[#211] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@kamilus, post #207

Ciekawa teoria. Nie przyszło mi to do głowy.
[#212] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@kamilus, post #207

To ja w podobnym temacie: (może lekki off topic) ale czy takie ogłoszenie to też scam?

https://allegro.pl/oferta/blizzard-1230iv-68030-koprocesor-16mb-amiga1200-10179821334

O co chodzi z tą ceną ? Jaki cel przy przyświeca sprzedającemu?
Przecież wiadomo że nikt tego w tej cenie nie kupi.

Zastanawiają mnie takie oferty widoczne od dłuższego czasu.
[#213] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Ankuz MkOne, post #212

Nie wiadomo. Może ktoś się znajdzie.
Albo.....
Allegro to tylko tablica ogłoszeń i sprzedający czeka na ofertę jaka go zadowoli.
A transakcja poza allegro lub na "kup teraz" dla tej jednej osoby.
[#214] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Ankuz MkOne, post #212

Przyzwyczajanie rynku, przy tej cenie późniejsze 2499 to prawie za darmo
[#215] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@vojo, post #214

Dokładnie, to wmawianie ludziom, że to jest tyle warte. Później podbijanie cen kumplom lub kupowanie na niby. Takie to nasze "hobby" teraz jest. UAE wygrywa.
[#216] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@KM_Ender, post #215

aha, no to masakra.
Dawno allegro nie przeglądałem...
Ręki takiemu "amigowcowi" bym w życiu nie podał (spekulant pie...)

(a przecież taki Warp to ~2200 PLN plus proc)
Dobra kończe wylewać frustracje. Dzięki za objaśnienie.

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 17:25:21 przez Ankuz MkOne
[#217] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Ankuz MkOne, post #216

Raczej wszystko drożeje, dlaczego mc68060 rev6 jest po 1350 zł ? sprzętu mało, chętnych dużo. Przez miesiąc szukałem A4k i nikt na forum nie złożył żadnej propozycji …. nie mówiąc już o kwocie ile by chciał ….
[#218] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@luka, post #217

Tylko tam jest Blizard z 030 za kosmiczne kredyty. Drożej niż Warp z twoją 060
[#219] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@KM_Ender, post #218

To proste nikt nie kupi. Każdy kto chociaż troche zna rynek wie ile co kosztuje. są inne karty: apollo 1260 za 3k
[#220] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@luka, post #219

Ta karta wystawiona jest nie po to, by ją sprzedać. Ona kreuje cenę. Niestety.
[#221] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Ankuz MkOne, post #216

Ten Blizzard za 3799 to fakt, przesada albo faktycznie windowanie ceny. Ja swojego BlizzardaIV sprzedałem 2 lata temu za 1800 PLN. Obecnie wystawiłem Apollo 1260 za 3000, na giełdzie ppa i facebook wystawiłem za 2800 - wiadomo allegro zabiera swoją prowizję.
Z drugiej strony w tym Apollo cenę robi procesor w rev 6, który obecnie kosztuje chore pieniądze.
Co ciekawe z rynku zniknęły 060 we wcześniejszych rewizjach, teraz są tylko w 6.
A co do mojej karty to wiem jak ją używałem, wiem, że jest sprawna i nie zatyrana.
A że mam już Warpa to szkoda, żeby leżała w szafce.
[#222] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@KAN2000, post #221

OK poza benchmarkami i sysinfo bierzecie pod uwagę że zaczyna się liczyć sprzęt - nie obecny (warp, aca) ale o walorze historycznym- kolekcjonerskim?
[#223] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Bociek78, post #222

Chyba walorze histerycznym...

Jak ktoś nie ma "ciśnienia" i nie jest napalony to poczeka. Cena wybitnie o walorze histeryczno-spekulacyjnym a nie historyczno-kolekcjonerskim. Są lepsze karty "zabytkowe" za mniejszą cenę a i nowoczesne rozwiązania wychodzą taniej. Kombinator wybitnie winduje cenę, potem można się do tego odnosić że takie ceny. A zasada jest taka że nie jest ważne z ile ktoś coś wystawił, ale za ile ktoś kupił. Niemniej takie sztuczne windowanie tworzy efekt wobec laików którzy myślą że sprzet tyle kosztuje.
[#224] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Solo Kazuki, post #223

Nie żebym bronił tej pato-aukcji, ale blizzardy 60 idą przeciętnie po 3,5k a ostatnio nawet 40 poszła za 2,2 . Nabywca z południa. Tak że tanio już było.
[#225] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Solo Kazuki, post #223

To całe amigowe kolekcjonerstwo tylko szkodzi zwykłym amigowcom którzy chcieliby zwyczajnie poamigować. Ale cóż, to prawo kolekcjonerów zagracać sobie dom czym tam chcą, jedni zagracają starymi radiami, inni starymi amigami. I ich prawo wydawać swoje pieniądze na co chcą i ile chcą. Ja wiem, że już żadnej amigi niestety nie kupię (no tak na 99% ), ani żadnego "historycznego" sprzętu "z epoki". Obecne ACA1233 jest lepsze od B1230, a Warpy pewnie lepsze od B1260 czy Apollo. A jak zacznie padać to co mam, to trudno, zostanie UAE.
[#226] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Bociek78, post #224

To nie tak. Sprzedawca jest aktywny na pewnej grupie na FB, gdzie słynie z wywindowanych cen. Ostatnio wystawił kilka rzeczy od złotówki i chyba nie był zadowolony, dlatego wystawia teraz po takiej cenie. Prawdopodobnie planuje wystawienie czegoś jeszcze i liczy na "efekt tła", tzn że sprzeda drożej, bo ludzie myślą że takie teraz ceny.
[#227] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Bociek78, post #224

No Blizzard 1260 za 3,5k PLN to ja rozumiem. Ale 030 za 3,8k PLN to lekka przesada, chyba, że ma historię typu - był użytkowany przez Papieża.
Za te pieniądze trafiają się całe A1200 z dopałką.
Ja swego czasu zapłaciłem za Indivision MK2cr 1250 PLN, teraz jak bym wystawił za tyle, to by mnie wyśmiano.
Ja osobiście obstawiam, że za 3700 nikt tego Blizzarda nie kupi. Na obecną chwilę myślę, że za 030 to max 2 tys.
Oczywiście z biegiem czasu jak przybędzie Warpów to pojawi się więcej kart na rynku ale biorąc pod uwagę tych co chomikują, tych co kupują i chowają jako inwestycję oraz tych co dopiero zaczynają to te karty się rozejdą i niedosyt na rynku będzie cały czas. Fajnym sprzętem dla początkujących jest z pewnością A1211 za 599 PLN.
Ciekawy jestem kiedy na allegro pojawi się WARP i za ile.
[#228] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@KAN2000, post #227

Ja osobiście obstawiam, że za 3700 nikt tego Blizzarda nie kupi.

To oczywiste. Cena będzie systematycznie zmniejszana aż się ktoś załapie. Sam bym tak zrobiłok, racja.
[#229] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Ankuz MkOne, post #212

Nie ma się do czego przyczepić. Co innego gdyby ktoś chciał wydać na to moje pieniądze hihi.
[#230] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Solo Kazuki, post #226

właśnie ten aspekt: tacy "pato-handlarze".
Ich celem, nie jest promowanie amigowania (to jeszcze zrozumiem), nawet nie chęć sprzedaży po obecnej cenie rynkowej, tylko czysta spekulacja, sztuczne napędzanie maksymalnych cen i znalezienie nieświadomego łosia.
Dla mnie to już blisko oszustwa czy wyłudzenia leży.

Mamy wielu amigantów, dla których handel jest istotną częścią aktywności , ale oni zawsze coś od siebie jeszcze dają, często nawet sami opracowywują nowe rozwiązania lub usługi dla naszej społeczności.

A dla handlarzy-spekulantów , naciągających ludzi: ostracyzm!
[#231] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Bociek78, post #228

Tak to się może odbywać, ewentualnie cena zaporowa, a korespondencyjnie odbywa się "licytacja" oferentów z propozycjami. Tak czy inaczej szambo
[#232] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Jacques, post #231

To jaka jest adekwatna cena? Maksymalna cena tej karty jaka powinna być jak ktoś sobie chce ustalić z góry cenę?
[#233] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@amikoksu, post #232

Jak dla mnie to sprzedający może wołać za tę kartę i 10 tys. Rynek zweryfikuje oczekiwania sprzedającego i tyle.
[#234] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@KAN2000, post #233

Licytacja weryfikuje wartość rynkową. Chyba najprościej.

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 17:40:30 przez Bociek78
[#235] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Bociek78, post #234

no no a zwłaszcza jak uczestniczy w niej sprzedający ;D
[#236] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Ankuz MkOne, post #230

Zgadzam się z Toba, ale napiszę odpuść, bo ludzie tutaj odbiorą to jako krytykę, której nie chcą i będą cię ignorować. Ja wypadłem z amigowania na "real sprzęcie" przez ceny, gdzieś jest granica i dla mnie instnieje niestety jedynie UAE. Po co masz się narażać na ostracyzm na PPA, odpuść i tak tego nie zmienisz.Walnij browara, Pepsi, co tam lubisz i olej to.
[#237] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@KM_Ender, post #236

Dzięki za poradę ; )
Ale stanowiska nie zmienię. Zresztą nie widzę w nim nic kontrowersyjnego.
Przecież nie chodzi mi o to, że ceny retro rosną, czy że ktoś wystawia sprzęt na licytacji i chce za niego uzyskać jak największą cenę. To normalne. Popyt, podaż, jak było wcześniej wspominane.

Chodzi mi tylko o skrajności/patologie: sztuczne pompowanie ceny takimi ogłoszeniami, fałszywe podbijanie licytacji, próbę sprzedaży sprzętu za nieadekwatną cenę (wspomogę tu niektórych definicją: czyli za poziom odbiegający od ostatniej średniej transakcyjnej o 100 lub 200% ), to jest dla mnie takie żałosne cwaniactwo.
Czym to się różni od wciskania "cudownych garnków i patelni" emerytom za grube tysie ?

Napisane bez spinki i na spokojnie ; )
[#238] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Ankuz MkOne, post #237

Czytam i tak się zastanawiam, jak Blizzard 030 chodzi za 2-3k to jak by się pojawił Blizzard PPC. Na aukcji do jakiej kwoty mógł by dojść. Czysta spekulacja.
[#239] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@Jacques, post #1

--edited--

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 23:19:16 przez XTD
[#240] Re: "wydawca" amigowych piratów na Allegro i OLX

@mwb113, post #238

Ppc z 060 to tak lekko z 10 tysi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem