[#181] Re: Gra wzorowana na D&D.

@teh_KaiN, post #178

No i mamy atak z boku. Konkretnie - z prawego boku, bo przy lewym będzie miecz częściowo zasłonięty tarczą. Pomyślałem też, że dobrze jeśli rycerz "z wysiłku" mrugnie w trakcie zadawania ciosu, ale nie jestem pewien czy dobrze to wyszło. Wszystko zmieściło się w 16 pikselach szerokości.

[#182] Re: Gra wzorowana na D&D.

@recedent, post #181

OK Wg mnie super. Elegancja Francja!
[#183] Re: Gra wzorowana na D&D.

@recedent, post #181

Wygląda dobrze OK
[#184] Re: Gra wzorowana na D&D.

@BULI, post #183

hej fajnie, że coś się dzieje - nie zauważyłem tego projektu :)
- nie wiem (nie mam czasu przekopywać wątku) czy już jest coś działającego, czy tylko animowane mockupy?
- ten rycerz - nie wiem kto go rysuje Recedent czy Aszu, ale fajnie jakby coś z tym garnkiem na głowie zrobić - np. obracać lekko w osi y przy ruchu do przodu (człowiek lekko unosi i kręci głową w trakcie marszu - w grach to zwykle się trochę przerysowuje dla większego efektu)
albo po prostu o piksel góra-dól poruszać przy każdym kroku - ożyje trochę koleś :)
- domyślam się, że planujecie to na RetroKompa?
- Jak będzie jakieś demko już to mogę wam zrobić fullscreena tytułowego (oczywiście jeśli chcecie)

powodzenia!

acha - ta grafa Koyota do Arcymaga baardzo fajna - super


Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 16:30:14 przez jokov
[#185] Re: Gra wzorowana na D&D.

@jokov, post #184

Kolejno, z pominięciem drugiego:

- coś więcej niż animowane mockupy było wystawiane na RK13 z paskudnym scrollingiem, teraz ten problem mam zażegnany ale walczę cały czas z własnymi zamiennikami funkcji blitujących.
- planuję to wystawić na RK15, trzeba będzie zmienić nazwę bo nie może wystąpić nic pod tym samym tytułem. Ale chyba jak się zrobi nazwę "CastleHack: The Origins", bo będzie dobrze ;)
- jak słusznie zauważyłeś, nad takimi rzeczami będzie trzeba pomyśleć dopiero, jak COŚ będzie. Nie wiem czy tytułowy screen, bo nie wiem jak to się będzie komponować, ale loading screeny czemu nie. Ale to później.
[#186] Re: Gra wzorowana na D&D.

@jokov, post #184

głowa w osi Y rusza się teraz o piksel:

[#187] Re: Gra wzorowana na D&D.

@recedent, post #186

jak dla mnie jeste elegancko. grafa jest, wiec trzymajmy kciuki za kaina:)
[#188] Re: Gra wzorowana na D&D.

@recedent, post #186

Byłem świadkiem tego aktu twórczego

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 09:54:11 przez BULI
[#189] Re: Gra wzorowana na D&D.

@recedent, post #186

Tak się zastanawiam, czy ludek na neutralnym tle będzie tak samo dobrze widoczny.
Proponował bym "outline".
[#190] Re: Gra wzorowana na D&D.

@Koyot1222, post #189

Chyba, że jeszcze jakąś pelerynkę?

[#191] Re: Gra wzorowana na D&D.

@Koyot1222, post #190

szeroki uśmiech
[#192] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #187

Napewno nie tylko ja jestem ciekawy czy cos sie dzieje w temacie? Nie tam zebym pospieszał czy cos:)
[#193] Re: Gra wzorowana na D&D.

@Geeman, post #192

Dużo się dzieje w tym temacie, ale w dziale prywatnym forum. Aszu i TehKain pracują w pocie czoła (i inni też). Jeśli zechciałbyś mieć do niego dostęp musisz poprosić o to moderatora (Recedenta).

Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 17:23:28 przez Hexmage960
[#194] Re: Gra wzorowana na D&D.

@Hexmage960, post #193

Spoko, wazne ze sie dzieje:) dzieki za info
[#195] Re: Gra wzorowana na D&D.

@Geeman, post #192

Dzieje się i istnieje szansa, że na RKLE15 się wyrobimy! ;d
[#196] Re: Gra wzorowana na D&D.

@teh_KaiN, post #195

Czyli niebawem:) Super!
[#197] Re: Gra wzorowana na D&D.

@chicago, post #1

Dwie produkcje, które zapewne mają swoich fanów na PC:
link
link

Czy tego typu rozwiązania będzie trudno przenieść na klasyczną Amigę w języku Amos?
[#198] Re: Gra wzorowana na D&D.

@chicago, post #197

Nie, nie wydaje mi sie.

czy grales kiedys w adoma?
http://www.adom.de/home/downloads.html

to najlepszy rogaliki jakiego w zyciu widzialem, do tego mamy nawet wersje dla 040:)
[#199] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #198

Nie grałem ale gra od razu przypadła mi do gustu.
[#200] Re: Gra wzorowana na D&D.

@teh_KaiN, post #195

hej i jak tam postepy z grą?
[#201] Re: Gra wzorowana na D&D.

@Geeman, post #200

Powstaje w męczarniach, ale progress jest.

Teraz powinno być trochę szybciej, bo Asman i HexMage wyrazili chęć pomocy mi w rozwoju silnika gry. Właśnie go dla nich dokumentuję.

Jest to również spory krok w kierunku udostępnienia engine'u reszcie świata. W tym już raczej nie, ale w przyszłym będzie trochę zamieszania. ;)

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 23:19:04 przez teh_KaiN
[#202] Re: Gra wzorowana na D&D.

@teh_KaiN, post #201

Czekamy!
[#203] Re: Gra wzorowana na D&D.

@teh_KaiN, post #201

Fajnie, że jednak działacie OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem