[#91] Re: Retro Na Gazie

@PopoCop, post #89

No i ?
Atari, Komoda, Amiga wśyśkie kochom!
ST, Amstrad, Spectrum fajne są!

Powspominajmy nostalgicznie, a nie bawmy się w fanbojow.
[#92] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #91

Powspominajmy nostalgicznie, a nie bawmy się w fanbojow.

Powiedz to MDW, który przy każdej okazji pisze jakie to ZX Spectrum jest niedobre.
[#93] Re: Retro Na Gazie

@PopoCop, post #92

Wszystko miało swój czas. Spectrum nie był znowu taki starszy od atari xl/xe, ale przewyższał tą maszynkę ilością softu, który niejednokrotnie (czyt. często) był lepszy niż na inne 8bit, w szczególności atari np. green beret. W Polsce cena miała ogromne znaczenie stąd ogromna popularność ZX Spectrum. Atari zadomowiło się raczej pod koniec lat 80tych. Do dzisiaj nie mogę zrozumieć fenomenu tej marki w Polsce. Na zachodzie nie był tak popularny. W Polsce chyba chodziło o dostępność i cenę, która była nieco niższa niż C64. Gdyby nie to chyba nikt nie zaprzątałby sobie tym sprzętem głowy.
[#94] Re: Retro Na Gazie

@misiek2, post #93

Gdyby ... możesz sobie tylko spekulować posiłkując się swoją subiektywną opinią ;)
[#95] Re: Retro Na Gazie

@uroboric_tom, post #94

Być może. W moich ówczesnych okolicach tj. SP nr 3 Świdnik woj. lubelskie atari miały osoby, którym zabrakło parę dolarów do zakupu c64 a nie miłość do tej marki. Prawie każdy miał c64, nieliczni Amigi, 2 znajomych atari 65xe z magnetofonem i 1200XL. Przychodzili grać do kolegów z c64, bo na ich sprzęt było niewiele gier, ponadto "nieco" ładowanie trwało. Niczym nie potrafili zaskoczyć commodorowców. Mówię o latach 88-92
[#96] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #91

gdyby tylko Atarowcy nie glosili strasznych herezji, to pewnie nie bylo by wypraw krzyzowych na ich tereny
[#97] Re: Retro Na Gazie
Posty nie dotyczące gier na Amigę (temat wątku!) proszę zamieszczać w dziale "Hyde Park".
[#98] Re: Retro Na Gazie

@recedent, post #97

Witam serdecznie po moim długim letargu.

Retro Na Gazie zaprasza wszystkich Amigowców do lektury:

Relacja - Silesian Amiga Classic Party w Siemianowicach Śląskich.

Było baaardzo fajnie, aż się wzruszyłem.

Turrican, Sensibel, Ruff, Amigi wszędzie i nawet Ataryna i Komoda, czy Amstrad.

Podzielcie się swoimi wrażeniami, wszak my byliśmy na podobnej imprezie pierwszy raz - wczesniej tylko jedno 8 bit party.

Pozdrawiam i życzę dnia Turricanem!

RetroBorsuk
[#99] Re: Retro Na Gazie
Majowe RetroRozmaitości, a w nich ładna bananowa gra na Amisie:

http://www.retronagazie.eu/retro-rozmaitosci-maj-2018/

Pozdrawiam
[#100] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #99

Kolejna Konkursowa Recenzja

Nadesłana przez nowego80Retro

Wielki 8-bitowy i Amigowy hit - symulator okrętu podwodnego:

SILENT SERVICE

http://www.retronagazie.eu/recenzja-konkursowa-silent-service/

Kilka słów wstępu + VIDEORECENZJA!

Zapraszam do lektury, seansu i podzielenia się wrażeniami.

PS.
Na razie otrzymaliśmy tylko 2 recenzje - czyli obaj Panowie wygrywają, a nagród jest trzy.

Czyli zobaczcie jak łatwo będzie u nas wygrać Laurę Eng Box lub Retro City Rampage!

Zapraszam do udziału i napisania fajnej recki na Komcia- to miła rozrywka jest.

Pozdrawiam
[#101] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #100

lipna gierka. buuu! Symulatory to chyba jedyny gatunek, który odrzuca mnie bardziej od przygodówek. Na Atarynce to mój brat w to pocinał, jak na ekranie było SS, to było wiadomo, że przez najbliższe godziny nic ciekawego się nie wydarzy i można sobie iść gdzieś indziej.

A ten konkurs to kiedy się kończy? Bo jak niedługo, to może dołączę, napiszę recenzję Tetrisa i coś wygram?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 13:27:20 przez snajper
[#102] Re: Retro Na Gazie

@snajper, post #101

Konkurs trwa do 31 lipca - wiem, że długo, ale wtedy ktoś z brakiem czasu może skrobnąć reckę.

Po początkowym pozytywnym odzewie, na razie cisza i spokój - czyli mamy 2 recenzje konkursowe a nagród 3.

Jak najbardziej możesz Tetrisa opisać, nie mamy żadnej recenzji tego ponadczasowego dzieła .

Zapraszam

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 08:34:53 przez Borsuczysko
[#103] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #102

Witam serdecznie. Kochani Amigowcy!

Zapraszam na:

RELACJA - SILESIAN AMIGA CLASSIC PARTY MAJ 2018

Wielu z Was tam było i się dobrze bawiło!


http://www.retronagazie.eu/relacja-silesian-amiga-classic-party-maj-2018/


Zapraszam do lektury i podzielenia się opiniami z imprezy czy na temat relacji na RnG!

Mam nadzieję, że w trakcie czytania będziecie się tak samo dobrze bawić jak ja w trakcie pisania.

Pozdrawiam
[#104] Re: Retro Na Gazie
Witamy ponownie

Akta RnG:

Zapomniane luje
- czyli bohaterowie z młodości, a w nich wielu znanych herosów z Amigi i nie tylko.

Zapraszam do lektury:

http://www.retronagazie.eu/akta-retronagazie-eu-zapomniane-luje/
[#105] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #104

Muszę napisać że po mimo małych braków merytorycznych dobrze się twoja stronę czyta.
[#106] Re: Retro Na Gazie

@AmigaPL, post #105

Dziękuje za miłe słowa .
Strona nie jest moja, ja jestem tam tylko zastępcą prezesa repipa

O to chodzi żeby dobrze się czytało, nieraz z jajem, nieraz epicko hehehe, ale żeby czytelnik się cieszył z lektury. Tak jakby te sprzęty dalej były na topie, a czas zatrzymał się w miejscu. Chcieliśmy stronę zrobić, która traktuje retrogranie jako zabawę i pasję jednocześnie.

Najwięcej zaległości mamy w sprzęcie, bo jesteśmy graczami i ja na przykład nie śledziłem co się działo w przypadku Amigi po CD32 (nowe rozszerzenia, karty, MorphOSy i inne) - wolę śledzić nowe gry na klasyczne sprzęty. Podobnie w C64 i Atari - tutaj z dodatków wystarczają mi głównie te co pozwalają uruchamiać gry z karty SD (SIO2SD czy SD2IEC).

Więc jeżeli, ktoś chciałby wspomóc stronkę tekstami technicznymi czy jakimikolwiek - zapraszam. Sam Amigę trochę tam zaniedbałem, ale byłem długo chory 1,5 roku, teraz trzeba powrócić z nowymi tekstami.

Pozdrawiam
[#107] Re: Retro Na Gazie
Witam ponownie jest niewymownie.

Tym razem dwa nowe wpisy - zachęcam do lektury i seansu wszystkich retromaniaków.


1. NOWY MAGIEL - SAMOTNE ŻYCIE FANA NISZÓWEK

Gdzie nasze zgredy rozmawiają na temat ciężkiego
żywota miłośników gier nieznanych lub średnich.

2. RECENZJA VIDEO - WING COMMANDER AMIGA

Witamy w naszych szeregach nowego zgreda - Nowego80Retro - wam już pewnie znanego, który po debiucie w Recenzji Konkursowej dołącza do nas na stałe i będzie u nas prezentował (oraz na swoim kanale) video recenzję amigowych gier. Zaczął z grubej rury bo od świetnego Wing Commandera!

Zapraszam do lektury, seansu i pozostawienia opinii.

Przypominam, że KONKURS NA RECENZJĘ 8-BIT trwa do 31 LIPCA i ciągle jeszcze można wygrać Laurę czy Retro City Rampage w BOXACH albo cartridge na C64.

W weekend uderzamy wraz z Larkiem z nowym odcinkiem Gramy Na Gazie - Raid Over Moscow!

Pozdrawiam wszystkich retromiłośników!
[#108] Re: Retro Na Gazie
Witam ponownie.

KOLEJNA RECENZJA KONKURSOWA

(Przypominam, że konkurs trwa do końca Lipca - na recenzję 8-bit i można wygrać fajne nagrody).

Bardzo dobra gra o przygodach kota podrywacza i łobuza.

ALLEY CAT - ATARI XL/XE

Autorstwa Sikora, któremu dziękuje za reckę!

http://www.retronagazie.eu/recenzja-konkursowa-alley-cat-atari/

Zapraszam do lektury, podzielenia się opiniami o recenzji jak i o samej grze.

Dziś kończę edycje Relacji Wojta z AMIGOWISKA i jutro publikacja
.

Zapraszam też do naszych nowego youtubowego cyklu Gramy Na Gazie!



Najlepszego!
[#109] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #108

Witam ponownie.

Zapraszam na

RELACJĘ AMIGOWISKA #6 - napisaną przez WOJTA!

http://www.retronagazie.eu/relacja-amigowisko-6-brzesko/

Mam nadzieję, że Wam się spodoba i może opiszecie wrażenia ze swoje perspektywy. Szkoda, że nie byłem, ale żyć też trzeba.

Pozdrawiam i życzę miłej lektury!
[#110] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #109

No ogień, świetna recka, wielkie brawa dla Wojtka OKok, racja
Borsuczysko, możesz tylko żałować, ale rozumiem że nie możesz być na każdym party.

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 20:40:30 przez QUAD
[#111] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #109

Gdzie jedziemy?

Dla odmiany od mikrokompów mkniemy żółtą taksówką w czasy Dremcasta!

Pamiętacie tą fajną konsolkę, która była niczym salon gier w domu?

Kto lubił makarona - zapraszam do lektury:

RECENZJA CRAZY TAXI

http://www.retronagazie.eu/recenzja-crazy-taxi/

Pozdrawiam
[#112] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #111

Witam ponownie.
Tym razem gratka dla posiadaczy wielu retrosprzetów i jednego TV, aby nie przełączać ciągle kabli.

SPRZĘT - RECENZJA VIDEO | MINIHYDRA AUTOMATYCZNY PRZEŁĄCZNIK
SCART OD LOTHARKA


http://www.retronagazie.eu/sprzet-recenzja-video-mini-hydra-automatyczny-przelacznik-scart-od-lotharka/

Recenzję nakręcił nas nowy kolega - Nowy80Retro.

Zapraszam do seansu i podzielenia się opiniami.

Pozdrawiam

PS. Przypominam, że konkurs na najlepszą recenzję 8 bitów ciągle trwa!
[#113] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #112

Ja moją wysłałem ale nie dostałem potwierdzenia
Więc nie wiem czy ją dostaliście czy wcięło?
[#114] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #112

Ooo bardzo fajne urządzenie, dzięki za cynk ok, racja

Osobiście brakło mi tylko pokazania możliwości wbudowanych filtrów w Hydre, ale poza tym bardzo rzeczowo i na temat OK
[#115] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #112

Jeśli chodzi o wspaniałą jakość obrazu z Hydry (w porównaniu do obrazu bez Hydry), to w filmie absolutnie tego nie widać.
[#116] Re: Retro Na Gazie

@PopoCop, post #115

I o to w tym właśnie chodzi! Ten multi-przełącznik nie wprowadza żadnych zmian w sygnale, tj. nie psuje go szeroki uśmiech

Tu test innej wersji Hydry
[#117] Re: Retro Na Gazie

@larek, post #116

I o to w tym właśnie chodzi! Ten multi-przełącznik nie wprowadza żadnych zmian w sygnale, tj. nie psuje go


Z recenzji wynika, że podłączając stary komputer bezpośrednio do nowego TV jakość bywa często zła, są jakieś psujące obraz filtry itp. , a Hydra jest lekarstwem na to zło. Czyli nie chodzi o to, że Hydra ma nie psuć obrazu, ale ma go wręcz poprawiać. A w recenzji tego nie widać.
[#118] Re: Retro Na Gazie

@PopoCop, post #115

Dokładnie, ja niechcę żadnej modyfikacji obrazu tylko dobrej jakości przełącznik sygnałów i tu jest wszystko OK OK

Możliwość skorzystania z dodatkowych filtrów/ polepszaczy obrazu to dodatkowy atut, ale nie pokazany w działaniu na tym filmie ok, racja
[#119] Re: Retro Na Gazie

@BULI, post #118

Dziękuje za interesujące opinie - ja niestety MiniHydry nie miałem w rękach - wszelkie zapytania prosiłbym skierować do autora filmy czyli Nowego80Retro. Nie wiem czy MiniHydra poprawia obraz, ja cisnę dalej na CRTkach więc wiecie. Retro to retro .
Pod spodem dodaliśmy jeszcze w komentarzach test Hydry od Larka - zerknijcie też tam.

Wojciechu proszę jeszcze raz o recenzję Sidneya bo nie mamy! Gdzieś wcięło!

Wróćmy jednak do rzeczy:

Witam wszystkich miłośników retrosprzętów i retrogier!

Dzisiaj mamy dla was amigową, klimatyczną jatkę sf z Obcymi w roli głównej czyli:

RECENZJA ALIEN BREED TOWER ASSAULT + MINI PRZEGLĄD SERII

http://www.retronagazie.eu/recenzja-alien-breed-tower-assault-mini-przeglad-serii/

Recenzję podesłał nam Aszu, który stał się naszym stałym współpracownikiem. Jeżeli, ktoś z Was także chciałby podesłać nam swoje teksty - zapraszam. Od siebie dodałem też mini przegląd serii.

Zapraszam do lektury i podzielenia się z nami opiniami o: AB Tower Assault, całej kultowej serii czy o umieszczonym wpisie albo innymi retrowspominkami.

Pozdrawiam

PS. Przypominam, że konkurs na najlepszą recenzję 8 bitów ciągle trwa - termin nadsyłania prac do 31 lipca włącznie.
[#120] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #119

Wyslalem
Daj znac czy teraz doszlo
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem