[#1] Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!
Wiem, że jest info na głównej, ale myślę, że wątek na forum też mogę założyć. Paru potencjalnych uczestników już się pocztą pantoflową dowiedziało ;)

Organizatorzy imprezy RETROKOMP/LOAD ERROR 2013 mają zaszczyt zaprosić wszystkich twórców gier do wzięcia udziału w konkursie Retro Game Compo!

Jeśli tworzysz gry na platformy retro: 8, 16, czy 32-bitowe, jeśli nie boisz się stanąć do rywalizacji, jeśli chcesz okryć się wiekopomną sławą wśród wszystkich retro maniaków i wygrać atrakcyjne nagrody, to nie zastanawiaj się i zgłaszaj swoją produkcję! Retro Game Compo to także możliwość zaprezentowania efektów swojej pracy szerokiej publiczności, oraz dobra okazja do promocji. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i do roboty!

Regulamin znajduje się tu :
http://retrokomp.org/joomla/index.php/compos

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 17:55:47 przez twardy
[#2] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@twardy, post #1

"16-BIT COMPETITIONS
Dostępny hardware: Amiga 500, Kickstart 1.3, 1MB RAM (512kB Chip, 512kB Slow)"

"16/32BIT PIXEL GRAPHICS COMPETITION
Sprzęt: A1200 z układami AGA."

Mam 2 rysunki w 640x512 (16kolorów) ECS.
Czy moje rysunki będą konkurowały z obrazkami dla AGA czy tylko z rysunkami, które
uruchomią się na A500 z 1MB?

"Dopuszczalne są produkcje, stworzone za pomocą narzędzi do tworzenia gier, takich jak SEUCK na C64, lub Arcade Game Designer na ZX Spectrum, z zastrzeżeniem, że spełniony jest pkt 12. Przy zgłaszaniu wymagamy od autora poinformowanie o fakcie skorzystania z w/w narzędzi oraz ich rodzaju."

Rozumiem, że w przypadku Amigi akceptowalny jest np. Backbone?
Jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś przygotuje na konkurs grę za pomocą tego programu.
[#3] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@Leon, post #2

Tak backbone jak najbardziej. Seuck i agd byly podane jako przyklady.

Co do grafiki to raczej wszystko bedzie w jednym worku . Ale tutaj lepiej niech się Sachy i mccnex wypowiedza.
[#4] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@twardy, post #1

Czy produkcje typu "shareware" beda mogly startowac w konkursie o nagrody czy tez nie?
Wiadomo, ze niejako bylo by to podwojne "nagradzanie" autora, ale z drugiej strony shareware, to symboliczne kwoty wiec pytam z ciekawosci.
[#5] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@selur, post #4

W regulaminie podaliśmy, że może być to grywalna wersja demo, więc shareware pod to podchodzi. Nie ma wymogu, żeby gra była freeware.
[#6] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@Leon, post #2

Na tę chwilę planujemy zrobienie wspólnego gfx compo dla maszyn 16/32bit, czyli A500 w jednym worku z ST, Falconami i A1200. Konkurs jest pixel only, więc to nie jest aż taka niesprawiedliwość. Ostatecznie wszystko zależy od ilości zgłoszonych prac. Jak będzie dużo i na poziomie, to jesteśmy w stanie zrobić osobne kompo dla OCS/ECS i okolice oraz AGA/24bity.

Leon, masz prawie 4 miesiące do imprezy, więc możesz coś śmiało walnąć na AGA-tkę :)
[#7] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #6

Mam jeszcze jedno pytanko. Czy gry, które były już publikowane we wczesnych wersach demo np. "The Crazy Crane" mogą wziąć udział w konkursie?
[#8] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@Leon, post #7

Nie ma problemu. Chociaż mam nadzieję, że do czasu imprezy TCC się nieco rozbuduje
[#9] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #8

To super, że będzie można zaprezentować nowsze wersje gier.
Na dniach planuję opublikować pewne gry stworzone w Backbone.
Są to oczywiście wczesne wersje i planuję je jeszcze rozbudować do konkursu.
[#10] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@Leon, post #9

No to już dwie osoby przygotowują gry pomysł A może więcej? pomysł
[#11] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@parallax, post #10

Paralax, jakbyś wychylił nosa poza PPA pomysł to mógłbyś się dowiedzieć pomysł że gier już jest więcej niż te dwie pomysł Podpowiadał dalej nie będę pomysł
[#12] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@twardy, post #1

Z mojej strony, powiem, że dwa porty z Atari ST na pewno będą na konkursie. Pierwszy to Solomon's Key a drugi to Metro-Cross. Cały czas mam nadzieję że dam radę z trzecim portem bądź grą :)
[#13] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@asman, post #12

Super,chłopaki ! Oczywiście, tak jak napisał mccnex Crazy Crane może wziąć udział w konkursie !
[#14] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@asman, post #12

Widze, że pan jest bardzo płodny :) Życzę powodzenia! Ja postaram się wystawić jedną produkcję na konkurs, teraz miałem małą przerwę w pisaniu ale niebawem wracam do pracy.
[#15] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@twardy, post #1

My te cos przygotowujemy :) jedna pelna gra i grywalne demo drugiej :)
[#16] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@WojT_GL, post #15

No rewelacja, Panowie, prawdziwy wysyp nowych tytułów w 2013 na Amigę OK

Przypominam, że prace na RGC przyjmujemy do 30 września, więc jak będziecie mieli gotowe produkty konkursowe (final albo grywalne demo) to podsyłajcie adres:

mccnex(małpka)gmail(kropka)com

Załączajcie od razu wszelkie dodatkowe materiały - screeny, opisy, dane techniczne (wymagania/kompatybilność), filmiki (mogą być wrzuty np. z YT). Ułatwi nam to przygotowanie prezentacji Waszych dzieł

No i miejcie na uwadze punkt 3 compo-rules'ów:

"3. Prezentacja gry zostanie przeprowadzona przez autora gry osobiście lub w przypadku gier nadesłanych za pośrednictwem Internetu/pocztą przez organizatorów w zgodzie ze wskazówkami autora."

OK
[#17] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@WojT_GL, post #15

A możesz zdradzić co to będzie bądź podać typ gry, dzięki.
[#18] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@asman, post #17

Ktoś się pokusi też o wersje dyskietkową? pomysł
[#19] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #16

"prawdziwy wysyp nowych tytułów w 2013 na Amigę OK"

Uwierze jak zobacze..
[#20] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@selur, post #19

No to jak chłopaki ? Na razie mamy dwa oficjalne zgłoszenia .... oba amigowe ... Liczymy na więcej :)

Może dobrą motywacją będzie fakt, że główną nagrodą będzie MIST :)

Stronka ze zgłoszeniami.

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 21:27:14 przez twardy
[#21] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@twardy, post #20

Mam jeszcze dwa pytanka odnośnie konkursu.
Czy będzie dostępna do testowania gierek Amiga z 040? (Moja gra w Backbone za wolno działa na gołej A1200).
Czy nadesłane gry mogą być prezentowane dopiero podczas konkursu a nie przed na stronce ze zgłoszeniami? Chciałbym i pewnie wielu amigowców również być miło zaskoczonych nie wiedząc co do końca pojawi się na party.
[#22] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@Leon, post #21

No to co się dzieje to myoot na moje serce. Dosyć szamotaniny na diabelskich konsolach. Czas wracać do przeszłości ok, racja .
[#23] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@twardy, post #20

No to jak chłopaki ?
Się robi, się. Aktualnie dodaje muzykę do Metro-Crossa, zostało jeszcze parę drobiazgów ale jest już bliżej końca.

@Leon
Chciałbym i pewnie wielu amigowców również być miło zaskoczonych nie wiedząc co do końca pojawi się na party.

Bo ja wiem, parę zrzutów ekranu z pewnością rozpali mą wyobraźnię.


Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 21:29:42 przez asman
[#24] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@Leon, post #21

hmm Regulamin to Regulamin., trzeba zgłosić wcześniej. nawet jesli bez możliwości sciągnięcia, to przynajmniej screeny i jakies video.

Co do sprzętu to na pewno będzie 030 i 060 , oraz A600 z fastem ze strony organizatorów.
[#25] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@twardy, post #24

Tak jak pisze Twardy, opis, pliki z gra, screeny i filmik sa nam potrzebne przed deadline do przetestowania i zrobienia prezentacji. Co do zamieszczenia informacji o prodce lub downloadu na stronie - sprawa do uzgodnienia z autorem - jestesmy elastyczni.

@Leon, dysponujemy praktycznie kazda mozliwa konfiguracja Amigi klasycznej. Od podstawowych Amig 500 po nakoksowane A4000. Jak chcesz przetestowac - podeslij executable gry do mnie, adres to: ksywka na PPA (at) gmail.com - zapodam komu trzeba i bedziemy mieli jasnosc.
[#26] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@twardy, post #20

Nie jestem pewien, czy wyrobię się w terminie z grą na Wasz konkurs, także przepraszam, jeśli kolejna obietnica znów nie zostanie zrealizowana. Jednakże powolutku (z naciskiem na słowo powolutku) wszystko idzie u mnie pomyślnie - to mogę zagwarantować. W październiku jak wszystko dobrze pójdzie, będę kontynuował studia informatyczne.

Jeśli nie uda mi się ukończyć gry to życzę wszystkim uczestnikom powodzenia! Szczególnie koledze Asmanowi, który tak ochoczo i konsekwentnie pracuje nad kursem tworzenia gier, a teraz konwertuje i pisze gry na konkurs! Tak samo koledze Leonowi. Życzę Wam masy nagród. ;)

No ale jeszcze jest cień szansy, że również wystartuję :D

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 09:55:57 przez Hextreme-Attic
[#27] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@Hextreme-Attic, post #26

Dawaj stary! Stań do konkursu OK
[#28] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@Hextreme-Attic, post #26

Nie musisz wysyłać na konkurs skończonej gry, możesz wysłać wersję demonstracyjną.
Plus wystawienia gry na konkurs jest taki, że możesz później liczyć na wsparcie innych osób.
Czy chociaż liczyć na dobre wskazówki czy porady. Masz tyle gierek w wersji grywalnej, że możesz nimi zasypać konkurs i zgarnąć wszystkie nagrody. :)
[#29] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@Hextreme-Attic, post #26

Dokladnie tak jak pisze Leon. Grywalne demo jest OK, wiec jesli sie nie wyrobisz z wersja final, to jeszcze nic straconego. Takze spokojnie. Rob swoje :)
[#30] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #29

Ja też przygotowuję grę na compo, jakkolwiek na ZX Spectrum 48K. ;)

Ale gra wysokich not nie uzyska, bo pierwotnie uznaliśmy, że nazwa "Retro Game Compo" odnosi się do gier, a nie do sprzętu, więc zrobiliśmy retro-grę (labiryntówkę w stylu lat 80s :) ), a nie 'nowoczesną grę na komputer retro'. :)
Z błędu wyprowadził nas Pan Mccnex, aaaaaaaale....... było już za późno. ;)

Żeby jednakowoż gra się nie zmarnowała - i tak zostanie wystawiona na compo.
A co.

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 14:42:28 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem