[#31] Re: Gra wzorowana na D&D.

@Art, post #30

AGA? To dla cieniasów! Lepiej wersję ECS:

[#32] Re: Gra wzorowana na D&D.

@Art, post #30

Zróbcie GTA V w wersji AGA



Zróbcie...


[#33] Re: Gra wzorowana na D&D.

@recedent, post #31

Ha ha Pożyć mi swój samochód to zrobię w ogóle bez komputera. :D
[#34] Re: Gra wzorowana na D&D.

@mastaszek, post #27

No, dlatego chcę najpierw zobaczyć założenia i koncepty, jak to będzie dobre to weźmiemy się i zrobimy. Póki co konkretów brak.

Kolega Kamikadze wysłał mi PW w sprawie tego tematu z chęcią pracy, odpowiadam publicznie na jego pytania, bo 2 osoby na taką grę to stanowczo za mało:
- jeśli miałbym ją pisać to w C. Mam silnik, który powoli zaczyna się do czegoś nadawać (puszczę go później publicznie, mogę nawet teraz, ale nikt z niego nie zrobi pożytku bo jest w połowie rozkopany). Mapa złożona z kafli scrollowalna w prawie nieskończoność nie jest problemem.
- jak najbardziej jestem za tym, żeby robić grę A500-friendly. 1MB Chip, co się nie zmieści włączane jako dodatkowy ficzer dla rozszerzonych sprzętów. Kwestia portów została rozpisana przeze mnie w poprzednim poście, nie będę się powtarzał. AGA mnie nie obchodzi, bo jej nie mam i w najbliższej przyszłości raczej mieć nie będę, ale zawsze można dodać jakieśtam efekty 8bpp na jakimś pstryczku.
Ogółem: projektantem gier jestem beznadziejnym, programistą całkiem niezłym. Dajcie mi coś do napisania, to to napiszę.

PS. całe szydzenie z tematu najlepiej przenieście gdzie indziej a ten pozostawcie względnie czysty. Zobaczymy, czy temat umrze, czy nie.

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 12:41:49 przez teh_KaiN
[#35] Re: Gra wzorowana na D&D.

@teh_KaiN, post #34

mnie to się marzy coś takiego jak golden sun, piękna grafika pixlowana itp :)
[#36] Re: Gra wzorowana na D&D.

@QUAD, post #35

a propo golden sun, cos tam zaczelismy robic. w nieco innym stylu, ale wiecie, rozumiecie:) 32 kolory ecs:) jak chcesz moge podeslac exe na pw



[#37] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #36

podeślij, zobaczę jak to wygląda :) screeny fajowe w każdym razie
[#38] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #36

W jakim języku programowania to stworzyliście? Wygląda porządnie.
[#39] Re: Gra wzorowana na D&D.

@chicago, post #38

Laik ze mnie, ale co ma język programowania do poziomu grafiki?
[#40] Re: Gra wzorowana na D&D.

@chicago, post #38

Juen skodował w asmie:)
[#41] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #40

To czemu nie koduje dalej? :) Odechciało Wam się nad tym siedzieć, czy z braku czasu się tym nie zajmuje? Nie chciałbym przejmować cudzych projektów, ale jak jest definitywnie martwy, to jeśli dobrze liczę, mamy 3 osoby do pracy.

I ludzie, nie wysyłać mi PW w związku z tym tematem, wszystko wrzucać tu! Albo temat ruszy albo nie ruszy, a to zależy wyłącznie od odezwu.

Aszu się mnie pyta, czy wolałbym pisać dungeon mastera czy jrpga. W zasadzie wszystko mi jedno i jeśli zgarniemy team chętny do pracy nad jednym i drugim to zrobimy ankietę.

Jak się nie znajdzie scenarzysta, a aktywny grafik i dźwiękowiec to możemy pocisnąć dalej CastleHacka. Póki co ten projekt leży kompletnie, bo na polu boju zostałem praktycznie sam (Proxy zaabsorbowany swoimi rzeczami), a sam całej gry nie zrobię. Dla przypomnienia: 4-osobowa łupanina po lochach.

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 18:26:19 przez teh_KaiN
[#42] Re: Gra wzorowana na D&D.

@teh_KaiN, post #41

brak czasu jak mi sie wydaje, poniewaz zajmuje sie jeszcze innymi projektami. swoja droga to nie mialem na mysli przejmowania projektu tylko pokazania co narysowalem i jak ty wyglada zlozone w calosc. w zaleznosci od koncepcji moglbym postarac sie narysowac zupelnie nowa grafike:)

a i do pisania scenariusza tez sie zglaszam:)

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 18:32:38 przez aszu
[#43] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #42

No to zostawiamy tamten temat w spokoju i smaruj zarys fabularny - dobrać do tego mechanikę nie będzie problem ;)

Może jakoś się dogadaj z Kamikadze - ten chciał lecieć w stronę Icewind Dale, może coś razem wymyślicie?
[#44] Re: Gra wzorowana na D&D.

@teh_KaiN, post #43

Z chęcią zrobił bym trailer na yt z takiej gierki na amigę!pomysł ;) Z profesjonalnym lektorem itd.. a co tam ;)
[#45] Re: Gra wzorowana na D&D.

@teh_KaiN, post #43

Moja koncepcja jest taka:

Gra rozpoczyna się na drodze w lesie. Bohater zostaje zaskoczony przez grupę wrogów i gra rozpoczyna się od walki, która kończy się śmiercią bohatera. Ta walka może słyżyć wprowadzeniu w mechanikę lub być wprowadzeniem do gry. Jeśli gracze rzucą okiem na ekwipunek, to znajdą w nim dziwny przedmiot, bez żadnego opisu. Gdy bohater jest bliski śmierci pojawiają się wojownicy/ łowcy z pobliskiej osady i pomagają w walce. Padają wszyscy wraz z nimi nasz bohater. Koniec sceny i walki:)
Następna scena to pogrzeb poległych. Klasycznie - kapłan, cmentarz. W pewnym momencie z jednej trumny zaczynają dobiegać odgłosy. Wśród zgromadzonych zapada konsteracja a nawt strach. Matki z dziećmi zaczynają się modlić, żołnierze wyciagają broń. W końcu z jednej z trumien odpada wieko i ukazuje się nasz bohater. Kapłan mdleje, zgromadzeni uciekają...:)
koniec sceny.
kolejna ma miejsce w domu lekarza, gdzie nasz boahter prowadzi dialog z szefem osady. Nie wiemy kim jestesmy ani skad sie tu wzielismy. nic. pustka. w niedalekim miescie znajduje sie swiatynia, gdzie kaplani beda mogli nam pomoc odzyskac pamiec i dowiedziec sie kim jestesmy.
w wiosce moga znajdowac sie podziemia, taki poziom wprowadzajacy w mechanike walki i obsluge gry - kilku przeciwnikow typu szczury/ nietoperze.
potem udajemu sie do miasta. po drodze napada na nas wynajety morderca, ktore chce cos odzyskac/kaze nam cos oddac. nikt nic nie wie:) kolejna zagadka.
pomyslow mam sporo, ale nie chce pisac co dalej, zeby uniknac spoilerow:)

odnosnie do samego swiata, to mysle ze ciekawym pomyslem bylby swiat podzielony moze na prowincje, moze na wymiary, gdzie kazdy jest inny. poczatkowym etapem jest typowa wioska. miasto moze byc steampunkowe, jakies laboratorria czy wierze moga byc stylizowane na wspolczesnosc. Dobrym pomyslem wydaje mi sie patent zastosowany w wizardry 8, gdzie oprocz magow i wojownikow mamy tez technlogie, gadzety, piosnikow, etc. to naprawde daje mnostwo mozliwosci.

co do samej mechaniki. moim zdaniem mamy wybor:
rpg w stylu adoma/rogalikow z walka turowa.
izometryczne lokalizacje i duza mapa; walka turowa w styu final fantasy i / w takim wypadku mozemy miec druzyne
walka na zywo - w stylu wspolczesnych jrpg na ipady/androidy.
pseduo 3d - dungeon master - to jednak wymusi uproszczenia fabularne ale za to umozliwi stworzenie dungeon crawlera na miare black crypt:)

naturalnie jesli wybierzemy walke turowa mozna miec wieksze boby/sprajty poniewaz nie ma koniecznosci animowania tak wielu rzeczy na raz. jesli pojdziemy w walke na zywo, sila rzeczy wszystkie postacie musza byc mniejsze, zapewne 16x16.

tyle na poczatek:)
[#46] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #45

Dobre masz pomysły. :)
Lepiej jednak nie omawiać ich na forum.
Po segreguj swoje pomysły na zadania.
Wmieszaj w to NPC czy w amigowym świecie to chyba BOBY są. :)
Proponuję mikro zadania, wywoływane losowo, gdzie będzie można zyskać fajne artefakty, itp.
Dokładniej o tym pogadamy na PW.
Walka hmm, dobrze by było by gra podobała się większej liczbie osób.
Ktoś lubi turówki, ktoś na żywo jest na to sposób taki by walkę można było spauzować i wykonać odpowiednie polecenia, zmiany stylu walki broni itp.
Mnie tu nie martwi wielkość mapy postaci a ograniczona liczba kolorów, ale coś się wymyśli 32 to też nie tak mało, paleta będzie zmieniana tematycznie, gdzie będzie się bohater znajdował w podziemiach, lochach itd. Odezwę się na PW, to podyskutujemy.
[#47] Re: Gra wzorowana na D&D.

@Kamikadze, post #46

"Dokładniej o tym pogadamy na PW"

a po co na PW, niech sie wszyscy posmieja w tym watku szeroki uśmiech
[#48] Re: Gra wzorowana na D&D.

@selur, post #47

A wiesz. Może masz rację, nie ma sensu nic robić na amigę. :)
[#49] Re: Gra wzorowana na D&D.

@Kamikadze, post #48

zamiast blubrac jak Stary Marych pomozcie np. Sordanowi w jego grze pomysł
[#50] Re: Gra wzorowana na D&D.

@selur, post #49

Myślałem, że jesteś poważniejszy.
Sordan świetnie sobie radzi, to jego pierwsza gierka na której bada swoje możliwości i uczy się Amosa.
Chcesz mu odebrać satysfakcję?
Ja na swoim koncie już mam kilka gier.
Ja jestem teraz zajęty jak zapewne wiesz i dopóki nie skończę wszystkiego nic nie zacznę nowego.
Więc na razie sobie mogę po "blubrac" w tej kwestii, cokolwiek to znaczy.
Zbierze się odpowiednia ekipa to będziemy działać.
Nie zbierze się to zweryfikujemy siły i się zobaczy.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 08:33:32 przez Kamikadze
[#51] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #45

Bardzo mi się to podoba. Z początku zaleciało trochę Blood Omenem 1, ale szybko odbiłeś w stronę oryginalności. ;)

No, to teraz potrzebujemy jeszcze trochę grafiki. Ktoś chętny?
[#52] Re: Gra wzorowana na D&D.

@Kamikadze, post #50

Powazniejszy czy nie, zyskalem spore doswiadczenie przez ostatni okres i wiem juz co w trawie piszczy. Najwazniejsze to wyciagac wnioski z popelnianych bledow. Ja doswiadczylem porazki zarowno pod wzgledem grywalnosci gry jak i prowadzenia projektu.
Przerabialem to na wlasnej skorze np. tutaj jest caly watek o tym warto przejrzec na przyszlosc.

"Ja jestem teraz zajęty"
jak kazdy amigowiec, wiec albo sie chce cos zrobic albo sie teoretyzuje OK
[#53] Re: Gra wzorowana na D&D.

@teh_KaiN, post #51

Ja chetnie wspomoge graficznie Castle Hack'a ale jako support, glowny grafik musi sie znalezc i przedstawic koncept.
Mysle, ze bardziej warto sie zajac Castle H. i probowac skonczyc, to co jest juz zaczete niz pakowac sie w nowe "cuda na kiju", ktore juz na wstepie nie maja ladu ani skladu ok, racja
[#54] Re: Gra wzorowana na D&D.

@selur, post #53

Chciałem odpisać wcześniej Selurowi, po czym sie rozmyśliłem, nie mając zamiaru się kłócić. W każdym razie zgadzam się z ostatnim jego postem, odnośnie do Castle Hack.
Jeśli potrzeba grafiki, to mogę spróbować. Mów co potrzeba teh_Kain:)
Odnośnie do gry rpg. Skoro teh pracuje nad silnikiem to niech pracuje dalej. ja, jeśli się uda, mogę spróbować coś narysować, tylko powiedz mi teh, jak to widzisz, rzut izo w styu chaos engine/final fantasy czy pseudo 3d ala dungeon master.
[#55] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #54

Co potrzeba do CH? Aktualnie wszystkiego. Kod zbutwiał, bo w ramach pisania Villages engine 5 milinów razy się modernizował, więc trzeba to ustrojstwo napisać od nowa. W sumie dużo roboty z tym nie powinno być, bardziej podpiąć stary kod pod nowe funkcje. To, czego mi brakuje to grafika, który by ulepił tileset do lochów, postacie, przeciwników, pociski. Praktycznie cała oprawa graficzna. Zarys fabularny jest nawet napisany, ewentualnie wystarczy go podszlifować.

Co do RPG. Osobiście bym optował za widokiem z góry, bo to pozwala na bardziej rozbudowane lokacje a nie tylko tunele. Ale w sumie, kto powiedział że nie wolno łączyć form? Podróż po miastach i po mapie świata izometryczny, samo zwiedzanie lochów już w widoku pierwszej osoby. Ale z kolei to chyba implikuje walkę tylko z jednym stworem naraz. Może lepiej się trzymać konwencji jak w starych final fantasy, ale żeby walka była turowa pełną gębą, żeby człowiek nie musiał się spieszyć z wyborami rzeczy w menu.
[#56] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #54

Ale tu nie ma sie o co klocic.
Po prostu sprawa wyglada tak, zeby napisac rozbudowany projekt trzeba sztabu ludzi z doswiadczeniem a nie gornolotnych zapowiedzi.
Za pol roku jak wspominal Sachy bedzie impreza Retro Game Compo, czasu jest sporo, wiec mozna stworzyc cos mniejszego i dopracowac, moze jeszcze komus sie cos uda wygrac.
Pakowanie sie w projekt typu "zrobmy Dungeon Mastera w dwie osoby" to raczej zart, no chyba, ze ktos naprawde ma takie zdolnosci. Tak czy siak, kazdy robi co chce ale to od nas bedzie zalezec, czy w miare dobre gry na Amige sie ukaza czy tylko beda wychodzic bakbonowe "strzelanki z rozporka" ok, racja
[#57] Re: Gra wzorowana na D&D.

@selur, post #56

Widzę, że wszystko interpretujesz po swojemu, i nie baczysz na to co jest napisane.
A ja chyba po polsku piszę.
Zmyślasz i uznajesz to za fakt.

"zrobmy Dungeon Mastera w dwie osoby"


Skąd Ty to w ogóle wziąłeś?
Widzę, że masz jakiś problem, bo tobie się nie udało i boisz się, że komuś się uda.
[#58] Re: Gra wzorowana na D&D.

@teh_KaiN, post #55

Jak widok z gory z "lotu ptaka" to podstawowa grafike pomocnicza juz macie, jesli nie pasuje centralny rzut z gory, to zawsze mozna ja przerobic na rzut top-down 45% jak w Dune 2. Jak Aszu taki chetny do obrobki, to podesle cale tilsety i niech sie bawi..
[#59] Re: Gra wzorowana na D&D.

@Kamikadze, post #57

Kamikadze, weź spuść z tonu. Selur mi pomagał z grafiką, więc nie jest malkontentem a twórcą. Po prostu nie dowierza że cokolwiek z tego wyjdzie, bo już było dużo zapowiedzi (w tym moich) a póki co ani jednego tytułu nie ma. Naprawdę ludzie, przestańmy bić pianę tylko dajmy szanse się uformować jakiejś idei.

To co mnie boli, to to że ostatnio produkcje do których się przyczyniam leżą praktycznie wyłącznie na moich barkach. Brakuje części grafik, lepiej zaprojektowanego interfejsu użytkownika, testów. Z drugiej strony gry są rozbebeszone przez niedokończone zmiany w kodzie więc nie mam jak tego pokazywać publicznie, a brak nacisków z zewnątrz nie motywuje do dalszej pracy. Aktualnie w bólach powstaje Villages, którego mam coraz bardziej dość. Jak tylko je załatam to puszczę je publicznie w takiej formie jakiej jest. Jak będzie zainteresowanie, to się grę dopracuje i skończy, jak nie będzie to rzucę ten tytuł w cholerę i wezmę się za coś innego.

@Selur: świetne piksele. Jak możesz to wrzuć surówkę, może coś w weekend z tego zrobię.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 18:54:30 przez teh_KaiN
[#60] Re: Gra wzorowana na D&D.

@Kamikadze, post #57

"Widzę, że masz jakiś problem, bo tobie się nie udało i boisz się, że komuś się uda. "

Obawiam sie, ze KeyMaster, ktory zajal przedostatnie miejsce w Game Compo nie bedzie jedynym krapem w tym roku na konkursach. Takze masz racje, obawiam sie silnej konkurencji w kategorii "krapiszcze 2015"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem