[#121] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #116

Jak tylko postawię parę IMHO dobrze ułożonych nutek w jakimś trackerze to i dostarczę coś na compo.
[#122] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@voyager, post #121

A ja się cieszę, że powróciła do mnie naprawiona Amiga 1200, więc będę mógł dość sporo ją pomęczyć na koncercie.
[#123] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #122

OK

tylko zeby od razu po koncercie nie musiala pojsc do naprawy
[#124] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #123

No mam nadzieję, że nie - na czym grałbym wtedy w DOOMa!!!?????
:)
[#125] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #124

Heheh, na jakiejś 386 ;)
Moja (była) A600 na RK 2012 w ostatniej godzinie wysiadła ;)
[#126] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@Tom Rain, post #125

tymczasem wracajac do tematu...

Za 3 dni uplywa ostateczny termin zglaszania gier do compo.

12.10.2013 godzina 23:59:59 czasu srodkowoeuropejskiego
[#127] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #126

Dzisiaj o polnocy mija termin na oddawanie prac do RGC! OK
[#128] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #127

Jaki jest bezposredni link do zglaszania, bo nie moge tego znalezc ?
[#129] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@selur, post #128

Kontaktujesz sie przez formularz kontaktowy i wszystko. Fakt, ze nie ma jakiegos odnosnika. Ale termin i tak mija za pare godzin...

Czyzbys chcial cos zglosic? Czy tylko chciales wskazac zonka na stronie?
[#130] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #129

wnoszac po tym, ze szukasz sampli to moze byc to zgloszenie. wyslij do mnie na maila, o ile dotrze przed polnoca to "zgloszenie" masz zaliczone. nie bedzie od razu wrzucone na strone (nie jestem w stanie, praca, dosc specyficzna - zainteresowani wiedza gdzie jestem i co robie), ale bedzie przyjete.
[#131] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #130

Ok zglosze cos malego, jak tylko klepne pare leveli, bo juz ledwo widze na oczy a wszystko mi sie dwoi i troi. A jeszcze kompilator.. jak sie wysypie przy kompilacji to amenT.
[#132] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #127

Sorry chłopaki, chyba nie tym razem...

Double buffering nam robi jazdy, gra muli na mojej A500 jak głupia, nie mamy ataków zasięgowych... Nie chcemy wydawać chały. Wydamy na lajcie w przeciągu następnych tygodni i tyle. :)
[#133] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@teh_KaiN, post #132

@selur jak masz cos do wyslania to ja to jutro wrzuce na strone, bo nie bede mial dostepu do netu. mozesz wyslac na adres ogolny: info [wiadomoco] retrokomp.org albo najlepiej do mnie na mccnex [wiadomoco] mccnex.ppa.pl albo na oba te adresy jednoczesnie. decyduje data stempla pocztowego, czy tam jego odpowiednika w internecie :)

no i playable demo jest akceptowalne, tak jak w regulaminie !!!
[#134] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #133

No tak czulem, pol godziny kompilacji i nic nie dziala...
Aaa w d...eeeeeeeeeee z tym amosowym kompilatorem. Co za dziadostwo.
[#135] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@selur, post #134

Jeżeli nie możesz u siebie skompilować gry to spróbuj zainstalować nowsze aktualizacje do AMOSa lub możesz mi wysłać źródełka to u siebie sprawdzę czy działa kompilacja. Z grą Bomber mieliśmy ten sam problem i sobie z nim poradziliśmy.

Wracając do wystawionych gier w konkursie zauważyłem, że Robert skasował swoje konto na PPA i nie udostępnił gry Robbo do pobrania. Szkoda, że ostatecznie zrezygnował, miał fajnie prezentującą się gierkę.
[#136] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@Leon, post #135

Szkoda chłopaka. Niepotrzebnie niektórzy na niego wsiadali. Nieraz pisał o swojej chorobie i trzeba było brać poprawkę ze względu na jego delikatną psychikę a nie mu wrzucać.

Szkoda. Naprawdę szkoda. :(
[#137] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@Leon, post #135

I tak juz jest po ptokach...ale moglbys opisac na mejla (zeby nie ciagnac offtopa) jaki mieliscie problem z "Bomberem" i jak go rozwiazaliscie?
Ja kompilowalem swoj badziew na winUae (spaczowany Amos Pro 2.0 A1200 8Mb Fast HDD) z bankami pamieci docelowo pod WB.
Po kompilacji i uruchomieniu gry, wywalal blad o braku plikow albo banku albo w ogole nic sie nie dzialo, a w Amosie wszystko smiga. Pamietam, ze nascie lat temu kompilowalem pod A500 1Mb bez hdd i o dziwo wszystko chodzilo. Wiec na moje oko albo ten pacz Amosowy jest walniety albo kompilacja pod A1200 sprawia jakies problemy. Przejrze pozniej instrukcje do kompilatora i odezwe sie za jakis czas, narazie i tak juz nie ma sie co spieszyc wiec bede poprawial pare rzeczy w programie i dodam jakies sample, bo te amosowe pierdzenie, dzwonienie i pikanie jest przepaskudne.


Co do Minniata, Dziubaltowskiego i Holdysa...
Moze i szkoda, ze opuscili PPA, bo w koncu amigowcow nigdy nie za wiele, ale jesli ktos jest dzieckiem majac prawie 30 lat i obraza sie jak 15latek, to raczej jego problem. Krytyke trzeba umiec przyjac a nie plakac przed monitorem i pokazywac fochy jak Fiona ze Shrecka. Jak w koncu dorosna, to sami wroca na PPA.
[#138] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@selur, post #137

@Selur, Teh_Kain - no coz trudno, ze nie zdarzyliscie. Trzymajcie kciuki za RetroKompa 2013, zapraszam tez do pojawienia sie na imprezie.

@Teh - wiem conajmniej o jednej osobie ze Szczecina , oprocz tych co jada ze mna, ze sie wybiera. Chcesz sie jakos zgadac?

@Selur, co do Minniata to sie z Toba nie zgodze. Jestes na forum zbyt czestym gosciem, zeby nie wiedziec o jego chorobie, o ktorej pisal. I to TY sie kolego w tej sytuacji zachowales niedojrzale i jak 15-latek, zes mu do pieca dorzucal. Wiem o czym pisze i takie rzeczy, choc dla Ciebie banalne, to potrafia naprawde wyrzadzic krzywde. Pomysl sobie o tym sobie czasami zanim bezsensownie komus dopierniczysz na forum...

@Robert trzymaj sie tam, Stary, o ile RetroKomp bedzie kontynuowany, to w przyszlym roku tez bedzie Game Compo i bedziesz mogl wystartowac i powalczyc o nagrody! Tymczasem wpadlo Ci dodatkowe 365 dni na dopracowanie swoich gier!!!

---

Wszystkim, ktorzy zglosili swoje gry do RGC serdecznie dziekujemy za udzial w naszym konkursie. Glosowanie i wyniki na RetroKomp'ie OK
[#139] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #138

Kciuki za retrokompa trzymamy i na pewno się tam pojawimy z naszą drużyną! Nagrody to rzecz drugorzędna, szkoda tylko że przepadła nam całkiem fajna okazja na debiut. Jak już mówiłem, grę i tak wydamy w jakimś niedługim czasie jak tylko się uporamy z całym TODO. :)

Z dojazdem to za chwilę na PM :)
[#140] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@teh_KaiN, post #139

Teoretycznie pozostaje wystawienie gry na Wild Compo :)
[#141] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #138

No troche kiepsko wyszlo... do samego konca wierzylem, ze sie uda.
Najlatwiejsza czesc sie posypala i to w sumie z nie mojej winy, ale to juz nie pierwsza moja wtopa, bywaly gorsze (np. lata temu stracilem projekt nad ktorym sleczalem ponad rok, to dopiero byla rozpacz). Po za tym nie od dzis wiadomo, ze Amos cudem informatyki nie jest :) a ja troche tez pozno sie za to wzialem, bo wystartowalem z pisaniem w piatek ale i tak udalo mi sie przez 2 dni napisac cala gierke procz leveli.
Teraz pozstaje mi tylko czekac na wyniki Compo, bo sam obstawilem pewne typy i jestem bardzo ciekawy czy beda sie pokrywac..

Co do Minniata to jestem przekonany, ze wczesniej czy pozniej wroci na PPA a poza tym wiecej na jego temat mi sie juz nie chce.


p.s.
Fajnie by bylo gdyby przy oglaszaniu zwyciezcow konkursu, byly podane dokladne dane z notami jakie gry osiagnely za poszczegolne kategorie np. za grafike xx%, za muzyke, grywalnosc, gui itp..
[#142] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@selur, post #141

To Ci powiem, zes niepotrzebnie tracil czas na zlosliwosci wzgledem gier zgloszonych itd. bylo trzeba siedziec w Amosie ..... Ale ... nie bedziemy sie tu psztykac po nosach OK

Gierke jak Twardy pisal wyzej mozna zawsze zglosic do WILD/CRAZY Compo na party.

Wyniki w miare mozliwosci i czasu stopniowo beda publikowane na stronie projektu (prawdopodobnie "odswiezonej"). Zawsze w sumie o jakies detale bedziecie mogli sie zapytac tez na forum, przeciez jak tylko bede wiedzial to powiem ocb.
[#143] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #142

Dobra Panowie.

Z ostatniej chwili. Wlasnie okazalo sie, ze mamy w jeszcze 3 gry, ktore sa w takiej sytuacji jak te dwie od Was, czyli w sumie az 5. Narada trwa, w ciagu paru minut lub godzin bedzie tu podane info co zdecydowalismy! A Wy odpalajcie kompilatory! OK

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2013 18:08:19 przez mccnex
[#144] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #143

Witam,

Jak wiadomo, przedłużony termin zgłaszania prac do RGC minął o północy. Jednak z drugiej strony nawet dziś rano otrzymaliśmy nowe, kompletne zgłoszenie oraz z kilku źródeł wiadomości o bardzo zaawansowanych pracach. Takiego twórczego potencjału nie możemy zmarnować - postanowiliśmy jednak przedłużyć ostateczny termin składania prac aż o 8 dni - do niedzieli, 20.10, do godz. 23:59:59 - tym razem nieodwołalnie. Termin już ostateczny, bo potrzebujemy paru dni na sprawy organizacyjne, więc na kolejne proszę już nie liczyć.

Tak, poniekąd łamiemy własny regulamin i rozumiemy że jest to trochę nie-fair w stosunku do tych, którzy włożyli duży wysiłek i zdążyli w zakładanym terminie. Was bardzo przepraszamy i jeśli z tego powodu chcecie wycofać zgłoszenie - uszanujemy to (prosimy o kontakt do środy). Cały czas też oczywiście macie pełne prawo do aktualizacji zgłoszonych materiałów. W całym jednak konkursie chodzi głównie o docenienie wysiłku możliwie wszystkich Autorów prac na nasze systemy oraz o dostarczenie "świeżej krwi" naszym ulubionym platformom. Stąd właśnie taka decyzja.

Są również pewne warunki - do końca środy (16.10, godz. 23:59:59) Autorzy zobowiązani są do powiadomienia nas o przygotowywanym zgłoszeniu. Muszą również poprzeć to jakimś konkretnym materiałem - filmikiem, wersją preview, itp. Podczas dokonywania finalnego zgłoszenia prosimy też o dostarczenie nam materiału filmowego o długości ok. 5 minut, który (o ile nie zdążymy nagrać go sami) będzie reprezentował zgłoszenie w konkursie. Zachęcamy do jak najwcześniejszego kontaktu i zastrzegamy sobie prawo do odrzucenia zgłoszenia np. jeśli uznamy że dostarczone materiały są niewystarczające (lub też z jakiegokolwiek innego powodu).

To tyle z naszej strony. Tak naprawdę bardzo cieszymy się, że powstają kolejne prace. Życzymy owocnej walki z bug'ami.

Pozdrawiam,
Sachy/WT+RSE
(RK-LE main org.)
[#145] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@sachy, post #144

Nie wiem kto tak naprawde sie tym zmartwi, ale na pewno paru sie ucieszy OK
[#146] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@sachy, post #144

OK ja też mam nadzieję, że nikt nie będzie zły z tego powodu :)
Popieram w zupełności
[#147] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@selur, post #141

Świat się kończy, selur wydaje amosowego crapa?
[#148] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@sachy, post #144

Juhu! Kolejny tydzień stresowego pisania kodu na Amidze!

:)

Tym razem musi się udać. I fajnie by było jednak Robbo zobaczyć. Wiemy że to czytasz :)
[#149] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@pampers, post #147

No taka moda nadeszla. Wersja kolekcjonerska na allezgrozo bedzie kosztowac skromne 30euro + sziping
[#150] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@selur, post #149

A nie chcesz może jakiegoś moduła do swojego crapa? :D

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2013 22:24:49 przez Andrzej Drozd
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem