[#1231] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Stoopi, post #1230

od tych wojen swiatowych/NG oraz czekania latami na "cos"... ludziom z tego srodowiska sie w glowach pomieszalo i dlatego dzis amigowi graficy pisza muzyke, muzycy projektuja gry a koderzy tworza muzyke powazna.
[#1232] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1231

A ja uwazam (z wlasnego doswiadczenia), ze po prostu ciezko znalezc jakiegos grafika i muzyka chetnego do wspolpracy przy tworzeniu gier... Wiekszosc tych na poziomie juz jest zwykle uwiklana w jakis projekt, a jesli juz ma dojsc do wspolpracy to konczy sie zwykle na tym ze "ok, zrobie title screena i narysuje glownego bohatera + kilku wrogow"... A pozniej okazuje sie ze nie ma czasu, nie moze, nie chce mu sie. Nie mowie ze akurat graficy to lenie, bo projekty czesto gesto upadaja rowniez przez koderow ktorzy nie dokanczaja swoich gier. Ogolnie uwazam ze takich przypadkow gdzie autor zarzeka sie ze zrobi wszystko sam od A do Z bo akurat tak wlasnie chce i zadna wspolpraca go nie interesuje, to mega odosobnione przypadki.

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 06:44:06 przez Axi0maT
[#1233] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Axi0maT, post #1232

Zgadza się ludzie są zapracowani i na hobby nie mają tyle czasu co w młodości. Cieszmy się z tego co jest.
[#1234] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1228

Gameplay wyglada calkiem ok. Grafika paskudna, kompletnie sie nie nadaje do niczego i zostala stworzona przez kogos kto kompletnie nie ma o niej pojecia. Juz mialem pisac, ze jesli programista nawiarze wspolprace z jakims grafikiem to powstanie niezla gra. Pozniej jednak doczytalem na EAB, ze nawet Aszu juz proponowal swoj elegancki samolocik i koles odmowil. Ten samolocik w grze co jest teraz to jest jakis zart.

Byc moze jest to kolejny figo-fago, ktory chce wszystko zrobic sam i wie najlepiej i nic nie da sobie powiedziec. A moze bal sie po prostu, ze bedzie musial kogos innego w creditsach wpisac niz tylko siebie. Smutne to.
[#1235] Re: Zapowiedzi nowych gier

@sordan, post #1234

Byc moze jest to kolejny figo-fago, ktory chce wszystko zrobic sam i wie najlepiej i nic nie da sobie powiedziec. A moze bal sie po prostu, ze bedzie musial kogos innego w creditsach wpisac niz tylko siebie. Smutne to.

Sam wszystkiego nie zrobił. Muzykę napisał Akira.
[#1236] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #1235

To tym bardziej trudno zrozumiec, dlaczego odmowil Aszu. Moze uwaza, ze jest dobrym grafikiem i nic zmieniac nie trzeba?
[#1237] Re: Zapowiedzi nowych gier

@sordan, post #1236

mialem na zbyciu to sie zaoferowalem, nie chcial to nie:)
[#1238] Re: Zapowiedzi nowych gier

@KM, post #1233

Zgadza się ludzie są zapracowani i na hobby nie mają tyle czasu co w młodości. Cieszmy się z tego co jest.


Jak mają powstawać takie żenujące produkty, to lepiej niech nie powstają wcale...
Ta gierka wygląda, jakby chodziła na C-64 lub innym ośmiobitowcu z początku lat 80-tych, a nie na Amidze...
Wstyd i hańba. Nie ma się z czego cieszyć, że powstają takie potworki.

A od Deluxe Galagi nieodżałowanego Edgara E. Vidgala dzielą ją lata świetlne...
[#1239] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Motyl, post #1238

Jak mają powstawać takie żenujące produkty, to lepiej niech nie powstają wcale...

Przy takim nastawieniu, właściwie za jakiś czas, nie będą wcale powstawać. Ludzie od czegoś zaczynają, bo muszą od czegoś zacząć. Mamy świetnego Wiedźmina III ale nie zapominajmy, że wcześniej były I i II.
Dobrze, że Aszu napisał do niego w sprawie grafiki. OK Bardzo fajny gest, a że nie przyjęty, trudno. Ktoś inny może to doceni i mam nadzieję zgłosi zapotrzebowanie.
[#1240] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1239

Ludzie od czegoś zaczynają, bo muszą od czegoś zacząć. Mamy świetnego Wiedźmina III ale nie zapominajmy, że wcześniej były I i II.

Jakby Quasarius był na poziomie Wiedźmina I, to nikt by nie narzekał :)

A tak poważnie, to krytyka Quasariusa jest jak najbardziej na miejscu. Skoro autor uważa, że jego dzieło jest na tyle dobre, że nadaje się do upublicznienia, to niech się liczy z tym, że ludzie będą to oceniać.
Moim zdaniem każdy kto tworzy swoje pierwsze pokraczne gry powinien je zachować dla siebie. W przypadku Quasariusa autor zrobił inaczej i chwalenie go tylko za to, że coś zrobił jest nie na miejscu, bo będzie tylko go zachęcać do wypuszczania kolejnych gier na takim samym poziomie.
[#1241] Re: Zapowiedzi nowych gier

@sordan, post #1236

Przecież napisał, że jest wdzięczny za ofertę ale w tej małej grze nie chce niczego zmieniać poza wyeliminowaniem paru błędów. Pisze, że osiągnął swój cel i jest z tego szczęśliwy, wspomniał też, że jak zabierze się za właściwą strzelankę to może potrzebować pomocy grafika. Odnośnie grafiki Aszu napisał, że statek jest za szeroki i ma za dużo kolorów. Moim zdaniem lepiej z krytyką poczekać aż upubliczni kolejną grę.
[#1242] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Leon, post #1241

"Moim zdaniem lepiej z krytyką poczekać aż upubliczni kolejną grę."

Tez zaczekamy i zobaczymy co bedzie pozniej.

Oby nie skonczylo sie tak jak z ToG, gdzie tworca doszedl do wniosku, ze jego dzielo jest tak perfekcyjne, ze w sumie niczego nie nalezy zmieniac poza nazwa z "czesc pierwsza" na "czesc druga"
[#1243] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #1240

Moim zdaniem każdy kto tworzy swoje pierwsze pokraczne gry powinien je zachować dla siebie


Zupełnie się nie zgadzam.
Bardzo często ludzie tworzą "do szuflady" i na tym się kończą, albo tworzą dalej i jeśli to typ "perfekcjonisty" takie dzieła nigdy nie wychodzą poza dysk twardy twórcy bo kolejna gra nie jest od razu hiciorem na miarę najlepszych tytułów na świecie!
Oczywiście, że oceniać wolno a nawet trzeba, krytykować warto, ale róbmy to w taki sposób by nie obrażać ludzi, spróbować zachęcić pochwałą, zasugerować lepsze rozwiązanie- słowem dać ludziom szansę, a nie teksty w stylu "do piachu z tym, bo nie jest równie dobre jak Deluxe Galaga".

Wspomniany ToG, jako pierwsza gra- fajna.
Ale jako gra komercyjna- porażka!
Bez ambicji (wyrypana grafika z innych tytułów itp, mnóstwo braków koderskich, strzelanie mieczem itp)- jedynie myzuka była OK.
Nie było by problemu, czyli ani ToG 1 a tym bardziej "ambitnej" części drugiej gdyby nie było chętnych na kupno tej gry! ok, racja
[#1244] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #1226

Fajne. Graliśmy w podobną grę, jak na przerwie, w I klasie technikum, dorwaliśmy się do szkolnych ZX Spectrum.
Miło powspominać.
[#1245] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Motyl, post #1238

Masz ciekawe podejście. Sam piszę scenariusze do gier (amatorsko), ale trudno znaleźć i skompletować zespół (grafika, muzyka, kodera). Skończy się prawdopodobnie na tym, że kiedyś to przepadnie i tyle. Ostatnio coś tam sobie naszkicowałem do jednego z nich (tego najprostszego), szanse, że znajdę czas i będzie ciąg dalszy takie sobie. Próba nauki programowania też nie idzie (moja wina). Przychodzę zmęczony z pracy (praca umysłowa 8h). Mam dwójkę dzieci (chcę z nimi pobyć), do tego jakieś domowe obowiązki i czasu właściwie nie ma. No, ale niech bym przypadkiem jakimś psim swędem (przepraszam pieski :) ) skończył ten najprostszy projekt, to strach coś pokazywać, bo nasłucham się.
[#1246] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #1243

Slusznie, kazdy od czegos zaczynal i wiadomo ze pierwsze wprawki sa zwykle potworkami. Warto je jednak pokazywac ludziom, pod warunkiem ze spotyka sie to z konstruktywna krytyka. Opinie typu: stolec albo dno i dwa metry mulu raczej nie zachecaja do dalszej pracy i ulepszania swojej produkcji. Krytyka powinna wskazywac konkretnie co jest nie tak i gdzie autor powinien przede wszystkim popracowac aby ulepszyc gre. Quasarius to dobry wstep do czegos wiekszego - podstawowy silnik juz jest, teraz pora poprawic to i owo. Jesli autorowi starczy sil i checi to 3 lub 4 czesc moze miec juz rece i nogi a do tego dawac sporo przyjemnosci. Ja tu widze niewykorzystany potencjal ale pracy wymaga to jeszcze sporo. Podsumowujac - zachecmy tworce do wytezonej pracy i przyjecia do zespolu co najmniej jednego grafika.
[#1247] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1239

Właśnie o to mi chodzi, że autor dostał ofertę wstawienia lepszej grafiki, ale nie skorzystał.
Zatem ma najwyraźniej GDZIEŚ jakość swojego dzieła i odczucia odbiorców...

A skoro tak, to nie wróżyłbym, że w przyszłości taki człowiek zrobi coś fajnego.
Obym się mylił
[#1248] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Motyl, post #1247

Czy ktoś mógłby podać przykład obecnego twórcy amigowych gier, którego pierwsza gra była słaba, ale potem wziął się do roboty i kolejne dzieło (lub dzieła) było o wiele lepsze?
Powyższa prośba nie dotyczy herosów Backbone'a.
[#1249] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #1248

Np Cobe, Lumberjack C64, "konwersja amigowa" i aktualna wersja "Reloaded"
[#1250] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #1248

Moze produkcje Amitena?
Z roku na rok sa coraz lepsze i jednoczesnie jest ich coraz wiecej i wiecej.
Moze kiedys ujrzymy dokonczona wersje jednej z nich
[#1251] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Motyl, post #1247

A może po prostu stwierdził, że temu projektowi i tak już nic nie pomoże i wolałby przejść do następnych rzeczy. ;)
[#1252] Re: Zapowiedzi nowych gier

@teh_KaiN, post #1251

[#1253] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1252

Od strony graficznej wyglada koszmarnie, ale... bardzo grywalnie. No i ma swietna muze ktora od razu wpadla mi w ucho. Jestem dobrej mysli :)
[#1254] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1252

Póki co wygląda to jak gra dla NES. Być może autor poprawi ją żeby wyglądała jak gra dla Amigi, ale bardzo w to wątpię.
[#1255] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1252

Technicznie, bardzo ok. Tylko ta grafika, mocno niedopracowana.
Taki trochę "Marvin marvelous adventure".
[#1256] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1255

Autor zastosował prostą parallaxe,ale to i tak nie pomaga bardzo przeciętnej oprawie wizualnej.Grafika wygląda jakby w Paincie była dosłownie zrobiona.
Grywalność słusznie jest dość wysoka,ale brakuje tego przynajmniej podobnego poziomu graficznego co w latach świetności Amigi.
No nic może jest cień szansy,że autor poprawi grafikę.
[#1257] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1252

Czasami odnoszę wrażenie, że nikt nie czyta moich postów...

A w sprawie samej gry, na lepszą grafikę bym nie liczył. Taki był zamysł autora, podejrzewam.

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 16:15:51 przez Solo Kazuki
[#1258] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1257

Ja myślę,że chyba znaczna większość Twórców India games boryka się z tym samym problemem co Ja i mój zespól brak graficiarza,który ma wolny termin i nie chce gratyfikacji za swoją pracę,a chce być częścią zespołu.
To też zmuszony jestem rysować sprity tła scenerie itp.Niestety aż takiego talentu nie mam.

My mamy to samo.Od roku nikogo nie możemy znaleźć.
[#1259] Re: Zapowiedzi nowych gier

@skofrant, post #1258

"..brak graficiarza,który ma wolny termin i nie chce gratyfikacji za swoją pracę"

No ostatnio przyslowie "za darmo to umarlo dobre 5 lat temu" nabralo znacznej wartosci.

p.s.
Gorzej jak programista woli sprzedawac swoje dzielo z wlasnorecznie sklepana grafika i zanucona muzyka, byle by tylko wiecej kasy bylo.
[#1260] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1252

Po prostu widać fascynację autora klimatem 8bit- też wątpię, żeby dużo poprawił grafikę- całość: sympatyczny sharware ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem