kategoria: WHDLoad
[#91] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Dark_luke, post #90

ja sporo sprzedaje gier boxowych do slowacji/czech z allegro i zawsze przelewaja mi paypalem jako gift - ja nie ponosze zadnych oplat ,raz rowniez dostalem przelew z czeskiego mbanku do polskiego ..tez za darmo

Niektore banku w umowie (Dark Luke nalezy czytac co sie podpisuje) maja czarno na bialym tabele oplat i prowizjia np za przelewy przychodzace za granicy.

nie umniejsza to faktowi ze to jest nieuzasadnione zdzierstwo


Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 11:45:16 przez HOŁDYS
[#92] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Dark_luke, post #90

giban oooo cos takie chyba ten kolo mi wtedy tez mowil ze mam to zaznaczyc sha i sepa czy jakos tak naprawde nie pamietam wiem ze jest tylko taka mozliwosc ze przelewajac do bankow DE nie trzeba wnosisc oplat ich bankow niemieckie banki maja to wszystko miedzy soba darmowo
[#93] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@HOŁDYS, post #91

Ale dlaczego ja mam płacić prowizję za to że ktoś zrobił przelew? Poza tym jak podpisywałem umowę 6lat temu to nie było tam żadnych opłat związanych że ktoś przelewając mi pieniądze ja będę płacił.
Opłatę powinien ponosić płacący a system bankowy powinien poinformować sprzedającego że są takie koszty. Jeśli byłbym upierdliwy to zażądałbym dopłaty przez kupującego bo jak dla mnie nie zapłacił pełnej kwoty.
[#94] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@gilban, post #89

Tak, w SEPA takie coś jest możliwe, ale musisz wówczas dysponować rachunkiem w walucie EUR i w tej walucie dokonać płatności. Wtedy rzeczywiście wybór SHA powoduje, że koszty są tylko około 8-10 PLN dla wpłacającego (o ile jego bank jest członkiem SEPA - nadal są w Polsce banki, które nie są) i odpowiednio niższe lub darmowe dla odbierającego (o ile bank odbierającego odbiór pieniędzy w ramach SEPA ma zwolniony z opłat - a nie każdy bank ma). Ja jednak zrozumiałem, że płatność była w PLN, a dla tych transakcji SEPA nie obowiązuje.
[#95] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Dark_luke, post #93

regulamin w tabeli oplat i prowizji zmienia sie co najmniej 2 razy w roku
takowa informacje powinienes otrzymac od banku droga elektroniczna lub tradycyjna.
ja wiem ze nie oplaca sie w PKO BP i pochodnych bawic sie w przelewy zagraniczne przychodzace.

jesli mozesz powiedziec o jakim banku mowa w twoim przypadku ?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 11:48:52 przez HOŁDYS
[#96] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@HOŁDYS, post #95

Moim ? Własnie PKO BP
[#97] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Blendor, post #92

Blendor - bardzo nieprecyzyjnie piszesz. Stwierdzenie, że "przelewajac do bankow DE nie trzeba wnosisc oplat ich bankow niemieckie banki maja to wszystko miedzy soba darmowo" sugeruje, że robisz przelew z banku niemieckiego do banku niemieckiego (Twoje między sobą darmowo). A w przelewie zagranicznym oraz SEPA nie chodzi o to, co banki mają między sobą za darmo tylko czy bank odbiorcy przelewu SEPA w EUR pobiera za to opłatę i czy przerzuca jej koszt na odbiorcę. I nie jest prawdą, że niemieckie banki tak mają (bo zaraz ktoś wyciągnie wniosek, że są lepsze i tańsze ;) ). Mają to tylko banki, które są członkami SEPA. Zapewne są takie (nawet niemieckie), które nie są i warto robiąc taki przelew najpierw sprawdzić czy bank odbiorcy (jak i nasz) jest takim członkiem.
[#98] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Dark_luke, post #96

to oni pobieraja oplate za przelewy przychodzace 15 zl :)))
mialem tak w inteligo
pisze jak byk w regulaminie najciekasze jest to jakbys z tego konta chcial dokonac oplaty za np klucz WHDLOAD z PKO BP to 40 ZL :P czyli pol klucza :P

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 11:54:14 przez HOŁDYS
[#99] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@HOŁDYS, post #98

Znowu zrobil sie watek offtop :) z takiego zalewu bankowych informacji artiemu coraz trudniej bedzie wylapac tych ktorzy sie zglosili po klucz... udajcie sie z tym watkiem dotyczacym oplat bankowych gdzie indziej a tu zostawcie miejsce dla tych co zglaszaja sie po kluczyk.
[#100] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@HOŁDYS, post #98

Tak ale jak podpisywałem umowę to nie było tabel a że wprowadzili między czasie no cóż.
Tak apropos. Czy sprzedając zagranicę to jest ok że kupującego obciążę tą opłatą w koszcie przesyłki? Jest będzie to zgodne z regulaminem np. Allegro ?
[#101] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@WojT_GL, post #99

mysle ze nie dokonca of top... z tego of top wynika ze oplaca se zrobic jeden duzy przelew za klucze niz kazdy z osobna + prowizja banku.
Darku Luke zapytal ..wiec udzielilem mu odpowiedzi , MailMan tez cos ciekawego dopisal dla mnie to nie jest of top o niemieckich najezdzcach
[#102] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Dark_luke, post #90

Sprawa wyglada nastepujaco, kiedys myslalem ze w polsce mamy zle jezeli chodzi o bankowosc ale okazuje sie ze w czechach sa sto lat za murzynami, nie dosc ze przelewy platne to wybieraniekasy z bankomatu danego banku tez platne, prowadzenie konta platne, masakiera a do tego wszystkiego wysylajac przelew z jednego banku do innego, kasa idzie 3 dni
[#103] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@QUAD, post #102

Przecież u nas jest tak samo
[#104] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Dark_luke, post #100

Czy sprzedając zagranicę to jest ok że kupującego obciążę tą opłatą w koszcie przesyłki? Jest będzie to zgodne z regulaminem np. Allegro ?

z regulaminem nie jest to zgodne (ukryte dodatkowe oplaty) ale z sumieniem jest..
dla pocieszenia powiem ci ze za przelew 100 zl do polski czech placi 30 zl
[#105] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@WojT_GL, post #99

Spoko, poradze sobie. Nie w takim smietniku grzebie na codzien OK
[#106] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@WojT_GL, post #99

Gdy arti będzie robił przelew powinien mieć na uwadze kilka elementów. Im więcej osób, tym te elementy (czyli koszty przelewu) tracą na znaczeniu i nie warto się nimi wtedy w ogóle przejmować. Pokazuje to jednak jak wielką różnicą jest płacić za coś samemu aniżeli w grupie.
[#107] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@_arti, post #105

Arti mógłbyś zaktualizować listę chętnych ?


Benedykt Dziubałtowski
[#108] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Benedykt Dziubałtowski, post #107

Teraz zabieram żonę na spacer. Jak wrócę, ok. 15:00 to zrobię... chyba, że ktoś mnie uprzedzi Tak czy siak, maila będe pisał jutro ok. południa.
[#109] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@_arti, post #108

Panowie mam problem. Ostatnio dzięki waszej pomocy zakupiłem klucz do WHDLoad. Niestety po wielkiej rewolucji w domu okazuje się, że nie mam go na Amidze, nie mam go na PC, nie mam go na poczcie. Może z głupoty skasowałem, może gdzieś tam jednak głęboko siedzi. Może się znajdzie, może NIE !. Pytanie, czy jest szansa ponownego uzyskania klucza bez ponownego płacenia ? Mój angielski jest kiepski i nie potrafię napisać stosownego mejla do autorów programu. Może ktoś pomoże ?
[#110] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Esio, post #109

Bert chyba twoja karte rejestracyjna czy cos tam ma (nie wiem, ja jeszcze nie rejestrowalem WHDLoad), wiec z uzyskaniem klucza pewnie nie byloby problemu.
[#111] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?
[#112] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Esio, post #109

Wyślij do Berta pytanie z maila, którego podawałeś na karcie rejestracyjnej, powinien Ci przysłać kopię.
[#113] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Duracel, post #111

Im więcej osób, tym te elementy (czyli koszty przelewu) tracą na znaczeniu i nie warto się nimi wtedy w ogóle przejmować. Pokazuje to jednak jak wielką różnicą jest płacić za coś samemu aniżeli w grupie.


To po pierwsze.
Po drugie nie muszę zakładać jakichś paypali czy coś, żeby przelać kasę.
Po trzecie robię jeden przelew i dostaję klucz (nie tracę czasu na szukanie żadnych informacji gdzie to przelać itp.)
Po czwarte ten niemiec też poświęca mniej czasu na wysłanie kluczy, ma więcej czasu który może poświęcić na rozwój WHDLoad. (a poświęci bo widzi, że są ludzie którzy to rejestrują)
[#114] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Mir3k, post #113

Witam,

Jeśli lista wciąż jeszcze otwarta to również jestem chętny na klucz.
[#115] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Torin, post #114

Arti ..mysle ze nie pali nam sie i jakis deadline rozsadny dla reszty zaspanych forumowiczow mozna by zrobic..uwazam ze jutro to za wczesnie - cos czuje w moczu ze to ostatnia taka szansa kupna WHDLOAD w grupie na PPA.Moze warto poczekac kilka dni


Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 15:14:50 przez HOŁDYS
[#116] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@Esio, post #109

Esio
Wiesz, to że Twój angielski jest kiepski, nie oznacza, że nie możesz po angielsku listów pisać. Mój angielski też jest kiepski, a jak potrzebuję wysłać list po angielsku to się nie załamuję.

Robię tak:

1. Piszę list po polsku.
2. Wklejam tekst do Google tłumacza.
3. Uzyskuję tłumaczenie na angielski.
4. dodaję adresatowi info, że kiepsko znam angielski i że tekst jest tłumaczony przez Google tłumacz (również info przetłumaczone przez Google).
5. Wysyłam całość do adresata.

W ten sposób magiczna bariera znika i nigdy nie miałem problemu z odpowiedzią. Czyli zawsze taki adresat mi odpowiada na zadane pytanie. Odpowiedź wklejam do Google tłumacza i już wszystko wtedy wiem.

Także na wszystko jest rada, tylko nie można się bać.


Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 15:30:13 przez gilban
[#117] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@HOŁDYS, post #115

@holdys

Znakomity pomysl! Tak naprawde to bym sie nie zastanawial, ale remontuje mojego klasyka i nie wiem, czy wyrobie finansowo. Jezeli bedzie taka mozliwosc to sie okresle w momencie, gdy podane zostana koszta "na jednostke" za klucz. Thx!
[#118] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@gilban, post #116

gilban jesli uwazasz ze to super sposob ...napisz co po polsku przetlumacz w google tlumaczu na angielski .. a teraz wklej to jeszcze raz i zobacz jaki kali byc kali miec wyjdze ci po przetlumaczeniu na polski tego tekstu :D
google translator uzywac w ostatecznosci - chociaz jak napiszesz my english is very poor to koles wybaczy.
[#119] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@HOŁDYS, post #118

Ja wiem, że jak coś po polsku napiszę i wkleję do tłumacza, a następnie tłumaczenie, znów na polski przetłumaczę to dziwne rzeczy z tego wyjdą.

Ale jak się nie ma tego co się lubi, to się lubi co się ma.

Dlatego też zawsze wklejam dopisek, że tłumaczone tłumaczem i wtedy jest ok.

Ale np na PC kiedyś kupiłem sobie program Nero - mimo że jest po polsku - to pomoc techniczna jest po angielsku - dzięki tłumaczowi, już wiele razy klucz mi odblokowali (tak się składa że z danym kluczem tylko 5 razy można aktywować program, po przeinstalowaniu systemu. potem email do Nero jest potrzebny aby go odblokowali - i tak w kółko.

Ale nie tylko to, wiele razy już korzystałem z tłumacza i nigdy mi nic złego nikt nigdy nie odpisał. Także ludzie widać że to rozumieją i jest ok.

No i też zauważyłem, że coraz więcej programów na Windowsa, też jest translatorem tłumaczona. Również Microsoft wszelkie opracowania dotyczące pomocy technicznej na swoich stronach tłumaczy translatorem (niekoniecznie tym od Googla). I sami o tym właśnie informują, że tekstu nie tłumaczył człowiek , że tekst jest tłumaczony maszynowo.

A Tutaj mamy przykład takiego tłumaczenia.

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 17:17:20 przez gilban
[#120] Re: Tańszy WHDLoad - nadal możliwe?

@_arti, post #110

Proszę niech ktoś zaktualizuje listę chętnych.
Ja się już w tym bałaganie pogubiłem , dodatkowo te zbędne dyskusje .
Chcę kupić ten klucz i tylko to mnie interesuje i tak jak kolega napisał że nie kupie go sam bo nie znam języka ani nie znam się na przelewach zagranicznych . Uważam że jest to okazja do wspólnego zakupu kluczy i to w jakiejś tam promocji cenowej. Ostatnio nie zdążyłem się załapać więc teraz chcę.

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 22:21:22 przez Jacol
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem