[#151] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #149

A jaki jest ten Amigowy rynek?
[#152] Re: Zapowiedzi nowych gier

@sebbb, post #150

Właśnie ich zainteresowała :)

Rynku jako takiego nie ma, jest za to wzmożone zainteresowanie retro komputerami, w sensie powrotu do korzeni komputeryzacji i gier. Może dzięki temu parę nowych gier się ukaże, może nie... zobaczymy. A co do firm wydających retro gry, to do tej pory nie pojawiały się gry amigowe, bo nikt nic sensownego na klasyki nie tworzył. Zaczyna to się zmieniać i bardzo dobrze.

pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 09:45:26 przez twardy
[#153] Re: Zapowiedzi nowych gier

@sebbb, post #151

Wyglodnialy :)
[#154] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #152

mogli by wydać coś naprawdę dobrego przecież dzisiejsi Amigowcy dysponują zdecydowanie lepszymi maszynami niż w latach 90-tych kiedy to standardem była A1200 + Fast a gry wydawane były pod A500
[#155] Re: Zapowiedzi nowych gier

@sebbb, post #154

mogli by wydać coś naprawdę dobrego przecież dzisiejsi Amigowcy dysponują zdecydowanie lepszymi maszynami niż w latach 90-tych kiedy to standardem była A1200 + Fast a gry wydawane były pod A500


Co za typowe polskie malkontenctwo :) Nikt nie wydaje gier na Amigę - źle, ktoś chce teraz wydać - też źle, bo dotychczas nic na Amigę nie wydał i po co wydawać na taki słaby konfig. Ręce opadają.

Tak czy owak to świetna wiadomość. Zawsze to krok dalej w stronę odbudowy amigowegp/retro rynku gier na Ami, w starym dobrym stylu. Już się obawiałem, że jesteśmy skazani na same amosowe crapy
[#156] Re: Zapowiedzi nowych gier

@sebbb, post #154

Raczej nie liczyłbym na to, że ktoś będzie pisał gry na klasyka na mocniejsze konfiguracje. Czasy kiedy próbowaliśmy dogonić peceta klasykiem mineły bezpowrotnie. Tutaj ewentualnie jakieś porty gier mogą powstawać (vide porty NovaCodera).
[#157] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #156

Zgadza się:) Na klasyczną Amigę powstają i będą powstawać gry pokroju tego (Grafa wygląda całkiem sympatycznieOK Oby nie była zbyt krótkaOK )

i raczej nie ma co liczyć na gry wymagające minimum 030 i 8 Mb RAM :) Chyba, że ktoś tak celowo zaprogramuje pomysł


Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 10:36:34 przez parallax
[#158] Re: Zapowiedzi nowych gier

@parallax, post #157

A nawet jak zaczna pisac gry na 060 + 32Mb Ram, to pozniej sie okaze, ze sprzedadza az 30 egzemplarzy i sobie odpuszcza, bo stwierdza, ze to nie ma sensu i bedzie kolejny "nieudany powrot kupy" jak w latach 96-97. Trza mierzyc sily na zamiary i przede wszystkim kalkulowac, to przezyja a jak znowu ludzie zaczna sie rzucac jak karp na swiatecznym talerzu, to bedzie powtorka z upadku rozrywki ;)
[#159] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #156

Na co komu takie gry, to nie mam pojęcia...
[#160] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Motyl, post #159

Pewnie dlatego, ze niektorzy maja juz dosyc PCetowej masowki, klepanej na jednym silniku 3D od 10 lat przez te same firmy...
Po 10 latach ogladania tego samego, to nawet Pamela Anderson juz sie nudzi, czas najwyzszy na zmiany ;)
[#161] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#162] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#163] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#164] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #83

Lode Looter ma być klonem Lode Runnera. Na razie jest film. Wygląda na produkcję pisaną w Amosie.


LodeLooter jest już na Aminecie.
[#165] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #164

Flappy Bird w wersji amigowej jest już na Aminecie.

A tutaj video z YouTube.
W archiwum wersja ADF oraz wykonywalna.
[#166] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Sir_Lucas, post #165

[#167] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #166

Galahad zapowiada konwersję Where Time Stood Still z Atari ST. Z tego co czytam na EAB, może już w następny weekend.
[#168] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Sir_Lucas, post #165

Właśnie pobrałem z Aminetu na mojej A500+ :)



Pograłem na Amidze 500+ CPU 7MHz 8MB FAST RAM i 2MB Chip - chodzi bezproblemów i ilość klatek też jest wystarczająca. Na początku samym kiedy nie ma jeszcze tych "rur" idzie super płynnie, później jak pojawiają się pierwsze "rury" zwalnia i dalej już tak "trzyma".

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 18:03:44 przez Azzorek
[#169] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azzorek, post #168

A tu jeszcze fotka potwierdzająca że działa na niedopalonej Amidze 500 na kościach ECS :)




Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 18:20:14 przez Azzorek
[#170] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azzorek, post #169

szukam i szukam i nie znalazłem opcji odpowiedzi do danego wątku a nie tylko komentarza pojedynczego.. no mniejsza z tym przejdę do rzeczy..

czemu na PPA nie pisano nic o Franko 2 ??

wydawca (zresztą oryginalny) zapowiedział zę w razie powodzenia jest szansa na powstanie wersji na amige classic.. a ppa cicho..

a dziś udało im sie na serwisie wspieramto zebrac całą kwotę.. więc.. DO DZIEŁA

http://gry.interia.pl/newsy/news-franko-2-zebralo-wymagane-100-na-portalu-wspieram-to,nId,1356499

yO! Amigowcy
[#171] Re: Zapowiedzi nowych gier

@kobajaszi, post #170

Tutaj jednak ktos wspomnial o tym projekcie - link
[#172] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #171

[#173] Re: Zapowiedzi nowych gier

@kobajaszi, post #170

Chłopaki widać pamiętają cały czas o Amidze, bo nad zderzakiem, jest logo i napis Amiga Fajnie gdyby udało się przeportować też na Ami, nawet jak by miała wymagać AGA i 68030 50MHz.
P.S.
Tomasz Tomaszek to też duży fan retro z tego co pamiętam, mam od niego nawet z dwie zabawki.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 18:33:49 przez flops
[#174] Re: Zapowiedzi nowych gier

@flops, post #173

"Franko 2 dostępne będzie na PC/MAC, nie wykluczamy przeniesienia gry na inne platformy czy urządzenia mobilne, a nawet na stare Amigi w zależności od powodzenia kampanii na wspieram.to będziemy chcieli wydać grę na wszystkie możliwe urządzenia, nawet na kalkulatory jak się da"


trzeba ich trzymać za słowo! i kampanię meilową z zapytaniami zorganizować!


ps. szukałem wątku wcześniej na wyszukiwarce lecz nic w nie odnalazłem.. mea culpa

ktos mi powie jak odpowiadac na cały post a nie tylko na komentarz ??
[#175] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azzorek, post #169

Ze smutkiem stwierdzam, że Flappy Bird nie uruchamia się na mojej A500. Po załadowaniu mam czarny ekran i dalej nie rusza. To nie jest problem mojego sprzętu, bo chodzą u mnie bez problemu wszystkie gry klasyczne jakie próbuję uruchamiać. Szkoda.
[#176] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Aurel, post #175

Odpalasz z hd czy z dyskietki? Mnie z HD też nie działała, ale po nagraniu adf wszystko rusza bez problemu.

Pozdrawiam

Azz
[#177] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Na jesieni można się spodziewać gry przygodowej napisanej w Hollywood - The Secret of Middle City. Na razie brak dalszych szczegółów.
[#178] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #177

Marco Gregorio's Adventures to Unusual Places - zapowiedź nowej gry powstałej w Backbone.
[#179] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #178

Jak na produkcję w Backbone to jestem nawet pozytywnie zaskoczony. Animacja jest zupełnie przyzwoita, grafika szczególnie w 2 levelu jest OK.
Ciekawe jakie ma wymagania, czy A500 z 1MB starczy?
[#180] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #179

raczej 020 + fast, patrząc na inne gry w backbone
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem