[#421] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #420

Dokładnie ok, racja
[#422] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #385

Autorzy Dream of Rowan przygotowali nowy silnik animacji, bo kampania na Kickstarterze póki co daleko od pomyślnego ukończenia.
[#423] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #422

a wiec sen o Dream'ie Rowana sie jednak nie zisci
[#424] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #423

i chwala za to.ta gra to bylby kolejny policzek w twarz
[#425] Re: Zapowiedzi nowych gier

@aszu, post #424

Podoba mi się u Amitena jego wiara i determinacja. Wykonanie... trochę pozostawia do życzenia, ale lepsze, dużo lepsze to, niż backbone'owe twory. Poza tym, ekipa Amitena nie prosi o niebotyczną kwotę, bo przyznać trzeba, że 4 tys. euro dzielone na tyle osób za wkład, jaki potrzeby jest nawet do takiej gry, jest symboliczne. Wystarczy spojrzeć na inne k-startery i pułapy kwotowe, jakie sobie życzą twórcy żeby dostrzec różnicę między biznesmenami a pasjonatami (Amitena mam za tego drugiego, choć niekoniecznie znajduję satysfakcję w jego twórczości).
[#426] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #425

nie mam problemow z kupowaniem rzeczy czy wspieraniem tworcow. kupuje gry na c64, ostatnio dorzucilem sie na amiracer, jak cos sie pojawi na kickstarterze to tez pomoge. ale z tym amitenem to tez jest historia. tyle rzeczy zaczal, a nic nie ukonczyl. do tego, to to demo ssie. sorry. za darmo nie chcialabym tego odpalic. spojrz jakie gry na c64 wychodza czy na inne 8-bitowce. a co my mamy do zaprezentowania ? tego rowana? moze inne backbonowe wynalazki ? wstyd. kupa i dno mulu.
zaplacic to ja z checia moge juenowi/kojotowi za tanks furry. albo za gry jak solid gold.
[#427] Re: Zapowiedzi nowych gier

@aszu, post #426

Tanks Fury zapowiada się póki co bardzo dobrze, a Solid Gold obejrzałem (jeszcze raz) na YT i z pewnością wybija się z tłumu, a gry PD zostawia daleko z tyłu. Niestety ciężko dzisiaj o przynajmniej dobrze wykonane [gry na Amigę]. Swoją drogą, czy oprócz "naszego" Tanks Fury jest coś jeszcze zapowiedziane i znajduje się w fazie produkcji?
[#428] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #425

Jak ktos chce robic krapy niech robi dla wlasnej satysfakcji, ale niech robi to nie afiszujac calemu swiatu, ze oto rodzi sie amigowe "dziecie', zbawca klasyka.
No i oczywiscie ZA DARMO, bo placenie za krapy to juz jest farsa.
[#429] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #422

kolejny po Reshoot "engine test" nowej gry Scourge of the Underkind.
[#430] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #429

developers hope will be a fun FREE game for amigas and will run on an unexpanded 500 at 50hz!

Jak widać nie każdy musi żebrać na Kickstarterze.
[#431] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #429

Na razie trudno wyrokować po tym co jest w filmie, ale trzymam kciuki OK
[#432] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #431



Pojawiła się finalna wersja tej dość ciekawej gry :)

zerosphere - POUET
[#433] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Sir_Lucas, post #432

Pomysł wydaje się dość oryginalny, trzeba zagrać na żywo i sprawdzić ok, racja
[#434] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Sir_Lucas, post #432

Wyjątkowo świetnie wykonana platformówka! Płynna jak na Amigę przystało, ciekawe efekty i pomysłowość. Gra się w to jakby to była jedna z gier z dawnych czasów OK
[#435] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Sir_Lucas, post #432

Grałem w to jakiś czas temu, fajnie, będzie powód aby wrócić do gry :)
[#436] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #429

Przypomina mi to bardzo "Final Odyssey".
[#437] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #422

[#438] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #437

ze tak powiem "widze ciemnosc", chociaz graficznie nie ma kleski zywiolowej :P
[#439] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #437

Amiten obraził się na EAB za negatywne komentarze, po tym jak nagabywał wypytywał o opinie dotyczące dema... wariat?
[#440] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #439

wiem, ze to nieladnie smiac sie z cudzego upadku ale... Smiech


p.s.
jak widac zeby byc programista gier nie wystarczy znajomosc jezyka programowania, trzeba jeszcze miec dystans do swoich "dziel" ok, racja
[#441] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #440

usmialem sie czytajac ten watek. ale swoja droga, to sa te same klakiery, ktore jaraly sie tales of gorluth... wiec nie wiem czy smiac sie czy plakac...
[#442] Re: Zapowiedzi nowych gier

@aszu, post #441

Osobiście myślę że on po prostu otrzymał od nich kredyt zaufania - ok pierwsza gra była słaba, ale może następna będzie lepsza, może posłucha komentarzy i coś poprawi, niestety nie podziałało. W demo grałem, było mocno średnie/raczej słabe, prezentowało swoim wykonaniem poziom gier PD, ale tych słabych. Przydało by się poprawić paletę kolorów, wykonanie sprite'ów i to jak postać skacze, a także jak przeciwnicy reagują na uderzenia. Generalnie pomysł na grę mógłby być fajny, ale trzeba popracować nad jakością jeśli ktoś ma ją kupić.
[#443] Re: Zapowiedzi nowych gier

@aszu, post #441

Pozytywny aspekt jest jednak taki, ze "Krap Of Gorluth" w koncu jest darmowy i kazdy moze se ta maszkare sciagnac i odpalic.
A w przypadku "Koszmaru Rowana" zazadali sobie 4000e na wstepie.
Jak juz tak bardzo chcial kasy , to trzeba bylo najpierw go dokonczyc a pozniej sprzedawac (a moze wiedzial, ze sie nie da tego sprzedac.. :) ).

W ogole nienawidze takiego podejscia "najpierw kasa a pozniej cos wam stworze".
Kase z gory, to mozna brac za jakies wystrzalowe projekty typu "Dune 2", "Settlers" czy "Stardust" a nie kućwa za pop******ki ze skaczacymi platfusami, tudziez strzelajacymi z rozporka kadlubkami.
Nawet jesli gra ma slaba grafike, to grafike zawsze mozna szybko podmienic, kodu i gameplaya niestety sie nie podmieni...
[#444] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #437

Robicie dobrą reklamę temu Rowanowi, to z ciekawości zagrałem.
Graficznie:
Przyjemne skojarzenie z serią Donkey kong Country. Duże ładne kolorowe grafiki.
Muzyka/sfx:
Da się słuchać
Mechanika:
Razi mocno niedopracowanie i wtórność.



Z mojego małego doświadczenia 3D. Stworzenie nawet prostych poprawnych 3d, teksturowanie i wyrenderowanie oraz przystosowanie tej grafiki do tego retro silnika to pewnie lwia część tego kickstartera.
Autor wydaje się mieć wizję ciekawej rozbudowanej platformówki, niestety grywalność psuje całe sterowanie i zupełnie nieprzewidywalna kolizja obiektów.
[#445] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Sir_Lucas, post #432

Bardzo mi się podoba ta gra Zerosphere. Ciekawy efekt nadał dużej głębi prostej platformówce. Ubawiłem się przy świetnym intro które w kapitalny sposób tłumaczy mechanikę świata.
Jednak miałem z nią problemy, zwieszała mi się kilka razy w rożnych miejscach. Najczęściej po starcie 1 planszy.

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 08:59:46 przez Koyot1222
[#446] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #444

Śledziłem wątek o Rowanie i nie chciałem "kopać leżącego",ale tak jak napisał ktoś pod koniec wątku na EAB - ta gra to jakaś kpina - graficznie żenada z najgorszych przykładów gier Amosowych z lat 90'tych.
Chciałem podpowiedzieć im aby użyli "mojej" metody do przygotowywania grafik w photoshopie ale odpuściłem po tym jakie nastawienia miał pan Amiten.
Gra z tak oklepanym pomysłem jak ten tutaj przynajmniej powinna mieć wypasioną grafikę i oprawę w ogóle, to tutaj to naprawdę kpina.

@koyot
nie wierzę że Ci się ta grafika podoba - piszesz tak przez grzeczność ;)

Z drugiej strony te 4K euro to nie tak dużo (na 5-6 osób w teamie). i jeśli dobrze pamiętam to kickstarter wypłaca dopiero gdy prace są ukończone.
[#447] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #444

daj spokoj kojot, kto jak kto, ale ty nie powinines tego koszmarka komplementowac. grafika jest paskudna. ten caly rowan jest zaprojektowany obelsnie jak jakis hipis czy bog wiec co; grafika nie jest rysowana w 32 kolorach tylko na chama zredukowana do 32 kolorow z kiepska paleta i jeszcze gorszym ditheringiem. do tego ani odrobine nawet nie poprawiona. muzyka jest ok. grywalnosc jest niska. generalnie gdybym ja takie cos zrobil, to bym sie wstydzil brac za to pieniadze. wyglada jak jakis wstepny projekt do nauki amosa a nie komercyjny projekt.
[#448] Re: Zapowiedzi nowych gier

@retronav, post #446

Grafika az taka tragiczna nie jest, procz tla ma w miare kontrastwe, kolorowe duze postacie to na plus.
Calosc po prostu lezy kompozycyjnie, przypomina "wklejanki" ze skanowanych zdjec, brak zadnego retuszu, plynnych laczen miedzy poszczegolnymi obiektami. Czarne tlo to zabojstwo, przypomina czasy ZX Spectrum, tam czarne tlo bylo podstawa ze wzgledu na "clashcolor" ale na amidze az sie prosi jakis ciemno-granatowy rainbow np.
Tak wygladaly wlasnie produkcje z lat 90tych.
Nie da sie powycinac obiektow z roznych grafik i wkleic je bez retuszu, zeby to wygladalo przyzwoicie a niestety w tym przypadku tak jest - zieje amatorszczyzna.
Ale moze Showmen ochlonie po tym kuble zimnej wody i bardziej sie przylozy do roboty. Ogolnie duzo tego naklepal, wrecz bym powiedzial, ze jakas seryjna produkcje zaczal. Amiten ma wiedze o niebo wieksza niz np. Vidii, zna Amosa ale probuje chwycic 10 srok za 1 ogon...i wychodzi mu to nosem.
Ludzie cos slabo wyciagaj wnioski z wlasnych bledow.
[#449] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #448

Hmm... Z rodzimych produkcji było coś takiego:



Kontrastowe, duże postacie, zabójcze czarne tło...
[#450] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #449

O wlasnie

typowa szkola ZX Spectrum ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem