[#121] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #119

Ok, kolejny update. odnosnie tego co napisales o detekcji kolizji to sciany mozna poprawic na dwa sposoby: poszerzyc albo po prostu przesunac na skraj kolejnego tila i problem rozwiazany:) - spojrz na prawa oraz lewa sciane. Mi sie wydaje, ze ta waska po prawej stronie wyglada lepiej. Jesli zgadasz sie ze mna, to porawie pozostale tile w ten sam sposob. Do tego wkleilem 2 postacie, ot tak sobie:)



[#122] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #121

I masz tu stuprocentową rację ;)
[#123] Re: Gra wzorowana na D&D.

@teh_KaiN, post #113

Fire z kierunkami nie zda egzaminu w grze, gdzie trzeba szybko manewrować i przy okazji atakować.


W Mortal Kombat zdało egzamin, czy w waszej grze będzie szybsza akcja to nie wiem, więc nie będę się wymądrzał.
[#124] Re: Gra wzorowana na D&D.

@odyseja_lkc, post #123

Bo w MK postać zawsze jest zwrócona w stronę przeciwnika. Wyobraź sobie takie rozwiązanie w Chaos Engine albo Alien Breed - dodatkowy kierunek do fire'a automatycznie zmienia Twój zwrot.
[#125] Re: Gra wzorowana na D&D.

@teh_KaiN, post #124

No byłby problem żeby jednocześnie strzelać taką kombinacja i chodzić, ale załóżmy że dodatkowych broni nie używa się non stop, to wtedy by szło przeżyć.
[#126] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #121

Bardzo fajny klimat tych graficzek :) Bardzo podoba mi się, że wrzucasz tu prace od czasu do czasu, widać jak projekt się powoli buduje.
Trzymam kciuki ;)
[#127] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #121

Wyglada pieknie. Az chcialo by sie juz otworzyc ten skarb w prawym dolnym rogu i zobaczyc co tam ciekawego nasz bohater znajdzie :)
[#128] Re: Gra wzorowana na D&D.

@sordan, post #127

Kończe składać tileset i jak się uda wyślę go dziś Kainowi:)
[#129] Re: Gra wzorowana na D&D.

@chicago, post #1

Najlepszy erpeg w jakiego grałem z rok na amidze, po dziś dzień na pececie, który jest ciągle rozwijany przez olbrzymie community, śr 150 osób online 24/h dobę i daje masę frajdy?
http://arkadia.rpg.pl/
Grafika to zło! ;)
[#130] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #128

To jednak był dobry pomysł zainicjować taki temat. Szkoda, że nie mogę pomóc. Jestem dopiero na poziomie poznawania AMOSa(pisanie na prawdziwej A1200 - wrażenia bezcenne).

PS.
Jeżeli ktoś z Was ma instrukcję itp. jak skonfigurować i w czym język C na Amidze 1200 to bym bardzo prosił na priva.
[#131] Re: Gra wzorowana na D&D.

@pawelini, post #129

ja zarywalem kiedys tygodnie grajac w adoma:) ten jednak ostatnio chyba doczekal sie jakiejs grafiki:)
[#132] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #131

A ja polecam Ultimę Online, jest idealna, no i grafika pixlowana i śliczna, można by dużo fajnych rozwiązań zaczerpnąć
[#133] Re: Gra wzorowana na D&D.

@chicago, post #130

Najlepszy pomysl, to pisanie gier a nie ich inicjowanie
[#134] Re: Gra wzorowana na D&D.

@selur, post #133

ekran 1 do 1. z dwoma belkami statusu. pierwsza z duzym kontrastem, druga z malym. na razie zrezygnowalem z portretu bohatera. jak tlo mialem ustawiony kolor 0, wiec tlo powinno byc czarne:)
od lewej - numer gracza, zycia(energia) punkty.





[#135] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #134

Głosuje za wariantem 2 (mniejszy kontrast).
[#136] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #134

Opcja 2 lepiej pasuje.
[#137] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #134

Lajkuję opcję drugą z belką na dole ;)
[#138] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #134

A ja mysle, ze powinna byc tylko jedna belka 16pixeli i 4 potrety z graczami + energia obok siebie.
[#139] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #134

Wariant numer 2 lepszy kolorystycznie, chociaż trochę steampunkowo jak na zamkowe klimaty. Ale w sumie, czemu by nie?

Co mi się nie podoba to pionowe paski życia. Zdecydowanie poziome, bo można więcej na nich wyświetlić. Jako, że gracz będzie miał tylko jedno życie, to lepiej, żeby miał dużo zdrowia. ;)

Co do przezroczystości belki na środku (przewężenie), to pomysł ciekawy, ale trochę komplikuje jej wykonanie.

Cholera, wypadałoby pokazać jakiś kod. Jakoś niedługo coś tu przedstawię, tylko się z jedną upierdliwą rzeczą uporam.
[#140] Re: Gra wzorowana na D&D.

@teh_KaiN, post #139

Poprawię później wszystko, jednak myślę by narysować jak najszybciej wszystko, co jest potrzebne do jakiejś wersji publicznej, a poprawiać zawsze będzie czas:)
[#141] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #140

Prowizorka jest dobra do prototypowania.Jesli chcesz cos upublicznic to naprawde kiepski pomysl dawac byle co z mysla,ze sie potem podmieni.Pierwsze dobre wrazenie mozna zrobic tylko raz.
[#142] Re: Gra wzorowana na D&D.

@Aniol, post #141

"Pierwsze dobre wrazenie mozna zrobic tylko raz"

Swiete slowa swiety aniele. Z tym, ze Amiga to nie PC i obecnie na amige gry sie nie pojawiaja wiec przy bakbonowych potworkach C.H. bedzie i tak nie lada gratka dla graczy ok, racja
[#143] Re: Gra wzorowana na D&D.

@selur, post #142

Moj Aniol nie taki swiety.Pochodzi od Stanislawa Aniola
[#144] Re: Gra wzorowana na D&D.

@Aniol, post #141

Prace Aszu trudno nazwać "prowizorką", kolega pokazał wyśmienity kunszt graficzny. Co do pierwszego wrażenia - zauważ, że Aszu zadebiutował znacznie wcześniej próbując swoich sił w programowaniu. Jego pracę cechuje konsekwencja. Teraz pomaga koledze Kainowi w grafice do gry, i to z dużym powodzeniem.

Życzę im tego, by swój produkt dopracowali i pokazali nam grę zrobioną przez fanów RPG dla fanów RPG. Powodzenia, koledzy!
[#145] Re: Gra wzorowana na D&D.

@Hexmage960, post #144

wyśmienity kunszt graficzny
o rany ale poszybowales szeroki uśmiech

Ale fani RPG nie robia w tym wypadku rasowego RPG'a.
CastleH ma byc wielograczowa siekanka w klimatach fantasy a to jednak nie to samo co gra RPG.
[#146] Re: Gra wzorowana na D&D.

@selur, post #145

chyba faktycznie przesadziles, ale spokojnie. cos tam jest narysowane. niech kain koduje ja bede rysowal dalej:) jak bedzie cos do pokazania, na pewno pokazemy:)
[#147] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #146

Logo. Słowo Hack wymaga jeszcze dokończenia.

[#148] Re: Gra wzorowana na D&D.

@Aniol, post #141

Zaproponuj (stwórz) może coś od siebie?
[#149] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #147

Szczena mi opadła i roztrzaskała się na drobny mak.
[#150] Re: Gra wzorowana na D&D.

@aszu, post #147

Fajne, czytelniejsze od mojego loga R3D ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem