśmy że oszust usunoł ogłoszenie bo jest tu na forum i czyta to , a jednak nie, wychodzi teraz że perkos7 padł ofiarą oszusta.

Perkos powiedz co pisze na pieczątce pocztowej jest miejscowość i nr urzędu.

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 11:10:18 przez maliniak
[#17] Re: Amiga 1200 z OLX

@maliniak, post #16

"Wydaje mi się że admin forum powinnien założyć nowy dział na forum dotyczącą oszustów i podejrzanych aukcji, ogłoszeń...
Bo to będzie coraz więcej tego."

Dlatego specjalnie założyłem temat dotyczący właśnie TEJ A1200, którą "kupił" Perkoz, zanim doszło do sfinalizowania transakcji, jednak został wyrzucony gdzieś poza margines (Hyde Park) i nie był w ogóle widoczny na głównej stronie forum. W tym samym wątku nieco wyżej dostałem reprymendę od kogoś, że piszę o innym oszuście w tym samym temacie. Taki stan wyższej konieczności dla mnie, dla innych zaśmiecanie forum. Jak widać nie da się wszystkim dogodzić.

EDIT: Temat założony rano, w dniu 23 września 2015 roku.
link

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 11:33:55 przez charliefrown
[#18] Re: Amiga 1200 z OLX

@charliefrown, post #17

Dokładnie jak mówisz temat dotyczył amigi którą kupił perkoz, a temat został wrzucony do hydeparku gdzie wogóle nie pojawia się na głównej stronie forum. Dlatego dobrze by było jakby powstał nowy DZIAŁ dotyczący tylko oszustów z amigami.

Charlie jednak dobrze przewidział....

Skoro było za pobraniem to masz jego prawdziwe dane bo przecież poczta musi mu teraz kase przesłać. Dobrze że masz świadka.

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 11:37:56 przez maliniak
[#19] Re: Amiga 1200 z OLX

@perkos7, post #15

Wyjątkowo pechowo trafiło Ci się, skoro drugi raz naciąłeś się na oszusta. Pozew cywilny nie ma sensu. Najpewniej okaże się, że oszust nic nie ma, żadnego majątku i komornik nie będzie miał z czego ściągnąć długu, a Ty narazisz się na kolejną stratę pieniędzy przy zakładaniu sprawy i opłaceniu prawnika. Nie twierdzę, że należy odpuszczać, ale z takim sądownictwem jakie w tym kraju panuje, że za ukradziony w markecie batonik idzie bidok do paki, a prawdziwy oszust dostaje wyrok w zawiasach to szkoda czasu i nerwów. Na przyszłość tylko odbiór osobisty i zakup przez allegro (jest tam program ochrony kupujących).
[#20] Re: Amiga 1200 z OLX

@kry_siek, post #19

Przeciez perkos napisał że kupił rok temu na allegro i oszust został skazany i nie ma kasy, chyba że perkos nie starał sie o zwrot od allegro.
No najlepiej odbiór, bo widać na allegro też są oszuści ale pewnie mniej niż na olx.
[#21] Re: Amiga 1200 z OLX

@maliniak, post #20

Allegro zwraca kase... trzeba sie odezwac do nich
[#22] Re: Amiga 1200 z OLX

@maliniak, post #20

nie rozmawiaj z kakusiem, bo to trol i taki sam cwaniak jak ci z olx. siedzi, pije i chrupki W dodatku ma coś z głową. Teraz udaje Wzorowego Obywatela żeby przylizać się i żeby społeczność go zaakceptowała.
[#23] Re: Amiga 1200 z OLX

@maliniak, post #18

Maliniak: ten oszust prawdopodobnie podał fikcyjne imię i nazwisko, którym się posłużył przy wypełnianiu druku nadania (nikt nie sprawdza na poczcie, co sprzyja tego rodzaju przekrętom). Tak działa niejaki Piotr P. (dzięki przepisom UE nie mogę nawet podać jego pełnych danych) W rzeczywistości konto założone na słupa/menela/ nieżyjącą osobę. Zdaje się, że ING czy Alior pozwalał kiedyś na takie zakładanie kont, że weryfikacją była wpłata na symboliczną złótówkę.

Perkoz: prawdopodobnie nie zasądzono od skazanego żadnego obowiązku naprawienia szkody, ponieważ nie złożyłeś wniosku we właściwym terminie (art. 46 par 1 k.k.) Sytuacja majątkowa sprawcy nie decyduje o zasądzeniu lub nie obowiązku kompensacyjnego.

Jeszcze jedna rzecz z cyklu TIPS N TRICKS, o których nikt Wam nie powie na Policji/w Prokuraturze. W prawie bankowym istnieje podstawa, pozwalająca prok. zablokować rachunek bankowy, jeśli istnieje podejrzenie, że jego posiadacz wykorzystywał działalność banku do nielegalnej działalności (nawet innej niż pranie brudnych pieniędzy). Co prawda blokada jedynie na 3 miesiace, ale w tym czasie można zastosować środek zapobiegawczy w postaci zabezpieczenia majątkowego na poczet orzeczonej kary. Nie trzeba czekać na jakiekolwiek rozstrzygnięcie Sądu, chyba, że bank złoży na to zażalenie. Niestety znając polskie realia nikomu nie będzie się chciało w to bawić.

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 11:56:21 przez charliefrown
[#24] Re: Amiga 1200 z OLX

@snajper, post #22

Snajper o kim mówisz?
[#25] Re: Amiga 1200 z OLX

@perkos7, post #1

Czytając ten wątek widzę że sam miałem pół roku temu dużo szczęścia kupując od kolesia z OLX, z "zagłębia Amigowych złomów" - zachodnia przygraniczna Polska/Żagań/okolice ...

Za Amigę 1200 (+ BIV) zapłaciłem "z góry", nie biorąc pod uwagę żadnego potencjalnego oszustwa. Koleś nie miał pojęcia co sprzedaje, zdjęcia jednak porobił. I w miarę dobrze to opisał.
Amiga przyszła po paru (nerwowych) dniach w zestawie taki jaki miał być, i to wszystko sprawne.

Czytając te wątki, dzisiaj w życiu bym na taki układ nie poszedł.
Pierwszy raz w życiu mi się tak udało.

Więcej nie próbuję :)
[#26] Re: Amiga 1200 z OLX

@perkos7, post #1

Patrząc co się dzieje na olx, rosnąca ilość oszustów i oszukanych dochodzę do wniosku ze najlepiej po prostu kupować przez kogoś kto mieszka lokalnie. Bo dzwoniąc do delikwenta i deklarując przyjazd za godzinę po odbiór raczej powie że właśnie sprzedał - lokalsowi odpalić działkę za fatygę dojazd itp. A potem spokojnie kurierem odebrać rzeczywistą amigę.
[#27] Re: Amiga 1200 z OLX

@maliniak, post #24

o kakusiu. Bo pamiętaj, że http://sendfile.es/pokaz/415643---zcDo.html. siedzi, pije i chrupki
[#28] Re: Amiga 1200 z OLX

@Stoopi, post #14

Przy takiej cenie jak 321 zeta za A1200, to każdy myśli tylko o tym żeby udało mu się kupić.
[#29] Re: Amiga 1200 z OLX

@Renton, post #25

Jeśli chodzi o tego oszusta z allegro co kupiłem amigę to sąd nakazał sprawdzenie jego stanu majątkowego lecz niestety nic on nie miał a utrzymywała go matka i nie było jak od niego ściągnąć tej kwoty,oczywiście sąd nakazał mu zwrot poniesionych moich kosztów ale cóż nic nie zwrócił :( co do allegro oczywiście wysłałem wszystkie papiery od razu i otrzymałem z ochrony kupujących pieniążki zwrot :) a oszust po kilku sprawach dostał jak pisałem tylko 6 miesięcy w zawieszeniu.
No a teraz kolejny raz dałem się naciągnąć :( ale mam jego dane choć nie wiem czy prawdziwe Zielona Góra i numer konta więc po numerze konta z tego co wiem powinni go złapać,no i jak wszystko dobrze pójdzie to w poniedziałek może pieniążki uda się zablokować na poczcie,nie od puszę już jestem po jednych sprawach i wiem jak to wygląda więc czy tak czy tak znajdę jeszcze kogoś lub kilka osób tak oszukanych i dołączę ich do sprawy jeśli się zgodzą jako świadków i dostanie koleś wyrok na 100% i zobaczymy czy się będzie cieszył.
[#30] Re: Amiga 1200 z OLX

@perkos7, post #29

a i teraz podaje się ten oszust jako Piotr J.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem