[#391] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #385

Wygląda to bardzo bardzo przeciętnie, jak jakaś stara gra PD. Trudno powiedzieć mi coś więcej, nie takich gier się spodziewam, może rzeczywiście kod gry jest dobry tylko jej oprawa kuleje. Gdybym miał wspomóc finansowo jakąś nową grę to było by to Tank Furry albo kolejny port od Nova Codera. W backbone to chyba tylko Cammy potrafiła zrobić coś grywalnego, ewentualnie Boxx 1 i 2 były dość przyjemne.
[#392] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #387

jeszcze pare takich tekstow i strzele sobie w leb z gumki od magnetofonu


Szanuj swoje C64 lub Atari, czy od jakiego tam kaseciaka masz gumkę.
Daj ludziom pomarzyć, zaplanować w tej dzikiej rozkoszy upojenia, np. alkoholowego, gdy maja wolne. Popatrz jaki długi tekst wypisali, jakie fake wideo stworzyli. Zostaw ich, niech marzą, o pikselach, fortunie i latach 80-tych.

Jutro wytrzeźwieją.OKOKOKOKOK
[#393] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Andrzej Drozd, post #392

"Daj ludziom pomarzyć..."

A ostatnie dziesiec lat marzen i planow nie wystarczylo naszemu srodowisku?
[#394] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #389

Na eab towarzycho jara się każdym gniotem i płaci po 20 E za bacbonowe TOG2, po tym jak pierwsza część zawojowała świat rycerzem, który strzela nieograniczoną ilością mieczy, wprost ze swojej klatki piersiowej, nie puszczając przy tym tarczy.
[#395] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #394

W koncu sie ktos wylamal i podsumowal jak nalezy

Obviously the "community" has absolutely no regards for quality, making the Amiga look worse than a ZX Spectrum.
[#396] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #395

Nie doceniają amazing quality pixelartu ? ;)
[#397] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #396

Ta twórczość znajduje krytyków nawet na jakże w tej materii jednostronnym EABie. Tylko mina trochę rzednie, jak za przykład, na którym Amiten powinien się wzorować, krytycy podają twórcę TOG

Chociaż to w głównej mierze dotyczy tego, że tamten przynajmniej doprowadza swoje projekty do końca, Amiten tymczasem ma rzekomo prowadzić rewizjonistyczną politykę historyczną, i edytuje swoje stare posty dotyczące porzuconych na jakimś etapie tworów.
[#398] Re: Zapowiedzi nowych gier

@okejokej, post #397

Czasem się zastanawiam, że trzeba by było usiąść i zrobić w końcu grę za kasę nawet na średnim poziomie i wtedy twórcy słabszych komercyjnych gier by przynajmniej się zastanowili i nie mieli by oręża w stylu: to zrób lepszą grę.
[#399] Re: Zapowiedzi nowych gier

@asman, post #398

EAB to grupa ludzi z całego świata, myślę że po prostu większość ludzi kieruje się zasadą "whatever" czyli nie lubię to się nie wypowiadam. Jeden post był krytyczny, ale był też bardzo konstruktywny. Mój wrodzony optymizm chciałby aby po takich projektach ukazywły się rzeczy lepsze jakościowo, nawet za kasę, mógłbym zapłacić albo dożucić się do jakiejś ciekawej produkcji.
[#400] Re: Zapowiedzi nowych gier

@waldiamiga, post #362

Już jakiś czas temu powstał open-sourcowy port gry cRPG Arx Fatalis pod nazwą Arx Libertatis. Autor portu jednak go nie opublikował ze względu na wolne działanie w niektórych lokacjach (Miasto, jaskinie). Z tego co wiem, chodzi tu o Litte Endian. Port powstał dla AmigaOS4x, Aros i MorphOS. Ci co mają skilla mogą sobie go skompilować z przygotowanych źródeł.



Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 12:30:02 przez waldiamiga
[#401] Re: Zapowiedzi nowych gier

@asman, post #398

Zrób akcję na jakimś kickstarterze ;)

A powracając do zapowiedzi, LazyCow tworzy Amigowe wersje swoich gier Tiger Claw (wersja na C=) i Powerglove (Wersja na C=)
[#402] Re: Zapowiedzi nowych gier

@asman, post #398

Czasem się zastanawiam, że trzeba by było usiąść i zrobić w końcu grę za kasę nawet na średnim poziomie i wtedy twórcy słabszych komercyjnych gier by przynajmniej się zastanowili i nie mieli by oręża w stylu: to zrób lepszą grę.

Na przełomie lat 2013 i 2014 ukazały się dwie darmowe gry na dobrym poziomie: Solid Gold i Enemy 2. I jakoś, niestety, nie zmusiły herosów Backbone'a i Amosa do zastanowienia, że "kurde, wstyd mi wyjeżdżać z moim komercyjnym crapem jeśli bezpłatne gry są lepsze".
[#403] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #402

Z całym szacunkiem, ale wypraszam sobie wrzucanie do jednego wora Backbone'a z AMOS-em. Backbone jest ograniczony już na starcie, natomiast AMOS-a ogranicza przede wszystkim pomysłowość programisty. Ot, taka mała uwaga. Naturalnie w pokojowym duchu handshake
[#404] Re: Zapowiedzi nowych gier

@waldiamiga, post #400

Nowa strzelanina RESHOOT na Amigi z AGA.
[#405] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #404

A gdzie screenshoty i playable demo?
[#406] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #404

Tutaj trochę więcej o tym tytule.
[#407] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #406

Wielkie obiekty, sporo pocisków, a animacja wydaje się być płynna. Jeśli to jest na sprzętowej Amidze 1200 z FAST-em, to jest nieźle. Ciekawe, co z tego wyjdzie, bo oprócz grafiki, to przede wszystkim liczy się grywalność.
Swoją drogą, to w Persian Gulf Inferno (aka North Sea Inferno) pogrywałem trochę z kumplem. Gra była... dziwna, ale jakiś magnes w niej znalazłem.
[#408] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #406

Leci sobie sześcian i strzela... Zapowiada się gra dla fanów kubizmu
[#409] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #408

Całkiem rozsądnie facet tworzy tą grę. Najpierw napisał / pisze cały kod / engine, z podłożoną roboczą grafiką, a później cała grafika zostanie zaprojektowana przez profesjonalnego grafika i podmieniona. To powinno się udać.
[#410] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #408

Geometry Wars to to nie jest, ale przynajmniej muzykę ma niezłą :P
[#411] Re: Zapowiedzi nowych gier

@slay, post #409

Widzę, że obaj załapaliśmy w czym rzecz OK
[#412] Re: Zapowiedzi nowych gier

@okejokej, post #397

Let the show begin szeroki uśmiech

Amiten TV

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 23:51:53 przez selur
[#413] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #412

W ogole gosc jest jakims mega CYBROGIEM.

Programuje, piksluje,rysuje, nagrywa muzyke, renderuje scenki w 3d, handluje, prowadzi kacik scenowy, sklep retro-agd, jest projektantem gier, scenarzysta, spikerem i kamerzysta a na dokladke wlada biegle 4 jezykami: hiszpanskim, chinskim, angielskim i chyba jakims dialektem indian... malo kto podskoczy
[#414] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #413

I ma Vampire v1 w A600 i robi na niej rendery. Do tego mówi ze to najlepsza karta.
[#415] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michalmarek77, post #410

W muzyce brakuje jeszcze basu.
[#416] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Power Glove.

The game itself is the same as the C64 version, and even playable.
But the work on graphics, parallax effects and music are not yet completed.

Powerglove should run on an Amiga 500 with 1 MB RAM and Lazycow is currently planning even a boxed version of the game.
[#417] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #406

Trochę więcej o Reshoot

Richard Löwenstein, a former editor at Amiga Joker, currently working on a brand new and great-looking Shoot Em Up for AGA Amigas

He had started the project 20 years ago. But he had lost sight of it with the demise of Amiga.

With help of the community he has reactivated the project now.

An impressive video here has come out showing what we can expect.
In the video, not the final objects can be seen. But merely arbitrary objects which serve as a "placeholder".

The beautiful 3D animations already look fantastic!

The Video runs on an A1200 with 2MB Fast RAM expansion.

Finally the game should run on a "naked" upgraded Amiga 1200 with 2 MB chip, like on the A4000 and CD32.
[#418] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #417

The Video runs on an A1200 with 2MB Fast RAM expansion.

Finally the game should run on a "naked" upgraded Amiga 1200 with 2 MB chip, like on the A4000 and CD32.


Kilka postów wyżej napisałem, że jeśli to działa na A1200 z FAST-em, to jest nieźle. I okazało się, że tak jest. Co więcej, jeśli taką płynność (przy zachowaniu wielkich obiektów i ilości pocisków) uda się utrzymać na gołej A1200, to naprawdę wielkie brawa.
Jestem ciekaw ostatecznych pomysłów i grywalności...
[#419] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #417

zastanawia mnie co oznacza zdanie: run on a "naked" upgraded Amiga 1200
[#420] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #406

Wow! Technicznie wypaśne!
Na myśl przychodzi mi do głowy Wendetta 2175 która mi się wybitnie nie podobała. Tzn technicznie majstersztyk ale wolałbym ładnie animowane kolorowe pikselarty niż wyrenderowane w rożnych gradientach obiekty 3D. Ale poczekam aż coś konkretnego się pokarze, na razie sam silnik gry prezentuje się świetnie. OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem