kategoria: AMOS
[#211] Re: programowanie amos

@JacK_Swidnik, post #208

U mnie działa . No to czekamy teraz na JackDem2, albo jakiś JackAttack . EMERGENCY!

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 12:17:50 przez MarX
[#212] Re: programowanie amos

@MarX, post #211

Marek bez przesady. Daleka droga zebym cos konkretnego zrobil.
A jak odpaliles to miales muzyke czy nie?
[#213] Re: programowanie amos

@JacK_Swidnik, post #212

Hahaaha, spoko, właśnie włączyłem :)
wyłącz kursor i będzie gitaraok, racja
[#214] Re: programowanie amos

@JacK_Swidnik, post #212

A jak odpaliles to miales muzyke czy nie?

Tak, poleciał modek
[#215] Re: programowanie amos

@MarX, post #214

Jakby ktos byl zainteresowany to rzucam pchelke, ktora napisalem 17 lat temu w Amosie, pod tytulem "Amos Manager", ktora uzywam w sumie do dzisiaj. Jest to pokazywarka obrazow w formacie iff i abk, odpalarka modulow w formacie mod i abk oraz konwerter obrazkow iff-abk, abk-iff i modulow mod-abk, abk-mod. Widze, ze coraz wiecej ludzi siega po Amosa by pisac craptro i gierki, wiec powinno sie przydac :) Amos Manager
[#216] Re: programowanie amos

@sordan, post #215

A ja w swoich zbiorach znalazłem coś z Techlandu odnosnie nauki AMOSA
Jak ktoś chętny.
dodatki
programista
[#217] Re: programowanie amos

@Risc, post #216

To moze by utworzyc gdzies baze kodow zrodlowych polskich wypocin w Amosie (przypominam, ze na PPA mamy juz kilka zrodlowek gier w dziale rodzynki).
Jak cos dorzuce jakies swoje ale musi sie znalezc jakies miejsce na severze. OK
[#218] Re: programowanie amos

@selur, post #217

A czemu się ograniczać do Polski? Github jest miejscem na takie rzeczy i tam powinny one lądować. Jeśli się tego obawiasz że jak rzucisz tam kod to go ktoś zmieni bez Twojej wiedzy, to to tak nie działa, chyba że na swojej prywatnej kopii. ;)

Można tam repozytoria opisywać i tagrować, np. Amiga czy AMOS, przez co można parę rzeczy już bez problemu znaleźć. Nie fragmentujmy internetu bez powodu, trzymajmy wszystko w jednym miejscu.
[#219] Re: programowanie amos

@teh_KaiN, post #218

Moim zdaniem na GitHubie utonie to w gąszczu innego kodu. Po wyszukaniu "AMOS Amiga" wyszła Ci nawet jakaś reimplementacja w Pythonie.

A po drugie to AMOS to ma swój edytor i kompilator. Przechowuje również kod programów we własnej, binarnej formie. Nie skompilujesz programów AMOSowych w inny sposób.

@Selur
Wychodziłem z propozycją "wspólnego zbioru zasobów", gdzie można by takie materiały zbierać, lecz nie spotkało się to z dużą aprobatą.
[#220] Re: programowanie amos

@JacK_Swidnik, post #208

Kolega się pochwalił, więc nabrałem troszkę odwagi i idę jego tropem:
Mój pierwszy program w Amosie, który robi coś więcej niż Print "Hello" :)
Adaptacja gry paragrafowej "Amelia", którą w postaci pdf'a można znaleźć na stronie link , weekend się zaczyna więc jakby ktoś miał czas (dużo go nie potrzeba bo jest króciutka) i chęć przetestować to będę wdzięczny. Z góry uprzedzam - u mnie śmiga na A1200 a nie chce ruszyć na A500. Mam nadzieję, że Wam będzie śmigać.
link

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 19:03:29 przez Lucus

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 19:03:54 przez Lucus

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 19:04:18 przez Lucus
[#221] Re: programowanie amos

@Lucus, post #220

gra tekstowa, super, już chyba skończyłem :D
wpisałem pin go komórki i odzyskałem swoje życie ok, racja
[#222] Re: programowanie amos

@Hexmage960, post #219

zeby cokolwiek zbierac najpierw potrzebny jest staly dostep do miejsca na sewerze i to takim, ktory nie zniknie po jakims czasie w niewyjasnionych okolicznosciach.
[#223] Re: programowanie amos

@Lucus, post #220

Skompiluj pod kickstartem 1.3 rozumiem, że taki masz w A500.
[#224] Re: programowanie amos

@Lucus, post #220

Dyskietka jest w FFS a z tego nie zabootuje a500 z kick1.3
Pod OFS ruszyło szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 11:00:55 przez Norbert
[#225] Re: programowanie amos

@groovebox, post #223

Tak dokładnie to skompilowałem w "Amos for windows", on tam się uruchamia z 1.3, następnie zrobiłem obraz dyskietki, zgrałem go na flopa i uruchomiłem na A1200, ale nie ruszyło na CDTV.

@Norbert - super, a powiedz mi jak mogę to zmienić na OFS, żebym mógł uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości? :)
[#226] Re: programowanie amos

@Lucus, post #225

Mozesz na przyklad sobie nagrac przykladowo Workbench 1.3 na dyskietke, a pozniej usunac cala zawartosc dyskietki i bedziesz mial wtedy bootujaca sie dyskietke w OFS, jesli rzecz jasna napiszesz w s/startup-sequence co trzeba.
[#227] Re: programowanie amos

@sordan, post #226

Dzięki, przyda się :)
[#228] Re: programowanie amos

@Lucus, post #227

Klonowanie dyskietki WB1.3 a później kasowanie plików zajmie przysłowie wieki. Bardzo szybko zrobisz to pod FileMasterem 2.2 z użyciem opcji Format i wyborem OFS - efekt będzie ten sam, szybko i wygodnie.
[#229] Re: programowanie amos

@Umpal, post #228

Ale zrobi to tylko raz.
Potem wystarczy sobie taki pusty obraz OFS kopiować dowolną ilość razy.
[#230] Re: programowanie amos

@Norbert, post #229

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, temat OFS już ogarniam :) poprawiłem adf'a i już powinien działać na A500, nowy link podrzucam i znów proszę o przetestowanie dla pewności: LINK
[#231] Re: programowanie amos

@Risc, post #216

Wśród dyskietek które wrzuciłeś jest jedna z dwóch dyskietek od książki od Amosa Prusika i Sypniewskiego. Bardzo fajne, praktyczne źródła. Kto ma drugą dyskietkę?
[#232] Re: programowanie amos

@miro_78, post #231

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem