[#181] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@cossack, post #180

A ciężko ocenić co z oprogramowania x_letniego jest piractwem a rozszerzaniem retro hobby. Chyba chodzi tylko o to by nie sprzedawać a udostępniać i zarażać nasza chorobą innych
[#182] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@czasludzicienia1, post #181

Ja zgłosiłem na allegro komercyjne wydania gier z ostatnich lat, między innymi WORTHY wydaną w 2018 roku przez Pexelglass. To jest szczyt chamstwa i januszenia.
[#183] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@czasludzicienia1, post #181

A ciężko ocenić co z oprogramowania x_letniego jest piractwem a rozszerzaniem retro hobby.

Już to pisałem, sprawa jest prosta nic w tym nie ma ciężkiego.
Jeśli nie upłynęło 70 lat od śmierci autora, prawa pozostają po stronie autora, spadkobierców, wydawcy lub nabywcy tych praw. Po 70 latach przechodzą do domeny publicznej. Jeśli nie jesteś wstanie dojść do tego jaka jest sytuacja prawna to 99% znaczy że prawa są chronione inaczej ich uwolnienie jak w przypadku wielu gier było by opublikowane i powszechnie ten fakt był znany.
Jest od groma gier uwolnionych, jest dozwolony użytek, jest możliwość zakupu bo wiele egzemplarzy jest w obrocie można tanio i legalnie korzystać z dużej biblioteki a jakieś ulubione gry upolować za większą kasę.
Tłumaczenie i taka puenta wypowiedzi jest dla mnie słaba jest usprawiedliwieniem: kradzieży, lenistwa lub chęcią oszczędzenia kilku złotych. Jak tak się kocha i propaguje to retro hobby to może trochę szacunku dla tych co tworzyli soft i przyczynili się do sukcesu tego komputera a nie po raz kolejny próba negacji praw do oprogramowania bo "dawno". Róbcie sobie co chcecie ale czytając takie rzeczy to zęby bolą. Piszę to po raz kolejny bo nie godzę się na utrwalanie powielanego raz po raz kłamstwa, że jak minęło kilka dekad to już prawa nie obowiązują - obowiązują 70 lat po śmierci więc w wielu przypadkach ten czas jeszcze nawet nie biegnie. To, że nie możesz czegoś kupić, bo nie ma na rynku to nie daje ci praw do tego przedmiotu/utworu. Przyzwolenie na łamanie praw autorskich jest bardzo szkodliwe społecznie tym bardziej że każdy z nas może być a tak naprawdę jest twórcą.

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 20:41:24 przez cossack
[#184] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@cossack, post #183

Nigdzie nie usprawiedliwiam sprzedaży i chęci zarobku tego człowieka, dla mnie jest to również chore. Myślę, że w niektórych przypadkach gdyby nie (darmowa) pomoc sąsiedzka niektóre gry przeszły by w zapomnienie. A co do autorów to chyba jeśli nie ma w obiegu legalnych ich gier to pewnie cieszą sie, że ktoś ma z nich jeszcze trochę zabawy
[#185] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Risc, post #169

Był taki czas że w tej cenie szły oryginały w boxach.

Był taki czas ze swojego PPC sprzedalem za 650 zl na rzecz mtec 1230/28 za 75 zl z wysylka
To był czas smierci medialnej amigi w polsce i sukcesu PSX/PC
[#186] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@czasludzicienia1, post #184

A co do autorów to chyba jeśli nie ma w obiegu legalnych ich gier to pewnie cieszą sie, że ktoś ma z nich jeszcze trochę zabawy

1 Jeśli ktoś nie chce kasy za coś to uwalnia to na rzecz domeny publicznej.
2 Jeśli tego nie robi to raczej nie cieszy go to że ktoś bez pytania robi sobie co chce z jego własnością intelektualną.
3 To jest, zdecydowanie bardziej złożona sprawa bo nie dotyczy tylko autorów ale właścicieli praw majątkowych.
Jeśli się odnoszę do lenistwa w tym co piszę to właśnie chodzi mi o takie podejście, "że pewnie autor się cieszy czy nie ma nic przeciwko". Sprawdź, odnajdź go, zapytaj, może interesującą grę sprzeda Ci, podaruje albo uwolni, ale nie decyduj za kogoś, nie mów co mu sprawia radość jeśli go nie znasz i nic o nim nie wiesz.
Gry i programy to nie są tylko jakieś dane, wymagały naprawdę sporych inwestycji finansowych, tysięcy godzin pracy i nikt o tym nie zapomina i prawie nikt się nie cieszy, że ktoś sobie robi z tym co chce bez pytania. Jak ktoś ma zajebisty gest to uwalnia gry i chwała mu za to, ale nie każdy tak chce i nie każdego na to stać.
[#187] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@cossack, post #186

Jeśli ktoś nie chce kasy za coś to uwalnia to na rzecz domeny publicznej.

Albo uwalnia, albo ma to w głębokim
poważaniu.
Rynek gier wygląda tak, że dany tytuł generował
przychody jedynie przez kilka tygodni od
premiery gry.
Inaczej było na rynku arcade, gdzie dany
tytuł generował dochód przez miesiące
a nawet lata od premiery.
[#188] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@mmarcin2741, post #187

Co kto robi z swoją własnością to jego sprawa.
Widzę, że znajomość rynku na podobnym poziomie co praw autorskich.
[#189] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@mmarcin2741, post #187

Wiele osób zarabia nadal na remasterach/remake'ach.
W przypadku tego koleżki jest to recydywa. Był ostrzegany, dostawał informacje, że to co robi jest nielegalne. Skoro robi to dalej to chyba czas, aby zainteresowała się nim w końcu policja (kolega z gospodarczej się kiedyś nabijał, że szkoda, iż to nie jego rewir, a kolegów z dolnośląskiej nie lubi, bo coś tam). Akurat prosta sprawa, premia na święta jak patrzeć za rozbicie nielegalnego procederu
Może dzięki temu na rynek trafią sformatowane dyskietki z aukcji komorniczej
Chociaż obstawiam, że mamy tutaj też jakiś policjantów i pewnie już na ten pomysł wpadli ;)
[#190] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@kamilus, post #189

Niektórym to się widać nudzi. Ale to to pikuś. Są i też tacy co donoszą na sąsiada żeby sprawdzili skąd miał pieniądze na lepszy samochód o mojego hihi. Rozumiem jak mi ktoś szkodzi ale tracić czas na kogoś dla ewentualnie kogoś i w tak błahych sprawach to już nie teges.
[#191] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@amikoksu, post #190

Lubisz dostawać pieniądze za swoją pracę? To może dajmy 1/15 tej kwoty jakiemuś menelowi zamiast Tobie? Ty sobie wbij zęby w tynk.
Ktoś poświęca czas i pieniądze żeby stworzyć nową grę dla amigowców (2018 rok). Jakaś łajza kradnie i rozpowszechnia to za ułamek ceny.
Do tego psując zabawę kolekcjonerom.
Łajza jest informowana, że popełnia PRZESTĘPSTWO i powinna zaprzestać tego procederu. Allegro łajzie banuje konto. Łajza tworzy nowe konto i kontynuuje przestępczy proceder jakby nigdy nic.
Wjadą mu bagiety, zabezpieczą sprzęt to się gość ogarnie życiowo może.
A może i ktoś z naszej ekipy na śląsku się ucieszy jak na aukcji komorniczej za 2 lata kupi sprzęt i pakiet dyskietek za bezcen.

Mi szkodzi bezpośrednio w wyszukiwaniu ofert na allegro. Jakiś policjant zamówi sobie za te 30zł najmniejsze możliwe zamówienie i z 400zł premii wpadnie za podbicie statystyk na koniec roku. Sytuacja win-win - wszyscy dobrzy wygrywają.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 15:50:41 przez kamilus
[#192] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@kamilus, post #191

Widać nie zrozumiałeś.
[#193] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@amikoksu, post #192

Ja rozumiem o co chodzi temu gościowi, przyznaję rację, ale nie zawsze czarne jest czarne .... A dziwi mnie to, że np takiemu maxsoftowi sprzedającemu karty wypełnione softem nikt uwagi nie zwróci ( bez urazy max nie ciebie dotyczą te wszystkie uszczypliwości, tylko gościa, który chce zarobić krocie bez żadnego wkładu pracy)
[#194] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@czasludzicienia1, post #193

Mnie dziwi, ze autor coffina piraci i ludzie za to płacą :(

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 21:17:32 przez juen
[#195] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@juen, post #194

Uwaga, jest szansa na międzynarodowy lincz.
link
Dalej, PPA-owscy prawnicy, do boju.
[#196] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@gerul, post #195

O cholera. No to będzie dym. Strażnicy Teksasu do boju.
Hmmm...a może by tak kupić, póki aukcja jeszcze
jest?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 08:31:57 przez mmarcin2741
[#197] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@gerul, post #195

[#198] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@gerul, post #195

ciekawe, chociaż na ebay od kilku lat są dostępne reprodukcje gier i nikt nie bawi się w ich usuwanie. Tu masz przykład gier na Macintosha link
[#199] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@gerul, post #195

Hołdys.
[#200] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Jacques, post #1

Mamy nowe wydanie. Już nie drewniaki tylko plastiki. Nie wie skąd to, tak znalazł

link
[#201] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@t-bone, post #200

Gepetto przemienił się w Plastiketto? szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 16:42:08 przez PrzemasIII
[#202] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@t-bone, post #200

Dyskietki wyglądają na oryginalne hmm...
[#203] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@t-bone, post #200

No teraz to fajna i porządna edycja :)
[#204] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@RokiS, post #203

Prince of Persia też ma przypadkiem...
[#205] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Jacques, post #204

Czego to nie można odnaleźć w czeluściach piwnicy... ;)

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 18:48:15 przez RokiS
[#206] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@t-bone, post #200

Wygląda na pudełka po VHS ;)
Co jak co, ale muszę przyznać, że nawet fajnie mu to wyszło, w przeciwieństwie do tych sosnowych skrzynek ;)
[#207] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@panti1801, post #206

Tak przy okazji chyba miałem rację co do sprzeawcy od "amiga ze śmietnika".
Obserwuję typa i gośc w takich cenach niby te amigi sprzedaje. Po czym po kilku tygodniach wracają dokładnie te same zdjęcia. Ktoś ze złomowca prowadzi pralnię kasy po prostu.

link
Pewnie legalizacja kasy wyprowadzonej z wałków na vacie. Polska wersja amigi jako pralni
[#208] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@kamilus, post #207

Ktoś ewidentnie robi sobie beczkę śmiechu.
[#209] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@amikoksu, post #208

Pytanie czy to normalne/legalne, jeśli firma recyklingowa oddane przez ludzi rzeczy sprzedaje na Allegro?
[#210] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Jacques, post #209

To samo dotyczy auto złomów ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem