[#301] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #297

Gra wygląda dość przyjemnie, ale jest to głównie zasługa użytych cudzych grafik z Zool'a, gra mogła by zyskać gdyby jednak miała własną grafikę. To że jest w backbone wcale nie przeszkadza.
[#302] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Gżegżółka, post #301

Z jednej strony to szacunek, ze autorowi sie chcialo oraz za prace wlozona w ta gre, z drugiej jednak, to mowiac szczerze, ja bym tego nawet nie odpalil z ciekawosci... na yt mozna znalezc gameplaya i niestety, to nie wyglada dobrze moim zdaniem...
[#303] Re: Zapowiedzi nowych gier

@aszu, post #302

Warto odpalic chociazby po to, zeby sie upewnic w swoich zalozeniach, bo gra w przeciwienstwie do innych odpala sie bezproblemowo (i zajmie gora 5minut)
[#304] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Danger Mouse - przygodówka tekstowa (wersja demo).
[#305] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #304

Autor książki ""The Ultimate Guide to Amiga PD Games" pracuje nad grą platformową utrzymaną w duchu Dizzy'ego. Na razie bez tytułu, jedynie z przedsmakiem pomysłów oraz jednym obrazkiem. Gra powstaje w kreatorze Reality.

Kolejna pozycja, już bardziej namacalna - platformówka Evil Minions. Patrząc na screeny - AMOS.
[#306] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #305

Hmm jedna gra w styli Dizzy juz powstaje i jest w calkiem zaawansowanym stadium link
[#307] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #305

Minionki :) Kolejny dowód na to że wydając coś jako PD, nie potrzeba zezwolenia do użycia materiałów objętych ustawą o ochronie praw #?
[#308] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #305

Po zagraniu - Evil Minions wypada... słabo.
[#309] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #308

Bo to też Backbone... kurde to już jakaś plaga ...
[#310] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #309

BAKBONE atakuje! litosci amigowej nie czuje
[#311] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #305

Pojawiła się wersja demonstracyjna gry JetHunt - amigowa inkarnacja H.E.R.O.
[#312] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #311

I kolejna gra w Backbone - demo będące klonem gry Ghost'n Goblins - Defeated.
[#313] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #312

I znowu Backbone - Mummy.
[#314] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #312

Grafika wygląda na rypaną z "Abbaye des morts", która wyszła na PC i Spectrum.
[#315] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #314

Nie no...tamten żółty dzidziuś jest z innej bajki, a tu ewidentnie widać klona Ghost&Goblins oraz Robin Hooda z tarczą

Czy da się ściągnąć demo tej gry? Nie widzę linka na stronie.
[#316] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Andrzej Drozd, post #315

da się http://www.megafileupload.com/en/file/594086/game-lha.html
[#317] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #313

Mummy robił chyba jakiś daltonista. Przepraszam jeżeli kogoś obraziłem. Wszystkie obrazki to jakaś porażka, oprócz tego z tą panią gotową do...co odkurza trupowi...
Gra u mnie "nie działa". Wersja 1.1 odpala planszę która nie mieści się w rozdziałce i nic się nie dzieje. Wersja 0.2 działa, ale nie można sterować ludzikiem.
Nie pisałbym nawet o tym, ale ja uwielbiam takie planszowe labiryntówki w stylu Boulderdash i Robbo.
O ile mam zastrzeżenia do kiepskich obrazków, to sama gra wydaje mi się fajna i nie przeszkadza mi grafika w stylu C64, a nawet lubię styl 8 bit. Bardziej od cukierkowatych gier w tym stylu.
Niestety nie pograłem sobie - brak sterowania.
[#318] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zeter, post #316

Działa.

Fajna gierka. Niestety za szybko działa na 040/40 MHz i w ciągu 10 sekund można zginąć trzy razy. Jutro spróbuję odpalić bez cache albo z innym degraderem prędkości.
[#319] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Andrzej Drozd, post #318

Bynajmniej nie w Backbone... SQRZX III

After Sqrxz and Sqrxz 2, Frank “phx” Wille has now ported the third part of the Jump’n Run series to the Amiga. Due to the experiences with his own title Solid Gold, Sqrxz’ engine was completely rewritten: it now runs with 50 instead of 25 frames per second and in contrast to the Windows and Linux version also offers level passwords now.

Both predecessors are being converted to the new engine aswell, additionally a port of the fourth episode is in the works. The games will be released in a limited collector’s edition with profesionally printed disks and a traditional game box.
[#320] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Andrzej Drozd, post #315

Nie no...tamten żółty dzidziuś jest z innej bajki, a tu ewidentnie widać klona Ghost&Goblins oraz Robin Hooda z tarczą

Patrzysz na złą postać. Tu widać dokładnie "inspirację":

Defeated

Abbaye 1

Abbaye 2
[#321] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #313

Ataku Backbone ciąg dalszy - Parallel Worlds. Już wcześniej autor udostępnił intro tej gry, a teraz możemy zagrać dwoma postaciami. Kiepsko się skacze, ale grafika całkiem przyzwoita. Ktoś powinien autorowi pomóc napisać należycie teksty, bo strasznie kaleczonym angielskim jest wszystko napisane.
[#322] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #321

Grafika przyzwoita, bo pewnie "pożyczona".
A z tym skakaniem i tekstami... Ktoś będzie w to grał żeby się tym przejmować?
[#323] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #322

Z tej strony linkmozna pobrac demko "Parallel Worlds". Gra ma byc typu hack n slash. poki co jest sporo bugow, bo zauwazylem ze sa problemy z detekcja kolizji, skakanienim oraz kilkoma innymi rzeczami. Intro jest zbyt dlugie i nie udalo mi sie go przeskoczyc, wiec, trzeba cierpliwie obejrzec...
[#324] Re: Zapowiedzi nowych gier

@aszu, post #323

A na komentarz 321 spojrzałeś? ;)
[#325] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #324

Nie wiem, jak to przegapiłem. Chyba pora iść do okulity
[#326] Re: Zapowiedzi nowych gier

@aszu, post #325

Solomon's Key 2 - konwersja z NES napisana w asemblerze.

Link

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 10:47:37 przez PopoCop
[#327] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #326

Jedynkę konwertował z ST nasz kolega Asman?!

Jedynka jakoś wyglądał lepiej?!
[#328] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #327

[#329] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #328

Nie zapominajmy, że to gra pisana w Backbone.
[#330] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #329

na rysunku rzeczywiście wygląda ładnie, ciekawe tylko jak będzie się prezentować w ruchu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem