[#151] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@Andrzej Drozd, post #150

Mordy moje, czy dla dzieciaków będą jakieś turneje np. w Superfrog na Amy? Mój synek lat 4 uwielbia tą grę, a i Hugo nie pogardzi... ok, racja
[#152] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@aMifan, post #151

Hehhe, mój 5 latek to samo :D
Możemy coś skombinować dla naszych maluchów!
Moi co prawda planują zwiedzanie 3city, ale to zależy o której godzinie byśmy zaczęli ;)
[#153] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@sachy, post #144

"..do końca środy (16.10, godz. 23:59:59) Autorzy zobowiązani są do powiadomienia nas o przygotowywanym zgłoszeniu"

Pod jaki mejl wysylac dzisiejsze zgloszenie?
[#154] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@selur, post #153

do mnie napisz/wyslij - mccnex (wiadomoco) mccnex . ppa . pl
[#155] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #154

Poszło od nas!
[wyróżniony] [#156] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@teh_KaiN, post #155

TAK! Oficjalnie potwierdzam, ze dostalismy wymagane materialy od kolegi.

Jest jeszcze zgloszenie na ZX-a (juz na stronie) i na Commodore 64 (bedzie jutro).

Selur w pocie czola siedzi przy Amidze jak mniemam :)
[#157] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #156

Owocny konkurs, owocny. No i najwięcej zgłoszeń amigowych. Selur ciśnij !
[#158] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #156

Po 2h heroicznej walce z kompilatorem (powinien nazywac sie AMOS komplikator) udalo mi sie recznie stworzyc dzialajaca wersje betakrap) Pytanie czy zadziala na innej konfiguracji.. tego juz nie wiem
[#159] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@twardy, post #157

Czyżby amigowcy najbardziej mieli dość stagnacji na swoim podwórku...? :)

I co, Selur, udało Ci się wysłać w miarę sprawną grę na termin środowy?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 07:55:23 przez teh_KaiN
[#160] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@selur, post #158

No trzymam kciuki OK
[#161] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@teh_KaiN, post #159

Wyslalem ale jeszcze nie dostalem zadnej informacji i zaczynam sie zastanawiac czy to w gole doszlo..
[#162] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@teh_KaiN, post #159

Czyżby amigowcy najbardziej mieli dość stagnacji na swoim podwórku...?


No nie do końca tak jest. ... np. atarowcy 2 tygodnie po Retro Komp, mają Silly Venture na którym pewnie będzie sporo gier, wcześniej mieli już Fortyfication, Głuchołazy i Wapniaka, na którym tez coś wypuścili ... a i tak pewnie najwięcej ludzi szykuje gry na niemiecki ABBUC Software Contest.

... inne platformy pewnie mają podobnie.
[#163] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@selur, post #161

Ja nie bede juz kolejny raz pisal gdzie obecnie jestem, co robie i w jaki sposob obsluguje te organizacje, bo i tak byscie nie uwierzyli.

Doszlo wszystko od Ciebie, nawet na czas, bo o godzinie 23:02 OK
[#164] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@at0m, post #162

No dokladnie. A porownujac do innych platform to by sie przydalo i to mocno Amige wyrwac w koncu z letargu :)
[#165] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #164

Dacie czas do jutra do 10:00...? Nie no, żart. :)
[#166] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@teh_KaiN, post #165

Zgloszenia na RGC zamkniete. Jutro bedzie upload na strone! OK
[#167] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #166

Przy tak dużej (niespodziewanej chyba) ilości zgłoszonych gier do konkursu, sugerowałbym jednak rozbicie go na 2 osobne kategorie: 8 i 16 bit i przeprowadzenie dwóch game compo na party.
[#168] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@slay, post #167

Hej,

Pomysł dobry, tylko że sensownych nagród rzeczowych mamy tylko 3... Niestety, główny sponsor kazał nam grupować wszystkie konkursy na max, gdyż przy braku odpowiedniej ilości prac budżet na daną kategorię przepada, więc w tych konkursach które miały by największą szansę się odbyć - zostałoby na przysłowiową flaszkę.

Cóż, ta edycja pokazała nam (organizatorom) jakiego typu plusy i minusy są związane z wciągnięciem samorządu do organizacji imprezy. A rozważając plusy i minusy, jesteśmy w sytuacji... pewnego pana pomiędzy włochatymi...

Pozdro.
Sachy/WT+RSE
[#169] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@sachy, post #168

[#170] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@twardy, post #169

A czemu nie ma jeszcze filmiku z Castle Hacka? Przecież wysłałem :)

I weźcie zmniejszcie skriny, bo mi się wysłały wyskalowane w górę. Tu macie w proporcjach 1:1

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 20:52:09 przez teh_KaiN
[#171] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@teh_KaiN, post #170

Dopiero wrzucam.

edit: sprawdz maila

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 21:02:28 przez twardy
[#172] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@sachy, post #168

przy braku odpowiedniej ilości prac budżet na daną kategorię przepada


Trochę szkoda bo takie działanie tylko podetnie skrzydła tym którzy jednak coś zrobili. Wg mnie nie powinno się "karać" kogoś tylko za to za to, że konkurencja nie dopisała.
[#173] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@sachy, post #168

przy braku odpowiedniej ilości prac budżet na daną kategorię przepada


Faktycznie nieco dziwnie.

Rozumiem, że w wypadku, gdy ilość prac w danej kategorii będzie niewystarczająca (< 3) i ewentualnie dany kompot nie zostanie połączony z innym, prace zgłoszone do tego konkursu (który się nie odbędzie) nie trafią do rozpowszechniania i zostaną "zwrócone" autorom?
[#174] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@slay, post #173

Cóż, tłumaczyłem już poprzednio, że taki to jest niestety lekko kwaśny układ i niestety musimy się temu podporządkować - dzięki temu jednak impreza w ogóle może się odbyć i są jakieś (niemałe przecież) nagrody.

Popatrzcie jednak z naszej strony: forsa na nagrody nie jest i nie będzie nasza - nam ZALEŻY by ona trafiła do autorów prac. Jeśli sytuacja nas zmusi (...) to będziemy próbowali coś zadziałać, np. grupując konkursy (niestety), by była szansa na jak największe nagrody.

Nam, organizatorom, powrót kasy do miasta - nic nie daje. Do nas ona nie trafi. Robimy wszystko co w naszej mocy (np. odzywając się osobiście do bardziej lub mniej znajomych a wciąż aktywnych scenowców, zachęcając do support'u), by wszystkie możliwe (i tak już pogrupowane z musu) konkursy się odbyły.

Parafrazując Klasyka: wódka na stole, stodoła zamieciona, orkiestra stroi instrumenty - i tylko pytanie czy goście dopiszą... Tego na ten moment nie wiemy.

Oczywiście, na żądanie autorów prac, w przypadku problemów z rozegraniem konkursu - prace zwrócimy i wycofamy z rozpowszechniania po party.

Pozdro,
Sachy/WT+RSE
(RK-LE Main Org.)
[#175] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@sachy, post #174

Retro komp w radiu.

Radio Plus



Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 15:36:48 przez Deftronic/...
[#176] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@mccnex, post #166

Zgloszenia na RGC zamkniete. Jutro bedzie upload na strone!


Szkoda, że nie macie tam ray-compo tylko samo pixelcompo. Kiedyś na każdym amigowym party było ray-compo, startowałem nawet bodajże na wszystkich Intel Outside od 1 do 3 w Stodole. Niektóre prace renderowało się jeszcze na party :)

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 15:44:44 przez jubi
[#177] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@jubi, post #176

Raytracingi tak jak wszystko co nie pasuje do kategorii glownych, a dzialajace na kompomaszynkach jakie wymienilismy (ewentualnie wlasny hardware) mozna zglaszac do naszego wild compo. Z tego co mi wiadomo ktos sie nawet do tego przymierza :)

OK
[#178] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@jubi, post #176

Raytrace compo wg mnie nie za bardzo nadaje się na retro composy. Ciężko porównywać pracę zrobiona w Imagine na gołej A500 z czymś zrobionym na nowoczesnym PC.
[#179] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@at0m, post #178

Moim zdaniem nie jest ciężko porównać a to dlatego, że wg kategorii sprzętu w tej* imprezie piece nie uczestniczą. A po drugie, oceniając powinno brać się standardowe możliwości komputera, na którym jest to tworzone - obiektywna ocena :)

Pozdrawiam
[#180] Re: Retro Game Compo na RetroKomp/LoadError 2013 !!

@Tom Rain, post #179

Problem w tym, że nie ma jak udowodnić czy praca była robiona na 68000, 68060, WinUAE czy PC.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem