kategoria: WHDLoad
[#61] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?
[#62] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@_arti, post #40

Spoko. Będę pisał jutro, także smiało. I tak się dziś nie dodzwonię do mojej specjalistki od języka Günter'a Grass'a

Bert bardzo dobrze zna angielski, więc nie będzie problemu z komunikacją.
[#63] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@_arti, post #60

No to jesli nie jest za pozno - tez sie pisze. Czyli jestem 17-ty na liscie. Ciekawe ile rabatu bedzie. Rozumiem, ze przy ewentualnej obnizce bierzemy pod uwage cene 20EUR? I drugie pytanko, jak bedzie wygladala rejestracja w praktyce, tzn. robimy zrzute i ktos wysyla, czy pojdzie jakas lista i kazdy bedzie placil osobno PayPalem czy jakos tak?
[#64] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@mccnex, post #63

Postaram sie to wszystko ustalic z Bertem, jak juz bede mial liste.
[#65] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@mccnex, post #63

Najlepiej wpłacić do organizatora całą sumę a potem przekazać Bertowi wraz z wypełnionymi formularzami rejestracyjnymi, przy wpłatach indywidualnych nie ma pewności, że wpłacą wszyscy, a tak jest pewność, że Bert dostanie pieniądze od tylu osób, ile mu obiecano.
[#66] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@rafgc, post #65

No i to tak powinno wyglądać.
Ostatnim razem też tak było ale nie zdążyłem się zapisać.
Jedna osoba załatwia wszystko .
Myślę że jak będzie 20 osób to cena będzie też niska, nie chcę być skąpcem ale czy jest to towar aż tak chodliwy ?
Zawsze należy szukać upustów a to właśnie jest ta chwila żeby móc kupić taniej , gość od tego nie zbiednieje a sprzedaż mu wzrośnie no i wpłynie niezła sumka na raz.
[#67] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@_arti, post #64

Jak nie jest za późno to i ja się piszę.
[#68] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@TUPCOM, post #67

A jaka cena będzie tego WHDLoad ? Chciałbym go używać pod WinUAE ? Chętnie też bym się do listy dopisał.
[#69] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@_arti, post #64

Skoro lista jest jeszcze otwarta to ja tez sie pisze na zakup kluczyka do tego programu. Skoro jest cos do ugrania to grajmy o to Prosze _arti dopisz i mnie do listy. Autor programu ucieszy sie, ze wieksza suma EUR wplynie na jego konto i mniej pirackich kopii w obiegu bedzie.
[#70] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@gilban, post #68

Pewnie wyjdzie ze 60-70 zł. Jakbyś sam kupił to pewnie z 200-250.
Rejestrujcie ponieważ warto. To nie jest tylko fantastyczny soft. To jest "niezbędnik". :)
Bez MOSa i AOS4 można się obejść, ale WHDLoad to podstawa. :)
[#71] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Andrzej Drozd, post #70

Pewnie wyjdzie ze 60-70 zł. Jakbyś sam kupił to pewnie z 200-250.

zakup indiwidualny to 20 Euro pi razy drzwi - 80 zl
Mysle ze Bercik sie zgodzi ..gdyz to nie pierwszy raz wysyla 20 kluczy do polski
[#72] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@HOŁDYS, post #71

zakup indywidualnie to cos kolo 84 zl tyle mi wyszlo niecaly rok temu placac przez inteligo wprost bertowi na konto
[#73] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Blendor, post #72

Tak z ciekawości. Ile zapłaciłeś prowizji bankowej za transfer do De?



Benedykt Dziubałtowski
[#74] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Benedykt Dziubałtowski, post #73

dokladnie nie pamietam cos kolo 6-8 zl
przy wplacie przez swoje konto internetowe trzeba koniecznie zaznaczy ta fukncje ze banki w niemczech nie pobieraja oplat , nie pamietam jak to sie zwie bodajze SHA czy jakos tak nie chce wprowadzac w blad

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 09:43:41 przez Blendor
[#75] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Blendor, post #74

A ja płaciłem przez PayPal i zamiast w EUR wybrałem bodaj funty (cena chyba 15 funtów, zamiast 20 EUR), bo wychodziło poniżej 80 PLN. Warto pomyśleć również o takim wariancie. Być może uda się zaoszczędzić kolejne kilka złotych. Poza tym inicjatywa zacna, gdybym już nie kupił klucza w zeszłym roku, to bym się chętnie dopisał OK
[#76] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@ITU, post #75

zamiast w EUR wybrałem bodaj funty (cena chyba 15 funtów, zamiast 20 EUR), bo wychodziło poniżej 80 PLN.

a to dziwne bo funt stal powyzej 5 zl :P

Benedykcie oplata miedzy bankowa (miedzynarodowa wlasciwie) to zleznie od bankow 25 zl
tyle mnie taki przelew kosztowal do norwegi.


Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 10:14:20 przez HOŁDYS
[#77] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@HOŁDYS, post #71

Pewnie wyjdzie ze 60-70 zł. Jakbyś sam kupił to pewnie z 200-250.
zakup indiwidualny to 20 Euro pi razy drzwi - 80 zl
.

Noooooo, to przyznam szczerze upust wart świeczki że się tak wyrażę. Całe 10 zł czyli jakieś 2,5 euro... kawa tyle w Reichu chyba kosztuje. Zawszę podziwiałem tę niemiecką hojność, tym bardziej że sprawa dotyczy wirtualnej kopii czegoś, a nie rękodzieła fizycznego ;)

A już poważniej mówiąc, taki programik w amigowych realiach powinien kosztować w detalu jakieś 40zł. Jak ktoś będzie w stanie wiarygodnie podać kwotę ile będzie kosztować w wariancie hurtowym jeden klucz, to wtedy będę mógł się zdeklarować czy jestem zainteresowany.

I żeby nie było... tu nie chodzi o skąpstwo... sreber ciągle nikt nie zwrócił... nie mówiąc o Bibliotece Narodowej ;

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 10:24:29 przez Duracel
[#78] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Blendor, post #74

Nie ma takiej funkcji jak to, że bank nie pobierze opłaty - zwłaszcza przy przelewie zagranicznym. W grę wchodzi system łączności SWIFT, gdzie każdy bez wyjątków płaci. Pytanie tylko kto zapłaci.

SHA (skrót od shared - dzielone) - zleceniodawca pokrywa koszty banku zleceniodawcy, odbiorca pokrywa koszty swojego banku,
BEN (skrót od beneficial - koszty przerzucasz na otrzymującego płatność) - odbiorca pokrywa koszty banku zleceniodawcy i swojego banku
OUR (wszelkie koszty ponosisz ty) - zleceniodawca pokrywa koszty banku zleceniodawcy i banku odbiorcy.

Koszty są zależne od banku, formy zlecenia przelewu itd.
[#79] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Duracel, post #77

Jak nie chcesz, nie kupuj. A nie wylewasz jakiś niepotrzebny tu nikomu jad.
[#80] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Duracel, post #77

To jest prywatna sprawa autora, jak wycenia swój program. Jeżeli uważasz, że jest dla Ciebie za drogo i dobra wola autora o upust np. 25% (z 20 euro na 15 euro), to nadal za dużo, to wydaje mi się, że po prostu nie powinieneś kupować, a wszelkie inne insynuacje i komentarze zachować dla siebie.
[#81] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@HOŁDYS, post #76

Dla mnie nie dziwne, nawet jeżeli funt stał po 5,2 to zapłaciłem 78 złotych, a za przelew przez PayPal nie płaciłem żadnej prowizji. Nie są to czary mary czy naginanie rzeczywistości, tylko matematyka. Z resztą zrobiłem symulację przed chwilą i wyszło z niej, że płacą przez PayPal 15 funtów to jest 76,06 złotego. Jeżeli by wynegocjować niższą cenę w funtach zamiast EUR to oszczędność była by jeszcze większa.

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 10:34:16 przez ITU
[#82] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@_arti, post #64

Czyli i ja proszę Cię _arti dopisz mnie do swojej listy. Z góry dziękuję. A kiedy będę miał podać dane do rejestracji ? Mógłbym prosić o jakieś info i kiedy przelać pieniądze na konto i jakie konto ?

I tak jak napisałem wcześniej - będę chciał używać programu pod WinUae, jako że fizycznej Amigi nie posiadam. Posiadam tylko Mosa, a tu też w tej kwestii zostaje się tylko uae.

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 10:36:27 przez gilban
[#83] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@mailman, post #80

holdys niemieckie banki nie pobieraja oplat :) i tu sie mozna w konia zrobic kolega w pko mi zaznaczyl jak wysylasz do niemiec to tylko funkcja SHA i przelew maks 6-8 zl

mailman czytaj ze zrozumieniem
niemiecki banki transakcje miedzy soba itd itp maja gratis wybierajac platnosc do niemiec nie daj sie zwiesc stukaj smialo funcje SHA :) w pl ci to rzadko powiedza chyba ze masz zaufanego w PKO np ja takiego mam i mi podpowiedzial jak nie zrobie SHA to mnie wykasuja 25-30 zl i pieniazki pojda sobie gratis na niemieckie konta
wysylajac do niemiec robisz SHA krotko i na temat

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 10:37:18 przez Blendor
[#84] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@ITU, post #81

ITU wszystko sie zgadza ...jednak jakos te funty musisz wplacic na konto paypal...
ten system to system zlodziejski..przelicza po najnizszym kursie ze zlotego jak wplacasz...
do tego dochodzi prowizja.. za rozne operacje.
nie wiem czy ci taniej wyjdzie :-] chyba ze miales platnosc z UK i masz pay pal w funtach to wtedy sie zgodze...jesli wchodzi przewalutowanie ze zlotowki na zachodnia walute - to zdzierstwo.

Duracel w niektorych watkach nie powinienes mieszac histori i swoich przemyslen.
Tu chodzi czy ktos chce kupic legalny WHDLOAD i w ten sposob podziekowac za wlozona prace dla autorow ... 8 dych dla niektorych moze duzo ale na zachodzie to nie jest jakas wielka kwota.
Podejzewam ze jak we wczesniejszych przypadkach zbiorowego zakupu Arti cos ugra ..wiec chyba warto (bo wiekszosc PPA juz ma legalny klucz - nie legalny nie dziala z ver 17.0)

Gilban na razie skrzykujemy sie i zbieramy chetnych ...Arti potem zbierze kase ,dane do rejestracji i zrobi jeden zbiorczy przelew ..po czym kazdy kto zaplaci otrzyma cos do katalogu L:


Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 10:48:54 przez HOŁDYS
[#85] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Blendor, post #83

Gdybyś płacił z konta banku niemieckiego, na konto banku niemieckiego, to oczywiście, że opłat nie ma lub są niewielkie. Ale wtedy nie płacisz za SWIFT. Jeżeli wysyłasz pieniądze z banku polskiego do niemieckiego, w grę wchodzi SWIFT i SHA, BEN i OUR tylko definiują kto ponosi koszt SWIFT. Ty po prostu ten koszt przerzuciłeś na autora WHDLoad i dlatego zapłaciłeś mniej. Bert pewnie tego nie zauważył albo mu się nie chciało zwracać uwagi.
[#86] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@HOŁDYS, post #84

Liczyłem dokładnie przy "doładowaniu" konta z polskiego banku złotówkami, a potem przeliczenie tego na funty.
[#87] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@ITU, post #86

mailman nie bede sie sprzeczal bankierem nie jestem jednak polecono mi operacje SHA w banku pko motywujac tym ze ja nie zaplace calej podrozy pieniazkow tylko oplate uiscze w PKO PL a autor WHDLOAD rowniez nie straci nic bo niemieckie banki miedzy soba maja wiele darmowych uslug ! mowie to co mi powiedziano w PKO i tym sie pokierowalem tym sposobem uchronilem sie od 25-30 zl za przelew

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 11:00:31 przez Blendor
[#88] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Duracel, post #77

Oj tam, mi sie wydaje ze nikomu o jakis straszny upust nie chodzi, wiem z wlasnego doswiadczenia ze w grupie razniej,jak by nie ostatnia akcja z whdload, na ktora zbieral kasiore stachu to sam bym sie nie zdecydowal bo czym czlowiek starszy tym bardziej leniwy i brakuje mobilizacji, dla mnie nie istotny byl ten smieszny rabat, bo i tak wplacalismy troszke wiecej a reszta jaka zostala poszla na jakies dzieci w zimbabwe czy cos podobnego, w kazdym razie na jakis zacny cel :)
I wydaje mi sie ze wlasnie o to chodzi, ludziom sie nie chce bo w wiekszosci amigowcy to juz niestety starsze pokolenie :)
[#89] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@mailman, post #85

W banku BZWBK taki przelew nazywa się SEPA.
[#90] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@gilban, post #89

Tak czy owak to Polska ze swoim systemem bankowym jest chyba najdroższa w Europie.
Najgorsze że to że dopóki nie zrobisz tego pierwszy raz to nie będziesz wiedział jakie to są chore koszty. Gość mi robił przelew z Czech i zeżarło 15zł nie wiem na co. Skąd jako sprzedający za granicę mam wiedzieć o tych kosztach przelewu? Banki za bardzo się z tą informacją nie dzielą. Nie dziwie się że tyle osób nie chce sprzedawać za granicę. Poza tym jakim prawem są pobierane pieniądze z przelewu? Gość przelewa mi przykładowo 100zł za przedmiot i z tego 15zł zabiera? Chyba na takie coś musiałbym wydać zgodę. Dla mnie to bezprawie.

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 11:32:50 przez Dark_luke
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem